Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint drużynowy mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint drużynowy mężczyzn.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint drużynowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy mężczyzn
 Norwegia
Erik Valnes
Johannes Høsflot Klæbo
 Finlandia
Ristomatti Hakola
Joni Mäki
RSF
Aleksandr Bolszunow
Gleb Rietiwych

Sprint drużynowy mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021. Zawody zostały rozegrane 28 lutego 2021 roku. Do udziału w zawodach zgłosiło się 37 drużyn.

Wyniki

Półfinały

Z każdego półfinału awansują bezpośrednio cztery najszybsze drużyny. Dwie z najlepszymi czasami z obu biegów awansują jako Lucky Loser.

Półfinał 1.

Miejsce Nr Reprezentacja Zawodnicy Czas Strata Uwagi
1. 1  Norwegia Erik Valnes
Johannes Høsflot Klæbo
14:30,19 Q
2. 2
Ros. Fed. Narc.
Aleksandr Bolszunow
Gleb Rietiwych
14:30,31 +0,12 Q
3. 4  Szwecja Karl-Johan Westberg
Oskar Svensson
14:30,62 +0,43 Q
4. 8  Kanada Antoine Cyr
Graham Ritchie
14:30,80 +0,61 Q
5. 7  Polska Maciej Staręga
Dominik Bury
14:31,69 +1,50 LL
6. 3  Finlandia Ristomatti Hakola
Joni Mäki
14:31,71 +1,52 LL
7. 5  Wielka Brytania James Clugnet
Andrew Young
14:32,11 +1,92
8. 9  Estonia Marko Kilp
Martin Himma
14:38,12 +7,93
9. 15  Australia Phillip Bellingham
Seve de Campo
14:39,92 +9,73
10. 11  Słowenia Vili Črv
Janez Lampič
14:40,27 +10,08
11. 12  Ukraina Dmytro Drahun
Rusłan Perechoda
14:48,81 +18,62
12. 10  Korea Południowa Kim Eun-ho
Jeong Jong-won
15:13,33 +43,14
13. 6  Rumunia Raul Mihai Popa
Petrică Hogiu
15:13,86 +43,67
14. 17  Węgry Ádám Kónya
Kristóf Lágler
16:07,88 +1:37,69
15. 19  Dania Hjalmar Michelsen
Jacob Weel Rosbo
16:12,54 +1:42,35
16. 14  Grecja Apostolos Angelis
Georgios Anastasiadis
16:15,58 +1:45,39
17. 16  Brazylia Manex Silva
Victor Santos
16:29,33 +1:59,14
18. 13  Turcja Yusuf Emre Fırat
Amed Oğlağo
16:51,10 +2:20,91
19. 18  Mongolia Zolbayar Otgonlkhagva
Batmönkhiin Achbadrakh
17:15,00 +2:44,81

Półfinał 2.

Miejsce Nr Reprezentacja Zawodnicy Czas Strata Uwagi
1. 20  Włochy Francesco De Fabiani
Federico Pellegrino
14:53,56 Q
2. 25  Czechy Luděk Šeller
Michal Novák
14:53,85 +0,29 Q
3. 21  Francja Lucas Chanavat
Richard Jouve
14:54,24 +0,68 Q
4. 22  Szwajcaria Jovian Hediger
Roman Furger
14:54,58 +1,02 Q
5. 26  Austria Mika Vermeulen
Benjamin Moser
14:55,44 +1,88
6. 24  Niemcy Janosch Brugger
Sebastian Eisenlauer
15:08,93 +15,37
7. 23  Stany Zjednoczone Gus Schumacher
Simi Hamilton
15:09,12 +15,56
8. 27  Kazachstan Olzhas Klimin
Konstantin Bortsov
15:14,40 +20,84
9. 28  Hiszpania Ricardo Izquierdo-Bernier
Jaume Pueyo
15:31,74 +38,18
10. 29  Łotwa Indulis Bikše
Raimo Vīgants
15:38,18 +44,62
11. 37  Belgia Titouan Serot
Thibaut De Marre
15:38,54 +44,98
12. 34  Chorwacja Marko Skender
Krešimir Crnković
15:44,26 +50,70
13. 35  Litwa Modestas Vaičiulis
Tautvydas Strolia
15:44,60 +51,04
14. 32  Islandia Snorri Einarsson
Isak Stianson Pedersen
15:50,85 +57,29
15. 33  Bułgaria Simeon Deyanov
Daniel Peshkov
15:53,35 +59,79
16. 31  Bośnia i Hercegowina Strahinja Erić
Miloš Čolić
16:40,16 +1:46,60
30  Białoruś Yahor Shpuntau
Aliaksandr Voranau
DNF
36  Serbia Miloš Milosavljević
Rejhan Šmrković
DNS

Finał

Miejsce Nr Reprezentacja Zawodnicy Czas Strata
1  Norwegia Erik Valnes
Johannes Høsflot Klæbo
15:01,74
3  Finlandia Ristomatti Hakola
Joni Mäki
15:03,42 +1,68
2
Ros. Fed. Narc.
Aleksandr Bolszunow
Gleb Rietiwych
15:03,83 +2,09
4. 21  Francja Lucas Chanavat
Richard Jouve
15:15,65 +13,91
5. 20  Włochy Francesco De Fabiani
Federico Pellegrino
15:18,40 +16,66
6. 4  Szwecja Karl-Johan Westberg
Oskar Svensson
15:18,76 +17,02
7. 8  Kanada Antoine Cyr
Graham Ritchie
15:18,80 +17,06
8. 25  Czechy Luděk Šeller
Michal Novák
15:27,15 +25,41
9. 22  Szwajcaria Jovian Hediger
Roman Furger
15:31,38 +29,64
10. 7  Polska Maciej Staręga
Dominik Bury
15:39,14 +37,40

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint drużynowy mężczyzn
Listen to this article