Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.

Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Związek Północnoniemiecki
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900
Paryż
Liczba zawodników 76 w 27 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
4
Srebro
3
Brąz
2
Razem
9

Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 reprezentowane było przez 76 sportowców startujących w 10 dyscyplinach. Zdobyli łącznie 9 medali w tym 4 złote. Dwa brązowe medale w wioślarstwie (czwórka ze sternikiem) są wynikiem rozegrania dwóch finałów w tej konkurencji. Oba finały i zdobyte w nich medal są uznawane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski[1].

Medaliści

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Ernst Hoppenberg
Pływanie
200 m stylem grzbietowym
Złoto
Ernst Hoppenberg
Max Hainle
Ernst Lührsen
Gustaw Lexau
Pływanie
200 m drużynowo
Złoto
Paul Wiesner
Ottokar Weise
Georg Naue
Heinrich Peters
Żeglarstwo
Jachty 1 – 2 tony
Złoto
Oskar Goßler
Walter Katzenstein
Waldemar Tietgens
Gustav Goßler
Carl Heinrich Goßler
Pływanie
Czwórka ze sternikiem 2
Srebro
Paul Wiesner
Ottokar Weise
Georg Naue
Heinrich Peters
Żeglarstwo
Klasa otwarta
Srebro
Albert Amrhein
Hugo Betting
Jacob Herrmann
Willy Hofmeister
Hermann Kreuzer
Arnold Landvoigt
Hans Latscha
Erich Ludwig
Richard Ludwig
Fritz Müller
Eduard Poppe
Heinrich Reitz
August Schmierer
Adolf Stockhausen
Georg Wenderoth
Rugby union
Brąz[1]
Franz Kröwerath
Otto Fickeisen
Hermann Wilker
Ernst Feller
Carl Lehle
Wioślarstwo
Czwórka ze sternikiem
Brąz[1]
Max Ammermann
Adolf Möller
Hugo Rüster
Julius Körner
Wilhelm Carstens
Wioślarstwo
Czwórka ze sternikiem

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Hugo Peitsch wielobój gimnastyczno-lekkoatletyczny 252 29.
Eugen Fürstenberger 240 53.
Richard Genserowski 238 54.
Röthong 234 59.
Carl Wiegand 224 71.
Fritz Manteuffel 223 72.
Franz Abbé 219 77.
Fritz Danner 216 79.
Erwin Willi Kurtz 216 79.
Fritz Sauer 214 84.
Gustav Felix Flatow 204 102.
Adolf Tannert 180 118.
Julius Nuninger 199 107.
Oscar Näumann Nie ukończył konkurencji

Jeździectwo

Konkurencje nieolimpijskie

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Max Guilleaume Powożenie zaprzęgami konnymi Nie sklasyfikowany

Kolarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas Przeciwnik Czas
Karl Duill sprint Francja F. Ponscarme
Francja Thomann
Francja Maibaum
Francja Pilton
Francja Maurice Terrier
Francja A. Porcher
1:35,4 Francja Coindre
Francja Germain
b.d Nie awansował
Georg Drescher Francja Maissonave
Francja Will Davis
Francja Chaput
Francja Fernand Boulmant
Francja Guillot
Francja Lohner
Francja Longchamp
b.d Nie awansował
Paul Gottron Francja Fernand Sanz
Francja Rosso
Francja Amberger
Francja L. Boyer
Francja Neursuth
Francja A. Roger
Francja Ruez
1:32,4 Francja Legrain
Francja Cayron
b.d Nie awansował
25 km b.d 5.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Repasaż Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Kurt Dörry 100 m 11,5 2. b.d 4. Nie awansował
Julius Keyl b.d 4. Nie awansował
Albert Werkmüller 200 m b.d 4. Nie awansował
Franz Duhne 2500 m z przeszkodami b.d 6.
4000 m z przeszkodami b.d 6.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Waldemar Steffen skok w dal 6,300 8. Nie awansował
trójskok b.d 7.
trójskok z miejsca b.d 5.
skok wzwyż 1,70 4.

Piłka wodna

Reprezentanci Niemiec zajęli 5. miejsce.

Wyniki
Ćwierćfinał
11 sierpnia 1900 Cesarstwo Niemieckie Berliner Schwimm Club 2:3 Francja Pupilles de Neptune de Lille II

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce
Julius Frey 200 m dowolnym 2:50,4 3. 2:58,2 8.
Max Hainle 1000 m dowolnym 15:54,0 1. 15:22,6 4.
Ernst Hoppenberg 200 m grzbietowym 2:54,4 1. 2:47,0
Ernst Hoppenberg
Max Hainle
Julius Frey
Max Schöne
200 m drużynowo 32 pkt
Hans Aniol pływanie podwodne 103,9 6.

Rugby

W turnieju drużyna Cestarstwa Niemieckiego rozegrała jeden mecz z reprezentacją Francji.

14 października 1900
15:00
sędzia: M. Potter
Francja  27 – 17  Cesarstwo Niemieckie Vélodrome de Vincennes
widzów: 3500
(5–14)


Reprezentacja Cesarstwa Niemieckiego zdobyła srebrny medal.

Szermierka

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Alfons Schöne b.d P Nie awansował

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Półfinały Finał Miejsce
Czas M. Czas M.
Ernst Felle
Otto Fickeisen
Carl Lehle
Hermann Wilker
Franz Kröwerath
M4+ 6:14,0 1. 6:05,0 3.
Wilhelm Carstens
Julius Körner
Adolf Möller
Hugo Rüster
Gustav Moths
6:03,0 3. 7:18,2 3.
Gustav-Ludwik Gossler
Oskar Gossler
Walter Katzenstein
Waldemar Tietgens
Carl Gossler
5:56,2 1. 5:59,0 1.
Gustav Goßler
Oskar Goßler
Ernst Jencquel
Edgar Katzenstein
Walter Katzenstein
Theodor Laurezzari
Waldemar Tietgens
Arthur Warncke
Alexander Gleichmann
M8+ 5:04,8 3. 6:33,0 4. 4.

|

Żeglarstwo

Załoga Konkurencja Nazwa jachtu Czas rzeczywisty Handicap Czas Pozycja
Paul Wiesner
Georg Naue
Arthur Bloomfeld
Heinrich Peters
0,5-1 t (wyścig I) Aschenbrödelr Dyskwalifikacja[2]
1-2 t(wyścig II) Aschenbrödelr 2:54:36 14:43 3:09:19
klasa open Aschenbrödelr 5:58:17

Przypisy

  1. a b c Rowing - Olympic Games 1900, the-sports.org [dostęp 2012-01-30] (ang.).
  2. Załoga zdyskwalifikowana za zbyt dużą wagę jachtu.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Listen to this article