Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1958 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1958.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1958

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata
Falun 1954 Zakopane 1962
Data 4 - 9 lutego 1958
Gospodarz Finlandia Lahti

Zawody w biegach narciarskich na XV Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 4 lutego1 marca 1958 w fińskim Lahti.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
2 lutego 1958 Lahti Bieg indywidualny mężczyzn na 30 km stylem klasycznym Finlandia Kalevi Hämäläinen Anatolij Szeluchin Szwecja Sixten Jernberg
5 lutego 1958 Lahti Bieg indywidualny kobiet na 10 km stylem klasycznym Alewtina Kołczina Lubow Kozyriewa Finlandia Siiri Rantanen
4 lutego 1958 Lahti Bieg indywidualny mężczyzn na 15 km stylem klasycznym Finlandia Veikko Hakulinen Pawieł Kołczin Anatolij Szeluchin
8 lutego 1958 Lahti Bieg indywidualny mężczyzn na 50 km stylem klasycznym Szwecja Sixten Jernberg Finlandia Veikko Hakulinen Finlandia Arvo Viitanen
6 lutego 1958 Lahti Bieg sztafetowy mężczyzn stylem klasycznym  Szwecja
Sixten Jernberg
Lennart Larsson
Sture Grahn
Per-Erik Larsson
 ZSRR
Fiodor Tierientjew
Nikołaj Anikin
Anatolij Szeluchin
Pawieł Kołczin
 Finlandia
Kalevi Hämäläinen
Arto Tiainen
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
7 lutego 1958 Lahti Bieg sztafetowy kobiet stylem klasycznym  ZSRR
Radja Jeroszyna
Alewtina Kołczina
Lubow Kozyriewa
 Finlandia
Toini Pöysti
Pirkko Korkee
Siiri Rantanen
 Szwecja
Märta Norberg
Irma Johansson
Sonja Edström

Wyniki zawodów

Mężczyźni

15 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Veikko Hakulinen  Finlandia 48:58,3
Pawieł Kołczin  ZSRR 49:11,8
Anatolij Szeluchin  ZSRR 49:29,4
4 Sixten Jernberg  Szwecja 49:39,6
5 Håkon Brusveen  Norwegia 49:50,3
6 Fiodor Tierientjew  ZSRR 49:53,7
7 Arvo Viitanen  Finlandia 49:53,8
8 Per-Erik Larsson  Szwecja 49:58,5
9 Nikołaj Anikin  ZSRR 50:05,1
10 Kalevi Hämäläinen  Finlandia 50:15,1
...
31 Tadeusz Kwapień  Polska 52:49,9
32 Ryszard Furtak  Polska 52:51,9
49 Tadeusz Jankowski  Polska 54:15,7
59 Jan Figura  Polska 54:39,5

30 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Kalevi Hämäläinen  Finlandia 1:40:03,0
Anatolij Szeluchin  ZSRR 1:40:15,2
Sixten Jernberg  Szwecja 1:40:44,4
4 Arvo Viitanen  Finlandia 1:41:28,1
5 Arto Tiainen  Finlandia 1:41:45,0
6 Veikko Hakulinen  Finlandia 1:41:48,8
7 Auvo Simonen  Finlandia 1:42:11,1
8 Veikko Räsänen  Finlandia 1:42:24,4
9 Nikołaj Galijew  ZSRR 1:42:25,2
10 Anatolij Szeluchin  ZSRR 1:42:50,7
...
35 Ryszard Furtak  Polska 1:51:04,4
38 Jan Figura  Polska 1:51:38,8
40 Tadeusz Jankowski  Polska 1:51:51,2

50 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Sixten Jernberg  Szwecja 2:56:21,9
Veikko Hakulinen  Finlandia 2:57:39,7
Arvo Viitanen  Finlandia 2:58:49,5
4 Arto Tiainen  Finlandia 2:59:39,2
5 Eero Kolehmainen  Finlandia 3:01:39,5
6 Pawieł Kołczin  ZSRR 3:01:53,4
7 Kalevi Hämäläinen  Finlandia 3:02:49,4
8 Anatolij Szeluchin  ZSRR 3:03:21,1
9 Per-Erik Larsson  Szwecja 3:04:22,7
10 Fiodor Tierientjew  ZSRR 3:04:51,3
...
24 Ryszard Furtak  Polska 3:13:40,9
30 Jan Figura  Polska 3:19:18,2

Sztafeta 4 × 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Sixten Jernberg
Lennart Larsson
Sture Grahn
Per-Erik Larsson
 Szwecja 2:18:15,0
Fiodor Tierientjew
Nikołaj Anikin
Anatolij Szeluchin
Pawieł Kołczin
 ZSRR 2:18:43,4
Kalevi Hämäläinen
Arto Tiainen
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
 Finlandia 2:19:23,2
4 Hallgeir Brenden
Oddmund Jensen
Martin Stokken
Håkon Brusveen
 Norwegia 2:22:46,2
5 Federico de Florian
Ottavio Compagnoni
Marcell de Dorig
Giuseppe Steiner
 Włochy 2:23:03,9
6 Victor Arbez
René Mandrillon
Bénoît Carrara
Jean Mermet
 Francja 2:25:46,3
7 Alphonse Baume
Lorenz Possa
Michel Rey
Fritz Kocher
 Szwajcaria 2:27:23,2
8 Werner Mohring
Rudolf Dannhauer
Adolf Jankowski
Kuno Werner
 NRD 2:28:33,9
9 Tadeusz Kwapień
Andrzej Mateja
Ryszard Furtak
Tadeusz Jankowski
 Polska 2:28:42,4

Kobiety

10 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Alewtina Kołczina  ZSRR 44:49,0
Lubow Kozyriewa  ZSRR 45:28,2
Siiri Rantanen  Finlandia 46:02,8
4 Radja Jeroszyna  ZSRR 46:21,8
5 Jewdokia Smirnowa  ZSRR 47:01,5
6 Marija Gusakowa  ZSRR 47:01,9
7 Toini Pöysti  Finlandia 47:02,5
8 Jewdokija Miekszyło  ZSRR 47:24,9
9 Eva Hög  Finlandia 47:30,1
10 Marta Norberg  Szwecja 47:53,7
...
12 Józefa Pęksa-Konopka  Polska 48:05,6
16 Stefania Biegun  Polska 48:55,9
21 Maria Gąsienica Bukowa  Polska 49:21,6
26 Zofia Krzeptowska  Polska 51:05,8

Sztafeta 3 × 5 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Radja Jeroszyna
Alewtina Kołczina
Lubow Kozyriewa
 ZSRR 58:32,4
Toini Pöysti
Pirkko Korkee
Siiri Rantanen
 Finlandia 1:00:14,0
Märta Norberg
Irma Johansson
Sonja Edström
 Szwecja 1:01:58,5
4 Maria Gąsienica Bukowa
Stefania Biegun
Józefa Czerniawska
 Polska 1:03:23,8
5 Libuše Patočková
Anna Fialová
Eva Benešová
 Czechosłowacja 1:04:27,3
6 Christa Göhler
Ellfriede Spiegelhauer
Sonnhilde Kallus
 NRD 1:05:41,7

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚ

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.  ZSRR 2 4 1 7
2.  Finlandia 2 2 3 7
3.  Szwecja 2 0 2 4

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1958
Listen to this article