Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Azerbejdżan
Kod MKOl AZE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Elnur Məmmədli
Liczba zawodników 53 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 30.
Złoto
2
Srebro
2
Brąz
6
Razem
10

Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 53 sportowców w 14 dyscyplinach. Zdobyli oni 10 medali: 2 złote, 2 srebrne i 6 brązowych, zajmując 30. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to czwarty start reprezentacji Azerbejdżanu na letnich igrzyskach olimpijskich. 10 zdobytych medali było najlepszym wynikiem w historii występów Azerbejdżanu na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Toğrul Əsgərov
Zapasy
styl wolny do 60 kg mężczyzn
Złoto
Şərif Şərifov
Zapasy
styl wolny do 84 kg mężczyzn
Srebro
Rövşən Bayramov
Zapasy
styl klasyczny do 55 kg mężczyzn
Srebro
Mariya Stadnik
Zapasy
styl wolny do 48 kg kobiet
Brąz
Emin Əhmədov
Zapasy
styl klasyczny do 74 kg mężczyzn
Brąz
Xetaq Qazyumov
Zapasy
styl wolny do 96 kg mężczyzn
Brąz
Yuliya Ratkeviç
Zapasy
styl wolny do 55 kg kobiet
Brąz
Valentin Xristov
Podnoszenie ciężarów
waga do 56 kg mężczyzn
Brąz
Teymur Məmmədov
Boks
waga ciężka mężczyzn
Brąz
Məhəmmədrəsul Məcidov
Boks
waga superciężka mężczyzn

Reprezentanci

Boks

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Elvin Məmişzadə Waga musza (do 52 kg) Mongolia Tögstsogt
P 11-18
NQ
Məhəmməd Əbdülhəmidov Waga kogucia (do 56 kg) BYE Japonia Shimizu
P RSC
NQ
Heybətulla Hacəliyev Waga lekkopółśrednia (do 64 kg) Tunezja Houya
P 16-19
NQ
Soltan Miqitinov Waga średnia (do 75 kg) Egipt Hikal
W 20-12
Brazylia Falcão
P 11-24
NQ
Vətən Hüseynli Waga półciężka (do 81 kg) Ekwador Góngora
P 8-9
NQ
Teymur Məmmədov Waga ciężka (do 91 kg) Australia Opetaia
W 12-11
Białoruś Karniejeu
W 19+-19
Włochy Russo
P 13-15
NQ
Məhəmmədrəsul Məcidov Waga superciężka (ponad 91 kg) Demokratyczna Republika Konga Mwamba
W RSC
Rosja Omarow
W 17-14
Włochy Cammarelle
P 12-13
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Yelena Vıstropova Waga średnia (do 75kg) Nigeria Ogoke
P 12-14
NQ

Gimnastyka

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Aliyə Qarayeva wielobój indywidualny 111.850 3. 111.575 4.

Gimnastyka sportowa

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX PH SR VT PB HB FX PH SR VT PB HB
Şakir Şıxəliyev Wielobój indywidualny 14.600 12.866 13.166 15.433 13.666 10.633 80.364 40. NQ

Jeździectwo

Skoki

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Camal Rəhimov Warrior indywidualnie 5 53. 13 18 60. NQ

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaże O 3. miejsce Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
İlqar Muşkiyev - 60 kg BYE Armenia Davtjan
P 0000-0101
NQ
Tərlan Kərimov - 66 kg BYE Rosja Moguszkow
W 0021-0011
Egipt Awad
W 0002-0000
Hiszpania Uriarte
P 0001-0021
NQ Polska Zagrodnik
P 0000-0010
NQ 7.
Rüstəm Orucov - 73 kg BYE Południowa Afrykavan Zyl
W 0100-0101
RosjaIsajew
P 0000-1001
NQ
Elnur Məmmədli - 81 kg Kanada Valois-Fortier
P 0001-0001
NQ
Elxan Məmmədov - 90 kg Niemcy Lambert
W 0111-0001
Korea Południowa Song DN
P 0000-0011
NQ
Elmar Qasımov - 100 kg Kazachstan Rakow
W 0011-0000
Gruzja Żorżoliani
W 0011-0002
Korea Południowa Hwang HT
P 0002-0021
NQ Uzbekistan Sajidow
P 0000-1000
NQ 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże O 3. miejsce Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Kifayət Qasımova - 57 kg BYE Japonia Matsumoto
P 0000-0010
NQ
Ramilə Yusubova - 63 kg Turkmenistan Hajytbajewa
W 0111-0000
Korea Południowa Joung DW
P 0000-1000
NQ

Kajakarstwo

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Valentin Demyanenko C-1 200 m 44.194 7. NQ
Serhiy Bezuhliy
Maksym Prokopenko
C-2 1000 m 3:38.042 1. BYE 3:37.219 4.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Pozycja
Jelena Czałych Wyścig ze startu wspólnego DNF
Jazda indywidualna na czas 41:47.06 20.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Hayle İbrahimov bieg na 5000 m 13:25.23 1. 13:45.37 9.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Dmitri Marşin rzut młotem 72.85 19. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Layeş Abdullayeva bieg na 5000 m 15:45.69 17. NQ

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Yevgeni Lazuka 100 m motylkowym 53.86 38. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Oksana Hətəmxanova 100 m klasycznym 1:25.52 44. NQ

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Valentin Xristov Do 56 kg 127 2. 159 2. 286
Əfgan Bayramov Do 69 kg DNF NCL
Sərdar Həsənov 145 5. 176 8. 321 8.
İntiqam Zairov Do 94 kg 182 3. 215 7. 397 6.
Velichko Cholakov Ponad 105 kg DNS

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Boyanka Kostova Do 58 kg 105 3. 128 3. 233 5.

Strzelectwo

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
İradə Aşumova pistolet sportowy 25 m 578 23. NQ
pistolet pneumatyczny 10 m 372 39. NQ

Szermierka

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Səbinə Mikina Szabla indywidualnie NiemcyBujdoso
W 15-13
UkrainaCharłan
P 10-15
NQ

Taekwondo

Zawodnicy Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Ramin Əzizov 80 kg (m) Stany Zjednoczone López
W 3-2
Włochy Sarmiento
P 1-2
NQ
Fəridə Əzizova 67 kg (k) Kanada Sergerie
P 0-1
NQ

Wioślarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Aleksandr Aleksandrov jedynka 6:49.81 2. (QF) BYE 6:56.36 3. (P AB) 7:20.80 3. (F A) 7:09.42 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Nataliya Mustafayeva jedynka 7:46.01 2. (QF) BYE 8:00.26 3. (P AB) 8:06.83 6. (F B) 8:23.64 12.

Zapasy

Mężczyźni – styl wolny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Toğrul Əsgərov -60 kg BYE Niemcy Schleicher
W 3-1
Japonia Yumoto
W 3-1
Stany Zjednoczone Scott
W 3-0
BYE Rosja Kuduchow
W 3-0
Cəbrayıl Həsənov -66 kg BYE Bułgaria Bazan
W 3-1
Białoruś Shabanau
W 3-1
Japonia Yonemitsu
P 0-3
BYE Kuba López
P 1-3
NQ 5.
Əşrəf Əliyev -74 kg Japonia Takatani
W 3-0
Rosja Cargusz
P 1-3
NQ 9.
Şərif Şərifov -84 kg BYE Turcja Bölükbaşı
W 3-1
Stany Zjednoczone Herbert
W 3-1
Lashgari
W 3-1
BYE Portoryko Espinal
W 3-1
Xetaq Qazyumov -96 kg BYE Białoruś Sheikhau
W 3-0
Ukraina Andrijcew
P 1-3
NQ Tadżykistan Iskandari
W 3-1
Yazdani
W 5-0
NQ
Camaləddin Maqomedov -120 kg Rosja Machow
P 0-3
NQ 16.

Mężczyźni – styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rövşən Bayramov -55 kg Rosja Siemionow
W 3-0
Stany Zjednoczone Mango
W 3-0
Li S
W 3-0
Korea Południowa Choi GJ
W 3-0
BYE Soryan
P 0-3
Həsən Əliyev -60 kg BYE Norwegia Berge
W 3-1
Korea Południowa Jung JH
W 3-0
Gruzja Laszkhi
P 1-3
BYE Rosja Kuramagomiedow
P 0-3
NQ 5.
Emin Əhmədov -74 kg BYE Chorwacja Žugaj
W 3-0
Gruzja Datunaszwili
W 3-1
Armenia Dżulfalakian
P 0-3
BYE Białoruś Kikiniou
W 3-1
NQ
Saman Tahmasebi -84 kg BYE Gruzja Gegeszidze
P 1-3
NQ 11.
Şalva Qadabadze -96 kg BYE Rosja Totrow
P 1-3
NQ Szwecja Lidberg
P 1-3
NQ 10.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Mariya Stadnik -48 kg BYE Stany Zjednoczone Chun
W 3-0
Polska Matkowska
W 3-1
Ukraina Merłeni
W 3-0
BYE Japonia Obara
P 1-3
Yuliya Ratkeviç -55 kg BYE Grecja Prevolaraki
W 3-0
Japonia Yoshida
P 0-3
NQ Stany Zjednoczone Campbell
W 3-0
Rosja Żołobowa
W 3-1
NQ
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article