Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – bieg na 30 km mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – bieg na 30 km mężczyzn.

Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – bieg na 30 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Bieg na 30 km mężczyzn na ZIO 1998
1994 2002
Miejsce Nagano
Złoty medal
Finlandia Mika Myllylä
Srebrny medal
Norwegia Erling Jevne
Brązowy medal
Włochy Silvio Fauner
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
5 km kobiety
10 km mężczyźni
15 km kobiety
Biegi łączone mężczyźni kobiety
30 km mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg na 30 km mężczyzn techniką klasyczną podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1998 w Nagano został rozegrany 9 lutego. Wzięło w nim udział 79 zawodników z 28 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Fin Mika Myllylä.

Wyniki

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Mika Myllylä  Finlandia 1:33:55,8 -
Erling Jevne  Norwegia 1:35:27,1 +1:31,3
Silvio Fauner  Włochy 1:36:08,5 +2:12,7
4. Jari Isometsä  Finlandia 1:36:51,4 +2:55,6
5. Fulvio Valbusa  Włochy 1:37:31,1 +3:35,3
6. Harri Kirvesniemi  Finlandia 1:37:45,9 +3:50,1
7. Marco Albarello  Włochy 1:38:07,1 +4:11,3
8. Giorgio Di Centa  Włochy 1:38:14,9 +4:19,1
9. Władimir Legotin  Rosja 1:38:23,7 +4:27,9
10. Per Elofsson  Szwecja 1:38:47,0 +4:51,2
11. Jaak Mae  Estonia 1:38:52,3 +4:56,5
12. Władimir Smirnow  Kazachstan 1:38:59,1 +5:03,3
13. Pawieł Rjabinin  Kazachstan 1:39:31,6 +5:35,8
14. Stephan Kunz  Liechtenstein 1:39:33,3 +5:37,5
15. Sture Sivertsen  Norwegia 1:39:44,9 +5:49,1
16. Jeremias Wigger  Szwajcaria 1:39:46,4 +5:50,6
17. Raul Olle  Estonia 1:40:03,5 +6:07,7
18. Alaksiej Triehubau  Białoruś 1:40:05,9 +6:10,1
19. Andrus Veerpalu  Estonia 1:40:09,9 +6:14,1
20. Bjørn Dæhlie  Norwegia 1:40:18,5 +6:22,7
21. Andreas Schlütter  Niemcy 1:40:27,1 +6:31,3
22. Jiří Magál  Czechy 1:40:29,6 +6:33,8
23. Anders Bergström  Szwecja 1:40:30,8 +6:35,0
24. Hiroyuki Imai  Japonia 1:40:40,9 +6:45,1
25. Henrik Forsberg  Szwecja 1:40:44,1 +6:48,3
26. Ivan Bátory  Słowacja 1:40:47,8 +6:52,0
27. Katsuhito Ebisawa  Japonia 1:40:48,0 +6:52,2
28. Martin Bajčičák  Słowacja 1:40:52,5 +6:56,7
29. Mychajło Artiuchow  Ukraina 1:41:13,0 +7:17,2
30. Ričardas Panavas  Litwa 1:41:15,6 +7:19,8
31. Aleksandr Krawczenko  Rosja 1:41:22,3 +7:26,5
32. Siergiej Czepikow  Rosja 1:41:59,9 +8:04,1
33. Lukáš Bauer  Czechy 1:42:08,8 +8:13,0
34. Sami Repo  Finlandia 1:42:16,8 +8:21,0
35. Markus Hasler  Liechtenstein 1:42:17,4 +8:21,6
36. Siarhiej Dalidowicz  Białoruś 1:42:18,7 +8:22,9
37. Justin Wadsworth  Stany Zjednoczone 1:42:21,1 +8:25,3
38. Hennadij Nykon  Ukraina 1:42:32,7 +8:36,9
39. Maksim Piczugin  Rosja 1:42:41,7 +8:45,9
40. Alaksandr Sannikau  Białoruś 1:42:48,0 +8:52,2
41. Andriej Niewzorow  Kazachstan 1:42:48,8 +8:53,0
42. Kazutoshi Nagahama  Japonia 1:42:58,7 +9:02,9
43. Gerhard Urain  Austria 1:43:22,9 +9:27,1
44. Ołeksandr Zarownyj  Ukraina 1:43:26,2 +9:30,4
45. Zsolt Antal  Rumunia 1:43:56,6 +10:00,8
46. Stanislav Ježík  Słowacja 1:44:01,0 +10:05,2
47. John Bauer  Stany Zjednoczone 1:44:15,3 +10:19,5
48. Ołeksandr Uszkalenko  Ukraina 1:44:15,7 +10:19,9
49. Marcus Nash  Stany Zjednoczone 1:44:37,7 +10:41,9
50. Władimir Borcow  Kazachstan 1:45:12,8 +11:17,0
51. Anthony Evans  Australia 1:45:26,3 +11:30,5
52. Meelis Aasmäe  Estonia 1:46:08,8 +12:13,0
53. Beat Koch  Szwajcaria 1:46:38,3 +12:42,5
54. Mikałaj Siemienjako  Białoruś 1:47:32,5 +13:36,7
55. Park Byung-chul  Korea Południowa 1:47:41,5 +13:45,7
56. Masaaki Kozu  Japonia 1:48:15,3 +14:19,5
57. Torald Rein  Niemcy 1:49:06,7 +15:10,9
58. Michael Binzer  Dania 1:49:42,2 +15:46,6
59. Ivan Hudač  Słowacja 1:50:11,6 +16:15,8
60. Sławczo Batinkow  Bułgaria 1:50:35,0 +16:39,2
61. Donald Farley  Kanada 1:50:47,8 +16:52,0
62. Robin McKeever  Kanada 1:51:23,5 +17:27,7
63. Ahn Jin-soo  Korea Południowa 1:54:12,2 +20:16,4
64. Guido Visser  Kanada 1:55:04,1 +21:08,3
DNF Patrick Weaver  Stany Zjednoczone
DNF Jānis Hermanis  Łotwa
DNF Vladislavas Zybaila  Litwa
DNF Wu Jintao  Chiny
DNF Jochen Behle  Niemcy
DNF Patrick Remy  Francja
DNF Thomas Alsgaard  Norwegia
DNF Lubomír Buchta  Czechy
DNS Antonio Rački  Chorwacja
DNS René Sommerfeldt  Niemcy
DNS Lars Håland  Szwecja

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – bieg na 30 km mężczyzn
Listen to this article