Biegi narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2015
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Biegi narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2015 odbyły się w dniach 25 stycznia–1 lutego 2015. Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach – czterech męskich, czterech żeńskich i w jednej sprinterskiej sztafecie mieszanej.
- Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2015.
Szybkie fakty Data, Gospodarz ...
| |||
Data |
25 stycznia–1 lutego 2015 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
9 | ||
Zwycięzcy | |||
Sprint |
Andriej Łarkow | ||
Sprint drużynowy | |||
5 km 10 km |
Andriej Feller | ||
Sztafeta |
Rosja | ||
15 km 30 km |
Andriej Łarkow |
Zamknij
Więcej informacji Data, Konkurencja ...
Data | Konkurencja | Godzina |
---|---|---|
25 stycznia | Sprint st. dowolnym kobiet | 10:00 UTC+1 |
Sprint st. dowolnym mężczyzn | 10:30 UTC+1 | |
26 stycznia | Sprint drużynowy st. klasycznym | 12:30 UTC+1 |
28 stycznia | Bieg na 5 km st. klasycznym kobiet | 10:00 UTC+1 |
Bieg na 10 km st. klasycznym mężczyzn | 11:30 UTC+1 | |
30 stycznia | Sztafeta 3×5 km kobiet | 10:00 UTC+1 |
Sztafeta 4×10 km mężczyzn | 12:00 UTC+1 | |
31 stycznia | Bieg na 15 km st. dowolnym kobiet (start wspólny) | 12:00 UTC+1 |
1 lutego | Bieg na 30 km st. dowolnym mężczyzn (start wspólny) | 10:00 UTC+1 |
Zamknij
Więcej informacji Konkurencja ...
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
Sprint kobiet | Anastasija Słonowa | 3:22,75 | Ewelina Marcisz | 3:22,93 | Swietłana Nikołajewa | 3:23,17 |
Sprint mężczyzn | Andriej Łarkow | 3:22,41 | Anton Gafarow | 3:22,59 | Raul Szakirzianow | 3:23,64 |
Bieg na 5 km kobiet | Oksana Usatowa | 13:09,5 | Anastasija Słonowa | 13:27,6 | Lilija Wasiljewa | 13:31,4 |
Bieg na 10 km mężczyzn | Andriej Feller | 23:29,2 | Artem Nikołajew | 23:30,0 | Walerij Gontar | 23:39,3 |
Bieg na 15 km kobiet | Anastasija Słonowa | 44:47,1 | Swietłana Nikołajewa | 44:55,9 | Ewelina Marcisz | 45:02,3 |
Bieg na 30 km mężczyzn | Andriej Łarkow | 1:16:20,1 | Raul Szakirzianow | 1:16:20,7 | Artem Nikołajew | 1:16:21,7 |
Sztafeta 3×5 km kobiet | Rosja | 47:47,1 | Kazachstan | 48:30,7 | Francja | 49:18,2 |
Sztafeta 4×10 km mężczyzn | Rosja | 1:22:49,0 | Kazachstan | 1:24:42,7 | Czechy | 1:25:46,0 |
Sprint drużynowy | Rosja | 19:56,98 | Rosja
|
20:00,84 | Czechy
|
20:01,76 |
Zamknij
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 7 | 5 | 5 | 17 |
2. | Kazachstan | 2 | 3 | 0 | 5 |
3. | Polska | 0 | 1 | 1 | 2 |
4. | Czechy | 0 | 0 | 2 | 2 |
5. | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Zamknij