Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – gra pojedyncza mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – gra pojedyncza mężczyzn.

Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – gra pojedyncza mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Badminton
Gra pojedyncza mężczyzn
Złoty medal
Lin Dan
Srebrny medal
Malezja Lee Chong Wei
Brązowy medal
Chen Jin

Rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn w badmintonie na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie trwała od 9 do 17 sierpnia.

Zawodnicy rozstawieni

Numer
Badmintonista
Rezultat
1 Lin Dan (CHN) złoty medal
2 Malezja Lee Chong Wei (MAS) srebrny medal
3 Bao Chunlai (CHN) ćwierćfinał
4 Chen Jin (CHN) brązowy medal
5 Dania Kenneth Jonassen (DEN) 1/16 finału
6 Indonezja Sony Dwi Kuncoro (INA) ćwierćfinał
7 Indonezja Taufik Hidayat (INA) 1/16 finału
8 Dania Peter Gade (DEN) ćwierćfinał

Drabinka

Runda finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
  1   Lin Dan (CHN) 21 21  
8  Dania Peter Gade (DEN) 13 16  
  1   Lin Dan (CHN) 21 21  
  4   Chen Jin (CHN) 12 18  
4   Chen Jin (CHN) 21 21
    Hsieh Yu-hsing (TPE) 8 14  
    1   Lin Dan (CHN) 21 21
  2  Malezja Lee Chong Wei (MAS) 12 8
   Korea Południowa Lee Hyun-il (KOR) 23 21  
3   Bao Chunlai (CHN) 21 11  
   Korea Południowa Lee Hyun-il (KOR) 18 21 13
  2  Malezja Lee Chong Wei (MAS) 21 13 21     Mecz o brązowy medal
6  Indonezja Sony Dwi Kuncoro (INA) 9 11
  2  Malezja Lee Chong Wei (MAS) 21 21     4   Chen Jin (CHN) 21 12 21
   Korea Południowa Lee Hyun-il (KOR) 16 21 14

Sekcja 1

1/32 finału   1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinał
 
    1   Lin Dan (CHN) 21 21    
       Hongkong Ng Wei (HKG) 16 13    
      1   Lin Dan (CHN) 21 21    
         Korea Południowa Park Sung-hwan (KOR) 8 11    
       Uganda Edwin Ekiring (UGA) 5 8  
   Kanada Andrew Dabeka (CAN) 11 11          Korea Południowa Park Sung-hwan (KOR) 21 21    
   Korea Południowa Park Sung-hwan (KOR) 21 21         1   Lin Dan (CHN) 21 21  
      8  Dania Peter Gade (DEN) 13 16  
    8  Dania Peter Gade (DEN) 21 21    
       Algieria Nabil Lasmari (ALG) 6 4    
      8  Dania Peter Gade (DEN) 19 22 21
         Japonia Shoji Sato (JPN) 21 20 15  
       Japonia Shoji Sato (JPN) 21 21  
   Indie Anup Sridhar (IND) 21 21          Indie Anup Sridhar (IND) 13 17    
   Portugalia Marco Vasconcelos (POR) 16 14    

Sekcja 2

1/32 finału   1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinał
 
    4   Chen Jin (CHN) 21 21    
       Nowa Zelandia John Moody (NZL) 9 1    
      4   Chen Jin (CHN) 21 21    
         Francja Erwin Kehlhoffner (FRA) 10 6    
    WC  Zambia Eli Mambwe (ZAM) 15 17  
   Francja Erwin Kehlhoffner (FRA) 19 22 21        Francja Erwin Kehlhoffner (FRA) 21 21    
   Australia Stuart Gomez (AUS) 21 20 15       4   Chen Jin (CHN) 21 21  
          Hsieh Yu-hsing (TPE) 8 14  
    7  Indonezja Taufik Hidayat (INA) 19 16    
       Malezja Wong Choong Hann (MAS) 21 21    
         Malezja Wong Choong Hann (MAS) 21 17 18
          Hsieh Yu-hsing (TPE) 14 21 21  
       Wietnam Nguyễn Tiến Minh (VIE) 16 21 15
    Hsieh Yu-hsing (TPE) 21 21           Hsieh Yu-hsing (TPE) 21 15 21  
    Kaveh Mehrabi (IRI) 16 12    

Sekcja 3

1/32 finału   1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinał
   Irlandia Scott Evans (IRL) 18 21 19  
   Niemcy Marc Zwiebler (GER) 21 18 21        Niemcy Marc Zwiebler (GER) 16 21 21  
   Czechy Petr Koukal (CZE) 21 12 15        Wielka Brytania Andrew Smith (GBR) 21 13 17  
   Wielka Brytania Andrew Smith (GBR) 10 21 21          Niemcy Marc Zwiebler (GER) 13 11    
         Korea Południowa Lee Hyun-il (KOR) 21 21    
       Korea Południowa Lee Hyun-il (KOR) 15 21 21
    5  Dania Kenneth Jonassen (DEN) 21 14 19  
         Korea Południowa Lee Hyun-il (KOR) 23 21  
   Polska Przemysław Wacha (POL) 21 21         3   Bao Chunlai (CHN) 21 11  
   Estonia Raul Must (EST) 14 15          Polska Przemysław Wacha (POL) 21 11 21  
       Szwajcaria Christian Bösiger (SUI) 12 21 19  
         Polska Przemysław Wacha (POL) 11 21 13
      3   Bao Chunlai (CHN) 21 19 21  
       Gwatemala Kevin Cordón (GUA) 17 16  
    3   Bao Chunlai (CHN) 21 21    
 

Sekcja 4

1/32 finału   1/16 finału   1/8 finału   Ćwierćfinał
   Finlandia Ville Lång (FIN) 21 21    
   Ukraina Władysław Drużczenko (UKR) 12 19          Finlandia Ville Lång (FIN) 21 21    
       Stany Zjednoczone Raju Rai (USA) 9 16    
         Finlandia Ville Lång (FIN) 13 18    
      6  Indonezja Sony Dwi Kuncoro (INA) 21 21    
       Tajlandia Boonsak Ponsana (THA) 16 14  
    6  Indonezja Sony Dwi Kuncoro (INA) 21 21    
      6  Indonezja Sony Dwi Kuncoro (INA) 9 11  
   Litwa Kęstutis Navickas (LTU) 23 12 21       2  Malezja Lee Chong Wei (MAS) 21 21  
   Hiszpania Pablo Abián (ESP) 21 21 9        Litwa Kęstutis Navickas (LTU) 21 21    
       Rosja Stanisław Puchow (RUS) 12 17    
         Litwa Kęstutis Navickas (LTU) 5 7  
      2  Malezja Lee Chong Wei (MAS) 21 21    
       Singapur Ronald Susilo (SIN) 13 14  
    2  Malezja Lee Chong Wei (MAS) 21 21    
 

Wyniki

1/32 finału

9 sierpnia 2008

10:10 (UTC+8) Przemysław Wacha Polska 2:0 Estonia Raul Must BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Edy Rufianto (Indonezja)
2. sędzia: Zhang Peihua (Chiny)
czas trwania meczu: 33 minuty


(21:14, 21:15)


raport


10:45 (UTC+8) Scott Evans Irlandia 1:2 Niemcy Marc Zwiebler BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Chen Chih Shen (Chińskie Tajpej)
2. sędzia: Vachara Tungaparhara (Tajlandia)
czas trwania meczu: 54 minuty


(18:21, 21:18, 19:21)


raport


15:10 (UTC+8) Hsieh Yu-hsing 2:0 Kaveh Mehrabi BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: David Davies (Wielka Brytania)
2. sędzia: Niels Holm Mortensen (Dania)
czas trwania meczu: 32 minuty


(21:16, 21:12)


raport


19:05 (UTC+8) Ville Lång Finlandia 2:0 Ukraina Władysław Druzczenko BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Philip James (Wielka Brytania)
2. sędzia: Shon Hee-joo (Korea Południowa)
czas trwania meczu: 36 minut


(21:12, 21:19)


raport


19:25 (UTC+8) Petr Koukal Czechy 1:2 Wielka Brytania Andrew Smith BJUT Gymnasium Court 3, Pekin
sędzia: Gilles Cavert (Francja)
2. sędzia: Hakan Fossto (Szwecja)
czas trwania meczu: 42 minuty


(21:10, 12:21, 15:21)


raport


19:50 (UTC+8) Kęstutis Navickas Litwa 2:1 Hiszpania Pablo Abián BJUT Gymnasium Court 2, Pekin
sędzia: Zhang Peihua (Chiny)
2. sędzia: Cormac Breslin (Irlandia)
czas trwania meczu: 45 minut


(23:21, 12:21, 21:9)


raport


20:00 (UTC+8) Erwin Kehlhoffner Francja 2:1 Australia Stuart Gomez BJUT Gymnasium Court 3, Pekin
sędzia: Hou Longhu (Chiny)
2. sędzia: Chen Chih Shen (Chińskie Tajpej)
czas trwania meczu: 51 minut


(19:21, 22:20, 21:15)


raport

10 sierpnia 2008

11:10 (UTC+8) Andrew Dabeka Kanada 0:2 Korea Południowa Park Sung-hwan BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Mojmír Hnilica (Czechy)
2. sędzia: Girish Natu (Indie)
czas trwania meczu: 34 minuty


(11:21, 11:21)


raport


19:40 (UTC+8) Anup Sridhar Indie 2:0 Portugalia Marco Vasconcelos BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Edy Rufianto (Indonezja)
2. sędzia: Philip James (Wielka Brytania)
czas trwania meczu: 30 minut


(21:16, 21:14)


raport

1/16 finału

11 sierpnia 2008

10:00 (UTC+8) Ronald Susilo Singapur 0:2 Malezja Lee Chong Wei BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Gilles Cavert (Francja)
2. sędzia: Hou Longhu (Chiny)
czas trwania meczu: 38 minut


(13:21, 14:21)


raport


10:20 (UTC+8) Marc Zwiebler Niemcy 2:1 Wielka Brytania Andrew Smith BJUT Gymnasium Court 3, Pekin
sędzia: Mojmír Hnilica (Czechy)
2. sędzia: Shon Hee-joo (Korea Południowa)
czas trwania meczu: 47 minut


(16:21, 21:13, 21:17)


raport


10:45 (UTC+8) Przemysław Wacha Polska 2:1 Szwajcaria Christian Bösiger BJUT Gymnasium Court 2, Pekin
sędzia: Chen Chih Shen (Chińskie Tajpej)
2. sędzia: Philip James (Wielka Brytania)
czas trwania meczu: 38 minut


(21:12, 11:21, 21:19)


raport


10:55 (UTC+8) Kęstutis Navickas Litwa 2:0 Rosja Stanisław Puchow BJUT Gymnasium Court 2, Pekin
sędzia: Lynne Nixez (Nowy Zelandia)
2. sędzia: Nguyễn Phạm Duy Anh (Wietnam)
czas trwania meczu: 32 minuty


(21:12, 21:17)


raport


11:10 (UTC+8) Lee Hyun-il Korea Południowa 2:1 Dania Kenneth Jonassen BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Peter Cocker (Australia)
2. sędzia: David Davies (Wielka Brytania)
czas trwania meczu: 56 minut


(15:21, 21:14, 21:19)


raport


11:45 (UTC+8) Boonsak Ponsana Tajlandia 0:2 Indonezja Sony Dwi Kuncoro BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Hou Longhu (Chiny)
2. sędzia: Michael Fyrie-Dahl (Norwegia)
czas trwania meczu: 39 minut


(16:21, 14:21)


raport


11:55 (UTC+8) Ville Lång Finlandia 2:0 Stany Zjednoczone Raju Rai BJUT Gymnasium Court 2, Pekin
sędzia: Niels Holm Mortensen (Dania)
2. sędzia: Edy Rufianto (Indonezja)
czas trwania meczu: 27 minut


(21:9 21:16)


raport


12:30 (UTC+8) Kevin Cordón Gwatemala 0:2 Bao Chunlai BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: David Davies (Wielka Brytania)
2. sędzia: Vachara Tungaparhara (Tajlandia)
czas trwania meczu: 38 minuty


(17:21, 16:21)


raport


18:40 (UTC+8) Peter Gade Dania 2:0 Algieria Nabil Lasmari BJUT Gymnasium Court 2, Pekin
sędzia: Mojmír Hnilica (Czechy)
2. sędzia: David Craig (Wielka Brytania)
czas trwania meczu: 23 minuty


(21:6, 21:4)


raport


19:05 (UTC+8) Lin Dan 2:0 Hongkong Ng Wei BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Girish Natu (Indie)
2. sędzia: Cormac Breslin (Irlandia)
czas trwania meczu: 44 minuty


(21:16, 21:13)


raport


19:40 (UTC+8) Taufik Hidayat Indonezja 0:2 Malezja Wong Choong Hann BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Michael Fyrie-Dahl (Norwegia)
2. sędzia: Zhang Peihua (Chiny)
czas trwania meczu: 44 minuty


(19:21, 16:21)


raport


19:50 (UTC+8) Eli Mambwe Zambia 0:2 Francja Erwin Kehlhoffner BJUT Gymnasium Court 2, Pekin
sędzia: David Craig (Wielka Brytania)
2. sędzia: Nguyễn Phạm Duy Anh (Wietnam)
czas trwania meczu: 31 minut


(15:21, 17:21)


raport


20:00 (UTC+8) Chen Jin 2:0 Nowa Zelandia John Moody BJUT Gymnasium Court 3, Pekin
sędzia: Edy Rufianto (Indonezja)
2. sędzia: Philip James (Wielka Brytania)
czas trwania meczu: 31 minut


(21:9, 21:11)


raport


20:15 (UTC+8) Shoji Sato Japonia 2:0 Indie Anup Sridhar BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Chen Chih Shen (Chińskie Tajpej)
2. sędzia: Elaine Kong (Stany Zjednoczone)
czas trwania meczu: 37 minut


(21:13, 21:17)


raport


20:35 (UTC+8) Edwin Ekiring Uganda 0:2 Korea Południowa Park Sung-hwan BJUT Gymnasium Court 3, Pekin
sędzia: Peter Cocker (Australia)
2. sędzia: Girish Natu (Indie)
czas trwania meczu: 21 minut


(5:21, 8:21)


raport


20:50 (UTC+8) Nguyễn Tiến Minh Wietnam 1:2 Hsieh Yu-hsing BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Zhang Peihua (Chiny)
2. sędzia: Michael Fyrie-Dahl (Norwegia)
czas trwania meczu: 58 minut


(16:21, 21:15, 15:21)


raport

1/8 finału

12 sierpnia 2008

10:20 (UTC+8) Ville Lång Finlandia 0:2 Indonezja Sony Dwi Kuncoro BJUT Gymnasium Court 3, Pekin
sędzia: Cormac Breslin (Irlandia)
2. sędzia: Vachara Tungaparhara (Tajlandia)
czas trwania meczu: 42 minut


(13:21, 18:21)


raport


10:35 (UTC+8) Kęstutis Navickas Litwa 0:2 Malezja Lee Chong Wei BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Zhang Peihua (Chiny)
2. sędzia: David Craig (Wielka Brytania)
czas trwania meczu: 26 minut


(5:21, 7:21)


raport


11:30 (UTC+8) Marc Zwiebler Niemcy 0:2 Korea Południowa Lee Hyun-il BJUT Gymnasium Court 3, Pekin
sędzia: Vachara Tungaparhara (Tajlandia)
2. sędzia: Cormac Breslin (Irlandia)
czas trwania meczu: 31 minut


(13:21, 11:21)


raport


12:20 (UTC+8) Przemysław Wacha Polska 1:2 Bao Chunlai BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: David Davies (Wielka Brytania)
2. sędzia: Elaine Kong (Stany Zjednoczone)
czas trwania meczu: 63 minuty


(11:21, 21:19, 13:21)


raport


18:30 (UTC+8) Peter Gade Dania 2:1 Japonia Sato Shoji BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Philip James (Wielka Brytania)
2. sędzia: Elaine Kong (Stany Zjednoczone)
czas trwania meczu: 65 minuty


(19:21, 22:20, 21:15)


raport


19:15 (UTC+8) Lin Dan 2:0 Korea Południowa Park Sung-hwan BJUT Gymnasium Court 2, Pekin
sędzia: Michael Walker (Kanada)
2. sędzia: Lynne Nixey (Nowa Zelandia)
czas trwania meczu: 41 minut


(21:8, 21:11)


raport


19:50 (UTC+8) Chen Jin 2:0 Francja Erwin Kehlhoffner BJUT Gymnasium Court 2, Pekin
sędzia: Michael Fyrie-Dahl (Norwegia)
2. sędzia: Girish Natu (Indie)
czas trwania meczu: 26 minut


(21:10 21:6)


raport


20:15 (UTC+8) Wong Choong Hann Malezja 1:2 Hsieh Yu-hsing BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Gilles Cavert (Francja)
2. sędzia: Philip James (Wielka Brytania)
czas trwania meczu: 69 minut


(21:14, 17:21, 18:21)


raport

Ćwierćfinały

14 sierpnia 2008

10:00 (UTC+8) Chen Jin 2:0 Hsieh Yu-hsing BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Niels Holm Mortensen (Dania)
2. sędzia: Michael Fyrie-Dahl (Norwegia)
czas trwania meczu: 36 minut


(21:8, 21:14)


raport


11:30 (UTC+8) Kuncoro Sony Dwi Indonezja 0:2 Malezja Lee Chong Wei BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Hakan Fossto (Szwecja)
2. sędzia: Shon Hee-joo (Korea Południowa)
czas trwania meczu: 34 minuty


(9:21, 11:21)


raport


18:30 (UTC+8) Lee Hyun-il Korea Południowa 2:0 Bao Chunlai BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Tomoharu Sano (Japonia)
2. sędzia: Elaine Kong (Stany Zjednoczone)
czas trwania meczu: 49 minut


(23:21, 21:11)


raport


20:00 (UTC+8) Lin Dan 2:0 Dania Peter Gade BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Michael Walker (Kanada)
2. sędzia: Yau Lin Na (Malezja)
czas trwania meczu: 45 minut


(21:13, 21:16)


raport

Półfinały

15 sierpnia 2008

18:30 (UTC+8) Lee Hyun-il Korea Południowa 1:2 Malezja Lee Chong Wei BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Edy Rufianto (Indonezja)
2. sędzia: Chen Chih Shen (Chińskie Tajpej)
czas trwania meczu: 62 minuty


(18:21, 21:13, 13:21)


raport


20:30 (UTC+8) Lin Dan 2:0 Chen Jin BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Tomoharu Sano (Japonia)
2. sędzia: Vachara Tungaparhara (Tajlandia)
czas trwania meczu: 40 minut


(21:12 21:18)


raport

Mecz o brązowy medal

16 sierpnia 2008
20:30 (UTC+8) Chen Jin 2:1 Korea Południowa Lee Hyun-il BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Nguyễn Phạm Duy Anh (Wietnam)
2. sędzia: Peter Cocker (Australia)
czas trwania meczu: 79 minut


(21:16, 12:21, 21:14)


raport

Finał

17 sierpnia 2008
20:48 (UTC+8) Lin Dan 2:0 Malezja Lee Chong Wei BJUT Gymnasium Court 1, Pekin
sędzia: Edy Rufianto (Indonezja)
2. sędzia: Philip James (Wielka Brytania)
czas trwania meczu: 41 minut


(21:12, 21:8)


raport

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – gra pojedyncza mężczyzn
Listen to this article