Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 – sprint mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 – sprint mężczyzn.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 – sprint mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019
Biegi narciarskie
Sprint techniką dowolną mężczyzn
Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
Włochy Federico Pellegrino
Rosja Gleb Rietiwych

Sprint techniką dowolną mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019. Zawody zostały rozegrane 21 lutego 2019 roku. Tytułu nie obronił Włoch Federico Pellegrino.

Eliminacje

Miejsce Nr Zawodnik Państwo Czas Strata
1. 7 Viktor Thorn  Szwecja 2:55,58
2. 5 Siergiej Ustiugow  Rosja 2:55,58 +0,00
3. 4 Finn Hågen Krogh  Norwegia 2:56,11 +0,53
4. 6 Calle Halfvarsson  Szwecja 2:56,11 +0,53
5. 16 Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 2:56,49 +0,91
6. 8 Federico Pellegrino  Włochy 2:56,49 +0,91
7. 18 Emil Iversen  Norwegia 2:56,77 +1,19
8. 21 Joni Mäki  Finlandia 2:57,82 +2,24
9. 14 Francesco De Fabiani  Włochy 2:57,95 +2,37
10. 15 Lucas Chanavat  Francja 2:57,96 +2,38
11. 11 Simi Hamilton  Stany Zjednoczone 2:58,48 +2,90
12. 31 James Clugnet  Wielka Brytania 2:58,66 +3,08
13. 2 Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia 2:58,98 +3,38
14. 20 Gleb Rietiwych  Rosja 2:59,19 +3,60
15. 24 Richard Jouve  Francja 2:59,21 +3,63
16. 17 Oskar Svensson  Szwecja 2:59,30 +3,72
17. 9 Andrew Young  Wielka Brytania 2:59,54 +3,96
18. 10 Alex Harvey  Kanada 2:59,64 +4,06
19. 40 Artiom Malcew  Rosja 3:00,39 +4,81
20. 51 Logan Hanneman  Stany Zjednoczone 3:00,92 +5,34
21. 36 Hiroyuki Miyazawa  Japonia 3:00,99 +5,41
22. 23 Baptiste Gros  Francja 3:01,25 +5,67
23. 26 Kevin Bolger  Stany Zjednoczone 3:01,55 +5,97
24. 12 Ristomatti Hakola  Finlandia 3:02,07 +6,49
25. 37 Alaksandr Woranau  Białoruś 3:02,43 +6,85
26. 49 Wang Qiang  Chiny 3:02,63 +7,05
27. 39 Stefan Zelger  Włochy 3:02,76 +7,18
28. 25 Roman Schaad  Szwajcaria 3:02,77 +7,19
29. 19 Aleksandr Bolszunow  Rosja 3:02,87 +7,29
30. 13 Renaud Jay  Francja 3:02,87 +7,29
31. 29 Maciej Staręga  Polska 3:03,05 +7,47
32. 72 Davide Graz  Włochy 3:03,77 +8,19
33. 50 Janez Lampič  Słowenia 3:03,88 +8,30
34. 22 Miha Šimenc  Słowenia 3:04,01 +8,43
35. 32 Lauri Vuorinen  Finlandia 3:04,05 +8,47
36. 3 Jovian Hediger  Szwajcaria 3:04,07 +8,49
37. 34 Anssi Pentsinen  Finlandia 3:04,15 +8,57
38. 28 Michal Novák  Czechy 3:04,25 +8,67
39. 33 Roman Furger  Szwajcaria 3:04,67 +9,09
40. 47 Claudio Muller  Włochy 3:04,87 +9,29
41. 30 Andrew Newell  Stany Zjednoczone 3:04,89 +9,31
42. 54 Janosch Brugger  Niemcy 3:04,94 +9,36
43. 38 Sebastian Eisenlauer  Niemcy 3:05,17 +9,59
44. 59 Dienis Wołotka  Kazachstan 3:06,15 +10,57
45. 1 Teodor Peterson  Szwecja 3:06,40 +10,82
46. 53 Dominik Bury  Polska 3:06,68 +11,10
47. 55 Jason Rüesch  Szwajcaria 3:06,68 +11,10
48. 44 Luis Stadlober  Austria 3:07,02 +11,44
49. 42 Len Väljas  Kanada 3:07,24 +11,66
50. 57 Ołżas Klimin  Kazachstan 3:07,36 +11,78
51. 35 Marko Kilp  Estonia 3:07,65 +12,07
52. 45 Raido Ränkel  Estonia 3:08,72 +13,14
53. 62 Daulet Rakhimbajew  Kazachstan 3:10,16 +14,58
54. 67 Mingliang Zhu  Chiny 3:10,24 +14,66
55. 43 Luděk Šeller  Czechy 3:10,88 +15,30
56. 52 Tobias Habenicht  Austria 3:11,62 +16,04
57. 58 Benjamin Moser  Austria 3:11,71 +16,13
58. 64 Mark Chanloung  Tajlandia 3:12,52 +16,94
59. 46 Jan Pechoušek  Czechy 3:12,54 +16,96
60. 56 Henri Roos  Estonia 3:12,74 +17,16
61. 48 Kamil Bury  Polska 3:12,87 +17,29
62. 68 Evan Palmer-Charrette  Kanada 3:13,01 +17,43
63. 75 Philip Bellingham  Australia 3:13,50 +17,92
64. 66 Indulis Bikše  Łotwa 3:13,58 +18,00
65. 66 Nikołaj Czebot´ko  Kazachstan 3:13,79 +18,21
66. 82 Thomas Hjalmar Westgård  Irlandia 3:14,80 +19,22
67. 73 Lin Bao  Chiny 3:14,85 +19,27
68. 76 Ádám Kónya  Węgry 3:15,21 +19,63
69. 70 Ołeksij Krasowski  Ukraina 3:15,75 +20,17
70. 78 Raimo Vīgants  Łotwa 3:17,69 +22,11
71. 94 Hamza Dursun  Turcja 3:17,90 +22,32
72. 74 Shang Jincai  Chiny 3:18,19 +22,61
73. 69 Isak Stianson Pedersen  Islandia 3:20,08 +24,50
74. 63 Michael Biedermann  Liechtenstein 3:20,11 +24,53
75. 71 Raul Mihai Popa  Rumunia 3:20,12 +24,54
76. 77 Andrej Segeč  Słowacja 3:22,10 +26,52
77. 86 Seve de Campo  Australia 3:23,65 +28,07
78. 132 Yusuf Emre Fırat  Turcja 3:23,74 +28,16
79. 81 Edi Dadić  Chorwacja 3:24,42 +28,84
80. 83 Jaunius Drūsys  Litwa 3:26,77 +31,19
81. 122 Ömer Ayçiçek  Turcja 3:26,84 +31,26
82. 84 Dagur Benediktsson  Islandia 3:27,04 +31,46
83. 80 Petrică Hogiu  Rumunia 3:27,08 +31,50
84. 90 Marko Skender  Chorwacja 3:27,66 +32,08
85. 96 Jan Kostruba  Ukraina 3:27,82 +32,24
86. 127 Nikolaos Tsourekas  Grecja 3:29,13 +33,55
87. 93 Matheus Vasconcellos  Brazylia 3:29,27 +33,69
88. 79 Mark Pollock  Australia 3:29,61 +34,03
89. 65 Stepan Tierientjew  Litwa 3:30,24 +34,66
90. 103 Titouan Serot  Belgia 3:31,24 +35,66
91. 106 Strahinja Erić  Bośnia i Hercegowina 3:32,49 +36,91
92. 97 Ragnar Gamaliel Sigurgeirsson  Islandia 3:33,11 +37,53
93. 104 Franco Dal Farra  Argentyna 3:34,00 +38,42
94. 102 Stefan Anić  Bośnia i Hercegowina 3:34,64 +39,06
95. 92 Albert Jónsson  Islandia 3:34,69 +39,11
96. 88 Yonathan Jesus Fernandez  Chile 3:35,89 +40,31
97. 105 Tue Rømer  Dania 3:37,06 +41,48
98. 126 Stawre Jada  Macedonia Północna 3:37,82 +42,24
99. 85 Dmytro Drahun  Ukraina 3:38,12 +42,54
100. 109 Jakov Hladika  Chorwacja 3:38,68 +43,10
101. 115 Marko Stanojević  Bośnia i Hercegowina 3:38,72 +43,14
102. 89 Marco Dal Farra  Argentyna 3:39,03 +43,45
103. 87 Matías Zuloaga  Argentyna 3:39,39 +43,81
104. 113 Rejhan Šmrković  Serbia 3:39,89 +44,31
105. 117 Kristóf Lágler  Węgry 3:40,58 +45,00
106. 128 Tariel Żarkimbajew  Kirgistan 3:42,96 +47,38
107. 119 Kleanthis Karamichas  Grecja 3:43,26 +47,68
108. 134 Todor Małczew  Bułgaria 3:43,26 +47,68
109. 111 Miloš Čolić  Bośnia i Hercegowina 3:44,20 +48,62
110. 99 Rhaick Bomfim  Brazylia 3:44,36 +48,78
111. 100 Víctor Santos  Brazylia 3:44,47 +48,89
112. 91 Miloš Milosavljević  Serbia 3:44,74 +49,16
113. 120 Marijus Butrimavičius  Litwa 3:44,87 +49,29
114. 114 Juan Agurto  Chile 3:45,47 +49,89
115. 112 Sattar Sejd  Iran 3:47,48 +51,90
116. 131 Jan Rossiter  Irlandia 3:47,90 +52,32
117. 133 Joachim Weel Rosbo  Dania 3:50,84 +55,78
118. 101 Samer Tawk  Liban 3:56,30 +58,78
119. 124 Sabahudin Rastić  Serbia 3:56,30 +1:00,72
120. 110 Nicolae Gaiduc  Mołdawia 3:56,84 +1:01,26
121. 130 Jacob Weel Rosbo  Dania 3:57,36 +1:01,78
122. 108 Gabrielius Paukštė  Litwa 3:57,51 +1:01,93
123. 116 Yasin Shemshaki  Iran 3:57,75 +1:02,17
124. 136 Peter Jensen  Dania 4:03,12 +1:07,54
125. 135 Aleksandar Milenković  Serbia 4:04,19 +1:08,61
126. 142 Timo Juhani Grönlund  Boliwia 4:09,60 +1:14,02
127. 140 Aleksandar Grbovic  Czarnogóra 4:10,62 +1:15,04
128. 141 Angelos Antoniadis  Grecja 4:12,82 +1:17,24
129. 143 Geōrgios Papadopoulos  Grecja 4:16,17 +1:20,59
130. 149 Andrew Theall  Kolumbia 4:19,74 +1:24,16
131. 147 André Gonçalves  Portugalia 4:22,65 +1:27,07
132. 129 Maroun Hanna  Liban 4:22,90 +1:27,32
133. 145 Roni Aleksander Zein  Liban 4:27,75 +1:32,17
134. 123 Reza Rajabbloukat  Iran 4:38,93 +1:43,35
135. 150 Nikołaj Matwiejew  Kirgistan 4:44,31 +1:48,73
136. 146 Felipe Cabrita  Portugalia 4:48,63 +1:53,05
137. 137 Juan Luis Uberuaga  Chile 4:52,04 +1:56,48
138. 148 Nikola Kostoski  Macedonia Północna 4:57,64 +2:02,06
139. 144 Nikola Petkowski  Macedonia Północna 5:00,41 +2:04,83
140. 121 Cristian Bocancea  Mołdawia 5:31,50 +2:35,92
141. 139 Mark Rajack  Trynidad i Tobago 5:46,27 +2:50,69
142. 138 Charbel El Najjar  Liban 5:51,41 +2:55,83
61 Russell Kennedy  Kanada DNS
98 Batmönchijn Arczbadrach  Mongolia DNS
107 Duurenbayar Soninbayar  Mongolia DNS
118 Alaksandar Ognjanow  Bułgaria DNS
125 Munkhgerel Dashdondog  Mongolia DNS
44. 41 Tammjärv, KarelKarel Tammjärv  Austria DSQ[a]
45. 27 Baldauf, DominikDominik Baldauf  Estonia
127. 95 Kiashemshaki, YaghoobYaghoob Kiashemshaki  Iran

Ćwierćfinały

Z każdego biegu ćwierćfinałowego awansują dwie najlepsze zawodniczki. Dwie najszybsze ze wszystkich biegów, z wyjątkiem zakwalifikowanych bezpośrednio, awansują jako Lucky Loser.

Ćwierćfinał 1.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 5 Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 3:00,28 Q
2. 2 Siergiej Ustiugow  Rosja 3:00,51 +0,23 Q
3. 3 Finn Hågen Krogh  Norwegia 3:01,90 +1,62
4. 23 Kevin Bolger  Stany Zjednoczone 3:04,31 +4,03
5. 28 Roman Schaad  Szwajcaria 3:04,57 +4,29
6. 27 Stefan Zelger  Włochy 3:05,24 +4,96

Ćwierćfinał 2.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 6 Federico Pellegrino  Włochy 3:00,18 Q
2. 13 Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia 3:01,57 +1,39 Q
3. 22 Baptiste Gros  Francja 3:02,38 +2,20
4. 30 Renaud Jay  Francja 3:02,79 +2,61
5. 4 Calle Halfvarsson  Szwecja 3:03,26 +3,08
6. 12 James Clugnet  Wielka Brytania 3:05,72 +5,54

Ćwierćfinał 3.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 9 Francesco De Fabiani  Włochy 3:01,06 Q
2. 10 Lucas Chanavat  Francja 3:01,19 +0,13 Q
3. 29 Aleksandr Bolszunow  Rosja 3:01,63 +0,57 LL
4. 11 Simi Hamilton  Stany Zjednoczone 3:01,89 +0,83 LL
5. 10 Viktor Thorn  Szwecja 3:10,11 +9,05
6. 26 Wang Qiang  Chiny 3:10,69 +9,63

Ćwierćfinał 4.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 7 Emil Iversen  Norwegia 3:06,08 Q
2. 15 Richard Jouve  Francja 3:06,29 +0,21 Q
3. 8 Joni Mäki  Finlandia 3:06,37 +0,29
4. 19 Artiom Malcew  Rosja 3:06,74 +0,66
5. 25 Alaksandr Woranau  Białoruś 3:07,91 +1,83
6. 21 Hiroyuki Miyazawa  Japonia 3:12,10 +6,02

Ćwierćfinał 5.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 14 Gleb Rietiwych  Rosja 3:08,93 Q
2. 16 Oskar Svensson  Szwecja 3:08,94 +0,01 Q
3. 24 Ristomatti Hakola  Finlandia 3:09,18 +0,25
4. 18 Alex Harvey  Kanada 3:09,35 +0,42
5. 17 Andrew Young  Wielka Brytania 3:10,04 +1,11
6. 20 Logan Hanneman  Stany Zjednoczone 3:10,35 +1,42

Półfinały

Z każdego biegu półfinałowego awansują dwie najlepsze zawodniczki. Dwie najszybsze ze wszystkich biegów, z wyjątkiem zakwalifikowanych bezpośrednio, awansują jako Lucky Loser.

Półfinał 1.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 6 Federico Pellegrino  Włochy 3:08,22 Q
2. 5 Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 3:08,54 +0,32 Q
3. 13 Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia 3:08,97 +0,75
4. 9 Francesco De Fabiani  Włochy 3:10,12 +1,90
5. 2 Siergiej Ustiugow  Rosja 3:10,14 +1,92 DSQ[b]
6. 11 Simi Hamilton  Stany Zjednoczone 3:10,21 +1,99

Półfinał 2.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 7 Emil Iversen  Norwegia 3:03,33 Q
2. 15 Richard Jouve  Francja 3:03,43 +0,10 Q
3. 10 Lucas Chanavat  Francja 3:03,51 +0,18 LL
4. 14 Gleb Rietiwych  Rosja 3:03,66 +0,33 LL
5. 16 Oskar Svensson  Szwecja 3:03,73 +0,40
6. 29 Aleksandr Bolszunow  Rosja 3:05,02 +1,69

Finał

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
5 Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 3:21,17
6 Federico Pellegrino  Włochy 3:21,40 +0,23
14 Gleb Rietiwych  Rosja 3:22,54 +1,37
4. 15 Richard Jouve  Francja 3:23,16 +1,99
5. 7 Emil Iversen  Norwegia 3:23,42 +2,25
6. 10 Lucas Chanavat  Francja 3:42,67 +21,50

Uwagi

  1. Dyskwalifikacja za doping.
  2. Dyskwalifikacja za niesportowe zachowanie.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 – sprint mężczyzn
Listen to this article