Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1985 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1985.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1985

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata
Oslo 1982 Oberstdorf 1987
Data 16 - 27 lutego 1985
Gospodarz Austria Seefeld in Tirol

Zawody w biegach narciarskich na XXII Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 16 lutego27 lutego 1985 w austriackim Seefeld in Tirol.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
18 lutego 1985 Seefeld in Tirol Bieg indywidualny mężczyzn na 30 km stylem klasycznym Szwecja Gunde Svan Norwegia Ove Aunli Finlandia Harri Kirvesniemi
19 lutego 1985 Seefeld in Tirol Bieg indywidualny kobiet na 10 km stylem klasycznym Norwegia Anette Bøe Finlandia Marja-Liisa Kirvesniemi Norwegia Grete Ingeborg Nykkelmo
21 lutego 1985 Seefeld in Tirol Bieg indywidualny kobiet na 5 km stylem klasycznym Norwegia Anette Bøe Finlandia Marja-Liisa Kirvesniemi Norwegia Grete Ingeborg Nykkelmo
22 lutego 1985 Seefeld in Tirol Bieg indywidualny mężczyzn na 15 km stylem klasycznym Finlandia Kari Härkönen Szwecja Thomas Wassberg Włochy Maurilio De Zolt
22 lutego 1985 Seefeld in Tirol Bieg sztafetowy kobiet stylem klasycznym  ZSRR
Tamara Tichonowa
Raisa Smietanina
Lilia Wasilczenko
Anfisa Romanowa
 Norwegia
Anette Bøe
Anne Jahren
Grete Ingeborg Nykkelmo
Berit Aunli
 NRD
Manuela Drescher
Gaby Nestler
Antje Misersky
Ute Noack
24 lutego 1985 Seefeld in Tirol Bieg sztafetowy mężczyzn stylem klasycznym  Norwegia
Arild Monsen
Pål Gunnar Mikkelsplass
Tor Håkon Holte
Ove Aunli
 Włochy
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Maurilio De Zolt
Giuseppe Ploner
 Szwecja
Erik Östlund
Thomas Wassberg
Thomas Eriksson
Gunde Svan
26 lutego 1985 Seefeld in Tirol Bieg indywidualny kobiet na 20 km stylem klasycznym Norwegia Grete Ingeborg Nykkelmo Norwegia Brit Pettersen Norwegia Anette Bøe
27 lutego 1985 Seefeld in Tirol Bieg indywidualny mężczyzn na 50 km stylem klasycznym Szwecja Gunde Svan Włochy Maurilio De Zolt Norwegia Ove Aunli


Wyniki zawodów

Mężczyźni

15 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Kari Härkönen  Finlandia 40:42,7
Thomas Wassberg  Szwecja 40:56,0
Maurilio De Zolt  Włochy 41:27,2
4 Giorgio Vanzetta  Włochy 41:33,2
5 Gunde Svan  Szwecja 41:47,4
6 Harri Kirvesniemi  Finlandia 41:57,4
7 Arild Monsen  Norwegia 42:03,6
8 Nikołaj Zimiatow  ZSRR 42:12,8
9 Ove Aunli  Norwegia 42:18,5
10 Andreas Grünenfelder  Szwajcaria 42:23,6
...
50 Józef Łuszczek  Polska 46:01,9

30 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gunde Svan  Szwecja 1:18:24,1
Ove Aunli  Norwegia 1:18:49,1
Harri Kirvesniemi  Finlandia 1:19:00,2
4 Thomas Wassberg  Szwecja 1:19:03,3
5 Kari Härkönen  Finlandia 1:19:04,4
6 Aki Karvonen  Finlandia 1:19:42,9
7 Giorgio Vanzetta  Włochy 1:19:52,0
8 Pål Gunnar Mikkelsplass  Norwegia 1:20:17,6
9 Giuseppe Ploner  Włochy 1:28:27,2
10 Konrad Hallenbarter  Szwajcaria 1:20:49,0
...
44 Józef Łuszczek  Polska ?

50 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gunde Svan  Szwecja 2:10:49,9
Maurilio De Zolt  Włochy 2:11:52,6
Ove Aunli  Norwegia 2:12:37,7
4 Kari Härkönen  Finlandia 2:13:17,5
5 Miloš Bečvář  Czechosłowacja 2:13:33,5
6 Torgny Mogren  Szwecja 2:13:34,9
7 Harri Kirvesniemi  Finlandia 2:13:47,2
8 Władimir Sachnow  ZSRR 2:14:02,2
9 Tor Håkon Holte  Norwegia 2:14:23,7
10 Uwe Bellmann  NRD 2:14:25,5

Sztafeta 4 × 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Arild Monsen
Pål Gunnar Mikkelsplass
Tor Håkon Holte
Ove Aunli
 Norwegia 1:52:21,0
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Maurilio De Zolt
Giuseppe Ploner
 Włochy 1:52:27,5
Erik Östlund
Thomas Wassberg
Thomas Eriksson
Gunde Svan
 Szwecja 1:52:40,4
4 Aki Karvonen
Varjo Hamalainen
Harri Kirvesniemi
Kari Härkönen
 Finlandia 1:53:01,8
5 Konrad Hallenbarter
Giachem Guidon
Joos Ambühl
Andreas Grünenfelder
 Szwajcaria 1:53:57,7
6 Aleksandr Batiuk
Nikołaj Zimiatow
Władimir Smirnow
Jurij Burłakow
 ZSRR 1:54:29,7
7 Andreas Gumpold
Alois Stadlober
André Blatter
Franz Gattermann
 Austria 1:55:48,3
8 Milan Blaško
Miloš Bečvář
Pavel Benc
Petr Lisičan
 Czechosłowacja 1:56:28,0

Kobiety

5 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Anette Bøe  Norwegia 15:14,8
Marja-Liisa Kirvesniemi  Finlandia 15:25,1
Grete Ingeborg Nykkelmo  Norwegia 15:26,6
4 Berit Aunli  Norwegia 15:33,5
5 Anne Jahren  Szwecja 15:34,1
6 Věra Klimková  Czechosłowacja 15:36,7
7 Britt Pettersen  Norwegia 15:37,0
8 Raisa Smietanina  ZSRR 15:45,8
9 Evi Kratzer  Szwajcaria 15:50,6
10 Marie Risby  Szwecja 16:01,6

10 km techniką dowolną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Anette Bøe  Norwegia 30:54,8
Marja-Liisa Kirvesniemi  Finlandia 30:56,2
Grete Ingeborg Nykkelmo  Norwegia 30:58,0
4 Raisa Smietanina  ZSRR 31:05,4
5 Anne Jahren  Norwegia 31:19,1
6 Berit Aunli  Norwegia 31:19,4
7 Julia Szamszurina  ZSRR 31:25,4
8 Guidina Dal Sasso  Włochy 31:45,4
9 Věra Klimková  Czechosłowacja 31:50,0
10 Marie Risby  Szwecja 32:03,6

20 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Grete Ingeborg Nykkelmo  Norwegia 59:19,1
Brit Pettersen  Norwegia 59:37,5
Anette Bøe  Norwegia 59:43,5
4 Berit Aunli  Norwegia 1:00:05,8
5 Anfisa Romanowa  ZSRR 1:00:22,1
6 Marie Risby  Szwecja 1:00:40,6
7 Raisa Smietanina  ZSRR 1:01:02,6
8 Lilija Wasilczenko  ZSRR 1:01:10,2
9 Julija Stiepanowa  ZSRR 1:01:32,1
10 Věra Klimková  Czechosłowacja 1:01:33,5

Sztafeta 4 × 5 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Tamara Tichonowa
Raisa Smietanina
Lilija Wasilczenko
Anfisa Romanowa
 ZSRR 1:04:50,1
Anette Bøe
Anne Jahren
Grete Ingeborg Nykkelmo
Berit Aunli
 Norwegia 1:04:58,8
Manuela Drescher
Gaby Nestler
Antje Misersky
Ute Noack
 NRD 1:05:57,0
4 Pirkko Määttä
Jaana Savolainen
Marja-Liisa Kirvesniemi
Marjo Matikainen
 Finlandia 1:06:33,0
5 Dagmar Švubová
Alžběta Havrančíková
Věra Klimková
Gabriela Svobodová
 Czechosłowacja 1:07:02,2
6 Karin Thomas
Annelies Lengacher
Martina Schönbächler
Evi Kratzer
 Szwajcaria 1:07:50,2
7 Karin Lamberg
Marie Risby
Annika Dahlman
Marie Johansson
 Szwecja[1] 1:09:23,2
8 Klara Angerer
Germana Sperotto
Paola Pozzoni
Guidina Dal Sasso
 Włochy[2] 1:10:10,7

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚ

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.  Norwegia 4 3 4 11
2.  Szwecja 2 1 1 4
3.  Finlandia 1 2 1 4
4.  ZSRR 1 0 0 1
5.  Włochy 0 2 1 3
6.  NRD 0 0 1 1

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1985
Listen to this article