Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Azerbejdżan
Kod MKOl AZE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Teymur Məmmədov
Liczba zawodników 56 w 57 konkurencjach w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 39.
Złoto
1
Srebro
7
Brąz
10
Razem
18

Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 56 zawodników: 42 mężczyzn i 14 kobiet. Był to szósty start reprezentacji Azerbejdżanu na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Radik Isajew
Taekwondo
waga powyżej 80 kg mężczyzn W finale pokonał reprezentanta Nigru Abdoulrazak Issoufou[1] 20 sierpnia
Srebro
Rüstəm Orucov
Judo
waga do 73 kg mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Japonii Shōhei Ōno[2] 8 sierpnia
Srebro
Elmar Qasımov
Judo
waga do 100 kg mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Czech Lukáš Krpálek[2] 11 sierpnia
Srebro
Toğrul Əsgərov
Zapasy
styl wolny waga do 65 kg mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Rosji Sosłan Ramonow[3] 21 sierpnia
Srebro
Wałentyn Demjanenko
Kajakarstwo
C-1 200 m mężczyzn 39,493 s[4] 18 sierpnia
Srebro
Chietag Gaziumow
Zapasy
styl wolny waga do 97 kg mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Stanów Zjednoczonych Kyle Snyder[3] 21 sierpnia
Srebro
Marija Stadnik
Zapasy
styl wolny waga do 48 kg kobiet W finale uległa reprezentantce Japonii Eri Tōsaka[5] 17 sierpnia
Srebro
Lorenzo Sotomayor
Boks
waga lekkopółśrednia mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Uzbekistanu Fazliddin Gʻoibnazarov[6] 21 sierpnia
Brąz
Sabah Szari’ati
Zapasy
styl klasyczny waga do 130 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Niemiec Eduard Poppa[7] 15 sierpnia
Brąz
Rəsul Çunayev
Zapasy
styl klasyczny waga do 66 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał Koreańczyka Ryu Han-su[7] 15 sierpnia
Brąz
Inna Osypenko-Radomska
Kajakarstwo
K-1 200 m kobiet 40,401 s[8] 16 sierpnia
Brąz
Patimat Abakarowa
Taekwondo
Kategoria do 49 kg kobiet W walce o brązowy medal pokonała Francuzkę Yasmina Aziez[9] 17 sierpnia
Brąz
Kamran Szachsuwarły
Boks
waga średnia mężczyzn W półfinale uległ Kubańczykowi Arlen López[10] 18 sierpnia
Brąz
Natalija Synyszyn
Zapasy
styl wolny waga do 53 kg kobiet W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę Wenezueli Betzabeth Argüello[5] 18 sierpnia
Brąz
Hacı Əliyev
Zapasy
styl wolny waga do 57 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Bułgarii Władimira Dubowa[3] 19 sierpnia
Brąz
Cəbrayıl Həsənov
Zapasy
styl wolny waga do 74 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał Uzbeka Bekzod Abdurahmonov[3] 19 sierpnia
Brąz
Milad Bejgi
Taekwondo
kategoria do 80 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał Polaka Piotra Pazińskiego[11] 19 sierpnia
Brąz
Şərif Şərifov
Zapasy
styl wolny waga do 86 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał Wenezuelczyka Pedro Ceballos[3] 20 sierpnia

Skład reprezentacji

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Rufat Huseynov 49 kg Namibia Hamunyela
P 0-3
NQ [10]
Elvin Məmişzadə 52 kg BYE Kazachstan Sattybajew
W 3-0
Uzbekistan Zoirov
P 0-3
NQ| [12]
Javid Chalabiyev 56 kg Kazachstan Jeralijew
P 1-2
NQ [13]
Albiert Sielimow 60 kg BYE Irlandia Joyce
W 3-0
Francja Oumiha
P 0-3
NQ [14]
Lorenzo Sotomayor 64 kg Ukraina Matwijczuk
W 3-0
Francja Amzile
W 2-1
Kuba Toledo
W 3-0
Niemcy Harutyunyan
W 3-0
Uzbekistan Gʻoibnazarov
P 1-2
[15]
Parviz Bağırov 69 kg BYE Francja Cissokho
P 0-3
NQ [16]
Kamran Szachsuwarły 75 kg Zhao
W 3-0
Rosja Czebotariow
W 2-1
Kazachstan Alimchanuły
W 2-1
Kuba López
P 0-3
NQ
[17]
Teymur Məmmədov 81 kg Ukraina Sołonenko
W 3-0
Holandia Müllenberg
W 3-0
Kazachstan Nijazymbetow
P 0-3
NQ [18]
Abdulkadir Abdullayev 91 kg BYE Francja Omba-Biongolo
W TKO
Uzbekistan Tulaganov
P 0-3
NQ [19]
Məhəmmədrəsul Məcidov ponad 91 kg Maroko Arjaoui
W 3-0
Kazachstan Dyczko
P 0-3
NQ [20]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Jana Aleksiejewna waga lekka BYE Yin
P 0-3
NQ [21]

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Petro Pakniuk wielobój indywidualnie 14,133 14,233 13,600 14,300 14,166 13,783 84,215 34. NQ [22]
Oleg Stepko 13,900 14,975 14,033 14,400 15,300 13,600 86208 20. 12,266 13,100 14,533 14,916 13,800 10,466 79,081 22. [23]

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Marina Durunda wielobój indywidualny 70,348 8. 69,748 9. [24]

Judo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Orxan Səfərov - 60 kg Peru Postigos
W 001-000
Kirgistan Biestajew
W 110-000
Brazylia Kitadai
W 100-000
Kazachstan Smietow
P 000-100
N/A Japonia Takatō
P 000-000
5. [25]
Nicat Şıxəlizadə - 66 kg Hiszpania Uriarte
W 000-000
Włochy Basile
P 000-110
NQ [26]
Rüstəm Orucov - 73 kg Kazachstan Chamza
W 000-000
Australia Bensted
W 100-000
Węgry Ungvári
W 010-000
Izrael Muki
W 001-000
N/A Japonia Ōno
P 000-110
[27]
Məmmədəli Mehdiyev - 90 kg Rosja Dienisow
W 100-000
Brazylia Camilo
W011-001
Korea Południowa Gwak
P 000-100
NQ Mongolia Otgonbaatar
P 000-001
NQ 7. [28]
Elmar Qasimov - 100 kg Rosja Chajbułajew
W 011-000
Algieria Bouyacoub
W 010-010
Egipt Darwish
W 100-000
Ukraina Błoszenko
W 100-000
NQ Czechy Krpálek
P 000-100
[29]
Uşangi Kokauri +100 kg Łotwa Ņikiforenko
W 111-000
Japonia Harasawa
P 000-100
N [30]

Kajakarstwo

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Wałentyn Demjanenko K-1 200m 39,749 1. 40,298 2. 39,493 2. (Final A)
[31]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Inna Osypenko-Radomska K-1 200m 40,702 1. 39,803 1. 40,401 3. (finał A)
[32]|
K-1 500m 1:51,750 1. 1:57,627 2. 1:56,573 8. (finał A) 8.

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja Źródło
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Jure Meglič K-1 95,12 13. 90,70 8. 90,70 11. 145,00 14. NQ [33]

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Maksym Averin wyścig ze startu wspólnego (m) DNF [34]
Ołena Pawluchina wyścig ze startu wspólnego (k) 3:59,05 35. [35]

Kolarstwo torowe

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże Runda 2 Repasaże Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Time
Speed
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Olga Panarina indywidualnie (k) 11,162
64,562
Wielka Brytania James
P (11,542)
Australia Meares
Holandia Riessen
P (11,527)
NQ [36]
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Źródło
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Olga Panarina kobiety 4. 4. NQ [36]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Evans Kiplagat maraton N/A 2:15,31 28. [37]
Hayle İbrahimov 5000 m 13"27,11 7. NQ [38]

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Nazim Babayev trójskok 16,38 25. NQ [39]

Kobiety

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Hanna Skydan rzut młotem 70,09 13. NQ [40]

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Wynik Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Olga Senyuk indywidualnie (k) 623 37. Cao
P 1:6
NQ [41]

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Boris Kiriłłow 200 m grzbietowym (m) 2:05,01 26. NQ [42]
Fatima Alkaramova 100 m dowolnym (k) 59,41 41. NQ [43]

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Rusłan Łuniew pistolet pneumatyczny 10 m 577 15. NQ [44]
pistolet szybkostrzelny 25 m 575 15. NQ

Szermierka

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sabina Mikina szabla indywidualnie BYE Tunezja Besbes
P 12-15
NQ [45]

Taekwondo

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Patimat Abakarowa -49 kg Serbia Bogdanović
P 2-3
NQ Wu
W 4-3
Francja Aziez
W 7-2
[46]
Fəridə Əzizova -67 kg (kobiet) Stany Zjednoczone McPherson
W 6-5
Uzbekistan Tursunkulova
W 5-1
Korea Południowa Oh
P 5-6
N/A Wybrzeże Kości Słoniowej Gbagbi
P 1-7
4. [47]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Milad Bejgi -80 kg mężczyzn Mali Coulibaly
W 13-6
Khodabakhshi
w 17-5
Wielka Brytania Muhammad
P 7-12
N/A Polska Paziński
W 12-0
[48]
Radik Isajew +80 kg Kazachstan Żaparow
W 11-5
Korea Południowa Cha
W 12-8
Wielka Brytania Cho
W 4-1
N/A Niger Issoufou
W 6-2
[49]

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja Źródło
Rostislaw Pewcow mężczyźni 18:14 0,51 59:22 0,42 32:47 1:52:06 39. [50]

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały Finał Miejsce Źródło
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Aleksandyr Aleksandrow
Boris Yotov
M2x 6:40,52 2. N/A 6:37,49 6. 7:24,03 6.
Finał B
12. [51]

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rövşən Bayramov -59 kg BYE Wenezuela Rodríguez
W 8-0
Stany Zjednoczone Thielke
W 9-0
Japonia Ōta
P 2-4
N/A| Norwegia Berge
P 1-1
5. [52]
Rəsul Çunayev -66 kg Kuba Martínez
W 3-1
Rosja Albijew
W 3-1
Algieria Aziz Bin Isa
W 4-1
Armenia Harutiunian
P 1-3
N/A Korea Południowa Ryu
W 4-0
[53]
Elvin Mürsəliyev -75 kg Egipt Raszad
W2-1
Kazachstan Kartykow
W 5-1
Węgry Bácsi
P 0-5
NQ N/A| NQ 7. [54]
Saman Tahmasebi -85 kg Rosja Czakwetadze
P 0-3
NQ Achlaghi
P 2-3
NQ 13. [55]
Sabah Szari’ati -130 kg BYE Stany Zjednoczone Robert Smith
W 3-1
Turcja Kayaalp
P
NQ Wenezuela Caraballo
W 4-0
N/A Niemcy Popp
W 5-0
[56]
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Hacı Əliyev -57 kg BYE Korea Południowa Yun
W 12-2
Gruzja Chinczegaszwili
P 3-5
NQ N/A Kazachstan Sanaa
W10-8
Bułgaria Dubow
W 5-4
[57]
Toğrul Əsgərov -65 kg BYE Ukraina Kwiatkowski
W 12-2
Stany Zjednoczone Molinaro
W 10-0
Włochy Chamizo
W 7-4
N/A| Rosja Ramonow
P 0-11
[58]
Cəbrayıl Həsənov -74 kg BYE Kolumbia Izquierdo
W 10-0
Gruzja Makaraszwili
'W" 11-0
Rosja Giedujew
P 4-5
N/A Uzbekistan Abdurahmonov
W 9-7
[59]
Şərif Şərifov -86 kg BYE Bi
W 4-0
Polska Baranowski
W 3-0
Rosja Sadułajew
P 1-3
N/A Wenezuela Ceballos
W 3-1
[60]
Chietag Gaziumow -97 kg Polska Baran
W 3-0
Jazdani
W 2-1
Uzbekistan Ibragimow
W 12-3
Ukraina Andrijcew
W 11-0
N/A Stany Zjednoczone Snyder
W 1-2
[61]
Dżamaładdin Magomiedow -125 kg BYE Stany Zjednoczone Dlagnev
P 5-6
NQ 12. [62]
Kobiety - styl wolny
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Marija Stadnik -48 kg BYE Argentyna Bermúdez
W 10-0
Polska Matkowska
W 10-0
Bułgaria Jankowa
W 6-0
N/A Japonia Tōsaka
P 2-3
[63]
Natalija Synyszyn -53 kg BYE Japonia Yoshida
P 0-4
NQ N/A Senegal Sambou
W 4-0
Wenezuela Argüello
W 2-1
[64]
Julija Ratkiewicz -58 kg BYE Ukraina Herhel
W7-5
Kolumbia Rentería
W 7-3
Japonia Ichō
P 0-10
N/A Tunezja Amiri
P 3-6
5. [65]

Przypisy

  1. Taekwondo Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  2. a b Judo Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  3. a b c d e Freestyle wrestling Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  4. Canoeing Olympic Games 2016 Flatwater 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  5. a b Freestyle wrestling Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  6. Amateur Boxing Olympic Games Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  7. a b Greco-roman wrestling Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  8. Canoeing Olympic Games 2016 Flatwater 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  9. Drawsheet_W-49kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-03)].
  10. a b Boxing – Men's Light Fly (46-49kg) (ang.). 14 sierpnia 2016. [dostęp 2018-07-27].
  11. Drawsheet_M-80kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-07-27].
  12. Boxing – Men's Fly (52kg) – Draw Sheet (Drabinka turniejowa) (ang.). 21 sierpnia 2016. [dostęp 2018-07-27].
  13. Boxing at the 2016 Summer Olympics - Men`s Bantamweight (ang.). rio2016.com. [dostęp 2016-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-27)].
  14. Boxing at the 2016 Summer Olympics - Men`s lightmweight (ang.). rio2016.com. [dostęp 2016-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-27)].
  15. Boxing at the 2016 Summer Olympics - Men`s weltenmweight (ang.). rio2016.com. [dostęp 2018-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-27)].
  16. Boxing at the 2016 Summer Olympics - Men`s weltenweight (ang.). rio2016.com. [dostęp 2018-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-27)].
  17. Boxing – Men's Middle (75kg) (ang.). 20 sierpnia 2016. [dostęp 2016-08-23].
  18. Boxing – Men's Light Heavy (81kg) (ang.). 18 sierpnia 2016. [dostęp 2016-12-21].
  19. Boxing – Men's Heavy (91kg) – Draw Sheet (Drabinka turniejowa) (ang.). 15 sierpnia 2016. [dostęp 2018-07-27].
  20. Super Heayweight - Igrzyska olimpijskie (ang.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2018-07-27].
  21. Lightweight Igrzyska olimpijskie Kobiety 2016 (pol.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2018-07-27].
  22. Pakhniuk Petro (ang.). fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-07-27].
  23. Stepko Oleg (ang.). fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-07-27].
  24. Gymnastics Olympic Games Rhythmic Gymnastics 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  25. Olympic Games Rio de Janeiro Men U60 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-07-27].
  26. Olympic Games Rio de Janeiro Men U66 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-07-27].
  27. Olympic Games Rio de Janeiro Men U73 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-07-27].
  28. Olympic Games Rio de Janeiro Men U90 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-07-27].
  29. Olympic Games Rio de Janeiro Men U100 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-07-27].
  30. Olympic Games Rio de Janeiro Men O100 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-07-27].
  31. Canoeing Olympic Games Flatwater 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  32. Canoeing Olympic Games Flatwater 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  33. Canoeing Olympic Games Slalom 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  34. Cycling Olympic games 2016 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  35. Cycling Olympic games 2016 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  36. a b Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  37. Marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-07-27].
  38. 5000 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-07-27].
  39. Triple Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-07-27].
  40. Hammer Throw Result (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-07-27].
  41. Archery - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  42. Results Backstroke 200m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-07-27].
  43. Results Women 100 m Freestyle (ang.). fina.org. [dostęp 2018-07-27].
  44. Shooting sports - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-07-27].
  45. Result Sabre Women overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-07-27].
  46. Drawsheet_W-49kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-03)].
  47. Drawsheet_W-67kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-02)].
  48. Drawsheet_M-80kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-07-27].
  49. Drawsheet_M+80kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-02)].
  50. Results Elite Men 2016 Rio (ang.). triathlon.org. [dostęp 2018-07-27].
  51. Evants World Rowing (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-07-27].
  52. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 59 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  53. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 66 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  54. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 75 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  55. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 85 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  56. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 85 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  57. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 57 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  58. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 65 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  59. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 74 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  60. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 86 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  61. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 97 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  62. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 125 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  63. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 48 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2018-07-27].
  64. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 53 kg (ang.). uniteworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].
  65. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 58 kg (ang.). uniteworldwrestling.org. [dostęp 2018-07-27].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Azerbejdżan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article