Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg pościgowy kobiet - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg pościgowy kobiet.

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg pościgowy kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Vancouver
2010
Kobiety
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety

Biathlonowy bieg pościgowy kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 odbył się 16 lutego w Whistler Olympic Park. Była to druga kobieca konkurencja biathlonowa podczas tych igrzysk.

Medalistki poprzednich igrzysk – Turyn 2006

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Niemcy Kati Wilhelm
Niemcy (GER)
Niemcy Martina Glagow
Niemcy (GER)
Rosja Albina Achatowa
Rosja (RUS)

Medalistki Igrzysk Olimpijskich 2010 – Vancouver

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)
Słowacja Anastasija Kuźmina
Słowacja (SVK)
Francja Marie-Laure Brunet
Francja (FRA)

Wyniki

Ranking Nr Zawodnik Państwo Czas Strata Pudła
2 Magdalena Neuner Niemcy GER 30:16,0 2 (0+0+1+1)
1 Anastasija Kuźmina Słowacja SVK 30:28,3 +12,3 2 (0+1+1+0)
6 Marie-Laure Brunet Francja FRA 30:44,3 +28,3 0 (0+0+0+0)
4. 20 Anna Carin Zidek Szwecja SWE 30:55,4 +39,4 1 (1+0+0+0)
5. 33 Tora Berger Norwegia NOR 31:07,2 +51,2 0 (0+0+0+0)
6. 4 Anna Bułygina Rosja RUS 31:08,1 +52,1 1 (0+1+0+0)
7. 7 Olga Zajcewa Rosja RUS 31:20,3 +1:04,3 2 (0+1+1+0)
8. 10 Ann Kristin Aafedt Flatland Norwegia NOR 31:33,3 +1:17,3 1 (1+0+0+0)
DSQ[1] 9 Teja Gregorin Słowenia SLO 31:38,6 +1:22,6 2 (0+0+1+1)
9. 27 Andrea Henkel Niemcy GER 31:40,5 +1:24,5 3 (1+0+1+1)
10. 5 Jelena Chrustalewa Kazachstan KAZ 31:42,1 +1:26,1 3 (1+0+1+1)
11. 30 Kati Wilhelm Niemcy GER 31:43,3 +1:27,3 1 (0+0+0+1)
12. 17 Ludmiła Kalinczik Białoruś BLR 31:48,2 +1:32,2 2 (0+0+1+1)
13. 12 Helena Jonsson Szwecja SWE 31:53,8 +1:37,8 2 (0+0+2+0)
14. 8 Darja Domraczawa Białoruś BLR 31:57,2 +1:41,2 4 (0+2+0+2)
15. 26 Simone Hauswald Niemcy GER 31:58,6 +1:42,6 4 (1+0+1+2)
16. 3 Marie Dorin Francja FRA 32:03,2 +1:47,2 2 (0+1+0+1)
17. 13 Swietłana Slepcowa Rosja RUS 32:06,9 +1:50,9 3 (1+0+0+2)
18. 14 Éva Tófalvi Rumunia RUM 32:26,3 +2:10,3 2 (0+1+0+1)
19. 22 Olga Miedwiedcewa Rosja RUS 32:31,9 +2:15,9 3 (0+0+2+1)
20. 18 Ołena Pidhruszna Ukraina UKR 32:34,0 +2:18,0 2 (1+0+0+1)
21. 11 Oksana Chwostenko Ukraina UKR 32:54,3 +2:38,3 1 (0+0+1+0)
22. 23 Wałentyna Semerenko Ukraina UKR 32:57,6 +2:41,6 3 (0+1+2+0)
23. 21 Krystyna Pałka Polska POL 33:07,6 +2:51,6 2 (1+0+1+0)
24. 42 Agnieszka Cyl Polska POL 33:08,4 +2:52,4 1 (1+0+0+0)
25. 28 Nadzieja Skardzina Białoruś BLR 33:11,0 +2:55,0 2 (0+0+1+1)
26. 15 Sandrine Bailly Francja FRA 33:15,0 +2:59,0 5 (1+0+1+3)
27. 36 Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska POL 33:24,2 +3:08,2 2 (0+0+1+1)
28. 29 Sylvie Becaert Francja FRA 33:34,8 +3:18,8 3 (1+0+2+0)
29. 51 Liu Xianying CHN 33:41,2 +3:25,2 2 (0+0+1+1)
30. 35 Magdalena Gwizdoń Polska POL 33:45,8 +3:29,8 2 (0+1+1+0)
31. 19 Magda Rezlerová Czechy CZE 33:46,9 +3:30,9 5 (0+0+1+4)
32. 31 Andreja Mali Słowenia SLO 33:53,9 +3:37,9 2 (1+0+1+0)
33. 25 Diana Rasimovičiūtė Litwa LIT 33:58,4 +3:42,4 5 (0+0+3+2)
34. 50 Wang Chunli CHN 34:01,8 +3:45,8 2 (0+0+0+2)
35. 46 Megan Tandy Kanada CAN 34:02,2 +3:46,2 1 (1+0+0+0)
36. 24 Veronika Vítková Czechy CZE 34:02,5 +3:46,5 3 (1+0+1+1)
37. 57 Madara Līduma Łotwa LAT 34:02,6 +3:46,6 3 (0+0+2+1)
38. 37 Dijana Grudiček-Ravnikar Słowenia SLO 34:02,7 +3:46,7 1 (0+0+1+0)
39. 40 Jana Gereková Słowacja SVK 34:20,1 +4:04,1 4 (0+3+0+1)
40. 41 Sofia Domeij Szwecja SWE 34:23,8 +4:07,8 2 (1+0+0+1)
41. 34 Wiktorija Semerenko Ukraina UKR 34:26,4 +4:10,4 5 (2+0+1+2)
42. 32 Song Chaoqing CHN 34:46,6 +4:30,6 5 (1+2+0+2)
43. 52 Anna Lebiediewa Kazachstan KAZ 34:49,8 +4:33,8 2 (0+1+0+1)
44. 59 Kaisa Mäkäräinen Finlandia FIN 34:50,0 +4:34,0 2 (0+1+1+0)
45. 45 Sara Studebaker Stany Zjednoczone USA 35:00,1 +4:44,1 2 (1+0+0+1)
46. 16 Anna Maria Nilsson Szwecja SWE 35:16,9 +5:00,9 6 (1+2+2+1)
47. 56 Selina Gasparin Szwajcaria SUI 35:53,5 +5:37,5 5 (2+1+1+1)
48. 39 Mihaela Purdea Rumunia RUM 36:08,5 +5:52,5 4 (1+0+0+3)
49. 43 Michela Ponza Włochy ITA 36:11,9 +5:55,9 1 (0+1+0+0)
50. 38 Katja Haller Włochy ITA 36:20,9 +6:04,9 5 (1+2+2+0)
51. 49 Dana Plotogea Rumunia RUM 36:38,8 +6:22,8 3 (0+0+2+1)
52. 47 Karin Oberhofer Włochy ITA 36:40,3 +6:24,3 6 (2+3+1+0)
53. 44 Fuyuko Suzuki Japonia JPN 36:41,9 +6:25,9 1 (0+0+0+1)
54. 60 Zdeňka Vejnarová Czechy CZE 37:30,6 +7:14,6 6 (1+1+3+1)
55. 53 Natalia Lewczenkowa Mołdawia MDA 37:38,5 +7:22,5 4 (1+0+0+3)
56. 48 Gerda Krūmiņa Łotwa LAT 37:58,7 +7:42,7 4 (0+2+1+1)
LAP. 54 Martina Halinárová Słowacja SVK + LAP (1+2+3+)
LAP. 55 Eveli Saue Estonia EST + LAP (1+2+4+ )
LAP. 58 Marina Lebiediewa Kazachstan KAZ + LAP (1+2+2+)

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg pościgowy kobiet
Listen to this article