Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.

Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Austria
Kod MKOl AUT
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Chorąży Hans-Peter Steinacher
Liczba zawodników 72 w 62 konkurencjach w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 62.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
2
Razem
3

Austrię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 reprezentowało 72 zawodników.

Austriacki Komitet Olimpijski nominował 21 lipca 2008 austriacką drużynę narodową na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008 w Pekinie. Chorążym został Hans-Peter Steinacher, który razem z Romanem Hagara (chorąży w Atenach 2004) na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 w Sydney oraz na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach zdobył złoty medal w żeglarstwie dla Austrii.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Srebro
Ludwig Paischer Judo kategoria do 60 kg mężczyzn
Brąz
Mirna Jukić Pływanie 100 m stylem klasycznym kobiet
Brąz
Violetta Oblinger-Peters Kajakarstwo Kobiety K-1

Skład kadry

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Carolina Weber wielobój indywidualny 64,175 17. Nie awansowała

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ludwig Paischer - 60 kg Maroko Younes Ahmadi
W (1010 - 0000)
Wielka Brytania Craig Fallon
W (0002 - 0001)
Korea Północna Kim Kyong-jin
W (0020 - 0000)
Francja Dimitri Dragin
W (1001 - 0000)
Korea Południowa Choi Min-ho
P (0000 - 1000)

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Sabrina Filzmoser 57 kg Korea Północna Kye Sun-hui
P (0001 - 1001)
Nie awansowała Nie awansowała 19.
Claudia Heill 63 kg Wielka Brytania Sarah Clark
W (1011 -0100)
Kuba Driulys González
P (0001 - 0010)
Nie awansowała Wang Chin-fung
W' (1010 - 0010)
Wenezuela Ysis Barneto
W (0030 - 0000)
Korea Północna Won Ok-im
P (0110 - 0001)
Nie awansowała 5.

Jeździectwo

Zawodnik Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Victoria Max-Theurer Ujeżdżenie indywidualnie 65,333 26. Nie awansowała 26.
Zawodnik Konkurencja Ujeżdżenie Cross country Skoki
(runda kwalifikacyjna)
Razem Skoki
(runda finałowa)
Finał Pozycja
Harald Ambros WKKW indywidualnie 63,33 wycofał się Nie ukończył konkurencji

Kajakarstwo

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Yvonne Schuring
Vicki Schwarz
K-2 500m 1:46,980 5. 1:44,834 3. 1:44,965 9. (A) 9.

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Helmut Oblinger K-1 86,21 10. 85,54 7. 171,75 6. 88,69 9. 90,14 6. 7.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Violetta Oblinger-Peters K-1 97,27 7. 99,44 8. 196,71 6. 110,65 7. 104,12 3.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Christian Pfannberger wyścig ze startu wspólnego (m) 6:26:17 22.
Thomas Rohregger 6:26:25 38.
Christiane Soeder wyścig ze startu wspólnego (k) 3:32:28 4.
Monika Schachl 3:36:37 46.
Christiane Soeder jazda indywidualna na czas (k) 36:20,75 7.

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Elisabeth Osl cross-country (k) 1:51:39 11.
Christoph Soukup cross-country (m) 2:00:11 6.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Günther Weidlinger 10 000 m 28:14,38 27.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Gerhard Mayer rzut dyskiem 61,32 18. Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Eva-Maria Gradwohl maraton 2:44:24 57.

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Dominik Koll 200 m dowolnym 1:47:81 7. 1:47,87 6. Nie awansował
David Brandl 400 m dowolnym 3:48:63 1. Nie awansował
Florian Janistyn 1500 m dowolnym 15:12,46 1. Nie awansował
Markus Rogan 100 m grzbietem 54,22 4. 53,80 5. Nie awansował 9.
200 m grzbietem 1:56,64 1. 1:56,34 2. 1:55,49 4.
Sebastian Stoss 1:59,44 5. Nie awansował
Hunor Mate 100 m klasycznym 1:00,93 1. Nie awansował
200 m klasycznym 2:11,56 3. Nie awansował
Maxim Podoprigora 2:14,43 7. Nie awansował
Dinko Jukić 200 m motylkiem 1:55,96 4. 1:55,65 6. Nie awansował
200 m zmiennym 2:00,57 5. 2:00,98 8. Nie awansował
400 m zmiennym 4:15,48 5. Nie awansował
Dominik Koll
David Brandl
Florian Janistyn
Markus Rogan
4 × 200 m dowolnym 7:11,45 5. Nie awansowali

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Birgit Koschischek 100 m dowolnym 55,62 3. Nie awansowała
100 m motylkowym 59,07 1. Nie awansowała
Jördis Steinegger 200 m dowolnym 2:00,52 2. Nie awansowała
400 m dowolnym 4:09,72 5. Nie awansowała
800 m dowolnym 8:26,40 3. Nie awansowała
400 m zmiennym 4:45,15 4. Nie awansowała
Mirna Jukić 100 m klasycznym 1:07,06 1. 1:07,27 2. 1:07,34
200 m klasycznym 2:24,39 2. 2:23,76 2. 2:23,24 4.
Nina Dittrich 200 m motylkowym 2:09,85 2. Nie awansowała

Pływanie synchroniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - runda techniczna Eliminacje - runda dowolna Eliminacje - Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Nadine Brandl
Lisbeth Mahn
Duety 41,250 21. 41,167 22. 82,417 22. Nie awansowały

Siatkówka plażowa

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja Szczęśliwy przegrany 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Florian Gosch
Alexander Horst
mężczyźni Estonia Kristjan Kais
Estonia Rivo Vesik
2:1 (21:16, 18:21, 15:12)
Hiszpania Pablo Herrera
Hiszpania Raúl Mesa
0:2 (14:21, 12:21)
Xu Linyin
Wu Penggen
0:2 (16:21, 15:21)
3 Szwajcaria Sascha Heyer
Szwajcaria Patrick Heuscher
2:0 (21:11, 21:19)
Łotwa Aleksandrs Samoilovs
Łotwa Mārtiņš Pļaviņš
2:0 (21:17, 21:18)
Brazylia Márcio Araújo
Brazylia Fábio Luiz Magalhães
0:2 (20:22, 17:21)
Nie awansowali 5.
Clemens Doppler
Peter Gartmayer
mężczyźni Włochy Riccardo Lione
Włochy Eugenio Amore
2:0 (21:19, 24:22)
Brazylia Márcio Araújo
Brazylia Fábio Luiz Magalhães
2:1 (20:22, 21:19, 15:11)
Rosja Dimitrij Barsuk
Rosja Igor Kołodiński
2:1 (21:16, 18:21, 16:14)
1 Gruzja Renato Geor
Gruzja Jorge Gia
1:2 (21:19, 16:21, 13:15)
Nie awansowali 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Stefanie Schwaiger
Doris Schwaiger
kobiety Grecja Vaso Karadasiou
Grecja Viky Arvaniti
2:0 (21:18, 21:18)
Brazylia Talita Antunes da Rocha
Brazylia Renata Ribeiro
0:2 (18:21, 19:21)
Meksyk Bibiana Candelas
Meksyk Mayra Aide García
2:0 (21:17, 21:10)
2 Niemcy Sara Goller
Niemcy Laura Ludwig
2:1 (23:21, 11:21, 18:16)
Tian Jia
Wang Jie
0:2 (12:21, 12:21)
Nie awansowały 5.

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Constantin Blaha trampolina 3 m indywidualnie 407,55 22. Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Veronika Kratochwil trampolina 3 m indywidualnie 218,75 27. Nie awansowała
Anja Richter-Libiseller wieża 10 m indywidualnie 287,70 22. Nie awansowała

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Thomas Farnik ppn 60 594 10. Nie awansował
Christian Planer 589 30. Nie awansował
Mario Knögler kdw 60 590 30. Nie awansował
Christian Planer 588 41. Nie awansował
Thomas Farnik Kdw3X40 1171 7. 1268,9 5.
Mario Knögler 1170 8. 1268,4 7.

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Roland Schlosser Floret Hiszpania Javier Mendez
W 15:9
Włochy Andrea Cassara
P 8:15
Nie awansował 15.

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Robert Gardos gra pojedyncza (m) Korea Północna Ri Chol-guk
4:3 (6:11, 8:11, 9:11, 11:9, 11:1, 11:5, 11:9)
Chorwacja Zoran Primorac
2:4(10:12, 8:11, 11:6, 5:11, 11:5, 9:11)
Nie awansował 33.
Chen Weixing Indie Kamal sharath Achanta
4:1(11:5, 14:12, 11:2, 8:11, 12:10)
Hao Wang
0:4 (7:11, 7:11, 5:11, 5:11)
Nie awansował 17.
Werner Schlager Korea Południowa Yoon Jae-young
4:3(10:12, 11:8, 6:11, 11:4, 9:11, 11:6, 11:8)
Wang Liqin
0:4(6:11, 4:11, 8:11, 2:11)
Nie awansował 9.
Li Qiangbing gra pojedyncza (k) Włochy Wenling Tan Monfardini
4:2(8:11, 11:7, 11:8, 8:11, 11:5, 11:4)
Niemcy Wu Jiaduo
4:3(11:9, 10:12, 6:11, 11:8, 3:11, 11:9, 11:9)
Hongkong Tie Yana
3:4 (9:11, 11:9, 11:2, 2:11, 9:11, 11:8,3:11)
Nie awansowała 9.
Liu Jia Holandia Li Jie
'1:4 (5:11, 8:11, 11:9, 10:12, 3:11)
Nie awansowała 17.

Turniej drużynowy

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja Repasaże 1 runda Repasaże 2 runda Półfinały Finał/Mecz o 3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Chen Weixing
Robert Gardos
Werner Schlager
turniej drużynowy (m)  Chiny
P (0:3)
 Grecja
W (3:0)
 Australia
W (3:0)
2.  Chorwacja
W (3:1)
 Japonia
W (3:1)
 Korea Południowa
P (1:3)
4.
Veronika Heine
Li Qiangbing
Liu Jia
turniej drużynowy (k)  Chiny
P (0:3)
 Chorwacja
W (3:0)
 Dominikana
W (3:0)
2.  Japonia
P (0:3)
Nie awansowały 7.

Tenis ziemny

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sybille Bammer singel Hiszpania Anabel Medina Garrigues
2:1 (6:2, 4:6, 6:4)
Szwajcaria Patty Schnyder
2:0 (6:4, 6:4)
Czechy Lucie Šafářová
'2:0 (7:5, 6:4)
Rosja Wiera Zwonariowa
1:2 (3:6, 6:3, 3:6)
Nie awansowała Miejsca 5.- 8.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jürgen Melzer singel Brazylia Marcos Daniel
2:1 (6:7, 6:1, 8:6)
Szwajcaria Stanislas Wawrinka
2:0 (6:4, 6:0)
Lu Yen-hsun
2:0 (6:2, 6:4)
Hiszpania Rafael Nadal
0:2 (0:6, 4:6)
Nie awansował Miejsca 5. - 8.
Julian Knowle
Jürgen Melzer
debel bgcolor = wheat Niemcy Nicolas Kiefer
Niemcy Rainer Schüttler
2:1 (6:7, 6:3, 6:1)
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
0:2 (6:7, 4:6)
Nie awansowali Miejsca 9. 16.

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Simon Agoston mężczyźni 18:20 0:30 59:00 0:31 35:02 1:53:23,98 38.
Kate Allen kobiety 20:57 0:32 1:05:24 0:35 34:32 2:02:00,69 14.
Tania Haiböck 21:03 0:28 1:05:22 0:33 36:37 2:04:03,16 27.
Eva Bramböck-Dollinger 20:04 0:25 Nie ukończyła konkurencji

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Sylvia Wogl
Carolina Flatscher
470 9 20(DSQ) 13 7 1 7 1 13 6 11 16 84 9.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Andreas Geritzer Laser 28 6 2 30 20 44 44 18 9 157 19.
Matthias Schmid
Florian Reichstädter
470 24 19 25 24 14 24 24 5 19 11 164 24.
Hans Spitzauer
Hans-Christian Nehammer
Star 14 10 11 6 14 4 12 4 12 14 87 12.
Roman Hagara
Hans-Peter Steinacher
Tornado 12 10 14 10 11 3 3 9 5 5 14 82 9.
Open
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Nico Delle Karth
Niko Resch
49er 9 2 14 8 13 7 5 7 7 13 5 1 22 99 8.

M = Wyścig medalowy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Listen to this article