Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2014.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym 2014
2013 2015
Data 29 stycznia - 3 lutego 2014
Gospodarz Włochy Predazzo
Organizator FIS

Biegi narciarskie na 34. Mistrzostwach Świata Juniorów odbywały się w dniach 29 stycznia - 3 lutego 2014 roku w włoskim Predazzo. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali łącznie w 14 konkurencjach, w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów oraz młodzieżowców.

Wyniki juniorów

Sprint stylem dowolnym mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

29 stycznia

Pozycja Zawodnik Narodowość
Jean Tiberghien  Francja
Oskar Svensson  Szwecja
Joni Maki  Finlandia
4. Lauri Vuorinen  Finlandia
5. Jewgienij Wachruszew  Rosja
6. Kentarō Ishikawa  Japonia

Sprint stylem dowolnym kobiet[edytuj | edytuj kod]

29 stycznia

Pozycja Zawodniczka Narodowość
Jonna Sundling  Szwecja
Lotta Udnes Weng  Norwegia
Julija Biełorukowa  Rosja
4. Natalja Niepriajewa  Rosja
5. Nadine Fähndrich  Szwajcaria
6. Anna Dyvik  Szwecja

10 km stylem klasycznym mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

2 lutego

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Roman Kajgorodow  Rosja 26:36,9 min
Jens Burman  Szwecja +5,5 s
Petter Reistad  Norwegia +5,9 s
4. Jules Lapierre  Francja +12,9 s
5. Simon Lageson  Szwecja +13,5 s
6. Marcus Ruus  Szwecja +16,9 s

5 km stylem klasycznym kobiet[edytuj | edytuj kod]

2 lutego

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Natalja Niepriajewa  Rosja 14:05,0 min
Sofia Henriksson  Szwecja +2,7 s
Anastasija Siedowa  Rosja 13,6 s
4. Alisa Żambałowa  Rosja +16,4 s
5. Julia Belger  Niemcy +24,2 s
6. Julija Biełorukowa  Rosja +27,4 s

Bieg łączony na 20 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

31 stycznia

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Eirik Sverdrup Augdal  Norwegia 56:09,6 min
Aleksiej Czerwotkin  Rosja +10,0 s
Johan Hoel  Norwegia +11,3 s
4. Ołżas Klimin  Kazachstan +20,4 s
5. Petr Knop  Czechy +33,5 s
6. Oskar Svensson  Szwecja +38,0 s

Bieg łączony na 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

31 stycznia

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Sarah Schaber  Niemcy 30:45,8 min
Alisa Żambałowa  Rosja +2,1 s
Anna Dyvik  Szwecja +3,0 s
4. Natalja Niepriajewa  Rosja +3,4 s
5. Anastasija Siedowa  Rosja +3,9 s
6. Julija Biełorukowa  Rosja +6,7 s

Sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

3 lutego

Pozycja Państwo Zawodnicy Czas
 Norwegia Eivind Krane Heimdal
Petter Reistad
Johan Hoel
Eirik Sverdrup Augdal
53:36,6
 Francja Richard Jouve
Valentin Chauvin
Jules Lapierre
Jean Tiberghien
+1,0
 Rosja Aleksandr Bakanow
Roman Kajgorodow
Jewgienij Wachruszew
Aleksiej Czerwotkin
+1,1
4.  Szwecja Simon Lageson
Jens Burman
Marcus Ruus
Oskar Svensson
+1:18,2
5.  Finlandia Lauri Vuorinen
Joonas Sarkkinen
Markus Hietanen
Joni Maki
+1:50,0
6.  Szwajcaria Beda Klee
Jason Rüesch
Cédric Steiner
Marino Capelli
+1:50,2

Sztafeta kobiet[edytuj | edytuj kod]

3 lutego

Pozycja Państwo Zawodniczki Czas
 Szwecja Anna Dyvik
Sofia Henriksson
Maja Dahlqvist
Jonna Sundling
39:54,8
 Rosja Alisa Żambałowa
Julija Biełorukowa
Anastasija Siedowa
Natalja Niepriajewa
+7,7
 Norwegia Lovise Heimdal
Ingeranne Strøm Nakstad
Tiril Udnes Weng
Lotta Udnes Weng
+26,8
4.  Niemcy Katharina Hennig
Katherine Sauerbrey
Julia Belger
Sarah Schaber
+59,4
5.  Szwajcaria Alina Meier
Lydia Hiernickel
Stefanie Arnold
Nadine Fähndrich
+1:31,6
6.  Finlandia Nea Katajala
Elsa Airaksinen
Katri Lylynperä
Jasmi Joensuu
+1:34,6

Wyniki młodzieżowców U23

Sprint stylem dowolnym mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

29 stycznia

Pozycja Zawodnik Narodowość
Siergiej Ustiugow  Rosja
Paul Goalabre  Francja
Roman Schaad  Szwajcaria
4. Maicol Rastelli  Włochy
5. Gleb Rietiwych  Rosja
6. Sondre Turvoll Fossli  Norwegia

Sprint stylem dowolnym kobiet[edytuj | edytuj kod]

29 stycznia

Pozycja Zawodniczka Narodowość
Elisabeth Schicho  Niemcy
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone
Giulia Stürz  Włochy
4. Francesca Baudin  Włochy
5. Marika Sundin  Szwecja
6. Nika Razinger  Słowenia

15 km stylem klasycznym mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

30 stycznia

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Iivo Niskanen  Finlandia 38:26,6
Siergiej Ustiugow  Rosja +17,4
Mathias Rundgreen  Norwegia +27,7
4. Jermił Wokujew  Rosja +40,9
5. Maicol Rastelli  Włochy +57,5
6. Martin Løwstrøm Nyenget  Norwegia +1:11,4

10 km stylem klasycznym kobiet[edytuj | edytuj kod]

30 stycznia

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Martine Ek Hagen  Norwegia 29:18,4
Célia Aymonier  Francja +15,4
Elisabeth Schicho  Niemcy +30,3
4. Ragnhild Haga  Norwegia +37,1
5. Laura Gimmler  Niemcy +47,4
6. Francesca Baudin  Włochy +55,1

Bieg łączony na 30 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

1 lutego

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Adrien Backscheider  Francja 1:24:27,9 h
Damien Tarantola  Francja +0,1 s
Daniel Stock  Norwegia +6,4 s
4. Mathias Rundgreen  Norwegia +18,6 s
5. Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia +23,3 s
6. Martin Løwstrøm Nyenget  Norwegia +24,6 s

Bieg łączony na 15 kobiet[edytuj | edytuj kod]

1 lutego

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Martine Ek Hagen  Norwegia 44:37,5 min
Ragnhild Haga  Norwegia +22,4 s
Teresa Stadlober  Austria +42,2 s
4. Debora Agreiter  Włochy +55,3 s
5. Giulia Stürz  Włochy +1:01,7 min
6. Francesca Baudin  Włochy +1:01,9 min

Wyniki Polaków

U-23

Kobiety

Zawodniczka Sprint 10 km 2x7,5
Ewelina Marcisz 30 35 27
Magdalena Kozielska - 37 29
Marzena Maculewicz - 41 40

Mężczyźni

Zawodnik Sprint 15 km 2x15
Mariusz Dziadkowiec-M. 62 63 DNF
Paweł Klisz 56 33 39
Mateusz Ligocki 54 58 DNF
Konrad Motor 22 20 LPD

Juniorzy

Kobiety

Zawodniczka Sprint 5 km 2x5 Sztafeta
Dominika Bielecka 46 59 55 -
Urszula Łętocha 49 48 49 -
Karolina Trzaska 47 64 51 -

Mężczyźni

Zawodnik Sprint 10 km 2x10 Sztafeta
Dominik Bury 74 - 39 17
Tomasz Garbień 70 50 54 17
Bartłomiej Rucki 73 76 - -
Andrzej Pradziad 56 69 65 17
Wojciech Suchwałko - 55 52 17

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
1.  Norwegia 4 2 5 11
2.  Rosja 3 4 3 10
3.  Francja 2 4 0 6
4.  Szwecja 2 3 1 6
5.  Niemcy 2 0 1 3
6.  Finlandia 1 0 1 2
7.  Stany Zjednoczone 0 1 0 1
8.  Austria 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1
 Włochy 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2014
Listen to this article