Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896.

Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896
Związek Północnoniemiecki
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1896
Ateny
Liczba zawodników 19 w 27 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
6
Srebro
5
Brąz
2
Razem
13

Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896 było reprezentowane przez 19 sportowców w 6 różnych dyscyplinach: lekkoatletyce, kolarstwie, gimnastyce, tenisie, podnoszeniu ciężarów i zapasach. Zdobyli oni łącznie 13 medali, w tym 6 złotych.


Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Carl Schuhmann Gimnastyka skok przez konia NO[1] 9 kwietnia
Złoto
Konrad Böcker
Alfred Flatow
Gustav Flatow
Georg Hillmar
Fritz Hofmann
Fritz Manteuffel
Karl Neukirch
Richard Röstel
Gustav Schuft
Carl Schuhmann
Hermann Weingärtner
Gimnastyka ćwiczenia na poręczach drużynowo NO[2] 9 kwietnia
Złoto
Konrad Böcker
Alfred Flatow
Gustav Flatow
Georg Hillmar
Fritz Hofmann
Fritz Manteuffel
Karl Neukirch
Richard Röstel
Gustav Schuft
Carl Schuhmann
Hermann Weingärtner
Gimnastyka ćwiczenia na drążku drużynowo NO[3] 9 kwietnia
Złoto
Hermann Weingärtner Gimnastyka ćwiczenie na drążku NO[4] 9 kwietnia
Złoto
Alfred Flatow Gimnastyka ćwiczenie na poręczach NO[4] 10 kwietnia
Złoto
Carl Schuhmann Zapasy - W finale pokonał reprezentanta Grecji Jeorjosa Tsitasa[5] 11 kwietnia
Złoto[6]
Friedrich Traun
Wielka Brytania John Pius Boland
Tenis ziemny gra podwójna W finale pokonali reprezentantów Grecji Dimitriosa Petrokokinosa i Dimitriosa Kasdaglisa 2:1[7] 11 kwietnia
Srebro
Alfred Flatow Gimnastyka ćwiczenie na drążku NO[4] 9 kwietnia
Srebro
Hermann Weingärtner Gimnastyka ćwiczenia na koniu z łękami NO[4] 9 kwietnia
Srebro
Hermann Weingärtner Gimnastyka ćwiczenia na kółkach NO[8] 9 kwietnia
Srebro
Fritz Hofmann Lekkoatletyka bieg na 100 m 12,2[9] 10 kwietnia
Srebro
August von Gödrich Kolarstwo wyścig drogowy 3:42:18[10] 12 kwietnia
Brąz
Hermann Weingärtner Gimnastyka skok przez konia NO[1] 9 kwietnia
Brąz
Fritz Hofmann Gimnastyka wspinaczka po linie NO[2] 10 kwietnia

Reprezentanci

Gimnastyka

Niemiecki zespół w zawodach drużynowych w ćwiczeniach na poręczach
Niemiecki zespół w zawodach drużynowych w ćwiczeniach na poręczach
Niemiecki zespół w zawodach drużynowych w ćwiczeniach na drążku
Niemiecki zespół w zawodach drużynowych w ćwiczeniach na drążku
Zawodnik Konkurencja Finał
Przyrząd Razem Miejsce
HB PB PH R RC V
Hermann Weingärtner ćwiczenia na drążku NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO
ćwiczenia na kółkach NO NO
skok przez konia NO NO
Alfred Flatow ćwiczenia na drążku NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
ćwiczenia na kółkach NO NO NO
skok przez konia NO NO NO
Carl Schuhmann ćwiczenia na drążku NO NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
ćwiczenia na kółkach NO NO 5.
skok przez konia NO NO
Konrad Böcker ćwiczenia na drążku NO NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
ćwiczenia na kółkach NO NO NO
skok przez konia NO NO NO
Gustav Flatow ćwiczenia na drążku NO NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
ćwiczenia na kółkach NO NO NO
skok przez konia NO NO NO
Georg Hillmar ćwiczenia na drążku NO NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
skok przez konia NO NO NO
Fritz Manteuffel ćwiczenia na drążku NO NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
skok przez konia NO NO NO
Karl Neukirch ćwiczenia na drążku NO NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
skok przez konia NO NO NO
Richard Röstel ćwiczenia na drążku NO NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
skok przez konia NO NO NO
Gustav Schuft ćwiczenia na drążku NO NO NO
ćwiczenia na poręczach NO NO NO
ćwiczenia na koniu z łękami NO NO NO
skok przez konia NO NO NO
Fritz Hofmann wspinaczka po linie 12,5 m 12,5 m
Zawodnicy Konkurencja Finał
Wynik Razem Miejsce
Konrad Böcker
Alfred Flatow
Gustav Flatow
Georg Hillmar
Fritz Hofmann
Fritz Manteuffel
Karl Neukirch
Richard Röstel
Gustav Schuft
Carl Schuhmann
Hermann Weingärtner
ćwiczenia na drążku drużynowo NO NO
ćwiczenia na poręczach drużynowo NO NO

Kolarstwo

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Theodor Leupold jazda indywidualna na czas 27 s. 5.
Joseph Rosemeyer 27,2 s. 7.
sprint NO 4.
wyścig na 10 kilometrów NO 4.
Joseph Welzenbacher wyścig dwunastogodzinny DNF DNF
August von Gödrich wyścig drogowy 3:42:18
Theodor Leupold wyścig na 100 kilometrów DNF DNF
Joseph Rosemeyer DNF DNF
Bernard Knubel DNF DNF
Joseph Welzenbacher DNF DNF

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Friedrich Traun 100 m (13,5) 3. NQ
Fritz Hofmann 12,6 2. Q 12,2
Kurt Dörry NO NQ
400 m NO 3-4. NQ
110 m przez płlotki NO 3-4. NQ
Fritz Hofmann 400 m 58,6 2. Q (56,7) 4.
Friedrich Traun 800 m (2:13.4) 3. NQ
Carl Galle 1500 m 4:39,0 4.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Fritz Hofmann skok wzwyż 1,55 5.
pchnięcie kulą NO 5-7.
Carl Schuhmann NO 5-7.
skok w dal NO 5-9.
trójskok NO 5.
Fritz Hofmann NO 6-7.

Podnoszenie ciężarów

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Pozycja
Carl Schuhmann oburącz 90 kg 4.

Tenis ziemny

Zawodnik Konkurencja 1 Runda Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Friedrich Traun gra pojedyncza Wielka Brytania Boland
P BD
NQ Miejsca 8-13.
Friedrich Traun
Wielka Brytania John Pius Boland
gra podwójna Akratopulos
Akratopulos
W BD
BYE Kasdaglis
Petrokokinos
W 5:7, 6:3, 6:3

Zapasy

Zawodnik Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Carl Schuhmann styl klasyczny Wielka Brytania Elliot
W
BYE Tsitas
W

Przypisy

  1. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 543. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 546. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 545. ISBN 978-83-7510-279-6.
  4. a b c d David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 541. ISBN 978-83-7510-279-6.
  5. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 591. ISBN 978-83-7510-279-6.
  6. Medal został zaliczony do dorobku Drużyny mieszanej.
  7. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 579. ISBN 978-83-7510-279-6.
  8. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 542. ISBN 978-83-7510-279-6.
  9. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 500. ISBN 978-83-7510-279-6.
  10. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 530. ISBN 978-83-7510-279-6.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896
Listen to this article