Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – gra pojedyncza kobiet - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – gra pojedyncza kobiet.

Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – gra pojedyncza kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Badminton
Gra pojedyncza kobiet
Złoty medal
Zhang Ning
Srebrny medal
Xie Xingfang
Brązowy medal
Indonezja Maria Kristin Yulianti

Rywalizacja w grze pojedynczej kobiet w badmintonie na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie trwała od 9 do 16 sierpnia. Złoty medal zdobyła reprezentantka gospodarzy, Chinka Zhang Ning.

Rozstawione zawodniczki

Numer
Badmintonistka
Rezultat
1 Xie Xingfang (CHN) srebrny medal
2 Zhang Ning (CHN) złoty medal
3 Lu Lan (CHN) półfinał, czwarte miejsce
4 Hongkong Wang Chen (HKG) 1/16 finału
5 Francja Pi Hongyan (FRA) ćwierćfinał
6 Dania Tine Rasmussen (DNK) 1/16 finału
7 Niemcy Xu Huaiwen (GER) ćwierćfinał
8 Malezja Wong Mew Choo (MYS) ćwierćfinał

Drabinka

Runda finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
  1   Xie Xingfang (CHN) 21 22  
7  Niemcy Xu Huaiwen (GER) 19 20  
  1   Xie Xingfang (CHN) 7 21 21  
  3   Lu Lan (CHN) 21 10 12  
3   Lu Lan (CHN) 21 29
  8  Malezja Wong Mew Choo (MAS) 7 27  
    1   Xie Xingfang (CHN) 12 21 18
  2   Zhang Ning (CHN) 21 10 21
   Indonezja Maria Kristin Yulianti (INA) 26 21 21  
 Indie Saina Nehwal (IND) 28 14 15  
   Indonezja Maria Kristin Yulianti (INA) 15 15
  2   Zhang Ning (CHN) 21 21     Mecz o brązowy medal
5  Francja Pi Hongyan (FRA) 8 21 19
  2   Zhang Ning (MAS) 21 19 21      Indonezja Maria K. Yulianti (INA) 11 21 21
  3   Lu Lan (CHN) 21 13 15

Sekcja 1

1/32 finału   1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinał
 
    1   Xie Xingfang (CHN) 21 21    
        Cheng Shao-chieh (TPE) 1 9  
      1   Xie Xingfang (CHN) 21 21    
         Białoruś Olga Konon (BLR) 16 15    
     Słowenia Maja Tvrdy (SLO) 17 14  
   Singapur Xing Aiying (SIN) 19 12          Białoruś Olga Konon (BLR) 21 21    
   Białoruś Olga Konon (BLR) 21 21         1   Xie Xingfang (CHN) 21 22  
       Niemcy Xu Huaiwen (GER) 19 20  
    7  Niemcy Xu Huaiwen (GER) 21 21    
       Finlandia Anu Nieminen (FIN) 17 8    
      7  Niemcy Xu Huaiwen (GER) 21 21
   Hongkong Yip Pui Yin (HKG) 15 17            Wielka Brytania Tracey Hallam (GBR) 10 7  
   Wielka Brytania Tracey Hallam (GBR) 21 21        Wielka Brytania Tracey Hallam (GBR) 21 21  
   Nigeria Grace Daniel (NGR) 13 8          Czechy Kristína Ludíková (CZE) 18 13    
   Czechy Kristína Ludíková (CZE) 21 21    

Sekcja 2

1/32 finału   1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinał
 
    3   Lu Lan (CHN) 21 7    
       Mauritius Karen Foo Kune (MRI) 3 1 r.  
      3   Lu Lan (CHN) 21 21    
   Szwajcaria Jeanine Cicognini (SUI) 21 21          Kanada Anna Rice (CAN) 7 12    
   Portugalia Ana Moura (POR) 9 13      Szwajcaria Jeanine Cicognini (SUI) 10 13  
   Kanada Anna Rice (CAN) 21 19 21        Kanada Anna Rice (CAN) 21 21    
   Stany Zjednoczone Eva Lee (USA) 15 21 19       3   Lu Lan (CHN) 21 29  
         Malezja Wong Mew Choo (MAS) 7 27  
    8  Malezja Wong Mew Choo (MAS) 21 21    
       Południowa Afryka Kerry-Lee Harrington (RSA) 4 4    
      8  Malezja Wong Mew Choo (MAS) 21 21
   Meksyk Deyanira Angulo (MEX) 18 21 14          Bułgaria Petja Nedełczewa (BUL) 6 8  
   Egipt Hadia Hosny (EGY) 21 7 21        Egipt Hadia Hosny (EGY) 7 4
   Bułgaria Petja Nedełczewa (BUL) 21 21          Bułgaria Petja Nedełczewa (BUL) 21 21  
   Szwecja Sara Persson (SWE) 10 10    

Sekcja 3

1/32 finału   1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinał
   Australia Erin Carroll (AUS) 9 16  
   Hiszpania Yoana Martínez (ESP) 21 21      Hiszpania Yoana Martínez (CHN) 9 14    
   Niemcy Julie Schenk (GER) 21 19 20        Indonezja Maria K. Yulianti (INA) 21 21  
   Indonezja Maria Kristin Yulianti (INA) 18 21 22        Indonezja Maria K. Yulianti (INA) 18 21 21  
      6  Dania Tine Rasmussen (DNK) 21 19 14  
     Litwa Akvilė Stapušaitytė (SUI) 6 8  
    6  Dania Tine Rasmussen (DNK) 21 21    
       Indonezja Maria Kristin Yulianti (INA) 26 21 21
   Ukraina Larisa Griga (UKR) 21 21          Indie Saina Nehwal (IND) 28 14 15
   Włochy Agnese Aleegrini (ITA) 15 11      Ukraina Larisa Griga (UKR) 18 10    
   Rosja Ella Dehl (RUS) 9 8          Indie Saina Nehwal (IND) 21 21    
   Indie Saina Nehwal (IND) 21 21          Indie Saina Nehwal (IND) 21 11 21
      4  Hongkong Wang Chen (HKG) 19 21 11  
       Słowacja Eva Stádeková (SVK) 7 7
    4  Hongkong Wang Chen (HKG) 21 21  
 

Sekcja 4

1/32 finału   1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinał
   Sri Lanka Thilini Jayasinghe (SRI) 13 12  
   Wietnam Lê Ngọc Nguyên Nhung (VIE) 21 21      Wietnam Lê Ngọc Nguyên Nhung (VIE) 7 12    
   Japonia Eriko Hirose (JPN) 21 19      Japonia Eriko Hirose (JPN) 21 21  
   Islandia Ragna Ingólfsdóttir (ISL) 6 7 r.        Japonia Eriko Hirose (JPN) 12 21 6  
      5  Francja Pi Hongyan (FRA) 21 16 21  
     Peru Claudia Rivero (PER) 6 9  
    5  Francja Pi Hongyan (FRA) 21 21    
      5  Francja Pi Hongyan (FRA) 8 21 19
   Irlandia Chloe Magee (IRL) 18 21 21           Zhang Ning (CHN) 21 19 21
   Estonia Kati Tolmoff (EST) 21 18 19      Irlandia Chloe Magee (IRL) 12 14    
   Polska Kamila Augustyn (POL) 15 5          Korea Południowa Jun Jae-youn (KOR) 21 21    
   Korea Południowa Jun Jae-youn (KOR) 21 21          Korea Południowa Jun Jae-youn (KOR) 11 12
      2   Zhang Ning (CHN) 21 21  
       Tajlandia Salakjit Ponsana (THA) 23 17 7
    2   Zhang Ning (CHN) 21 21 21  
 

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – gra pojedyncza kobiet
Listen to this article