Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – sztafeta 4 × 10 km mężczyzn
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Sztafeta mężczyzn rozgrywana w ramach biegów narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 odbyła się 19 lutego w Pragelato. W każdym zespole znajdowało się czterech zawodników, którzy do przebiegnięcia mieli po 10 km każdy. Dwie zmiany rozgrywane były techniką klasyczną, a dwie kolejne - dowolną.
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Szybkie fakty Miejsce, Złoty medal ...
| |||
Miejsce |
Turyn | ||
---|---|---|---|
Złoty medal | |||
Srebrny medal | |||
Brązowy medal |
Zamknij
Szybkie fakty Sprint, Dystanse ...
Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 | ||
---|---|---|
Sprint | ||
Indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Drużynowy | mężczyźni | kobiety |
Dystanse | ||
10 km | kobiety | |
15 km | mężczyźni | |
15 km - bieg łączony | kobiety | |
30 km - bieg łączony | mężczyźni | |
Sztafety | mężczyźni | kobiety |
30 km - bieg masowy | kobiety | |
50 km - bieg masowy | mężczyźni |
Zamknij
Więcej informacji Data, Konkurencja ...
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
Czas CET | |||
19 lutego | Finał | 10:00 |
Zamknij
Więcej informacji Miejsce, Nr ...
Miejsce | Nr | Drużyna | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
1. | 4 | Włochy Fulvio Valbusa Giorgio Di Centa Pietro Piller Cottrer Cristian Zorzi | 1:43:45,7 25:54,0 26:50,6 24:59,1 26:02,0 | — |
2. | 2 | Niemcy Andreas Schlütter Jens Filbrich René Sommerfeldt Tobias Angerer | 1:44:01,4 25:53,9 26:50,2 25:18,9 25:58,4 | +15,7 |
3. | 7 | Szwecja Mats Larsson Johan Olsson Anders Södergren Mathias Fredriksson | 1:44:01,7 25:53,4 26:55,4 25:00,5 26:12,4 | +16,0 |
4. | 6 | Francja Christophe Perrillat-Collomb Alexandre Rousselet Emmanuel Jonnier Vincent Vittoz | 1:44:22,8 26:05,4 26:46,2 25:47,1 25:44,1 | +37,1 |
5. | 1 | Norwegia Jens Arne Svartedal Odd-Bjørn Hjelmeset Frode Estil Tore Ruud Hofstad | 1:44:56,3 25:53,0 26:50,8 25:42,8 26:29,7 | +1:10,6 |
6. | 3 | Rosja Siergiej Nowikow Wasilij Roczew Iwan Ałypow Jewgienij Diemientjew | 1:45:09,9 26:03,7 26:39,8 25:58,2 26:28,2 | +1:24,2 |
7. | 15 | Szwajcaria Reto Burgermeister Christian Stebler Toni Livers Remo Fischer | 1:45:10,9 26:02,0 26:50,2 25:46,4 26:32,3 | +1:25,2 |
8. | 9 | Estonia Aivar Rehemaa Andrus Veerpalu Jaak Mae Kaspar Kokk | 1:45:23,8 26:45,7 26:39,9 25:32,0 26:26,2 | +1:38,1 |
9. | 8 | Czechy Martin Koukal Lukáš Bauer Jiří Magál Dušan Kožíšek | 1:46:03,3 26:01,6 26:41,3 25:19,6 28:00,8 | +2:17,6 |
10. | 12 | Finlandia Sami Jauhojärvi Tero Similä Olli Ohtonen Teemu Kattilakoski | 1:46:36,1 25:56,1 27:28,9 25:53,4 27:17,7 | +2:50,4 |
11. | 13 | Kanada Devon Kershaw Sean Crooks Chris Jeffries George Grey | 1:48:15,9 25:52,3 29:30,6 26:02,3 26:50,7 | +4:30,2 |
12. | 11 | Stany Zjednoczone Kris Freeman Lars Flora Andrew Johnson Carl Swenson | 1:48:44,2 26:03,1 28:27,8 26:44,1 27:29,2 | +4:58,5 |
13. | 10 | Kazachstan Andriej Gołowko Dmitrij Jeriomienko Maksim Odnoworcew Jewgienij Koszewoj | 1:49:03,6 26:03,5 27:48,5 26:18,9 28:52,7 | +5:17,9 |
14. | 14 | Ukraina Roman Łejbiuk Wołodymyr Olszanski Ołeksandr Pucko Mychajło Humeniak | 1:50:01,9 26:36,7 28:32,5 26:28,5 28:24,2 | +6:16,2 |
15. | 16 | Chiny Xia Wan Li Geilang Zhang Chengye Zhang Qing | 1:50:40,5 27:27,9 28:46,3 26:23,6 28:02,7 | +6:54,8 |
DSQ[1]. | 5 | Austria Martin Tauber Jürgen Pinter Roland Diethart Johannes Eder | LAP 28:07,5 27:59,5 26:58,2 LAP |
Zamknij
- Wyniki sztafety. 2014-02-23. [dostęp 2014-02-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)]. (ang.).
- Wyniki sztafety na stronie sports-reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)]. [dostęp 2014-02-23]