Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – debel kobiet - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – debel kobiet.

Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – debel kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Badminton
Debel kobiet
Japonia Misaki Matsutomo
Japonia Ayaka Takahashi
Dania Christinna Pedersen
Dania Kamilla Rytter Juhl
Korea Południowa Jung Kyung-eun
Korea Południowa Shin Seung-chan
Badminton na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Badminton pictogram.svg
Mężczyźni Kobiety
singel singel
debel debel
mikst

Debel kobiet w badmintonie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 został rozegrany między 11 a 18 sierpnia na Riocentro – Pawilon 4.

Rozstawieni zawodnicy

  1. Japonia Misaki Matsutomo / Ayaka Takahashi
  2. Tang Yuanting / Yu Yang
  3. Indonezja Nitya Krishinda Maheswari / Greysia Polii
  4. Korea Południowa Jung Kyung-eun / Shin Seung-chan

Wyniki

Faza grupowa

Grupa A

Zawodniczki Mecz W P S+ S- Pkt.
Japonia Misaki Matsutomo / Ayaka Takahashi 3 3 0 6 0 3
Holandia Eefje Muskens / Selena Piek 3 2 1 4 3 2
Tajlandia Puttita Supajirakul / Sapsiree Taerattanachai 3 1 2 2 4 1
Indie Jwala Gutta / Ashwini Ponnappa 3 0 3 1 6 0
Data Zawodniczki 1 Wynik Zawodniczki 2
11 sierpnia Japonia Matsutomo / Takahashi 21–15
21–10
Indie Gutta / Ponnappa
11 sierpnia Holandia Muskens / Piek 21–13
22–20
Tajlandia Supajirakul / Taerattanachai
12 sierpnia Japonia Matsutomo / Takahashi 21–15
21–15
Tajlandia Supajirakul / Taerattanachai
12 sierpnia Holandia Muskens / Piek 21–16
16–21
21–17
Indie Gutta / Ponnappa
13 sierpnia Japonia Matsutomo / Takahashi 21–9
21–11
Holandia Muskens / Piek
13 sierpnia Tajlandia Supajirakul / Taerattanachai 21–17
21–15
Indie Gutta / Ponnappa

Grupa B

Zawodniczki Mecz W P S+ S- Pkt.
Korea Południowa Jung Kyung-eun / Shin Seung-chan 3 2 1 4 2 2
Dania Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl 3 2 1 4 2 2
Luo Ying / Luo Yu 3 2 1 4 2 2
Stany Zjednoczone Eva Lee / Paula Lynn Obanana 3 0 3 0 6 0
Data Zawodniczki 1 Wynik Zawodniczki 2
11 sierpnia Dania Pedersen / Rytter Juhl 11–21
18–21
Luo / Luo
11 sierpnia Korea Południowa Jung / Shin 21–14
21–12
Stany Zjednoczone Lee / Obanana
12 sierpnia Dania Pedersen / Rytter Juhl 21–9
21–6
Stany Zjednoczone Lee / Obanana
12 sierpnia Korea Południowa Jung / Shin 21–10
21–14
Luo / Luo
13 sierpnia Korea Południowa Jung / Shin 16–21
18–21
Dania Pedersen / Rytter Juhl
13 sierpnia Luo / Luo 21–14
21–15
Stany Zjednoczone Lee / Obanana

Grupa C

Zawodniczki Mecz W P S+ S- Pkt.
Indonezja Nitya Krishinda Maheswari / Greysia Polii 3 3 0 6 0 3
Malezja Vivian Hoo Kah Mun / Woon Khe Wei 3 2 1 4 2 2
Wielka Brytania Heather Olver / Lauren Smith 3 1 2 2 5 1
Hongkong Poon Lok Yan / Tse Ying Suet 3 0 3 1 6 0
Data Zawodniczki 1 Wynik Zawodniczki 2
11 sierpnia Indonezja Maheswari / Polii 21–9
21–11
Hongkong Poon / Tse
11 sierpnia Malezja Vivian Hoo / Woon 21–17
24–22
Wielka Brytania Olver / Smith
12 sierpnia Malezja Vivian Hoo / Woon 21–15
21–13
Hongkong Poon / Tse
12 sierpnia Indonezja Maheswari / Polii 21–10
21–13
Wielka Brytania Olver / Smith
13 sierpnia Indonezja Maheswari / Polii 21–19
21–19
Malezja Vivian Hoo / Woon
13 sierpnia Wielka Brytania Olver / Smith 21–17
18–21
21–16
Hongkong Poon / Tse

Grupa D

Zawodniczki Mecz W P S+ S- Pkt.
Korea Południowa Chang Ye-na / Lee So-hee 3 3 0 6 2 3
Tang Yuanting / Yu Yang 3 2 1 5 2 2
Bułgaria Gabrieła Stoewa / Stefani Stoewa 3 1 2 2 4 1
Niemcy Johanna Goliszewski / Carla Nelte 3 0 3 1 6 0
Data Zawodniczki 1 Wynik Zawodniczki 2
11 sierpnia Korea Południowa Chang / Lee 24–22
21–15
Bułgaria Stoewa / Stoewa
11 sierpnia Tang / Yu 21–10
21–11
Niemcy Goliszewski / Nelte
12 sierpnia Korea Południowa Chang / Lee 21–18
18–21
21–17
Niemcy Goliszewski / Nelte
12 sierpnia Tang / Yu 21–14
21–11
Bułgaria Stoewa / Stoewa
13 sierpnia Tang / Yu 18–21
21–14
11–21
Korea Południowa Chang / Lee
13 sierpnia Bułgaria Stoewa / Stoewa 21–14
21–19
Niemcy Goliszewski / Nelte

Faza finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
  1  Japonia Misaki Matsutomo
 Japonia Ayaka Takahashi
21 18 21  
 Malezja Vivian Hoo Kah Mun
 Malezja Woon Khe Wei
16 21 9  
  1  Japonia Misaki Matsutomo
 Japonia Ayaka Takahashi
21 21  
  4  Korea Południowa Jung Kyung-eun
 Korea Południowa Shin Seung-chan
16 15  
4  Korea Południowa Jung Kyung-eun
 Korea Południowa Shin Seung-chan
21 20 21
   Holandia Eefje Muskens
 Holandia Selena Piek
13 22 14  
    1  Japonia Misaki Matsutomo
 Japonia Ayaka Takahashi
18 21 21
   Dania Christinna Pedersen
 Dania Kamilla Rytter Juhl
21 9 19
  2   Tang Yuanting
  Yu Yang
21 21  
3  Indonezja Nitya Krishinda Maheswari
 Indonezja Greysia Polii
11 14  
2   Tang Yuanting
  Yu Yang
16 21 19
   Dania Christinna Pedersen
 Dania Kamilla Rytter Juhl
21 14 21     Mecz o brązowy medal
 Dania Christinna Pedersen
 Dania Kamilla Rytter Juhl
28 18 21
   Korea Południowa Chang Ye-na
 Korea Południowa Lee So-hee
26 21 15     4  Korea Południowa Jung Kyung-eun
 Korea Południowa Shin Seung-chan
21 21
  2   Tang Yuanting
  Yu Yang
8 17

Bibliografia

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – debel kobiet
Listen to this article