Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964.

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Austria
Kod MKOl AUT
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964
Innsbruck
Chorąży Regine Heitzer
Liczba zawodników 83 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
4
Srebro
5
Brąz
3
Razem
12

Austrię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 reprezentowało 83 zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Egon Zimmermann
Narciarstwo alpejskie
zjazd mężczyzn
Złoto
Josef Stiegler
Narciarstwo alpejskie
slalom mężczyzn
Złoto
Christl Haas
Narciarstwo alpejskie
zjazd kobiet
Złoto
Josef Feistmantl
Manfred Stengl
Saneczkarstwo
dwójka mężczyzn
Srebro
Karl Schranz
Narciarstwo alpejskie
gigant slalom mężczyzn
Srebro
Edith Zimmermann
Narciarstwo alpejskie
zjazd kobiet
Srebro
Erwin Thaler
Adolf Koxeder
Josef Nairz
Reinhold Durnthaler
Bobsleje
czwórka mężczyzn
Srebro
Reinhold Senn
Helmut Thaler
Saneczkarstwo
dwójka mężczyzn
Srebro
Regine Heitzer
Łyżwiarstwo figurowe
singiel kobiet
Brąz
Josef Stiegler
Narciarstwo alpejskie
gigant slalom mężczyzn
Brąz
Traudl Hecher
Narciarstwo alpejskie
zjazd kobiet
Brąz
Helene Thurner
Saneczkarstwo
jedynka kobiet

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Hansjörg Farbmacher Bieg na 20 km 1:28:11,3 8:00 1:36:11,3 28.
Walter Müller 1:25:12,3 14:00 1:39:12,3 34.
Adolf Scherwitzl 1:36:12,7 12;00 1:48:12,7 41.
Paul Ernst Nie ukończył konkurencji

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Hermann Lackner Bieg na 15 km 58:04,0 48.
Hubert Schrott 59:01,7 52.
Anton Kogler 59:10,6 53.
Günther Rieger 1:01:07,3 59.
Andreas Janc Bieg na 30 km 1:40:23,3 31.
Hansjörg Farbmacher 1:41:37,1 36.
Hermann Mayr 1:48:53,3 56.
Franz Vetter Nie ukończył biegu
Andreas Janc Bieg na 50 km 2:58:43,8 21.
Hermann Mayr 3:08:48,6 33.
Günther Rieger
Hansjörg Farbmacher
Anton Kogler
Andreas Janc
Sztafeta 4 × 10 km 2:34:48,9 11.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Heiderun Ludwig Bieg na 5 km 20:11,3 20.
Bieg na 10 km 47:27,6 25.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
AUT-1 Erwin Thaler
Josef Nairz
Dwójki 1:05,72 1:06,98 1:06,48 1:06,33 4:25,51 8.
AUT-2 Franz Isser
Reinhold Durnthaler
1:06,94 1:06,71 1:07,40 1:07,40 4:28,09 9.
AUT-1 Erwin Thaler
Adolf Koxeder
Josef Nairz
Reinhold Durnthaler
Czwórki 1:03,67 1:03,94 1:03,74 1:04,13 4:15,48
AUT-2 Paul Aste
Herbert Gruber
Andreas Arnold
Hans Stoll
1:04,65 1:04,40 1:04,43 1:04,25 4:17,13 7.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Adolf Bachura
  • Horst Kakl
  • Dieter Kalt
  • Christian Kirchberger
  • Hermann Knoll
  • Eduard Mössmer
  • Tassilo Neuwirth
  • Alfred Püls
  • Sepp Puschnig
  • Erich Romauch
  • Fritz Spielmann
  • Del Saint John
  • Gustav Tischer
  • Friedrich Turek
  • Fritz Wechselberger
  • Erich Winkler
  • Walter Znenahlik

Reprezentacja Austrii w rundzie kwalifikacyjnej rozegrała mecz z reprezentacją Finlandii przegrywając 8:2. W dalszej części turnieju olimpijskiego reprezentacja Austrii brała udział w rozgrywkach grupy pocieszenia (B) zajmując w niej piąte miejsce. Ostatecznie reprezentacja Austrii została sklasyfikowana na 13. miejscu.

Runda kwalifikacyjna

28 stycznia 1964 Finlandia  8:2  Austria Eisstadion

Grupa pocieszenia

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Polska 7 6 0 1 40 13 +27 12
 Norwegia 7 5 0 2 40 19 +21 10
 Japonia 7 4 1 2 35 31 +4 9
 Rumunia 7 3 1 3 31 28 +3 7
 Austria 7 3 1 3 24 28 -2 7
 Jugosławia 7 3 1 3 29 37 -8 7
 Włochy 7 2 0 5 24 42 -18 4
 Węgry 7 0 0 7 14 39 -25 0

Wyniki

30 stycznia 1964 Jugosławia  2:6  Austria Eisstadion

1 lutego 1964 Austria  3:0  Węgry Messehalle

3 lutego 1964 Austria  5:5  Japonia Eisstadion

5 lutego 1964 Rumunia  5:2  Austria Messehalle

6 lutego 1964 Włochy  3:5  Austria Eisstadion

8 lutego 1964 Norwegia  8:2  Austria Messehalle

9 lutego 1964 Austria  1:5  Polska Eisstadion

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Willi Köstinger Indywidualnie 54:35,5 18. 188,18 70,5 113,80 65,0 101,00 66,5 111,70 225,50 5. 413,68 10.
Waldemar Heigenhauser 56:24,1 25. 168,32 67,5 105,4 67,0 105,00 56,0 83,70 210,40 11. 378,72 19.
Leopold Kohl 57:09,8 29. 160,26 57,0 82,20 56,0 74,90 64,5 99,40 181,60 25. 341,86 28.
Franz Scherübl 56:19,9 24. 169,00 53,5 75,20 54,5 76,60 61,0 93,0 169,60 27. 338,60 29.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Regine Heitzer Solistki 1945,5
Helli Sengstschmid 1782,1 9.
Ingrid Ostler 1648,8 20.
Emmerich Danzer Soliści 1824,0 5.
Peter Jonas 1752,0 7.
Wolfgang Schwarz 1695,9 15.
Gerlinde Schönbauer
Wilhelm Bietak
Pary sportowe 87,7 12.
Inge Strell
Ferry Dedovich
83,6 15.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Manfred Zojer 43,5 35.
Peter Toyfl 43,7 36. 2:24,2 48.
Hermann Strutz 2:18,0 33. 7:48,3 5. 16:42,6 11.
Josef Reisinger 2:27,8 51.
Erich Korbel Dyskwalifikacja
Reinhold Seeböck 8:29,6 37.
Gerhard Strutz 8:50,4 42.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Egon Zimmermann 2:18,16
Nie ukończył konkurencji
Gerhard Nenning 2:19,98 7. 1:49,68 6. 1:10,29 1:02,91 2:13,20 7.
Heini Messner 2:20,74 10.
Karl Schranz 2:20,98 11. 1:47,09
1:10,04 1:11,54 2:21,58 24.
Josef Stiegler 1:48,05
1:09,03 1:02,10 2:11,13
Hias Leitner 1:17,07 1:02,57 2:19,64 21.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Christl Haas 1:55:39
1:53,86 4. 46,43 48,68 1:35,11 6.
Edith Zimmermann 1:56,42
1:54,21 6. 46,24 48,03 1:34,27 5.
Traudl Hecher 1:56,66
1:54,55 8. 44,52 Nie ukończyła przejazdu Nie ukończyła konkurencji
Edda Kainz 2:02,69 22.
Marianne Jahn-Nutt 1:55,95 13. Nie ukończyła przejazdu Nie ukończyła konkurencji

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Josef Feistmantl Jedynki 52,14 52,58 53,31 53,11 3:31,34 5.
Franz Tiefenbacher 53,31 53,04 54,00 53,51 3:33,86 8.
Manfred Schmid 53,27 52,86 53,82 54,09 3:34,04 9.
Josef Feistmantl
Manfred Stengl
Dwójki 50,57 51,05 1:41,62
Reinhold Senn
Helmut Thaler
51,02 50,89 1:41,91

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Helene Thurner Jedynki 52,08 52,08 52,42 52,48 3:29,06
Friederike Matejka 53,61 52,98 53,94 54,15 3:34,68 7.
Antonia Lanthaler 54,30 Nie ukończyła ślizgu Nie ukończyła konkurencji

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Skok 3 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna Sepp Lichtenegger 74,5 93,40 75,0 102,10 75,0 103,30 205,40 11.
Baldur Preiml 75,0 101,10 76,0 103,50 73,5 99,20 204,60 13.
Otto Leodolter 72,0 96,40 74,0 99,70 72,0 97,60 197,30 28.
Willi Egger 71,5 91,70 71,0 94,50 71,50 92,90 187,40 44.
Skocznia duża Willi Egger 86,5 100,00 87,0 106,00 80,5 98,70 206,00 12.
Otto Leodolter 87,0 101,10 85,0 102,90 73,5 88,90 204,00 17.
Baldur Preiml 84,5 96,10 87,0 106,00 78,0 97,20 203,20 18.
Sepp Lichtenegger 77,5 48,90 87,0 102,00 68,0 77,90 179,90 43.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Listen to this article