Biegi narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015.

Biegi narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015
2013 2017
Data 26 - 30 stycznia 2015
Gospodarz Liechtenstein Steg
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Rosja Olga Kuczeruk

Norwegia Petter Stakston
7,5/10 km klasyczny Norwegia Marte Mæhlum Johansen

Norwegia Petter Stakston
5/7,5 dowolny Niemcy Antonia Fräbel

Niemcy Janosch Brugger
Sztafeta  Rosja

Zawody w biegach narciarskich na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015 odbyły się w dniach 26 - 30 stycznia 2015 roku w liechtensteińskiej miejscowości Steg. Podczas mistrzostw rozegranych zostało sześć konkurencji indywidualnych i jedna drużynowa.

Wyniki

Mężczyźni

Bieg 10 km stylem klasycznym

Medal Zawodnik Wynik Strata
Norwegia Petter Stakston 27:08,9 min -
Norwegia Herman Martens Meyer 27:18,0 min +9,1
Niemcy Janosch Brugger 27:25,9 min +17,0
4. Ukraina Andrij Orłyk 27:34,0 min +25,1
5. Finlandia Aleksi Parttimaa 27:42,7 min +33,8
6. Norwegia Sivert Wiig 27:47,8 min +38,9
7. Rosja Aleksandr Klugen 27:54,1 min +45,2
8. Rosja Daniił Prianicznikow 28:03,9 min +55,0
9. Niemcy Richard Leupold 28:07,0 min +58,1
10. Francja Martin Collet 28:07,2 min +58,3
...
34. Polska Mateusz Haratyk 29:33,8 min +2:24,9
36. Polska Mikołaj Michałek 29:37,3 min +2:28,4
40. Polska Patryk Borkowski 29:43,5 min +2:34,6
43. Polska Wojciech Fojcik 29:58,0 min +2:49,1

Bieg 7,5 km stylem dowolnym

Medal Zawodnik Wynik Strata
Niemcy Janosch Brugger 19:06,0 min -
Rosja Jegor Kazarin 19:18,9 min +12,9
Norwegia Petter Stakston 19:29,9 min +23,9
4. Rosja Władisław Wieczkanow 19:35,2 min +29,2
5. Finlandia Aleksi Parttimaa 19:41,2 min +35,2
6. Ukraina Andrij Orłyk 19:42,1 min +36,1
7. Francja Martin Collet 19:47,4 min +41,4
8. Norwegia Simen Thune Rolfsen 19:49,3 min +43,3
9. Rosja Daniił Prianicznikow 19:57,3 min +51,3
10. Szwecja Jonas Eriksson 20:05,2 min +59,2
...
21. Polska Mateusz Haratyk 20:31,8 min +1:25,8
33. Polska Wojciech Fojcik 20:50,2 min +1:44,2
55. Polska Mikołaj Michałek 21:49,4 min +2:43,4
57. Polska Patryk Borkowski 22:11,0 min +3:05,0

Sprint stylem klasycznym mężczyzn

Pozycja Zawodnik Państwo
Petter Stakston  Norwegia
Martin Collet  Francja
Matis Bouscarra-Gaubert  Francja
4. Aleksander Klugen  Rosja
5. Władisław Weczkanow  Rosja
6. Jacob Vogt  Niemcy
...
27. Wojciech Fojcik  Polska
44. Mikołaj Michałek  Polska
45. Patryk Borkowski  Polska
47. Mateusz Haratyk  Polska

Kobiety

Bieg 7,5 km stylem klasycznym

Medal Zawodniczka Wynik Strata
Norwegia Marte Mæhlum Johansen 23:04,3 min -
Rosja Lidija Durkina 23:08,8 min +4,5
Niemcy Katherine Sauerbrey 23:17,6 min +13,3
4. Norwegia Martine Lorgen Øvrebust 23:29,5 min +25,2
5. Rosja Polina Niekrasowa 23:33,5 min +29,2
6. Finlandia Eveliina Piippo 23:53,2 min +48,9
7. Włochy Anna Comarella 23:53,8 min +49,5
8. Rosja Olga Kuczeruk 24:08,0 min +1:03,7
9. Niemcy Antonia Fräbel 24:14,5 min +1:10,2
10. Włochy Cristina Pittin 24:18,9 min +1:14,6
...
49. Polska Agata Warło 27:35,3 min +4:31,0
52. Polska Justyna Pradziad 27:58,9 min +4:54,6
59. Polska Klaudia Kołodziej 28:35,2 min +5:30,9
63. Polska Emilia Nawara 29:04,6 min +6:00,3

Bieg 5 km stylem dowolnym

Medal Zawodniczka Wynik Strata
Niemcy Antonia Fräbel 13:46,1 min -
Rosja Olga Kuczeruk 14:01,3 min +15,0
Rosja Polina Niekrasowa 14:03,6 min +17,5
4. Niemcy Katherine Sauerbrey 14:05,4 min +19,3
5. Finlandia Eveliina Piippo 14:06,1 min +20,0
6. Rosja Lidija Durkina 14:06,8 min +20,7
7. Norwegia Marte Mæhlum Johansen 14:09,0 min +22,9
8. Norwegia Martine Lorgen Øvrebust 14:09,5 min +23,4
9. Rosja Maja Jakunina 14:15,5 min +29,4
10. Włochy Anna Comarella 14:21,7 min +35,6
...
38. Polska Agata Warło 15:49,4 min +2:03,3
53. Polska Justyna Pradziad 16:39,5 min +2:53,4
57. Polska Klaudia Kołodziej 16:51,5 min +3:05,4
60. Polska Emilia Nawara 17:13,8 min +3:27,7

Sprint stylem klasycznym

Pozycja Zawodnik Państwo
Olga Kuczeruk  Rosja
Antonia Fräbel  Niemcy
Martine Lorgen Øvrebust  Norwegia
4. Polina Niekrasowa  Rosja
5. Marte Mæhlum Johansen  Norwegia
6. Julia Richter  Niemcy
...
35. Agata Warło  Polska
41. Emilia Nawara  Polska
49. Klaudia Kołodziej  Polska
51. Justyna Pradziad  Polska

Zawody mieszane

Sztafeta mieszana

Medal Zawodnik Wynik Strata
 Rosja
Aleksandr Klugen
Lidija Durkina
Jegor Kazarinow
Olga Kuczeruk
55:19,7 -
 Norwegia
Petter Stakston
Marte Mæhlum Johansen
Simen Thune Rolfsen
Martine Lorgen Øvrebust
55:30,3 +10,6
 Niemcy
Jakob Vogt
Katherine Sauerbrey
Janosch Brugger
Antonia Fräbel
56:39,0 +1:19,3
4.  Finlandia
Turo Sipila
Rebecca Immonen
Aleksi Parttimaa
Eveliina Piippo
56:57,6 +1:37,9
5.  Szwecja
Jonas Eriksson
Johanna Häggström
Hugo Jacobsson
Moa Lundgren
58:12,6 +2:52,9
6.  Włochy
Marcello De Martin Bianco
Martina Bellini
Nicola Castelli
Cristina Pittin
58:37,7 +3:18,0
7.  Francja
Martin Collet
Léna Quintin
Matis Bouscarra-Gaubert
Laurie Giraud
58:45,1 +3:25,4
8.  Austria
Felix Deiser
Barbara Walchhofer
Benjamin Moser
Lisa Achleitner
58:54,1 +3:34,4
9.  Czechy
Karel Machač
Markéta Lubinová
Lukáš Slavík
Kateřina Janatová
59:26,8 +4:07,1
10.  Szwajcaria
Dario Imwinkelried
Selina Schnider
Maurus Lozza
Desiree Steiner
1:00:41,2 +5:21,5
...
13.  Polska
Mateusz Haratyk
Justyna Pradziad
Wojciech Fojcik
Agata Warło
1:01:14,7 +5:55,5

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015
Listen to this article