Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Austria
Kod MKOl AUT
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1968
Grenoble
Chorąży Emmerich Danzer
Liczba zawodników 76 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
4
Razem
11

Austrię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 reprezentowało 76 zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Olga Pall
Narciarstwo alpejskie
zjazd kobiet
Złoto
Wolfgang Schwarz
Łyżwiarstwo figurowe
singiel mężczyzn
Złoto
Manfred Schmid
Saneczkarstwo
singiel mężczyzn
Srebro
Herbert Huber
Narciarstwo alpejskie
slalom mężczyzn
Srebro
Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
Herbert Gruber
Josef Eder
Bobsleje
czwórka mężczyzn
Srebro
Manfred Schmid
Ewald Walch
Saneczkarstwo
dwójka mężczyzn
Srebro
Reinhold Bachler
Skoki narciarskie
indywidualnie na
skoczni normalnej
Brąz
Heinrich Messner
Narciarstwo alpejskie
supergigant mężczyzn
Brąz
Alfred Matt
Narciarstwo alpejskie
slalom mężczyzn
Brąz
Wiltrud Drexel
Narciarstwo alpejskie
zjazd kobiet
Brąz
Baldur Preiml
Skoki narciarskie
indywidualnie na
skoczni normalnej

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Paul Ernst Bieg na 20 km 1:25:47,9 6:00 1:31:47,9 40.
Horst Schneider 1:24:49,6 9:00 1:33:49,6 47.
Adolf Scherwitzl 1:30:21,7 4:00 1:34:21,7 50.
Franz Vetter 1:16:25,0 20:00 1:36:25,0 56.
Paul Ernst
Adolf Scherwitzl
Horst Schneider
Franz Vetter
Sztafeta 4 × 7,5 km 2:33:47,1 10 2:33:47,1 11.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Andreas Janc Bieg na 15 km 51:29,8 31.
Heinrich Wallner 52:53,6 42.
Ernst Pühringer 53:23,0 47.
Walter Failer 54:12,5 51.
Ernst Pühringer Bieg na 30 km 1:44:51,0 38.
Franz Vetter 1:45:11,2 40.
Hansjörg Farbmacher 1:49:43,3 50.
Andreas Janc Bieg na 50 km 2:32:32,2 13.
Franz Vetter 2:43:51,1 34.
Heinrich Wallner
Franz Vetter
Ernst Pühringer
Andreas Janc
Sztafeta 4 × 10 km 2:22:29,4 13.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
AUT-1 Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
Dwójki 1:11,27 1:11,26 1:10,72 1:11,88 4:45,13 4.
AUT-2 Max Kaltenberger
Fritz Dinkhauser
1:11,34 1:12,15 1:11,00 1:12,14 4:46,63 8.
AUT-1 Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
Herbert Gruber
Josef Eder
Czwórki 1:10,08 1:07,40 2:17,48
AUT-2 Manfred Hofer
Hans Ritzl
Fritz Dinkhauser
Karl Pichler
1:10,90 1:09,12 2:20,02 13.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Karl Pregl
  • Gerd Schager
  • Josef Mössmer
  • Gerhard Felfernig
  • Hermann Erhart
  • Gerhard Hausner
  • Franz Schilcher
  • Heinz Schupp
  • Walter König
  • Josef Schwitzer
  • Heinz Knoflach
  • Sepp Puschnig
  • Klaus Weingärtner
  • Klaus Kirchbaumer
  • Dieter Kalt
  • Günter Burghard
  • Paul Samonig
  • Del Saint John

Reprezentacja Austrii brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, zajmując w niej 5. miejsce. Ostatecznie reprezentacja Austrii zajęła 13. miejsce.

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Jugosławia 5 5 0 0 33 9 +24 10
 Japonia 5 4 0 1 27 12 +15 8
 Norwegia 5 3 0 2 15 15 0 6
 Rumunia 5 2 0 3 22 23 -1 4
 Austria 5 1 0 4 12 27 -15 2
 Francja 5 0 0 5 9 32 -23 0

Wyniki

7 lutego 1968 Rumunia  3:2  Austria

9 lutego 1968 Jugosławia  6:0  Austria

11 lutego 1968 Austria  5:2  Francja

12 lutego 1968 Norwegia  5:4  Austria

15 lutego 1968 Japonia  11:1  Austria

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Ulli Öhlböck Indywidualnie 52:23,9 23. 189,20 60,0 76,0 64,0 83,7 64,0 85,1 168,8 36. 358,00 32.
Waldemar Heigenhauser 55:00,4 38. 159,49 69,0 101,8 68,5 95,4 70,5 92,7 197,2 21. 356,69 34.
Helmut Voggenberger 54:57,2 37. 160,07 67,5 95,4 66,0 86,5 65,0 84,4 181,9 32. 341,97 35.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Trixi Schuba Solistki 1773,2 5.
Elisabeth Mikula 1612,5 18.
Liesl Nestler 1562,6 23.
Wolfgang Schwarz Soliści 1904,1
Emmerich Danzer 1873,0 4.
Günter Anderl 1574,7 23.
Evelyne Schneider
Wilhelm Bietak
Pary sportowe 272,2 15.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Otmar Braunecker 42,1 26. 2:14,4 27.
Hermann Strutz 2:14,8 40. 7:53,3 16. 16:24,9 17.
Erich Korbel 2:15,7 44. 8:20,8 37.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Heini Messner 2:01,03 4. 1:45,16 1:46,67 3:31,83
52,32 51,83 1:44,15 14.
Karl Schranz 2:01,89 5. 1:45,28 1:47,80 3:33,08 6. Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Gerhard Nenning 2:02,31 9. 1:46,47 1:47,14 3:33,61 8.
Egon Zimmermann 2:02,55 13.
Werner Bleiner 1:46,56 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Herbert Huber 50,06 49,76 1:39,82
Alfred Matt 49,68 50,41 1:40,09

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Olga Pall 1:40,87
1:55,61 5. 43,59 47,52 1:31,11 9.
Christl Haas 1:41,41
Brigitte Seiwald 1:41,82 4. 1:57,26 11. 41,52 59,77 24.
Gertrud Gabl 1:43,97 12. 1:56,85 9. Nie ukończyła 1. przejazdu
Lisi Pall 2:00,91 27.
Bernadette Rauter 43,34 47,10 1:30,44 8.

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Łącznie Pozycja
Manfred Schmid Jedynki 57,16 57,73 57,59 2:52,48
Josef Feistmantl 57,78 58,06 57,73 2:53,57 5.
Helmut Thaler 58,42 59,03 58,60 2:56,05 14.
Peter Kretauer Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Manfred Schmid
Ewald Walch
Dwójki 48,16 48,18 1:36,34
Josef Feistmantl
Wilhelm Biechl
48,81 49,30 1:38,11 7.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Łącznie Pozycja
Leni Thurner Jedynki 49,64 50,15 50,71 2:30,50 9.
Marlene Korthals 49,72 50,31 51,30 2:31,33 10.
Elfriede Wäger 51,93 50,44 52,04 2:34,41 15.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-70 Reinhold Bachler 77,5 107,8 76,0 106,4 214,2
Baldur Preiml 80,0 113,8 72,5 98,8 212,6
Sepp Lichtenegger 72,5 98,3 70,0 94,8 193,1 29.
Max Golser 74,0 102,7 65,0 83,3 186,0 36.
Skocznia duża K-90 Reinhold Bachler 98,5 107,3 95,0 103,4 210,7 6.
Baldur Preiml 80,5 66,1 87,0 86,2 152,3 48.
Sepp Lichtenegger 91,0 90,8 91,0 93,8 184,6 28.
Max Golser 95,0 98,9 91,5 91,5 190,4 22.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Listen to this article