Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2011.

Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

 Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2011.

Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2011 odbył się w dniach 29 stycznia5 lutego 2011. Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach - czterech męskich, czterech żeńskich i w sztafecie mieszanej. Zawodnicy startowali na dystansach obowiązujących podczas igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata. Zwycięzcami klasyfikacji medalowej zostali reprezentanci Ukrainy.

Medaliści

Kobiety

Data Godzina Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
29 stycznia 2011 13:00 UTC+3 Kandilli Bieg indywidualny 15 km Rosja Daria Wirolajnen Niemcy Franziska Hildebrand Białoruś Daria Jurkiewicz Wyniki
1 lutego 2011 13:00 UTC+3 Kandilli Sprint 7,5 km Ukraina Wiktorija Semerenko Rosja Jewgienija Siedowa Bułgaria Emilija Jordanowa Wyniki
2 lutego 2011 12:00 UTC+3 Kandilli Bieg pościgowy 10 km Ukraina Wiktorija Semerenko Rosja Daria Wirolajnen Rosja Jewgienija Siedowa Wyniki
5 lutego 2011 12:00 UTC+3 Kandilli Bieg masowy 12,5 km Rosja Marija Sadiłowa Rosja Anna Kunajewa Niemcy Stefanie Hildebrand Wyniki

Mężczyźni

Data Godzina Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
29 stycznia 2011 10:00 UTC+3 Kandilli Bieg indywidualny 20 km Rosja Aleksiej Trusow Bułgaria Krasimir Anew Słowacja Matej Kazár Wyniki
1 lutego 2011 10:00 UTC+3 Kandilli Sprint 10 km Ukraina Artem Pryma Ukraina Serhij Semenow Rosja Jewgienij Garaniczew Wyniki
2 lutego 2011 10:00 UTC+3 Kandilli Bieg pościgowy 12,5 km Ukraina Serhij Semenow Ukraina Artem Pryma Rosja Jewgienij Garaniczew Wyniki
5 lutego 2011 10:00 UTC+3 Kandilli Bieg masowy 15 km Ukraina Artem Pryma Bułgaria Krasimir Anew Rosja Aleksiej Trusow Wyniki

Konkurencje mieszane

Data Godzina Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
4 lutego 2011 10:00 UTC+3 Kandilli Sztafeta mieszana 2x6km i 2x7,5 km  Ukraina  Rosja  Bułgaria Wyniki

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo

złoto

srebro

brąz

razem
1  Ukraina 6 2 - 8
2  Rosja 3 4 4 11
3  Bułgaria - 2 2 4
4  Niemcy - 1 1 2
5  Słowacja - - 1 1
 Białoruś - - 1 1

Wyniki

Kobiety

Sprint

Lp. Zawodniczka Narodowość Pudła Czas
1. Wiktorija Semerenko  Ukraina 1+0 23:39,5
2. Jewgienija Siedowa  Rosja 1+1 24:18,7
3. Emilija Jordanowa  Bułgaria 0+0 24:27,4
4. Daria Wirolajnen  Rosja 0+1 24:28,0
5. Anastassia Romanowa  Rosja 1+0 24:31,0
6. Nastassia Dubarezawa  Białoruś 0+1 24:48,0
7. Barbora Tomesová  Czechy 0+2 24:53,2
8. Jekaterina Krylatkowa  Rosja 0+2 25:05,7
9. Daria Jurkiewicz  Białoruś 0+1 25:17,6
10. Irina Babeckaja  Białoruś 0+1 25:34,9

Bieg pościgowy

Lp. Zawodniczka Narodowość Pudła Czas
1. Wiktorija Semerenko  Ukraina 0+2+1+1 32:16,3
2. Daria Wirolajnen  Rosja 0+0+0+0 32:33,0
3. Jewgienija Siedowa  Rosja 0+1+0+2 33:40,1
4. Emilija Jordanowa  Bułgaria 1+2+1+0 34:21,8
5. Barbora Tomesová  Czechy 0+0+2+2 34:31,2
6. Anastassia Romanowa  Rosja 1+1+2+0 35:03,7
7. Jekaterina Krylatkowa  Rosja 2+1+1+0 35:09,5
8. Daria Jurkiewicz  Białoruś 1+0+1+0 35:22,3
9. Irina Babeckaja  Białoruś 0+0+0+1 35:36,6
10. Stefanie Hildebrand  Niemcy 1+0+0+1 36:46,1

Bieg indywidualny

Lp. Zawodniczka Narodowość Pudła Czas
1. Daria Wirolajnen Rosja Rosja 0+0+0+1 48:13,6
2. Franziska Hildebrand Niemcy Niemcy 0+0+0+0 +43,3
3. Daria Jurkiewicz Białoruś Białoruś 0+1+0+0 +56,3
4. Jewgienija Siedowa Rosja Rosja 0+2+1+0 +1:11,4
5. Emilija Jordanowa Bułgaria Bułgaria 0+1+0+2 +1:44,2
6. Anna Kunajewa Rosja Rosja 0+1+2+1 +2:03,0
7. Svietlana Krykonchuk Ukraina Ukraina 0+1+0+0 +2:34,5
8. Jekaterina Krylatkova Rosja Rosja 1+1+1+1 +3:04,8
9. Barbora Tomesová Czechy Czechy 0+2+1+1 +3:11,8
10. Irina Pipkun Ukraina Ukraina 0+1+1+0 +3:55,0

Bieg masowy

Lp. Zawodniczka Narodowość Pudła Czas
1. Marija Sadiłowa Rosja Rosja 0+0+1+0 42:00,7
2. Anna Kunajewa Rosja Rosja 0+3+0+1 +46,6
3. Stefanie Hildebrand Niemcy Niemcy 0+0+2+0 +1:09,8
4. Svietlana Krykonchuk Ukraina Ukraina 1+0+0+0 +1:19,6
5. Irina Nafranowicz Białoruś Białoruś 2+0+2+1 +1:35,2
6. Julia Panczenko Rosja Rosja 1+2+2+0 +2:02,5
7. Nastassia Dubarezawa Białoruś Białoruś 0+3+2+3 +2:12,7
8. Anastassia Romanowa Rosja Rosja 1+3+2+2 +2:13,4
9. Krystyna Pałka Polska Polska 0+0+1+1 +2:15,5
10. Karolina Pitoń Polska Polska 0+0+1+1 +2:40,9

Mężczyźni

Sprint

Lp. Zawodnik Narodowość Pudła Czas
1. Artem Pryma  Ukraina 0+0 28:25,3
2. Serhij Semenow  Ukraina 0+0 28:31,7
3. Jewgienij Garaniczew  Rosja 1+0 28:38,9
4. Ołeh Bereżnyj  Ukraina 0+0 28:50,2
5. Krasimir Anew  Bułgaria 0+0 28:52,8
6. Jauhienij Abramienka  Białoruś 0+1 29:13,7
7. Siergiej Kłaczin  Rosja 0+1 29:23,8
8. Stanisław Bazejew  Rosja 0+1 29:26,3
9. Uladzimir Chapelin  Białoruś 0+2 29:36,6
10. Maksim Jelisejeu  Białoruś 0+1 29:45,4

Bieg pościgowy

Lp. Zawodnik Narodowość Pudła Czas
1. Serhij Semenow  Ukraina 1+0+1+1 36:08,6
2. Artem Pryma  Ukraina 0+3+0+0 36:21,7
3. Jewgienij Garaniczew  Rosja 1+1+2+0 36:31,5
4. Ołeh Bereżnyj  Ukraina 1+0+1+1 37:01,0
5. Krasimir Anew  Bułgaria 1+1+1+2 37:48,2
6. Jauhienij Abramienka  Białoruś 2+2+1+1 37:56,5
7. Aleksiej Trusow  Rosja 0+2+0+1 37:56,5
8. Anton Junak  Ukraina 1+0+0+1 38:11,1
9. Siergiej Kłaczin  Rosja 1+0+1+1 38:13,7
10. Stanisław Bazejew  Rosja 1+2+0+2 38:14,8

Bieg indywidualny

Lp. Zawodnik Narodowość Pudła Czas
1. Aleksiej Trusow Rosja Rosja 1+0+0+0 57:34,2
2. Krasimir Anew Bułgaria Bułgaria 0+0+0+1 +8,9
3. Matej Kazár Słowacja Słowacja 0+0+0+1 +10,4
4. Jauhienij Abramienka Białoruś Białoruś 0+0+1+0 +1:44,9
5. Serhij Semenow Ukraina Ukraina 2+1+0+1 +2:35,9
6. Siergiej Kłaczin Rosja Rosja 2+0+0+0 +2:39,4
7. Ołeh Bereżnyj Ukraina Ukraina 1+0+1+0 +2:52,9
8. Artem Pryma Ukraina Ukraina 2+0+0+1 +3:22,3
9. Vit Janov Czechy Czechy 1+1+0+0 +3:55,1
10. Andriej Turgieniew Rosja Rosja 0+0+1+2 +4:13,3

Bieg masowy

Lp. Zawodnik Narodowość Pudła Czas
1. Artem Pryma Ukraina Ukraina 0+1+0+0 41:22,2
2. Krasimir Anew Bułgaria Bułgaria 0+0+1+1 +9,0
3. Aleksiej Trusow Rosja Rosja 1+1+1+0 +9,2
4. Serhij Semenow Ukraina Ukraina 1+1+1+0 +39,2
5. Ołeh Bereżnyj Ukraina Ukraina 0+0+1+1 +44,9
6. Dušan Šimočko Słowacja Słowacja 0+1+0+0 +46,8
7. Siergiej Boczarnikow Ukraina Ukraina 1+1+0+0 +1:10,9
8. Andriej Turgieniew Rosja Rosja 1+0+1+0 +1:22,9
9. Władimir Iliew Bułgaria Bułgaria 0+2+1+0 +1:32,9
10. Siergiej Kłaczin Rosja Rosja 1+0+0+0 +1:33,1

Konkurencje mieszane

Sztafeta

Lp. Zawodnicy Kraj Pudła Czas
1. Svietlana Krykonchuk, Wiktorija Semerenko, Artem Pryma, Serhij Semenow Ukraina Ukraina 0+7 1:24:58,6
2. Anastasiia Romanowa, Jewgienija Siedowa, Aleksiej Trusow, Jewgienij Garaniczew Rosja Rosja 4+15 +2:28,6
3. Emilija Jordanowa, Silwija Georgieva, Władimir Iliew, Krasimir Anew Bułgaria Bułgaria 0+7 +3:47,8
4. Irina Babetskaja, Daria Jurkiewicz, Uladzimir Chapelin, Jauhienij Abramienka Białoruś Białoruś 3+12 +5:20,8
5. Martina Chrapanová, Terézia Poliaková, Dušan Šimočko, Matej Kazár Słowacja Słowacja 1+9 +7:26,8
6. Patrycja Hojnisz, Karolina Pitoń, Grzegorz Brill, Sebastian Witek Polska Polska 2+12 +8:26,5
7. Kim Seon-su, Park Ji-ae, Park Hyo-peom, Son Sung-rack Korea Południowa Korea Południowa 2+14 +14:32,5
8. Kathryn Stone, Jeniffer Paterson, Johnny Forward, Jon Skinstad Kanada Kanada 5+13 +19:13,6
9. Nihan Erdiler, Elif Aşkın, Ahmet Üstüntaş, Orhan Gazi Civil Turcja Turcja 3+13 +20:54,1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2011
Listen to this article