Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – mikst - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – mikst.

Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – mikst

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Badminton
Mikst
Indonezja Tontowi Ahmad
Indonezja Lilyana Natsir
Malezja Chan Peng Soon
Malezja Goh Liu Ying
Zhang Nan
Zhao Yunlei
Badminton na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Badminton pictogram.svg
Mężczyźni Kobiety
singel singel
debel debel
mikst

Mikst w badmintonie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 został rozegrany między 11 a 17 sierpnia na Riocentro – Pawilon 4.

Rozstawieni zawodnicy

Wyniki

Faza grupowa

Grupa A

Zawodnicy Mecz W P S+ S- Pkt.
Zhang Nan / Zhao Yunlei 3 3 0 6 0 3
Indonezja Praveen Jordan / Debby Susanto 3 2 1 4 3 2
Hongkong Lee Chun Hei / Chau Hoi Wah 3 1 2 3 4 1
Niemcy Michael Fuchs / Birgit Michels 3 0 3 0 6 0
Data Zawodnicy 1 Wynik Zawodnicy 2
11 sierpnia Zhang / Zhao 21–19
21–16
Niemcy Fuchs / Michels
11 sierpnia Indonezja Jordan / Susanto 21–12
19–21
21–15
Hongkong Lee / Chau
12 sierpnia Zhang / Zhao 21–16
21–15
Hongkong Lee / Chau
12 sierpnia Indonezja Jordan / Susanto 21–16
21–15
Niemcy Fuchs / Michels
13 sierpnia Zhang / Zhao 21-11
21-18
Indonezja Jordan / Susanto
13 sierpnia Hongkong Lee / Chau 21-17
21-14
Niemcy Fuchs / Michels

Grupa B

Zawodnicy Mecz W P S+ S- Pkt.
Polska Robert Mateusiak / Nadieżda Zięba 3 2 1 4 4 2
Xu Chen / Ma Jin 3 2 1 5 4 2
Wielka Brytania Chris Adcock / Gabrielle Adcock 3 1 2 4 5 1
Dania Joachim Fischer Nielsen / Christinna Pedersen 3 1 2 4 4 1
Data Zawodnicy 1 Wynik Zawodnicy 2
11 sierpnia Xu / Ma 13–21
22–20
21–15
Wielka Brytania Adcock / Adcock
11 sierpnia Dania Fischer Nielsen / Pedersen 21–18
23–21
Polska Mateusiak / Zięba
12 sierpnia Xu / Ma 21-13
9-21
19-21
Polska Mateusiak / Zięba
12 sierpnia Dania Fischer Nielsen / Pedersen 19–21
24–22
17–21
Wielka Brytania Adcock / Adcock
13 sierpnia Dania Fischer Nielsen / Pedersen 24–22
14–21
16–21
Xu / Ma
13 sierpnia Wielka Brytania Adcock / Adcock 21–18
25–27
9–21
Polska Mateusiak / Zięba

Grupa C

Zawodnicy Mecz W P S+ S- Pkt.
Indonezja Tontowi Ahmad / Lilyana Natsir 3 3 0 6 0 3
Malezja Chan Peng Soon / Goh Liu Ying 3 2 1 4 2 2
Tajlandia Bodin Issara / Savitree Amitrapai 3 1 2 2 4 1
Australia Robin Middleton / Leanne Choo 3 0 3 0 6 0
Data Zawodnicy 1 Wynik Zawodnicy 2
11 sierpnia Indonezja Ahmad / Natsir 21–7
21–8
Australia Middleton / Choo
11 sierpnia Malezja Chan / Goh 21–13
21–19
Tajlandia Issara / Amitrapai
12 sierpnia Indonezja Ahmad / Natsir 21–11
21–13
Tajlandia Issara / Amitrapai
12 sierpnia Malezja Chan / Goh 21–17
21–15
Australia Middleton / Choo
13 sierpnia Indonezja Ahmad / Natsir 21–15
21–11
Malezja Chan / Goh
13 sierpnia Tajlandia Issara / Amitrapai 21-13
21-18
Australia Middleton / Choo

Grupa D

Zawodnicy Mecz W P S+ S- Pkt.
Korea Południowa Ko Sung-hyun / Kim Ha-na 3 3 0 6 0 3
Japonia Kenta Kazuno / Ayane Kurihara 3 2 1 4 2 2
Holandia Jacco Arends / Selena Piek 3 1 2 2 4 1
Stany Zjednoczone Phillip Chew / Jamie Subandhi 3 0 2 0 6 0
Data Zawodnicy 1 Wynik Zawodnicy 2
11 sierpnia Japonia Kazuno / Kurihara 21–14
21–19
Holandia Arends / Piek
11 sierpnia Korea Południowa Ko / Kim 21–10
21–12
Stany Zjednoczone Chew / Subandhi
12 sierpnia Japonia Kazuno / Kurihara 21–6
21–12
Stany Zjednoczone Chew / Subandhi
12 sierpnia Korea Południowa Ko / Kim 21–10
21–10
Holandia Arends / Piek
13 sierpnia Korea Południowa Ko / Kim 25–23
21–17
Japonia Kazuno / Kurihara
13 sierpnia Holandia Arends / Piek 21-15
21-19
Stany Zjednoczone Chew / Subandhi

Faza finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
  1   Zhang Nan
  Zhao Yunlei
21 21  
 Japonia Kenta Kazuno
 Japonia Ayane Kurihara
14 12  
  1   Zhang Nan
  Zhao Yunlei
16 15  
  3  Indonezja Tontowi Ahmad
 Indonezja Lilyana Natsir
21 21  
3  Indonezja Tontowi Ahmad
 Indonezja Lilyana Natsir
21 21
   Indonezja Praveen Jordan
 Indonezja Debby Susanto
16 11  
    3  Indonezja Tontowi Ahmad
 Indonezja Lilyana Natsir
21 21
   Malezja Chan Peng Soon
 Malezja Goh Liu Ying
14 12
   Malezja Chan Peng Soon
 Malezja Goh Liu Ying
21 21  
 Polska Robert Mateusiak
 Polska Nadieżda Zięba
17 10  
 Malezja Chan Peng Soon
 Malezja Goh Liu Ying
21 21
    Xu Chen
  Ma Jin
12 19     Mecz o brązowy medal
  Xu Chen
  Ma Jin
21 21
  2  Korea Południowa Ko Sung-hyun
 Korea Południowa Kim Ha-na
17 18     1   Zhang Nan
  Zhao Yunlei
21 21
    Xu Chen
  Ma Jin
7 11

Bibliografia

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – mikst
Listen to this article