Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1987 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1987.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1987

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata
Seefeld 1985 Lahti 1989
Data 11 lutego21 lutego 1987
Gospodarz Oberstdorf

Zawody w biegach narciarskich na XXIII Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 11 lutego21 lutego 1987 w niemieckim Oberstdorfie.

Wyniki zawodów

Mężczyźni

15 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Marco Albarello  Włochy 43:01,8
Thomas Wassberg  Szwecja 43:08,6
Michaił Diewiatjarow  ZSRR 43:09,6
4 Pål Gunnar Mikkelsplass  Norwegia 43:12,4
5 Władimir Smirnow  ZSRR 43:24,6
6 Vegard Ulvang  Norwegia 43:29,5
7 Giorgio Vanzetta  Włochy 43:38,2
8 Aleksandr Batiuk  ZSRR 43:41,2
9 Jari Laukkanen  Finlandia 43:52,1
10 Jurij Burłakow  ZSRR 43:54,2

30 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Thomas Wassberg  Szwecja 1:24:30,1
Aki Karvonen  Finlandia 1:26:24,0
Christer Majbäck  Szwecja 1:26:55,0
4 Harri Kirvesniemi  Finlandia 1:27:18,7
5 Vegard Ulvang  Norwegia 1:27:55,2
6 Terje Langli  Norwegia 1:28:06,0
7 Gunde Svan  Szwecja 1:29:17,3
8 Pål Gunnar Mikkelsplass  Norwegia 1:29:19,3
9 Giorgio Vanzetta  Włochy 1:29:58,0
10 Kari Ristanen  Finlandia 1:30:16,3

50 km techniką dowolną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Maurilio De Zolt  Włochy 2:11:27,2
Thomas Wassberg  Szwecja 2:11:49,5
Torgny Mogren  Szwecja 2:12:51,1
4 Andreas Grünenfelder  Szwajcaria 2:13:26,6
5 Kari Ristanen  Finlandia 2:15:10,7
6 Władimir Sachnow  ZSRR 2:15:19,6
7 Vegard Ulvang  Norwegia 2:15:30,7
8 Albert Walder  Włochy 2:15:33,1
9 Ladislav Švanda  Czechosłowacja 2:17:20
10 Jan Ottosson  Szwecja 2:17:49

Sztafeta 4 × 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Erik Östlund
Gunde Svan
Thomas Wassberg
Torgny Mogren
 Szwecja 1:38:04,6
Aleksandr Batiuk
Władimir Smirnow
Michaił Diewiatjarow
Władimir Sachnow
 ZSRR 1:38:30,9
Ove Aunli
Vegard Ulvang
Pål Gunnar Mikkelsplass
Terje Langli
 Norwegia 1:38:48,2
4 Ladislav Švanda
Miloš Bečvář
Petr Lisičan
Pavel Benc
 Czechosłowacja 1:39:55,3
5 Albert Walder
Giorgio Vanzetta
Maurilio De Zolt
Marco Albarello
 Włochy 1:40:01,0
6 Jari Laukkanen
Ari Hynninen
Harri Kirvesniemi
Kari Ristanen
 Finlandia 1:40:36,5
7 Battista Bivisi
Jeremias Wigger
Giachem Guidon
Andreas Grünenfelder
 Szwajcaria 1:40:43,0
8 Yves Bilodeau
Wayne Dustin
Alain Masson
Pierre Harvey
 Kanada 1:41:27,2

Polska nie wystawiła sztafety męskiej.

Kobiety

5 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Marjo Matikainen  Finlandia 14:45,7
Anfisa Riezcowa  ZSRR 14:49,3
Evi Kratzer  Szwajcaria 14:52,5
4 Raisa Smietanina  ZSRR 14:54,7
5 Anette Bøe  Norwegia 15:02,5
6 Britt Pettersen  Norwegia 15:02,8
7 Annika Dahlmann  Szwecja 15:04,0
8 Anne Jahren  Norwegia 15:08,9
9 Pirkko Määttä  Finlandia 15:12,3
10 Marianne Dahlmo  Norwegia 15:21,0
...
28 Małgorzata Ruchała  Polska ?
39 Michalina Maciuszek  Polska ?

10 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Anne Jahren  Norwegia 31:49,5
Marjo Matikainen  Finlandia 31:50,3
Brit Pettersen  Norwegia 32:09,2
4 Anfisa Riezcowa  ZSRR 32:22,4
5 Marianne Dahlmo  Norwegia 32:25,5
6 Nina Skeime  Norwegia 32:32,5
7 Larisa Pticyna  ZSRR 32:35,8
8 Pirkko Määttä  Finlandia 32:38,2
9 Raisa Smietanina  ZSRR 32:50,0
10 Evi Kratzer  Szwajcaria 33:00,8
...
26 Małgorzata Ruchała  Polska ?
33 Michalina Maciuszek  Polska ?

20 km techniką dowolną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Marie-Helene Westin  Szwecja 57:20,5
Anfisa Riezcowa  ZSRR 57:47,6
Larisa Pticyna  ZSRR 58:28,7
4 Marjo Matikainen  Finlandia 58:34,2
5 Christina Gilli-Brügger  Szwajcaria 58:38,8
6 Anette Bøe  Norwegia 58:39,9
7 Guidina dal Sasso  Włochy 58:50,7
8 Anne Jahren  Norwegia 58:51,7
9 Antonina Ordina  ZSRR 59:19,9
10 Gaby Nestler  NRD 59:23,4
...
31 Małgorzata Ruchała  Polska ?
32 Michalina Maciuszek  Polska ?

Sztafeta 4 × 5 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Antonina Ordina
Nina Gawriluk
Larisa Pticyna
Anfisa Riezcowa
 ZSRR 58:08,8
Marianne Dahlmo
Nina Skeime
Anne Jahren
Anette Bøe
 Norwegia 58:46,1
Magdalena Wallin
Karin Lamberg-Skog
Annika Dahlmann
Marie-Helene Westin
 Szwecja 59:41,0
4 Simone Greiner-Petter
Susann Kuhfittig
Gaby Nestler
Simone Opitz
 NRD 59:46,5
5 Bice Vanzetta
Paola Pozzoni
Elena Desideri
Guidina Dal Sasso
 Włochy 1:00:07,7
6 Pirkko Määttä
Jaana Savolainen
Elja Hyytiainen
Marjo Matikainen
 Finlandia 1:00:21,9
7 Angela Schmidt-Foster
Carol Gibson
Lorna Sasseville
Marie-Andree Masson
 Kanada 1:00:32,7
8 Karin Thomas
Marianne Irniger
Christina Gilli-Brügger
Evi Kratzer
 Szwajcaria 1:00:35,6
...
11 Katarzyna Popieluch
Małgorzata Ruchała
Jolanta Sokołowska
Michalina Maciuszek
 Polska 1:03:36,6

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚ

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.  ZSRR 2 3 2 7
2.  Szwecja 2 2 3 7
3.  Włochy 2 0 0 2
4.  Finlandia 1 2 0 3
5.  Norwegia 1 1 2 4
6.  Szwajcaria 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1987
Listen to this article