Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1982 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1982.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1982

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata
Lahti 1978 Seefeld 1985
Data 19 - 28 lutego 1982
Gospodarz Norwegia Oslo

Zawody w biegach narciarskich na XXI Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 19 lutego28 lutego 1982 w norweskim Oslo.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
19 lutego 1982 Oslo Bieg indywidualny kobiet na 10 km stylem klasycznym Norwegia Berit Aunli Finlandia Hilkka Riihivuori Czechosłowacja Květa Jeriová
20 lutego 1982 Oslo Bieg indywidualny mężczyzn na 30 km stylem klasycznym Szwecja Thomas Eriksson Norwegia Lars Erik Eriksen Stany Zjednoczone Bill Koch
22 lutego 1982 Oslo Bieg indywidualny kobiet na 5 km stylem klasycznym Norwegia Berit Aunli Finlandia Hilkka Riihivuori Norwegia Brit Pettersen
23 lutego 1982 Oslo Bieg indywidualny mężczyzn na 15 km stylem klasycznym Norwegia Oddvar Brå Aleksandr Zawjałow Finlandia Harri Kirvesniemi
26 lutego 1982 Oslo Bieg indywidualny kobiet na 20 km stylem klasycznym Raisa Smietanina Norwegia Berit Aunli Finlandia Hilkka Riihivuori
27 lutego 1982 Oslo Bieg indywidualny mężczyzn na 50 km stylem klasycznym Szwecja Thomas Wassberg Jurij Burłakow Norwegia Lars Erik Eriksen
28 lutego 1982 Oslo Bieg sztafetowy mężczyzn stylem klasycznym  Norwegia
Lars Erik Eriksen
Ove Aunli
Pål Gunnar Mikkelsplass
Oddvar Brå
&
 ZSRR
Władimir Nikitin
Ołeksandr Batiuk
Jurij Burłakow
Aleksandr Zawjałow
-  Finlandia
Kari Härkönen
Aki Karvonen
Harri Kirvesniemi
Juha Mieto
&
 NRD
Uwe Bellmann
Uwe Wünsch
Stefan Schicker
Frank Schröder
28 lutego 1982 Oslo Bieg sztafetowy kobiet stylem klasycznym  Norwegia
Anette Bøe
Inger Helene Nybråten
Berit Aunli
Brit Pettersen
 ZSRR
Lubow Ladowa
Lubow Zabołotska
Raisa Smietanina
Galina Kułakowa
 NRD
Petra Sölter
Carola Anding
Barbara Petzold
Veronika Hesse

Wyniki zawodów

Mężczyźni

15 km techniką dowolną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Oddvar Brå  Norwegia 38:52,5
Aleksandr Zawjałow  ZSRR 39:02,1
Harri Kirvesniemi  Finlandia 39:02,3
4 Jurij Burłakow  ZSRR 39:14,4
5 Ołeksandr Batiuk  ZSRR 39:24,7
6 Juha Mieto  Finlandia 39:24,7
7 Jochen Behle  RFN 39:26,4
8 Giuseppe Ploner  Włochy 39:28,3
9 Jan Ottosson  Szwecja 39:30,2
10 Pål Gunnar Mikkelsplass  Norwegia 39:31,8
...
19 Józef Łuszczek  Polska ?

30 km techniką dowolną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Thomas Eriksson  Szwecja 1:21:52,3
Lars Erik Eriksen  Norwegia 1:22:13,9
Bill Koch Stany Zjednoczone USA 1:22:14,8
4 Ove Aunli  Norwegia 1:22:45,0
5 Juha Mieto  Finlandia 1:22:59,7
6 Aleksandr Zawjałow  ZSRR 1:23:00,9
7 Jurij Burłakow  ZSRR 1:23:13,0
8 Władimir Nikitin  ZSRR 1:23:16,3
9 Giorgio Vanzetta  Włochy 1:23:33,9
10 Aki Karvonen  Finlandia 1:23:39,4
...
15 Józef Łuszczek  Polska 1:24:23,0

50 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Thomas Wassberg  Szwecja 2:32:00,9
Jurij Burłakow  ZSRR 2:32:34,3
Lars Erik Eriksen  Norwegia 2:32:49,9
4 Ołeksandr Batiuk  ZSRR 2:33:19,6
5 Asko Autio  Finlandia 2:33:23,9
6 Aleksandr Zawjałow  ZSRR 2:34:48,3
7 Anatolij Iwanow  ZSRR 2:35:43,7
8 Maurilio De Zolt  Włochy 2:36:37,8
9 Harri Kirvesniemi  Finlandia 2:36:58,8
10 Oddvar Brå  Norwegia 2:38:19,8

Sztafeta 4 × 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Lars Erik Eriksen
Ove Aunli
Pål Gunnar Mikkelsplass
Oddvar Brå
 Norwegia 1:56:27,6
Władimir Nikitin
Ołeksandr Batiuk
Jurij Burłakow
Aleksandr Zawjałow
 ZSRR 1:56:27,6
Kari Härkönen
Aki Karvonen
Harri Kirvesniemi
Juha Mieto
 Finlandia 1:58:49,4
Uwe Bellmann
Uwe Wünsch
Stefan Schicker
Frank Schröder
 NRD 1:58:49,4
5 Thomas Wassberg
Jan Ottosson
Sven-Erik Danielsson
Benny Kohlberg
 Szwecja 1:59:39,4
6 Jochen Behle
Stefan Dotzler
Franz Schobel
Josef Schneider
 RFN 2:00:36,4
7 Giorgio Vanzetta
Giuseppe Ploner
Gianfranco Polvara
Maurilio De Zolt
 Włochy 2:01:19,8
8 Dan Simoneau
Audun Endestad
Tim Caldwell
Jim Galanes
 Stany Zjednoczone 2:01:59,0

Kobiety

5 km techniką dowolną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Berit Aunli  Norwegia 14:30,2
Hilkka Riihivuori  Finlandia 14:35,6
Brit Pettersen  Norwegia 14:48,2
4 Anette Bøe  Norwegia 14:48,6
5 Květa Jeriová  Czechosłowacja 14:53,3
6 Anna Pasiarová  Czechosłowacja 14:59,8
7 Petra Sölter  NRD 15:01,8
8 Manuela Di Centa  Włochy 15:04,9
9 Lena Carlzon-Lundbäck  Szwecja 15:05,2
10 Marit Myrmæl  Norwegia 15:05,2

10 km techniką dowolną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Berit Aunli  Norwegia 29:25,9
Hilkka Riihivuori  Finlandia 29:46,5
Květa Jeriová  Czechosłowacja 30:15,8
4 Brit Pettersen  Norwegia 30:17,9
5 Anette Bøe  Norwegia 30:20,6
6 Marie Johansson  Szwecja 30:29,3
7 Lubow Ladowa  ZSRR 30:30,3
8 Anna Pasiarová  Czechosłowacja 30:33,7
9 Inger Helene Nybråten  Norwegia 30:33,8
10 Galina Kułakowa  ZSRR 30:34,8

20 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Raisa Smietanina  ZSRR 1:06:16,9
Berit Aunli  Norwegia 1:06:20,3
Hilkka Riihivuori  Finlandia 1:07:29,6
4 Lubow Ladowa  ZSRR 1:07:45,9
5 Galina Kułakowa  ZSRR 1:07:47,6
6 Marit Myrmæl  Norwegia 1:07:57,3
7 Marie Johansson  Szwecja 1:08:07,2
8 Anette Bøe  Norwegia 1:08:13,2
9 Veronika Hesse  NRD 1:08:30,7
10 Karin Jäger  RFN 1:08:54,6

Sztafeta 4 × 5 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Anette Bøe
Inger Helene Nybråten
Berit Aunli
Brit Pettersen
 Norwegia 1:02:15,9
Lubow Ladowa
Lubow Zabołotska
Raisa Smietanina
Galina Kułakowa
 ZSRR 1:02:29,6
Petra Sölter
Carola Anding
Barbara Petzold
Veronika Hesse
 NRD 1:02:47,3
4 Marja-Liisa Kirvesniemi
Helena Takalo
Pirkko Määttä
Hilkka Riihivuori
 Finlandia 1:03:08,4
5 Anna Pasiarová
Dagmar Švubová
Gabriela Svobodová
Květa Jeriová
 Czechosłowacja 1:03:34,9
6 Marie Johansson
Maria Thulin
Karin Lamberg
Lena Carlzon-Lundbäck
 Szwecja 1:04:35,8
7 Shirley Firth
Sharon Firth
Angela Schmidt
Esther Miller
 Kanada 1:05:39,0
8 Karin Thomas
Monika Germann
Cornelia Thomas
Evi Kratzer
 Szwajcaria 1:06:38,6

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚ

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.  Norwegia 5 2 2 9
2.  ZSRR 2 3 0 5
3.  Szwecja 2 0 0 2
4.  Finlandia 0 2 3 5
5.  NRD 0 0 2 2
6.  Czechosłowacja 0 0 1 1
 Stany Zjednoczone 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1982
Listen to this article