Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Białoruś
Kod MKOl BLR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Aleksandr Popow
Liczba zawodników 59 w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 20.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 59 zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Brąz
Dzmitryj Daszczynski
Narciarstwo dowolne
skoki akrobatyczne
Brąz
Alaksiej Ajdarau
Biathlon
20 km

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Oleg Ryżenkow Bieg na 10 km 29:38,2 2 29:38,2 27.
Alaksiej Ajdarau 30:12,3 2 30:12,3 37.
Wadim Saszurin 30:34,0 1 30:34,0 46.
Aleksandr Popow 30:53,0 2 30:53,0 55.
Alaksiej Ajdarau Bieg na 20 km 55:46,5 1:00 56:46,5
Oleg Ryżenkow 56:31,3 2:00 58:31,3 9.
Wadim Saszurin 57:08,6 2:00 59:08,6 13.
Aleksandr Popow 57:39,6 3: 1:00:39,6 29.
Alaksiej Ajdarau
Oleg Ryżenkow
Aleksandr Popow
Wadim Saszurin
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:23:14,0 0 1:23:14,0 4.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Iryna Tananajko Bieg na 7,5 km 24:42,5 0 24:42,5 22.
Swietłana Paramygina 24:50,0 2 24:50,0 24.
Natalja Moroz 25:04,7 0 25:04,7 28.
Natalja Ryżenkowa 26:10,5 4 26:10,5 52.
Swietłana Paramygina Bieg na 15 km 54:53,4 2:00 56:53,4 12.
Natalja Ryżenkowa 55:03,5 3:00 55:03,5 19.
Iryna Tananajko 57:25,4 1:00 58:25,4 22.
Natalja Piermiakowa 58:33,5 3:00 1:01:33,5 41.
Iryna Tananajko
Natalja Ryżenkowa
Natalja Moroz
Swietłana Paramygina
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:45:24,0 0 1:45:24,0 12.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Alaksandr Sannikau Bieg na 10 km 29:54,7 39.
Alaksiej Triehubau 31:43,9 70.
Mikałaj Siemienjako 31:54,5 73.
Siarhiej Dalidowicz Nie ukończył konkurencji
Alaksiej Triehubau Bieg na 30 km 1:40:05,9 18.
Siarhiej Dalidowicz 1:42:18,7 36.
Alaksandr Sannikau 1:42:48,0 40.
Mikałaj Siemienjako 1:47:32,5 54.
Alaksandr Sannikau Bieg na 50 km 2:16:34,4 27.
Siarhiej Dalidowicz 2:17:07,5 31.
Wiaczasłau Płaksunou Nie ukończył biegu
Nikołaj Siemieniako Nie ukończył biegu
Alaksandr Sannikau Bieg łączony 40:30,4 26.
Mikałaj Siemienjako 45:01,3 60.
Alaksiej Triehubau Nie ukończył biegu
Siarhiej Dalidowicz
Alaksiej Triehubau
Alaksandr Sannikau
Wiaczasłau Płaksunou
Sztafeta 4 × 10 km 1:45:15,3 14.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Alena Sinkiewicz Bieg na 5 km 18:50,2 23.
Swiatłana Kamocka 19:32,7 48.
Iryna Skripnik 19:44,2 55.
Ludmiła Karolik 20:17,9 63.
Alena Sinkiewicz Bieg na 15 km 49:20,8 15.
Swiatłana Kamocka 51:59,0 39.
Kaciaryna Antoniuk 52:24,5 42.
Iryna Skripnik 52:26,2 43.
Alena Sinkiewicz Bieg na 30 km 1:27:15,3 12.
Swiatłana Kamocka 1:33:51,6 42.
Ludmiła Karolik 1:34:07,5 44.
Iryna Skripnik 1:34:38,4 47.
Alena Sinkiewicz Bieg łączony 48:19,5 21.
Swiatłana Kamocka 50:48,2 47.
Iryna Skripnik 51:52,8 55.
Ludmiła Karolik 52:32,4 58.
Swiatłana Kamocka
Kaciaryna Antoniuk
Alena Sinkiewicz
Ludmiła Karolik
Sztafeta 4 × 5 km 59:56,9 14.

Hokej na lodzie

Turniej mężczyzn

 Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - turniej mężczyzn.

Reprezentacja mężczyzn[1]

Reprezentacja Białorusi brała udział w rozgrywkach grupy B w rundzie kwalifikacyjnej, w której zajęła 1. miejsce i awansowała do dalszych rozgrywek. W pierwszej rundzie reprezentacja Białorusi brała udział w rozgrywkach grupy C w której zajęła 4. miejsce i w ćwierćfinale spotkała się z reprezentacją Rosji, której uległa 1:4. Ostatecznie reprezentacja Białorusi zajęła 7. miejsce w turnieju.

Runda kwalifikacyjna

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Białoruś 3 2 1 0 14 4 +10 5
 Niemcy 3 2 0 1 7 9 -2 4
 Francja 3 1 0 2 5 8 -3 2
 Japonia 3 0 1 2 5 10 -5 1

Wyniki

7 lutego 1998 Francja  0:4  Białoruś Aqua Wing Arena

9 lutego 1998 Niemcy  2:8  Białoruś The Big Hat

10 lutego 1998 Japonia  2:2  Białoruś The Big Hat

Runda pierwsza

Grupa C

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Kanada 3 3 0 0 12 3 +9 6
 Szwecja 3 2 0 1 11 7 +4 4
 Stany Zjednoczone 3 1 0 2 8 10 -2 2
 Białoruś 3 0 0 3 4 15 -11 0

Wyniki

13 lutego 1998 Kanada  5:0  Białoruś The Big Hat

14 lutego 1998 Stany Zjednoczone  5:2  Białoruś The Big Hat

16 lutego 1998 Szwecja  5:2  Białoruś Aqua Wing Arena

Ćwierćfinał

18 lutego 1998 Rosja  4:1  Białoruś Aqua Wing Arena

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja
Skok 1 Nota Skok 2 Nota Punkty Pozycja Czas biegu Pozycja
Konstantin Kalinowski Indywidualnie 76,5 85,5 81,5 95,5 181,0 45. 43:38,2 35. + 8:17,1 42.
Siarhiej Zacharanka 70,5 73,0 75,5 85,0 158,0 48. 42:54,2 31. + 9:51,1 43.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Tatjana Nawka
Nikołaj Morozow
Tańce na lodzie 32,0 16.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 5000 m
Czas Miejsce
Witalij Nowiczenko 7:19,76 32.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 3000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Anżalika Kaciuha 39,76 17. 39,85 18. 79,61 16. 1:21,35 25.
Ludmiła Kostiukiewicz 41,00 32. 41,43 34. 82,43 31. 1:22,58 34.
Swiatłana Czepiałnikawa 4:36,97 29.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Supergigant
Czas Pozycja
Igar Judin 1:45,92 36.

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Dzmitryj Daszczynski Skoki akrobatyczne 118,66 130,38 249,04 1. 118,86 121,93 240,79
Alaksiej Hryszyn 108,49 109,35 217,84 9. 100,84 120,15 220,99 8.
Wasilij Worobiow 113,03 86,26 199,29 13. Nie awansował
Aleksandr Tkaczenko 88,35 90,11 178,46 18. Nie awansował
Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Aleh Kulaszou Jazda po muldach 11,13 29. Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Julia Milko-Chememontes Jazda po muldach 20,20 19. Nie awansowała

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-90 Alaksiej Szybko 74,0 80,0 Nie awansował do 2. serii 80,0 40.
Alaksandr Siniauski 70,0 71,5 Nie awansował do 2. serii 71,5 50.
Skocznia duża K-120 Alaksandr Siniauski 109,0 94,2 Nie awansował do 2. serii 94,2 32.
Alaksiej Szybko 94,5 65,1 Nie awansował do 2.serii 65,1 55.

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article