Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – sprint kobiet - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – sprint kobiet.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – sprint kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Biegi narciarskie
Sprint techniką dowolną kobiet
Norwegia Maiken Caspersen Falla
Stany Zjednoczone Jessica Diggins
Stany Zjednoczone Kikkan Randall
Biegi narciarskie na
Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Sprint techniką dowolną kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. Zawody zostały rozegrane 23 lutego 2017 roku. Tytułu broniła Marit Bjørgen.

Wyniki

Eliminacje

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Strata
1. 16 Maiken Caspersen Falla  Norwegia 3:03,14
2. 24 Mari Laukkanen  Finlandia 3:05,51 +2,37
3. 22 Katja Višnar  Słowenia 3:05,56 +2,42
4. 5 Hanna Falk  Szwecja 3:05,95 +2,81
5. 8 Laurien van der Graaff  Szwajcaria 3:06,31 +3,17
6. 18 Hanna Kolb  Niemcy 3:06,57 +3,34
7. 21 Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia 3:06,66 +3,52
8. 7 Marit Bjørgen  Norwegia 3:07,04 +3,90
9. 6 Stina Nilsson  Szwecja 3:07,10 +3,96
10. 15 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 3:07,59 +4,45
11. 1 Natalja Matwiejewa  Rosja 3:08,06 +4,92
12. 26 Sofie Krehl  Niemcy 3:08,17 +5,03
13. 4 Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone 3:08,80 +5,66
14. 17 Heidi Weng  Norwegia 3:09,90 +6,76
15. 19 Sandra Ringwald  Niemcy 3:09,99 +6,85
16. 12 Vesna Fabjan  Słowenia 3:10,11 +6,97
17. 3 Gaia Vuerich  Włochy 3:10,42 +7,28
18. 25 Alenka Čebašek  Słowenia 3:10,46 +7,32
19. 2 Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 3:11,11 +7,97
20. 20 Julija Biełorukowa  Rosja 3:11,13 +7,99
21. 31 Anna Dyvik  Szwecja 3:11,33 +8,19
22. 11 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 3:11,57 +8,43
23. 10 Ilaria Debertolis  Włochy 3:11,63 +8,49
24. 32 Jelena Sobolewa  Rosja 3:11,98 +8,84
25. 13 Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 3:12,10 +8,96
26. 29 Victoria Carl  Niemcy 3:12,26 +9,12
27. 9 Ida Sargent  Stany Zjednoczone 3:12,51 +9,37
28. 27 Greta Laurent  Włochy 3:12,76 +9,62
29. 23 Nadine Fähndrich  Szwajcaria 3:13,05 +9,91
30. 14 Anamarija Lampič  Słowenia 3:13,13 +9,99
31. 28 Alena Procházková  Słowacja 3:13,15 +10,01
32. 36 Katri Lylynperä  Finlandia 3:15,26 +12,12
33. 38 Karolína Grohová  Czechy 3:15,46 +12,32
34. 43 Susanna Saapunki  Finlandia 3:15,62 +12,48
35. 34 Petra Nováková  Czechy 3:15,90 +12,76
36. 51 Lisa Unterweger  Austria 3:16,22 +13,08
37. 33 Dahria Beatty  Kanada 3:16,80 +13,66
38. 45 Annika Taylor  Wielka Brytania 3:17,13 +13,99
39. 53 Sandra Schützová  Czechy 3:17,31 +14,17
40. 37 Andrea Julin  Finlandia 3:17,38 +14,24
41. 41 Polina Sieronosowa  Białoruś 3:18,29 +15,15
42. 35 Julia Tichonowa  Białoruś 3:18,84 +15,70
43. 47 Anna Szewczenko  Kazachstan 3:19,11 +15,97
44. 30 Polina Kowalewa  Rosja 3:19,62 +16,48
45. 39 Jessica Yeaton  Australia 3:19,63 +16,49
46. 52 Barbara Jezeršek  Australia 3:20,65 +17,51
47. 69 Timea Lörincz  Rumunia 3:22,96 +19,82
48. 42 Cendrine Browne  Kanada 3:23,56 +20,42
49. 44 Mathilde Amivi Petitjean  Togo 3:24,14 +21,00
50. 40 Vedrana Malec  Chorwacja 3:24,82 +21,68
51. 46 Anna Stojan  Kazachstan 3:25,27 +22,13
52. 49 Ewelina Marcisz  Polska 3:25,37 +22,23
53. 70 Emőke Szőcs  Węgry 3:26,34 +23,20
54. 58 Olga Mandrika  Kazachstan 3:27,02 +23,88
55. 54 Irina Bykowa  Kazachstan 3:27,04 +23,90
56. 59 Patrīcija Eiduka  Łotwa 3:28,31 +25,17
57. 64 Mariel Merlii Pulles  Estonia 3:28,54 +25,40
58. 48 Katherine Stewart-Jones  Kanada 3:29,43 +26,29
59. 63 Aimee Watson  Australia 3:31,33 +28,19
60. 50 Laura Alba  Estonia 3:31,45 +28,31
61. 67 Elsa Guðrún Jónsdóttir  Islandia 3:33,99 +30,85
62. 57 Inga Paszkowska  Łotwa 3:35,44 +32,30
63. 55 Tetiana Antypenko  Ukraina 3:36,13 +32,99
64. 107 Alla Ghilenko  Mołdawia 3:38,66 +35,52
65. 73 Nansi Okoro  Bułgaria 3:40,34 +37,20
66. 101 Tanja Karišik  Bośnia i Hercegowina 3:41,48 +38,34
67. 68 Gabrijela Skender  Chorwacja 3:41,94 +38,80
68. 56 Katerina Paul  Australia 3:42,53 +39,39
69. 79 Dejana Košarac  Bośnia i Hercegowina 3:42,96 +39,82
70. 66 Julija Krol  Ukraina 3:43,58 +40,44
71. 103 Anastasia Niciporenko  Mołdawia 3:43,77 +40,63
72. 71 Natālija Kovaļova  Łotwa 3:46,72 +43,58
73. 61 Jaqueline Mourão  Brazylia 3:47,34 +44,20
74. 62 Anda Muizhniece  Łotwa 3:47,68 +44,54
75. 78 Fern Cates  Wielka Brytania 3:49,81 +46,67
76. 90 Wiktorija Todorowska  Macedonia Północna 3:50,06 +46,92
77. 82 Martyna Biliūnaite  Litwa 3:52,15 +49,01
78. 76 Hristina Mitewa  Bułgaria 3:53,09 +49,95
79. 81 Bruna Moura  Brazylia 3:53,15 +50,01
80. 75 Katia Galstian  Armenia 3:54,85 +51,71
81. 84 Sanja Kusmuk  Bośnia i Hercegowina 3:55,63 +52,49
82. 77 Wanesa Emilowa  Bułgaria 4:00,54 +57,40
83. 74 Anna Mchitarjan  Armenia 4:01,22 +58,08
84. 91 Georgia Nimpiti  Grecja 4:05,24 +1:02,10
85. 93 Anastasija Vojinović  Serbia 4:09,14 +1:06,00
86. 80 Elisawet Anastasiadu  Grecja 4:09,24 +1:06,10
87. 94 Inesa Zekić  Serbia 4:09,67 +1:06,53
88. 92 Rafaela Mawrudi  Grecja 4:14,43 +1:11,29
89. 85 Ágnes Simon  Węgry 4:15,50 +1:11,36
90. 99 Marija Kołaroska  Macedonia Północna 4:14,99 +1:11,85
91. 97 Sára Ponya  Węgry 4:16,52 +1:13,38
92. 95 Marija Bulatović  Czarnogóra 4:16,79 +1:13,65
93. 87 Claudia Salcedo  Chile 4:20,23 +1:17,09
94. 89 Mirlene Picin  Brazylia 4:20,97 +1:17,83
95. 96 Viktória Zámbó  Węgry 4:21,45 +1:18,31
96. 104 Valentina Mirza  Mołdawia 4:21,82 +1:18,68
97. 88 Effrosyni Giannakoviti  Grecja 4:25,05 +1:21,91
98. 65 Samaneh Beirami Baher  Iran 4:27,59 +1:24,45
99. 98 Wiktorija Jowanowska  Macedonia Północna 4:32,40 +1:29,26
100. 100 Ana Cvetanovska  Macedonia Północna 4:42,84 +1:39,70
101. 72 Farzane Rezasoltani  Iran 4:45,88 +1:42,74
102. 105 Victoria Manica  Mołdawia 4:59,78 +1:56,64
103. 83 Azadeh Kiashemshaki  Iran 5:04,92 +2:01,78
104. 86 Gholnaz Savojiasl  Iran 5:33,82 +2:30,68
105. 108 Makeleta Stephan  Tonga 6:18,43 +3:15,29
106. 102 Mery Kayrouz  Liban 6:38,30 +3:35,16
107. 106 Laetitia Arida  Liban 7:01,32 +3:58,18

Ćwierćfinały

Z każdego biegu ćwierćfinałowego awansują dwie najlepsze zawodniczki. Dwie najszybsze ze wszystkich biegów, z wyjątkiem zakwalifikowanych bezpośrednio, awansują jako Lucky Loser.

Ćwierćfinał 1.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 9 Stina Nilsson  Szwecja 3:15,02 Q
2. 13 Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone 3:15,34 +0,32 Q
3. 7 Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia 3:15,72 +0,70
4. 23 Ilaria Debertolis  Włochy 3:15,90 +0,88
5. 26 Victoria Carl  Niemcy 3:19,44 +4,42
6. 24 Jelena Sobolewa  Rosja 3:20,01 +4,99

Ćwierćfinał 2.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 1 Maiken Caspersen Falla  Norwegia 3:11,66 Q
2. 4 Hanna Falk  Szwecja 3:11,02 +0,38 Q
3. 10 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 3:12,55 +0,91 LL
4. 30 Anamarija Lampič  Słowenia 3:12,99 +1,35
5. 29 Nadine Fähndrich  Szwajcaria 3:13,19 +1,55
5 Laurien van der Graaff  Szwajcaria DSQ

Ćwierćfinał 3.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 11 Natalja Matwiejewa  Rosja 3:11,46 Q
2. 2 Mari Laukkanen  Finlandia 3:12,01 +0,55 Q
3. 6 Hanna Kolb  Niemcy 3:12,43 +0,97 LL
4. 18 Alenka Čebašek  Słowenia 3:12,82 +1,36
5. 27 Ida Sargent  Stany Zjednoczone 3:16,06 +4,60
6. 28 Greta Laurent  Włochy 3:17,86 +6,40

Ćwierćfinał 4.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 19 Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 3:12,84 Q
2. 20 Julija Biełorukowa  Rosja 3:14,32 +1,48 Q
3. 15 Sandra Ringwald  Niemcy 3:14,79 +1,95
4. 12 Sofie Krehl  Niemcy 3:15,12 +2,28
5. 3 Katja Višnar  Słowenia 3:15,25 +2,41
6. 21 Anna Dyvik  Szwecja 3:15,53 +2,69

Ćwierćfinał 5.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 22 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 3:13,44 Q
2. 14 Heidi Weng  Norwegia 3:13,76 +0,35 Q
3. 17 Gaia Vuerich  Włochy 3:13,86 +0,45
4. 8 Marit Bjørgen  Norwegia 3:14,27 +0,86
5. 25 Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 3:14,65 +1,24
6. 16 Vesna Fabjan  Słowenia 3:15,04 +1,63

Półfinały

Z każdego biegu półfinałowego awansują dwie najlepsze zawodniczki. Dwie najszybsze ze wszystkich biegów, z wyjątkiem zakwalifikowanych bezpośrednio, awansują jako Lucky Loser.

Półfinał 1.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 1 Maiken Caspersen Falla  Norwegia 3:07,07 Q
2. 10 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 3:07,48 +0,41 Q
3. 13 Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone 3:07,89 +0,82 LL
4. 4 Hanna Falk  Szwecja 3:09,48 +2,41 LL
5. 11 Natalja Matwiejewa  Rosja 3:20,78 +13,71
9 Stina Nilsson  Szwecja DSQ

Półfinał 2.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 19 Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 3:10,39 Q
2. 22 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 3:10,62 +0,23 Q
3. 14 Heidi Weng  Norwegia 3:10,72 +0,33
4. 2 Mari Laukkanen  Finlandia 3:11,05 +0,66
5. 20 Julija Biełorukowa  Rosja 3:11,65 +1,26
6. 6 Hanna Kolb  Niemcy 3:12,47 +2,08

Finał

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
1 Maiken Caspersen Falla  Norwegia 3:02,34
19 Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 3:04,00 +1,66
10 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 3:06,10 +3,76
4. 22 Hanna Falk  Szwecja 3:06,25 +3,91
5. 22 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 3:06,76 +4,42
6. 13 Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone 3:07,71 +5,37

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – sprint kobiet
Listen to this article