Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936.

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936
Austria
Kod MKOl AUT
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1936
Garmisch-Partenkirchen
Chorąży Karl Schäfer
Liczba zawodników 60 w 15 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
2
Razem
4

Austrię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 reprezentowało 60 zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Karl Schäfer
Łyżwiarstwo figurowe
soliści
Srebro
Ilse Pausin
Erik Pausin
Łyżwiarstwo figurowe
pary sportowe
Brąz
Felix Kaspar
Łyżwiarstwo figurowe
soliści
Brąz
Max Stiepl
Łyżwiarstwo szybkie
10 000 m mężczyzn

Skład kadry

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik czas Pozycja
Bieg na 18 km Harald Bosio 1:24:39 28.
Hans Jamnig 1:26:20 36.
Fred Rössner 1:27:05 39.
Franz Gallwitz 1:27:28 41.
Sztafeta 4 x 10 km Fred Rössner
Harald Bosio
Franz Gallwitz
Hans Baumann
3:02:48 8.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
AUT-1 Hanns Stürer
Hans Rottensteiner
Dwójki 1:28,12 1:25,20 1:30,55 1:28,13 5:52,00 13.
AUT-2 Hans Volckmar
Anton Kaltenberger
1:33,71 1:26,28 1:30,50 1:31,81 6:02,30 19.
AUT-1 Franz Lorenz
Richard Lorenz
Franz Wohlgemuth
Rudolf Höll
Czwórki 1:27,38 1:26,84 1:26,17 1:24,74 5:45,13 11.
AUT-2 Franz Bednar
Viktor Wigelbeyer
Johann Baptist Gudenus
Robert Bednar
1:30,70 1:29,62 1:30,95 1:26,64 5:57,91 13.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Hermann Weiß
  • Hans Trauttenberg
  • Rudolf Vojta
  • Oskar Nowak
  • Fritz Demmer
  • Franz Csöngei
  • Hans Tatzer
  • Willibald Stanek
  • Lambert Neumaier
  • Franz Schüßler
  • Emil Seidler
  • Sepp Göbl

Reprezentacja Austrii brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego zajmując w niej drugie miejsce i awansując do drugiej rundy rozgrywek. W drugiej rundzie reprezentacja Austrii występowała w grupie B zajmując w niej czwarte miejsce. Ostatecznie reprezentacja Austrii została sklasyfikowana na 7. miejsce.

Runda pierwsza

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Kanada 3 3 0 0 24 3 +21 6
 Federalne Państwo Austriackie 3 2 0 1 11 7 +4 4
 Polska 3 1 0 2 11 12 -1 2
 Łotwa 3 0 0 3 3 27 -24 0

Wyniki

7 lutego 1936 Austria  2:1  Polska Olympia-Kunsteis-Stadion

8 lutego 1936 Kanada  5:2  Austria Olympia-Kunsteis-Stadion

9 lutego 1936 Austria  7:1  Łotwa Rießersee

Runda druga

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Stany Zjednoczone 3 3 0 0 5 1 +4 6
 Pierwsza Republika Czechosłowacka 3 2 0 1 6 4 +2 4
 Szwecja 3 1 0 2 3 6 -3 2
 Federalne Państwo Austriackie 3 0 0 3 1 4 -3 0

Wyniki

11 lutego 1936 Szwecja  1:0  Austria

12 lutego 1936 Stany Zjednoczone  1:0  Austria Olympia-Kunsteis-Stadion

13 lutego 1936 Czechosłowacja  2:1  Austria Olympia-Kunsteis-Stadion

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Hubert Köstinger Indywidualnie 1:25:09 15. 186,0 44,0 48,0 189,2 20. 375,2 15.
Hans Baumann 1:22:49 7. 198,5 40,0 44,0 173,6 36. 372,1 17.
Markus Maier 1:27:31 28. 173,7 47,0 49,5 188,2 23. 361,9 25.
Walter Delle Karth 1:37:14 46. 125,8 48,0 49,5 207,3 4. 333,2 33.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Hedy Stenuf Solistki 387,6 4.
Emmy Putzinger 381,8 7.
Grete Lainer 373,4 9.
Bianca Schenk 356,4 14.
Karl Schäfer Soliści 422,7
Felix Kaspar 400,1
Leopold Linhart 364,2 11.
Hellmut May 354,8 14.
Ilse Pausin
Erik Pausin
pary sportowe 19,5
Eleanore Bäumel
Fritz Wächtler
11,3 14.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Karl Leban 44,8 6. 2:24,3 12.
Karl Wazulek 45,1 13. 2:22,2 6. 8:38,4 8. 17:57,1 11.
Ferdinand Preindl 46,4 21. 2:29,0 25.
Gustav Slanec 46,7 24.
Max Stiepl 2:21,6 5. 8:35,0 5. 17:30,0
Willy Löwinger 8:53,9 19. 18:46,5 24.
Karl Prochaska 9:02,6 24.
Franz Ortner 19:19,1 27.

Narciarstwo alpejskie

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Pozycja Punkty Pozycja
Grete Nissl Kombinacja alpejska 6:12,8 14. 1:38,5 1:38,7 10. 76,86 13.
Hertha Rosmini 6:40,8 20. 1:49.2 1:48,0 17. 70,69 17.
Grete Weikert 6:47,0 21. 1:41,9 1:52,9 15. 70,47 18.
Käthe Lettner 7:02,4 23. 1:43,4 1:52,9 16. 68,88 20.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skoczek Konkurencja Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Sepp Bradl Skocznia normalana 64,0 98,9 70,5 105,1 204,0 19.
Hans Mariacher 65,5 100,3 69,0 101,2 201,5 25.
Rudolf Rieger 68,0 102,6 67,5 97,8 200,4 26.
Franz Aschenwald 64,5 96,7 55,5 88,9 185,6 36.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936
Listen to this article