Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015.

Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

 Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2015.
Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015
2013 2017
Data 24 – 31 stycznia 2015
Gospodarz Osrblie
Organizator FISU
Liczba konkurencji 9
Zwycięzcy
Bieg indywidualny Kazachstan Alina Rajkowa

Ukraina Dmytro Rusinow
Sprint Słowacja Paulína Fialková

Rosja Jarosław Iwanow
Bieg pościgowy Rosja Jewgienija Pawłowa

Rosja Jurij Szopin
Bieg masowy Czechy Jitka Landová

Ukraina Witalij Kilczycki
Sztafeta mieszana  Rosja

Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015 odbył się w dniach 24–31 stycznia 2015. Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach – czterech męskich, czterech żeńskich i w sztafecie mieszanej. Zawodnicy startowali na dystansach obowiązujących podczas igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata.

Terminarz

Data Konkurencja Godzina
25 stycznia Bieg indywidualny mężczyzn (20 km) 10:15 UTC+1
Bieg indywidualny kobiet (15 km) 13:15 UTC+1
27 stycznia Sprint mężczyzn (10 km) 9:45 UTC+1
Sprint kobiet (7,5 km) 12:35 UTC+1
28 stycznia Bieg pościgowy mężczyzn (12,5 km) 10:45 UTC+1
Bieg pościgowy kobiet (10 km) 12:45 UTC+1
30 stycznia Sztafeta mieszana (2×6 km + 2×7,5 km) 11:00 UTC+1
31 stycznia Bieg masowy mężczyzn (15 km) 11:00 UTC+1
Bieg masowy kobiet (12,5 km) 13:00 UTC+1

Zestawienie medalistów

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Bieg indywidualny mężczyzn Ukraina Dmytro Rusinow 49:52,8 Rosja Wadim Filimonow 50:15,4 Rosja Juri Szopin 51:18,0
Bieg indywidualny kobiet Kazachstan Alina Rajkowa 47:29,4 Rosja Jekatierina Awwakumowa 47:38,4 Słowacja Paulína Fialková 48:11,1
Sprint mężczyzn Rosja Jarosław Iwanow 23:17,3 Rosja Maksim Burtasow 23:30,7 Rosja Jurij Szopin 23:32,2
Sprint kobiet Słowacja Paulína Fialková 20:20,8 Rosja Jewgienija Pawłowa 20:50,3 Czechy Jitka Landová 20:55,7
Bieg pościgowy mężczyzn Rosja Jurij Szopin 30:25,5 Rosja Jarosław Iwanow 30:27,0 Rosja Maksim Burtasow 31:08,1
Bieg pościgowy kobiet Rosja Jewgienija Pawłowa 30:45,1 Słowacja Paulína Fialková 31:23,3 Rosja Kristina Smirnowa 32:30,9
Bieg masowy mężczyzn Ukraina Witalij Kilczycki 43:17,1 Ukraina Dmytro Rusinow 43:28,1 Rosja Juri Szopin 43:46,6
Bieg masowy kobiet Czechy Jitka Landová 40:00,5 Czechy Eva Puskarčíková 40:55,7 Ukraina Jana Bondar 41:06,0
Sztafeta mieszana  Rosja 1:36:38,4  Kazachstan 1:37:11,6  Ukraina 1:37:27,6

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 4 5 6 15
2.  Ukraina 2 1 2 5
3.  Czechy 1 1 1 3
3.  Słowacja 1 1 1 3
5.  Kazachstan 1 1 0 2

Wyniki

Kobiety

Bieg indywidualny

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Alina Rajkowa  Kazachstan 1 (0+1+0+0) 47:29,4
Jekatierina Awwakumowa  Rosja 0 (0+0+0+0) 47:38,4 +9,0
Paulína Fialková  Słowacja 4 (1+1+0+2) 48:11,1 +41,7
4. Galina Wiszniewska  Kazachstan 2 (1+1+0+0) 48:26,3 +56,9
5. Jewgienija Pawłowa  Rosja 2 (0+1+0+1) 48:59,9 +1:30,5
6. Kristina Smirnowa  Rosja 4 (0+1+1+2) 50:17,2 +2:47,8
7. Ludmila Hořká  Czechy 4 (0+0+1+3) 50:49,7 +3:20,3
8. Jekaterina Muraliewa  Rosja 3 (1+0+2+0) 51:03,3 +3:33,9
9. Darja Usanowa  Kazachstan 5 (0+1+1+3) 51:08,1 +3:38,7
10. Juliette Lazzarotto  Francja 3 (1+1+0+1) 51:16,2 +3:46,8

Sprint

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Paulína Fialková  Słowacja 0 (0+0) 20:20,8
Jewgienija Pawłowa  Rosja 0 (0+0) 20:50,3 +29,5
Jitka Landová  Czechy 1 (0+1) 20:55,7 +34,9
4. Eva Puskarčíková  Czechy 2 (0+2) 21:12,2 +51,4
5. Galina Wiszniewska  Kazachstan 0 (0+0) 21:18,3 +57,5
6. Anna Kistanowa  Kazachstan 0 (0+0) 21:34,4 +1:13,6
7. Julija Bryginiec  Ukraina 0 (0+0) 21:38,9 +1:18,1
8. Jana Bondar  Ukraina 3 (1+2) 21:44,5 +1:23,7
9. Kristina Smirnowa  Rosja 2 (0+2) 22:04,4 +1:43,6
10. Alla Gylenko  Ukraina 1 (0+1) 22:08,6 +1:47,8

Bieg pościgowy

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Jewgienija Pawłowa  Rosja 2 (0+0+1+1) 30:45,1
Paulína Fialková  Słowacja 3 (2+0+1+0) 31:23,3 +38,2
Kristina Smirnowa  Rosja 2 (0+2+0+0) 30:45,1 +1:45,8
4. Anna Kistanowa  Kazachstan 3 (0+1+0+2) 33:34,1 +2:49,0
5. Jana Bondar  Ukraina 7 (1+1+3+2) 33:46,9 +3:01,8
6. Kristina Ilczenko  Rosja 5 (3+0+0+2) 34:01.8 +3:16,7
7. Julija Bryginiec  Ukraina 4 (0+2+1+1) 34:02,3 +3:17,2
8. Nadieżda Jefremowa  Rosja 4 (1+1+1+1) 34:04,5 +3:19,4
9. Julie Cardon  Francja 1 (1+0+0+0) 34:12,8 +3:27,7
10. Jekatierina Awwakumowa  Rosja 2 (1+0+1+0) 34:13,0 +3:27,9

Bieg masowy

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Jitka Landová  Czechy 2 (0+0+1+1) 40:00,5
Eva Puskarčíková  Czechy 2 (0+0+0+2) 40:55,7 +55,2
Jana Bondar  Ukraina 6 (1+0+1+4) 41:06,0 +1:05,5
4. Julija Bryginiec  Ukraina 2 (1+0+1+0) 41:25,6 +1;25,1
5. Jelena Ankudinowa  Rosja 1 (0+0+1+0) 41:38,9 +1:38,4
6. Galina Wiszniewska  Kazachstan 5 (0+1+1+3) 41:48,8 +1:48,3
7. Jekatierina Awwakumowa  Rosja 2 (1+0+1+0) 42:13,3 +2:12,8
8. Nadija Biełkina  Ukraina 3 (0+1+2+0) 42:18,3 +2:17,8
9. Paulína Fialková  Słowacja 4 (1+0+0+3) 42:37,3 +2:36,8
10. Rikke Hald Andersen  Norwegia 3 (0+0+2+1) 42:51,8 +2:51,3

Mężczyźni

Bieg indywidualny

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Dmytro Rusinow  Ukraina 1 (0+0+1+0) 49:52,8
Wadim Filimonow  Rosja 2 (1+0+0+1) 50:15,4 +22,6
Jurij Szopin  Rosja 3 (0+1+1+1) 51:18,0 +1:25,2
4. Ołeg Kołodziejczuk  Rosja 1 (0+0+1+0) 51:22,3 +1:29,5
5. Vincent Mathieu  Francja 2 (1+0+1+0) 51:25,7 +1:32,9
6. Maksim Ramanouski  Białoruś 0 (0+0+0+0) 51:49,3 +1:56,5
7. Maksym Braun  Kazachstan 2 (0+2+0+0) 52:19,1 +2:26,3
8. Rusłan Tkałenko  Ukraina 3 (1+0+1+1) 52:20,1 +2:27,3
9. Chris Endre Haugen  Norwegia 1 (0+1+0+0) 52:20,3 +2:27,5
10. Ole Martin Erdal  Norwegia 3 (1+0+0+2) 52:28,1 +2:35,3

Sprint

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Jarosław Iwanow  Rosja 1 (0+1) 23:17,3
Maksim Burtasow  Rosja 1 (1+0) 23:30,7 +13,4
Jurij Szopin  Rosja 2 (0+2) 23:32,2 +14,9
4. Michal Krčmář  Czechy 2 (1+1) 23:41,8 +24,5
5. Wasyl Potapienko  Ukraina 0 (0+0) 23:42,2 +24,9
6. Rusłan Tkałenko  Ukraina 1 (0+1) 24:03,1 +45,8
7. Maksim Braun  Kazachstan 0 (0+0) 24:09,4 +52,1
8. Stanisław Pierszikow  Rosja 3 (2+1) 24:18,6 +1:01,3
9. Wasilij Podkorytow  Kazachstan 1 (0+1) 24:22,0 +1:04,7
10. Michal Kubaliak  Słowacja 1 (0+1) 24:23,6 +1:06,3

Bieg pościgowy

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Jurij Szopin  Rosja 0 (0+0+0+0) 30:25,5
Jarosław Iwanow  Rosja 1 (0+0+0+1) 30:27,0 +29,5
Maksim Burtasow  Rosja 3 (1+0+2+0) 31:08,1 +42,6
4. Vincent Mathieu  Francja 1 (0+1+0+0) 31:55,1 +1:29,6
5. Ołeg Kołodziejczuk  Rosja 1 (0+1+0+0) 32:17,6 +1:52,2
6. Stanisław Pierszikow  Rosja 3 (1+0+2+0) 32:17,7 +1:52,2
7. Michal Sima  Słowacja 2 (0+0+1+1) 32:32,7 +2:07,2
8. Wasyl Potapienko  Ukraina 1 (0+0+1+0) 32:32,8 +2:07,3
9. Yohan Huillier  Francja 3 (0+0+2+1) 32:55,8 +2:30,3
10. Håkon Svaland  Norwegia 4 (1+2+1+0) 32:59,4 +2:33,9

Bieg masowy

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Pudła Czas Strata
Witalij Kilczycki  Ukraina 4 (0+1+3+0) 43:17,1
Dmytro Rusinow  Ukraina 3 (1+1+1+0) 43:28,1 +11,0
Jurij Szopin  Rosja 5 (0+3+1+1) 43:46,6 +29,5
4. Yohan Huillier  Francja 4 (0+1+2+1) 44:05,3 +48,2
5. Vincent Mathieu  Francja 3 (1+0+1+1) 44:10,4 +53,3
6. Håkon Svaland  Norwegia 7 (0+0+3+4) 44:21,9 +1:04,8
7. Ole Martin Erdal  Norwegia 5 (0+0+1+4) 44:30,7 +1:13,6
8. Wadim Filimonow  Rosja 4 (0+1+1+2) 44:32,9 +1:15,8
9. Sami Orpana  Finlandia 2 (0+1+1+0) 44:33,4 +1:16,3
10. Rusłan Tkałenko  Ukraina 8 (0+2+3+3) 45:09,7 +1:52,6

Sztafeta mieszana

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja Pudła Czas Strata
Kristina Smirnowa, Jewgienija Pawłowa, Wadim Filimonow, Jurij Szopin  Rosja 0+6 1:36:38,4
Galina Wiszniewska, Anna Kistanowa, Maksim Braun, Wassilij Podkorytow  Kazachstan 0+7 1:37:11,6 +33,2
Julija Bryginiec, Jana Bondar, Rusłan Tkałenko, Dmytro Rusinow  Ukraina 4+8 1:37:27,6 +49,2
4. Juliette Lazzarotto, Julie Cardon, Yohan Huillier, Vincent Mathieu  Francja 0+7 1:40:23,8 +3:45,4
5. Alžbeta Majdišová, Lucia Šimová, Michal Kubaliak, Michal Šima  Słowacja 0+4 1:41:01,4 +4:23,0
6. Tonje Marie Skjeldstadås, Lene Berg Ålandsvik, Ole Martin Erdal, Håkon Svaland  Norwegia 1+13 1:41:15,7 +4:37,3
7. Anna Mąka, Patrycja Hojnisz, Kamil Cymerman, Aleksander Piech  Polska 0+11 1:44:34,2 +7:55,8
8. Suvi Minkkinen, Meri Maijala, Sami Orpana, Henri Lehtomaa  Finlandia 0+4 LPD
9. Nihan Erdiler, Büșra Güneş, Ahmet Üştüntaş, Organhazi Civil  Turcja 1+9
10. Keely Macculloch, Jessica Paterson, Evan Girard, Reagan Mills  Kanada 3+12

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biathlon na Zimowej Uniwersjadzie 2015
Listen to this article