Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1939 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1939.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1939

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1939
Lahti 1938 Cortina d’Ampezzo 1941
Data 1119 lutego 1939
Gospodarz Polska Zakopane

Zawody w biegach narciarskich na XII Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym odbyły się w dniach 1119 lutego 1939 w polskim mieście Zakopane. Rozgrywano tylko biegi mężczyzn.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
15 lutego 1939 Zakopane Bieg indywidualny mężczyzn na 18 km stylem klasycznym Finlandia Jussi Kurikkala Finlandia Klaes Karppinen Szwecja Carl Pahlin
17 lutego 1939 Zakopane Bieg indywidualny mężczyzn na 50 km stylem klasycznym Norwegia Lars Bergendahl Finlandia Klaes Karppinen Norwegia Oscar Gjøslien
19 lutego 1939 Zakopane Bieg sztafetowy mężczyzn stylem klasycznym  Finlandia
Pauli Pitkänen
Olavi Alakulppi
Eino Olkinuora
Klaes Karppinen
 Szwecja
Alvar Hägglund
Selm Stenvall
John Westbergh
Carl Pahlin
 Włochy
Aristide Compagnoni
Severino Compagnoni
Goffredo Baur
Alberto Jammaron

Wyniki zawodów

18 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Państwo Wynik[1]
Jussi Kurikkala  Finlandia 1:05:30
Klaes Karppinen  Finlandia 1:06:05
Carl Pahlin  Szwecja 1:06:35
4 Kalle Jalkanen  Finlandia 1:07:42
5 Lars Bergendahl  Norwegia 1:07:54
6 Pekka Niemi  Finlandia 1:07:56
7 Alfred Dahlqvist  Szwecja 1:07:59
8 Eino Olkinuora  Finlandia 1:08:04
9 Toivo Tiainen  Finlandia 1:08:35
10 Axel Danielsson  Szwecja 1:08:53
...
36 Józef Matuszny  Polska 1:13:40
38 Edward Nowacki  Polska 1:14:00
51 Józef Zubek  Polska 1:16:01
55 Andrzej Marusarz  Polska 1:16:15
59 Mieczysław Wnuk  Polska 1:16:54
62 Stanisław Skupień  Polska 1:17:43
63 Marian Wojna Orlewicz  Polska 1:17:54
68 Józef Sikora  Polska 1:18:44
69 Franciszek Mardula  Polska 1:18:52
70 Michał Górski  Polska 1:18:53
71 Jan Dawidek  Polska 1:18:53
72 Edward Dziadoń  Polska 1:19:29
73 Teodor Kysiak  Polska 1:19:57
74 Stanisław Klocek  Polska 1:20:12
75 Jan Marek  Polska 1:20:21
76 Józef Bursa  Polska 1:20:34
77 Stanisław Chotarski  Polska 1:20:38
79 Władysław Berych  Polska 1:21:03
80 Anatol Grandfeld  Polska 1:21:12
81 Józef Jurzak  Polska 1:21:19
83 Stefan Idzikowski  Polska 1:22:02
83 Władysław Roj  Polska 1:22:02
85 Jan Bobowski  Polska 1:22:25
86 Jan Karpiel  Polska 1:22:37
87 Stefan Fafrowicz  Polska 1:22:52
89 Stanisław Marusarz  Polska 1:23:15
91 Tadeusz Wowkonowicz  Polska 1:23:23
92 Franciszek Fiedor  Polska 1:23:57
93 Franciszek Gut-Szczerba  Polska 1:24:27
94 Teodor Dawidek  Polska 1:24:38
95 Stanisław Sowiński  Polska 1:25:03
96 Andrzej Teisseyre  Polska 1:25:25
97 Władysław Galica  Polska 1:25:52
101 Jan Marusarz  Polska 1:27:40
102 Kazimierz Karpiel  Polska 1:27:51
103 Władysław Zubek  Polska 1:29:00
104 Adam Becker-Giewont  Polska 1:29:02
106 Rudolf Płonka  Polska 1:30:25

50 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Państwo Wynik[2]
Lars Bergendahl  Norwegia 2:57:43
Klaes Karppinen  Finlandia 3:00:27
Oscar Gjøslien  Norwegia 3:05:42
4 Pekka Vanninen  Finlandia 3:05:56
5 Pekka Niemi  Finlandia 3:06:48
6 Alvar Hägglund  Szwecja 3:08:56
7 Clarence Atterday  Szwecja 3:11:55
8 Herbert Nenzen  Szwecja 3:12:17
9 Franc Smolej  Jugosławia 3:16:06
10 Kristian Lillegjelten  Norwegia 3:18:34
11 Józef Zubek  Polska 3:19:49
...
22 Stefan Fafrowicz  Polska 3:25:18
24 Franciszek Mardula  Polska 3:28:55
28 Teodor Kysiak  Polska 3:31:46
32 Wacław Doroba  Polska 3:38:00
33 Stefan Idzikowski  Polska 3:38:29
35 Jan Karpiel  Polska 3:38:55
37 Ludwik Gabryś  Polska 3:41:24
38 Władysław Zubek  Polska 3:42:22
39 Franciszek Fiedor  Polska 3:45:17
40 Władysław Berych  Polska 3:50:06
41 Józef Sikora  Polska 3:51:10

Sztafeta 4 × 10 km

Medal Zawodnik Państwo Wynik[3]
Pauli Pitkänen
Olavi Alakulppi
Eino Olkinuora
Klaes Karppinen
 Finlandia 2:08:35
Alvar Hägglund
Selm Stenvall
John Westbergh
Carl Pahlin
 Szwecja 2:09:43
Aristide Compagnoni
Severino Compagnoni
Goffredo Baur
Alberto Jammaron
 Włochy 2:13:38
4 Olav Odden
Magnar Fosseide
Erling Evensen
Olaf Hoffsbakken
 Norwegia 2:13:55
5 Adolf Freiburghaus
Eric Soguel
Viktor Borghi
Adi Gamma
 Szwajcaria 2:15:43
6 Georg Lochbihler
Rudolf Woss
Leonhard Bach
Albert Burk
 III Rzesza 2:16:33
7 Robert Gindre
Léonce Crétin
Arnaud Émile
Fernand Mermoud
 Francja 2:18:04
8 Stanisław Karpiel
Marian Woyna Orlewicz
Józef Matuszny
Edward Nowacki
 Polska 2:19:42

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚ

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.  Finlandia 2 2 0 4
2.  Norwegia 1 0 1 2
3.  Szwecja 0 1 1 2
4.  Włochy 0 0 1 1

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1939
Listen to this article