Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint mężczyzn.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021
Biegi narciarskie
Sprint techniką klasyczną mężczyzn
Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
Norwegia Erik Valnes
Norwegia Håvard Solås Taugbøl

Sprint techniką klasyczną mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021. Zawody zostały rozegrane 25 lutego 2021 roku. Tytuł obronił Norweg Johannes Høsflot Klæbo. Do udziału w zawodach zgłosiło się 159 biegaczy.

Eliminacje

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
1. 3 Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 3:00,08
2. 20 Erik Valnes  Norwegia 3:03,56 +3,48
3. 13 Federico Pellegrino  Włochy 3:05,47 +5,39
4. 25 Pål Golberg  Norwegia 3:06,06 +5,98
5. 6 Gleb Rietiwych
Ros. Fed. Narc.
3:06,19 +6,11
6. 17 Håvard Solås Taugbøl  Norwegia 3:06,62 +6,54
7. 15 Joni Mäki  Finlandia 3:07,34 +7,26
8. 11 Aleksandr Tierientjew
Ros. Fed. Narc.
3:07,52 +7,44
9. 23 Siergiej Ustiugow
Ros. Fed. Narc.
3:07,59 +7,51
10. 18 Aleksandr Bolszunow
Ros. Fed. Narc.
3:08,05 +7,97
11. 61 Ben Ogden  Stany Zjednoczone 3:08,18 +8,10
12. 21 Lauri Vuorinen  Finlandia 3:08,30 +8,22
13. 5 Jovian Hediger  Szwajcaria 3:08,95 +8,87
14. 31 Ondřej Černý  Czechy 3:09,39 +9,31
15. 26 Marcus Grate  Szwecja 3:09,45 +9,37
16. 8 Emil Iversen  Norwegia 3:09,63 +9,55
17. 24 Lucas Chanavat  Francja 3:09,64 +9,56
18. 1 Michal Novák  Czechy 3:09,74 +9,66
19. 16 Richard Jouve  Francja 3:10,10 +10,02
20. 30 James Clinton Schoonmaker  Stany Zjednoczone 3:10,18 +10,10
21. 32 Maicol Rastelli  Włochy 3:10,56 +10,48
22. 35 Luděk Šeller  Czechy 3:10,69 +10,61
23. 19 Johan Häggström  Szwecja 3:10,77 +10,69
24. 9 Francesco De Fabiani  Włochy 3:10,85 +10,77
25. 41 Marko Kilp  Estonia 3:10,96 +10,88
26. 29 Ristomatti Hakola  Finlandia 3:10,98 +10,90
27. 50 Janosch Brugger  Niemcy 3:11,17 +11,09
28. 7 Oskar Svensson  Szwecja 3:11,43 +11,35
29. 14 Valentin Chauvin  Francja 3:12,06 +11,98
30. 27 Anton Persson  Szwecja 3:12,18 +12,10
31. 57 Antoine Cyr  Kanada 3:12,53 +12,45
32. 28 Renaud Jay  Francja 3:12,57 +12,49
33. 36 Maciej Staręga  Polska 3:13,96 +13,88
34. 40 Graham Ritchie  Kanada 3:14,18 +14,10
35. 22 Kevin Bolger  Stany Zjednoczone 3:15,15 +15,07
36. 2 Valerio Grond  Szwajcaria 3:15,29 +15,21
37. 42 Sebastian Eisenlauer  Niemcy 3:15,65 +15,57
38. 44 Anian Sossau  Niemcy 3:15,94 +15,86
39. 12 Logan Hanneman  Stany Zjednoczone 3:16,11 +16,03
40. 4 James Clugnet  Wielka Brytania 3:16,38 +16,30
41. 33 Jan Pechoušek  Czechy 3:16,60 +16,52
42. 49 Martin Himma  Estonia 3:16,69 +16,61
43. 37 Benjamin Moser  Austria 3:16,84 +16,76
44. 65 Thomas Hjalmar Westgård  Irlandia 3:16,88 +16,80
45. 45 Aliaksandr Voranau  Białoruś 3:17,39 +17,31
46. 54 Kamil Bury  Polska 3:17,53 +17,45
47. 51 Yahor Shpuntau  Białoruś 3:18,10 +18,02
48. 53 Vili Črv  Słowenia 3:18,22 +18,14
49. 59 Thomas Bing  Niemcy 3:18,52 +18,44
50. 55 Simone Mocellini  Włochy 3:18,55 +18,47
51. 67 Kaarel Kasper Kõrge  Estonia 3:18,64 +18,56
52. 34 Erwan Käser  Szwajcaria 3:18,79 +18,71
53. 10 Roman Schaad  Szwajcaria 3:19,00 +18,92
54. 48 Konstantin Bortsow  Kazachstan 3:19,02 +18,94
55. 39 Janez Lampič  Słowenia 3:19,03 +18,95
56. 79 Remi Drolet  Kanada 3:19,68 +19,60
57. 47 Juho Mikkonen  Finlandia 3:20,34 +20,26
58. 58 Jaume Pueyo  Hiszpania 3:20,65 +20,57
59. 38 Michael Föttinger  Austria 3:21,28 +21,20
60. 56 Olzhas Klimin  Kazachstan 3:21,47 +21,39
61. 73 Witalij Puchkało  Kazachstan 3:21,60 +21,52
62. 46 Hiroyuki Miyazawa  Japonia 3:21,86 +21,78
63. 77 Rusłan Perechoda  Ukraina 3:22,60 +22,52
64. 60 Mika Vermeulen  Austria 3:23,28 +23,20
65. 43 Lukas Mrkonjic  Austria 3:23,85 +23,77
66. 63 Phillip Bellingham  Australia 3:24,35 +24,27
67. 83 Marko Skender  Chorwacja 3:25,48 +25,40
68. 80 Paul Constantin Pepene  Rumunia 3:25,90 +25,82
69. 64 Mark Chanloung  Tajlandia 3:26,32 +26,24
70. 62 Raimo Vigants  Łotwa 3:26,55 +26,47
71. 69 Modestas Vaičiulis  Litwa 3:26,84 +26,76
72. 71 Raul Mihai Popa  Rumunia 3:27,33 +27,25
73. 86 Dmytro Drahun  Ukraina 3:27,81 +27,73
74. 101 Thibaut De Marre  Belgia 3:28,25 +28,17
75. 75 Indulis Bikše  Łotwa 3:28,60 +28,52
76. 68 Isak Stianson Pedersen  Islandia 3:28,76 +28,68
77. 85 Kim Eun-ho  Korea Południowa 3:29,45 +29,37
90 Titouan Serot  Belgia 3:29,45 +29,37
79. 66 Alvar Johannes Alev  Estonia 3:29,85 +29,77
80. 76 Samuel Uduigowme Ikpefan  Nigeria 3:30,04 +29,96
81. 82 Ádám Kónya  Węgry 3:31,68 +31,60
82. 84 Petrică Hogiu  Rumunia 3:32,01 +31,93
83. 88 Niks Saulītis  Łotwa 3:32,24 +32,16
84. 81 Tautvydas Strolia  Litwa 3:32,47 +32,39
85. 70 Seve de Campo  Australia 3:32,53 +32,45
86. 99 Manex Silva  Brazylia 3:35,19 +35,11
87. 87 Dagur Benediktsson  Islandia 3:35,40 +35,32
88. 150 Krešimir Crnković  Chorwacja 3:35,66 +35,58
89. 98 Jeong Jong-won  Korea Południowa 3:36,28 +36,20
90. 159 Martin Møller  Dania 3:37,79 +37,71
91. 119 Hjalmar Michelsen  Dania 3:37,85 +37,77
92. 105 Amed Oğlağo  Turcja 3:38,84 +38,76
93. 92 Yusuf Emre Fırat  Turcja 3:39,19 +39,11
94. 89 Mark Pollock  Australia 3:39,25 +39,17
95. 91 Franco Dal Farra  Argentyna 3:39,59 +39,51
96. 94 Ömer Ayçiçek  Turcja 3:42,37 +42,29
97. 95 Miloš Milosavljević  Serbia 3:43,93 +43,85
98. 127 Kim Min-woo  Korea Południowa 3:44,40 +44,32
99. 96 Edvinas Simonutis  Litwa 3:45,80 +45,72
100. 74 Hamza Dursun  Turcja 3:45,86 +45,78
101. 107 Lauris Kaparkalējs  Łotwa 3:46,48 +46,40
102. 104 Daniel Peshkov  Bułgaria 3:47,08 +47,00
103. 115 Kristiyan Bozhilov  Bułgaria 3:47,55 +47,47
104. 111 Mathis Poutot  Belgia 3:48,34 +48,26
105. 123 Petar Perušić  Chorwacja 3:49,45 +49,37
106. 133 Jacob Weel Rosbo  Dania 3:49,95 +49,87
107. 102 Seyed Sattar Seyd  Iran 3:50,12 +50,04
108. 103 Batmönkhiin Achbadrakh  Mongolia 3:50,25 +50,17
109. 78 Strahinja Erić  Bośnia i Hercegowina 3:50,73 +50,65
110. 122 Aleksandar Grbović  Czarnogóra 3:50,79 +50,71
111. 97 Victor Santos  Brazylia 3:50,92 +50,84
112. 113 Todor Malchov  Bułgaria 3:51,77 +51,69
113. 72 Jaunius Drūsys  Litwa 3:51,81 +51,73
114. 109 Gonzalo Ángel Gómez  Argentyna 3:51,99 +51,91
115. 128 Zolbayar Otgonlkhagva  Mongolia 3:54,03 +53,95
116. 114 Ivan Zaharija  Chorwacja 3:55,15 +55,07
117. 130 Mario Matikanov  Bułgaria 3:55,34 +55,26
118. 112 Steve Hiestand  Brazylia 3:56,22 +56,14
119. 116 Kristóf Lágler  Węgry 3:56,39 +56,31
120. 106 Matheus Vasconcellos  Brazylia 3:56,78 +56,70
121. 125 Yasin Shemshaki  Iran 3:56,86 +56,78
122. 137 Spartak Voskanyan  Armenia 3:59,30 +59,22
123. 108 Danial Saveh Shemshaki  Iran 3:59,55 +59,47
124. 151 Rejhan Šmrković  Serbia 4:00,86 +1:00,78
125. 135 Timo Juhani Grönlund  Boliwia 4:02,01 +1:01,93
126. 120 Mateo Lorenzo Sauma  Argentyna 4:04,06 +1:03,98
127. 110 Stavre Jada  Macedonia Północna 4:05,10 +1:05,02
128. 100 Yonathan Jesús Fernández  Chile 4:06,99 +1:06,91
129. 118 Munkhgerel Dashdondog  Mongolia 4:08,18 +1:08,10
130. 136 Brian Kennedy  Irlandia 4:09,39 +1:09,31
131. 124 Miloš Čolić  Bośnia i Hercegowina 4:10,39 +1:10,31
132. 153 Joachim Weel Rosbo  Dania 4:11,43 +1:11,35
133. 93 Stefan Anić  Bośnia i Hercegowina 4:14,74 +1:14,66
134. 129 Alireza Moghdid  Iran 4:14,82 +1:14,74
135. 121 Angelos Antoniadis  Grecja 4:17,09 +1:17,01
136. 152 Soma Gyallai  Węgry 4:23,17 +1:23,09
137. 126 Miloš Stević  Bośnia i Hercegowina 4:28,39 +1:28,31
138. 138 Dimitris Velivassis  Grecja 4:29,38 +1:29,30
139. 145 Rodrigo Rangel  Meksyk 4:30,30 +1:30,22
140. 148 Carlos Andrés Quintana  Kolumbia 4:31,85 +1:31,77
141. 154 Kleanthis Karamichas  Grecja 4:32,54 +1:32,46
142. 132 Elie Tawk  Liban 4:32,64 +1:32,56
143. 143 Hrachya Panoyan  Armenia 4:35,09 +1:35,01
144. 131 Juan Luis Uberuaga  Chile 4:41,09 +1:41,01
145. 141 Miloš Đorđević  Serbia 4:41,46 +1:41,38
146. 134 Martín Flores  Chile 4:44,62 +1:44,54
147. 155 Đorđe Paunović  Serbia 4:49,74 +1:49,66
148. 156 Filipe Cabrita  Portugalia 4:54,64 +1:54,56
149. 117 Paul Keyrouz  Liban 4:55,82 +1:55,74
150. 142 Tomás Díaz  Chile 5:15,22 +2:15,14
151. 147 José Cabeça  Portugalia 5:25,16 +2:25,08
152. 146 Pedro Montes  Meksyk 5:31,32 +2:31,24
153. 149 Nicholas Lau  Trynidad i Tobago 5:52,67 +2:52,59
154. 144 Charbel Neemeh  Liban 5:53,46 +2:53,38
155. 140 Nikola Petkovski  Macedonia Północna 6:00,40 +3:00,32
156. 158 Eduardo Arteaga  Wenezuela 6:05,74 +3:05,66
139 Salim Lozom  Liban DNF
52 Russell Kennedy  Kanada DNS
157 André Gonçalves  Portugalia

Ćwierćfinały

Z każdego biegu ćwierćfinałowego awansują dwaj najlepsi zawodnicy. Dwóch najszybszych ze wszystkich biegów, z wyjątkiem zakwalifikowanych bezpośrednio, awansuje jako Lucky Loser.

Ćwierćfinał 1.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1 1 Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 2:58,84 Q
2 2 Erik Valnes  Norwegia 2.59,08 +0,24 Q
3 26 Ristomatti Hakola  Finlandia 2:59,59 +0,75
4 15 Marcus Grate  Szwecja 2:59,90 +1,06
5 29 Valentin Chauvin  Francja 2:59,94 +1,10
6 30 Anton Persson  Szwecja 3.09,90 +11,06

Ćwierćfinał 2.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1 10 Aleksandr Bolszunow
Ros. Fed. Narc.
2:58,20 Q
2 28 Oskar Svensson  Szwecja 2:58,39 +0,19 Q
3 4 Pål Golberg  Norwegia 2:58,62 +0,42 LL
4 13 Jovian Hediger  Szwajcaria 2:58,71 +0,51 LL
5 17 Lucas Chanavat  Francja 3:01,20 +3,00
6 20 James Clinton Schoonmaker  Stany Zjednoczone 3:09,89 +11,69

Ćwierćfinał 3.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1 16 Emil Iversen  Norwegia 3:02,67 Q
2 9 Siergiej Ustiugow
Ros. Fed. Narc.
3:03,31 +0,64 Q
3 8 Aleksandr Tierientjew
Ros. Fed. Narc.
3:03,47 +0,80
4 23 Johan Häggström  Szwecja 3:03,49 +0,82
5 18 Michal Novák  Czechy 3:03,64 +0,97
6 21 Maicol Rastelli  Włochy 3:05,14 +2,47

Ćwierćfinał 4.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1 6 Håvard Solås Taugbøl  Norwegia 3:01,27 Q
2 3 Federico Pellegrino  Włochy 3:01,35 +0,08 Q
3 7 Joni Mäki  Finlandia 3:01,39 +0,12
4 25 Marko Kilp  Estonia 3:05,79 +4,52
5 22 Luděk Šeller  Czechy 3:10,25 +8,98
6 27 Janosch Brugger  Niemcy 3:11,27 +10,00

Ćwierćfinał 5.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1 5 Gleb Rietiwych
Ros. Fed. Narc.
3:05,21 Q
2 19 Richard Jouve  Francja 3:05,45 +0,24 Q
3 12 Lauri Vuorinen  Finlandia 3:06,48 +0,87
4 11 Ben Ogden  Stany Zjednoczone 3:09,15 +3,94
5 14 Ondřej Černý  Czechy 3:19,99 +14,78
6 24 Francesco De Fabiani  Włochy 3:34,99 +29,78

Półfinały

Z każdego biegu półfinałowego awansują dwaj najlepsi zawodnicy. Dwóch najszybszych ze wszystkich biegów, z wyjątkiem zakwalifikowanych bezpośrednio, awansuje jako Lucky Loser.

Półfinał 1.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1 1 Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 2:59,28 Q
2 2 Erik Valnes  Norwegia 2:59,40 +0,12 Q
3 10 Aleksandr Bolszunow
Ros. Fed. Narc.
2:59,78 +0,50 LL
4 28 Oskar Svensson  Szwecja 2:59,95 +0,67 LL
5 16 Emil Iversen  Norwegia 3:00,36 +1,08
6 13 Jovian Hediger  Szwajcaria 3:09,58 +10,30

Półfinał 2.

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1 6 Håvard Solås Taugbøl  Norwegia 3:04,78 Q
2 9 Siergiej Ustiugow
Ros. Fed. Narc.
3:05,67 +0.89 Q
3 19 Richard Jouve  Francja 3:05,99 +1.21
4 4 Pål Golberg  Norwegia 3:06,14 +1.36
5 5 Gleb Rietiwych
Ros. Fed. Narc.
3:06,44 +1.66
6 3 Federico Pellegrino  Włochy 3:06,51 +1.73

Finał

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1 Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 3:01,30
2 Erik Valnes  Norwegia 3:01,96 +0,66
6 Håvard Solås Taugbøl  Norwegia 3:02,10 +0,80
4 10 Aleksandr Bolszunow
Ros. Fed. Narc.
3:07,22 +5,92
5 9 Siergiej Ustiugow
Ros. Fed. Narc.
3:18,71 +17,41
6 28 Oskar Svensson  Szwecja 3:21,79 +20,49

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint mężczyzn
Listen to this article