Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1954 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1954.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1954

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata
Lake Placid 1950 Lahti 1958
Data 13 - 21 lutego 1954
Gospodarz Szwecja Falun

Zawody w biegach narciarskich na XIV Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym odbyły się w dniach 13 lutego21 lutego 1954 w szwedzkim Falun. Po raz pierwszy do rywalizacji włączyły się kobiety.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
16 lutego 1954 Falun Bieg indywidualny mężczyzn na 15 km stylem klasycznym Finlandia Veikko Hakulinen Finlandia Arvo Viitanen Finlandia August Kiuru
18 lutego 1954 Falun Bieg indywidualny mężczyzn na 30 km stylem klasycznym Władimir Kuzin Finlandia Veikko Hakulinen Finlandia Martti Lautala
19 lutego 1954 Falun Bieg indywidualny kobiet na 10 km stylem klasycznym Lubow Kozyriewa Finlandia Siiri Rantanen Finlandia Mirja Hietamies
20 lutego 1954 Falun Bieg indywidualny mężczyzn na 50 km stylem klasycznym Władimir Kuzin Finlandia Veikko Hakulinen Finlandia Arvo Viitanen
21 lutego 1954 Falun Bieg sztafetowy mężczyzn stylem klasycznym  Finlandia
August Kiuru
Tapio Mäkelä
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
 ZSRR
Nikołaj Kozłow
Fiodor Tierientjew
Aleksiej Kuzniecow
Władimir Kuzin
 Szwecja
Sune Larsson
Sixten Jernberg
Arthur Olsson
Per-Erik Larsson
21 lutego 1954 Falun Bieg sztafetowy kobiet stylem klasycznym  ZSRR
Lubow Kozyriewa
Margarita Maslennikowa
Walentina Cariowa
 Finlandia
Sirkka Polkunen
Mirja Hietamies
Siiri Rantanen
 Szwecja
Anna-Lisa Eriksson
Märta Norberg
Sonja Edström

Wyniki zawodów

Mężczyźni

15 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Veikko Hakulinen  Finlandia 55:26
Arvo Viitanen  Finlandia 55:37
August Kiuru  Finlandia 56:07
4 Fiodor Tierientjew  ZSRR 56:16
5 Tapio Mäkelä  Finlandia 56:17
6 Veikko Räsänen  Finlandia 56:31
7 Sixten Jernberg  Szwecja 56:36
8 Per-Erik Larsson  Szwecja 57:08
9 Enar Josefsson  Szwecja 57:21
10 Władimir Kuzin  ZSRR 57:27

30 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Władimir Kuzin  ZSRR 1:50:25
Veikko Hakulinen  Finlandia 1:50:51
Martti Lautala  Finlandia 1:50:52
4 Sixten Jernberg  Szwecja 1:51:30
5 Tauno Sipilä  Finlandia 1:52:08
6 Esko Tilli  Finlandia 1:52:15
7 Veini Kontinen  Finlandia 1:52:52
8 Arvo Viitanen  Finlandia 1:52:57
9 Fiodor Tierientjew  ZSRR 1:53:29
10 Pawieł Kołczin  ZSRR 1:53:52

50 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Władimir Kuzin  ZSRR 3:02:58
Veikko Hakulinen  Finlandia 3:03:06
Arvo Viitanen  Finlandia 3:06:40
4 Martin Stokken  Norwegia 3:06:49
5 Edvin Landsem  Norwegia 3:06:58
6 Fiodor Tierientjew  ZSRR 3:07:10
7 Martti Lautala  Finlandia 3:07:17
8 Veini Kontinen  Finlandia 3:08:14
9 Enar Josefsson  Szwecja 3:09:12
10 Kalevi Mononen  Finlandia 3:09:37

Sztafeta 4 × 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
August Kiuru
Tapio Mäkelä
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
 Finlandia 2:16:47
Nikołaj Kozłow
Fiodor Tierientjew
Aleksiej Kuzniecow
Władimir Kuzin
 ZSRR 2:18:57
Sune Larsson
Sixten Jernberg
Arthur Olsson
Per-Erik Larsson
 Szwecja 2:18:59
4 Håkon Brusveen
Odd Lykkja
Martin Stokken
Hallgeir Brenden
 Norwegia 2:21:10
5 Valentino Chioccetti
Arrigo Delladio
Federico de Florian
Ottavio Compagnoni
 Włochy 2:23:24
6 René Mandrillon
Gilbert Mercier
Jean Mermet
Bénoît Carrara
 Francja 2:24:06

Kobiety

10 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Lubow Kozyriewa  ZSRR 40:14
Siiri Rantanen  Finlandia 40:30
Mirja Hietamies  Finlandia 40:46
4 Margarita Maslennikowa  ZSRR 40:54
5 Alewtina Leontiewa  ZSRR 41:06
6 Sirkka Polkunen  Finlandia 41:07
7 Sonja Edström  Finlandia 41:17
8 Sofija Suszina  ZSRR 41:18
9 Lilija Katkowa  ZSRR 41:20
10 Marie Hahl  Finlandia 41:30

Sztafeta 3 × 5 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Lubow Kozyriewa
Margarita Maslennikowa
Walentina Cariowa
 ZSRR 1:05:54
Sirkka Polkunen
Mirja Hietamies
Siiri Rantanen
 Finlandia 1:06:19
Anna-Lisa Eriksson
Märta Norberg
Sonja Edström
 Szwecja 1:08:32
4 Kjellfrid Gutubakken
Marit Øiseth
Rakel Wahl
 Norwegia 1:09:06
5 Olga Krasilová
Marie Bartaková
Eva Vasilková
 Czechosłowacja 1:10:28
6 Erminia Mus
Anita Parmesani
Ildegarda Taffra
 Włochy 1:15:14

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚ

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.  ZSRR 4 1 0 5
2.  Finlandia 2 5 4 11
3.  Szwecja 0 0 2 2

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1954
Listen to this article