Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.

Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Belgia
Kod MKOl BEL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Liczba zawodników 36 w 23 konkurencjach w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 13.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
3
Razem
6

Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 reprezentowało 36 sportowców.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Paul Anspach
Szermierka
Szpada indywidualnie
Złoto
Gaston Salmon
Henri Anspach
Jacques Ochs
Paul Anspach
Robert Hennet
Victor Willems
Szermierka
Szpada drużynowo
Srebro
Polydore Veirman
Wioślarstwo
Jedynka
Brąz
Albert Durant
Victor Boin
Joseph Pletinckx
Oscar Grégoire
Herman Donners
Herman Meyboom
Félicien Courbet
Jean Hoffman
Pierre Nijs
Piłka wodna
Turniej mężczyzn
Brąz
Emmanuel de Blommaert de Soye
Jeździectwo
Skoki indywidualnie
Brąz
Philippe Le Hardy de Beaulieu
Szermierka
Szpada indywidualnie

Skład kadry

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Gaston de Trannoy Capricieux 117 17.
Emmanuel de Blommaert Clonmore 135 21.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Zdobyte punkty Miejsce
Skoki indywidualnie Emmanuel de Blommaert Clomore 5 185
Guy Reyntiens Beau Soleil 29 147 30.
Skoki drużynowo Emmanuel de Blommaert
Gaston de Trannoy
Paul Convert
Clomore
Capricieux
La Sioute




510 6.
Konkurencja Zawodnik Koń Próba jeździecka Próba terenowa Bieg z przeszkodami Skoki Ujeżdżenie Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Paul Covert La Sioute 10,00 9,85 10,00 8,33 Nie stanął na starcie Nie ukończył konkurencji
Gaston de Trannoy Capricieux 10,00 9,69 10,00 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Emmanuel de Blommaert Clonmore 10,00 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Guy Reyntiens Beau Soleil 10,00 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Paul Covert
Gaston de Trannoy
Emmanuel de Blommaert
Guy Reyntiens
jak wyżej punktacja jak wyżej Nie ukończyli konkurencji

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Jean Patou jazda indywidualna na czas (m) Nie ukończył konkurencji

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Léon Aelter b.d 2. b.d 2. Nie awansował
200 m b.d 3. Nie awansował
1500 m François Delloye b.d 4. Nie awansował

Piłka wodna

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Belgii zdobyła brązowy medal.

Turniej o złoty medal

I runda

Turniej o srebrny medal

I runda

II runda

Mecz o srebrny i brązowy medal

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Jules Wuyts 1:13,6 4. Nie awansował
Herman Meyboom 1:15,4 3. Nie awansował
100 m grzbietowym Oscar Grégoire Dyskwalifikacja Nie awansował
200 m klasycznym Félicien Courbet 3:12,6 1. 3:11,6 5. Nie awansował
400 m klasycznym 6:52,6 2. 6:59,8 4. Nie awansował

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Claire Guttenstein b.d 4. Nie awansowała

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Victor Willems Holandia Hendrik de Iongh
Dania Einar Levison
Grecja Sotirios Notaris
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Szwecja Åke Grönhagen
Wielka Brytania Gordon Alexander
Imperium Rosyjskie Pawel Guworskij
Nie awansował
Paul Anspach Grecja Petros Manos
Dania Jens Berthelsen
Cesarstwo Niemieckie Friedrich Schwarz
Szwecja Knut Enell
Imperium Rosyjskie Aleksandr Soldatenkow
A. M. Hassanein
Grecja Georgios Petropoulos
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Holandia Jan de Beaufort
Monarchia Habsburgów Arthur Griez
Norwegia Severin Finne
Wielka Brytania Edgar Seligman
Holandia Adrianus de Jong
Wielka Brytania Gerald Ames
Pál Rosty
Miloš Klika
Dania Ivan Osiier
Belgia Philippe le Hardy
Belgia Léon Tom
Szwecja Einar Sörensen
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Victor Boin
Wielka Brytania Martin Holt
W
W
W
W
P
W
W
Léon Tom Grecja Konstandinos Kodzias
Monarchia Habsburgów Arthur Griez
Norwegia Hans Bergsland
Imperium Rosyjskie Wladimir Keiser
Portugalia Fernando Correia
Vilém Tvrzský
Grecja Georgios Versis
Szwecja Georg Branting
Wielka Brytania Martin Holt
Zdeněk Bárta
Stany Zjednoczone Albertson van zo Post
Szwecja Einar Sörensen
Grecja Petros Manos
Stany Zjednoczone William Bowman
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Zdeněk Vávra
Dania Ivan Osiier
Belgia Philippe le Hardy
Belgia Paul Anspach
Szwecja Einar Sörensen
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Victor Boin
Wielka Brytania Martin Holt
P
P
P
P
P
P
W
7.
Jacques Ochs Wielka Brytania Edgar Seligman
Miloš Klika
Norwegia Bjarne Eriksen
Imperium Rosyjskie Leonid Martuczew
František Kříž
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Dania Einar Levison
Cesarstwo Niemieckie Hans Thomson
Norwegia Lars Aas
Nie awansował
Philippe Le Hardy Norwegia Lars Aas
Wielka Brytania Martin Holt
Stany Zjednoczone Alfred Sauer
Josef Javůrek
Holandia Albertus Perk
Związek Południowej Afryki Walter Gate
Grecja Sotirios Notaris
Stany Zjednoczone William Bowman
Miloš Klika
Imperium Rosyjskie Gavriil Bertrain
Wielka Brytania Arthur Everitt
Grecja Georgios Petropoulos
Wielka Brytania Martin Holt
Szwecja Georg Branting
Dania Einar Levison
Vilém Goppold Jr.
Dania Ivan Osiier
Belgia Paul Anspach
Belgia Victor Boin
Szwecja Einar Sörensen
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Léon Tom
Wielka Brytania Martin Holt
P
P
W
W
W
W
P
Orphile de Montigny Wielka Brytania Robert Montgomerie
František Kříž
Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schrader
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Norwegia Harald Platou
Dania Ivan Osiier
Zdeněk Vávra
Wielka Brytania Edgar Seligman
Stany Zjednoczone Fredric Schenck
Holandia Hendrik de Iongh
Nie awansował
Victor Boin Wielka Brytania Arthur Everitt
Norwegia Sigurd Mathiesen
Stany Zjednoczone Graeme Hammond
Holandia Jacob van Geuns
W
W
W
W
Vilém Goppold Jr.
Grecja Trifon Triantafyllakos
Szwecja Gustaf Lindblom
Wielka Brytania Charles Vanderbyl
Dania Jens Berthelsen
Dania Ivan Osiier
Belgia Henri Anspach
Szwecja Gustaf Lindblom
Wielka Brytania Robert Montgomerie
František Kříž
Dania Ivan Osiier
Belgia Philippe le Hardy
Belgia Paul Anspach
Szwecja Einar Sörensen
Wielka Brytania Edgar Seligman
Belgia Léon Tom
Wielka Brytania Martin Holt
W
P
P
W
W
W
P
4.
Gaston Salmon Holandia Jan de Beaufort
Szwecja Louis Sparre
Cesarstwo Niemieckie Hans Thomson
Wielka Brytania Percival Davson
Josef Pfeiffer
Stany Zjednoczone John MacLaughlin
Nie awansował
Marcel Berré Szwecja Gustaf Lindblom
Holandia Adrianus de Jong
Grecja Georgios Versis
Wielka Brytania Sydney Martineau
Cesarstwo Niemieckie Hermann Plaskuda
Stany Zjednoczone John Gignoux
Dania Hans Olsen
Nie awansował
Henri Anspach Wielka Brytania Edgar Amphlett
Stany Zjednoczone Fredric Schenck
Grecja Konstandinos Kodzias
Holandia Adrianus de Jong
Pál Rosty
Karel Goppold
Szwecja Louis Sparre
Dania Ivan Osiier
Belgia Victor Boin
Szwecja Gustaf Lindblom
Wielka Brytania Robert Montgomerie
František Kříž
Nie awansował
floret indywidualnie Léon Tom Vilém Tvrzský
Dezső Földes
Imperium Rosyjskie Dmitrij Kniażewicz
Cesarstwo Austrii Andreas Suttner
W
W
W
W
Zoltán Schenker
Nedo Nadi
Wielka Brytania Gordon Alexander
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Nie awansował
Marcel Berré Cesarstwo Niemieckie Johannes Adam
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Imperium Rosyjskie Feliks Leparskij
W
W
W
W
Włochy Pietro Speciale
Dezső Földes
Wielka Brytania Edgar Seligman
Stany Zjednoczone Scott Breckinridge
Josef Pfeiffer
Nie awansował
Gaston Salmon Wielka Brytania Arthur Fagan
Dania Jens Berthelsen
Stany Zjednoczone Graeme Hammond
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Szwecja Gustaf Armgarth
Imperium Rosyjskie Władimir Kejser
Nie awansował
Orphile de Montigny Francesco Pietrasanta
Grecja Sotirios Notaris
Norwegia Lars Aas
Wielka Brytania Ernest Stenson-Cooke
Stany Zjednoczone John MacLaughlin
Imperium Rosyjskie Nikołaj Goredeckij
P
W
W
W
W
W
Edoardo Alaimo
Béla Békessy
Stany Zjednoczone Sherman Hall
Szwecja Axel Jöhncke
Cesarstwo Niemieckie Adolf Davids
Nie awansował
Victor Willems Stany Zjednoczone Sherman Hall
Pietro Speciale
Wielka Brytania Sydney Martineau
Imperium Rosyjskie Aleksandr Mordowin
Dania Hans Olsen
Szwecja Carl Personne
Dania Ivan Osiier
Péter Tóth
Cesarstwo Niemieckie Wilhelm Löffler
Grecja Sotirios Notaris
Stany Zjednoczone Harold Rayner
László Berti
Stany Zjednoczone Sherman Hall
Cesarstwo Austrii Richard Verderber
Fernando Cavallini
Desző Földes
Nie awansował
Paul Anspach Szwecja Carl Hjorth
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Dania Oluf Berntsen
Imperium Rosyjskie Leonid Martuczew
Norwegia Christopher von Tangen
Cesarstwo Austrii Reinhold Trampler
W
W
W
W
W
W
Lázsló Berty
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Norwegia Bjarne Eriksen
Dania Einar Levison
Belgia Jacques Ochs
Nedo Nadi
Béla Békessy
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Nie awansował
Henri Anspach Norwegia Bjarne Eriksen
Cesarstwo Austrii Richard Verderber
Holandia Adrianus de Jong
Imperium Rosyjskie Anatolij Żakowlew
Ahmed Mohamed Hassanein
Fernando Cavallini
Pál Pajzs
Szwecja Carl Hjorth
Wielka Brytania Arthur Fagan
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
Pietro Speciale
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Péter Tóth
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Béla Zulawszky
Nie awansował
Jacques Ochs László Berti
Cesarstwo Niemieckie Heinrich Ziegler
Dania Lauritz Østrup
Cesarstwo Austrii Rudolf Cvetko
František Kříž
Lázsló Berty
Belgia Paul Anspach
Norwegia Bjarne Eriksen
Dania Einar Levison
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Nie awansował
Robert Hennet Fernando Cavallini
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Stany Zjednoczone George Breed
Imperium Rosyjskie Leonid Griniow
Szwecja Gunnar Böös
Cesarstwo Niemieckie Hermann Plaskuda
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Cesarstwo Austrii Richard Verderber
Vilém Goppold Jr.
Dania Lauritz Østrup
Edoardo Alaimo
Wielka Brytania Edgar Seligman
Pál Pajzs
Zoltán Schenker
Vilém Tvrzský
Nie awansował
szabla drużynowo Henri Anspach
Léon Tom
Marcel Berré
Philippe Le Hardy de Beaulieu
Robert Hennet
 Włochy
 Imperium Rosyjskie
-
W
 Bohemia
 Holandia
 Wielka Brytania
P
P
W
Nie awansowali
szpada drużynowo Henri Anspach
Gaston Salmon
Jacques Ochs
Paul Anspach
Robert Hennet
Victor Willems
 Wielka Brytania
 Imperium Rosyjskie
-
W
 Szwecja
 Grecja
 Cesarstwo Niemieckie
P
W
W
 Wielka Brytania
 Holandia
 Szwecja
W
W
W

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Polydore Veirman 7:59,2 1. 7:52,0 1. 7:41,0 1. 7:56,0 2.
Czwórka ze sternikiem Guillaume Visser
Georges van den Bossche
Edmond van Waes
Georges Willems
Leonard Nuytens
7:15,0 1. b.d 2. Nie awansował

Zapasy

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda 7 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga ciężka Laurent Gerstmans Szwecja Frans Lindstrand
p
Emil Backenius
p
Nie awansował

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Listen to this article