Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Kod MKOl CHN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Liu Yudong
Liczba zawodników 294 w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
16
Srebro
22
Brąz
12
Razem
50

Chińską Republikę Ludową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 294 sportowców, którzy zdobyli 50 medali, w tym 16 złotych.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Konkurencja
badminton
Złoto
Ge, FeiFei Ge
Gu, JunJun Gu
debel kobiet
Srebro
Dong, JiongJiong Dong singel mężczyzn
Brąz
Yiyuan, QinQin Yiyuan
Yongshu, TangTang Yongshu
debel kobiet
Brąz
Jianjun, LiuLiu Jianjun
Man, SunSun Man
mikst
gimnastyka sportowa
Złoto
Xiaoshuang, LiLi Xiaoshuang wielobój mężczyzn indywidualnie
Srebro
Xiaoshuang, LiLi Xiaoshuang
Jingjin, ZhangZhang Jingjin
Jian, ShenShen Jian
Bin, FanFan Bin
Huadong, HuangHuang Huadong
Liping, HuangHuang Liping
Hongbin, FanFan Hongbin
wielobój mężczyzn drużynowo
Srebro
Xiaoshuang, LiLi Xiaoshuang ćwiczenia na podłodze mężczyzn
Srebro
Huilan, MoMo Huilan skok przez stół gimnastyczny kobiet
Srebro
Wenjing, BiBi Wenjing ćwiczenia na obręczach kobiet
Brąz
Bin, FanFan Bin ćwiczenia na drążku mężczyzn
judo
Złoto
Fuming, SunSun Fuming +72 kg kobiet
Brąz
Xianbo, WangWang Xianbo -66 kg kobiet
lekkoatletyka
Złoto
Junxia, WangWang Junxia bieg na 5 000 m kobiet
Srebro
Junxia, WangWang Junxia bieg na 10 000 m kobiet
Srebro
Xinmei, SuiSui Xinmei pchnięcie kulą kobiet
Brąz
Yan, WangWang Yan chód na 10 000 m kobiet
łucznictwo
Srebro
Ying, HeHe Ying indywidualny turniej kobiet
pływanie
Złoto
Jingyi, LeLe Jingyi 100 m stylem dowolnym kobiet
Srebro
Jingyi, LeLe Jingyi 50 m stylem dowolnym kobiet
Srebro
Limin, LiuLiu Limin 100 m stylem motylkowym kobiet
Srebro
Jingyi, LeLe Jingyi
Chao, NaNa Chao
Niani, YunYun Niani
Ying, ShanShan Ying
sztafeta 4×100 m stylem dowolnym kobiet
Brąz
Li, LinLin Li 100 m stylem zmiwnnym kobiet
Brąz
Yan, ChenChen Yan
Xue, HanHan Xue
Huijue, CaiCai Huijue
Ying, ShanShan Ying
sztafeta 4×100 m stylem zmiennym kobiet
podnoszenie ciężarów
Złoto
Lingsheng, TangTang Lingsheng -59 kg mężczyzn
Złoto
Xugang, ZhanZhan Xugang -70 kg mężczyzn
Srebro
Xiangsen, ZhangZhang Xiangsen -56 kg mężczyzn
Brąz
Jiangang, XiaoXiao Jiangang -64 kg mężczyzn
piłka nożna
Srebro
Wang Liping
Yunjie, FanFan Yunjie
Hongqi, YuYu Hongqi
Yufeng, ChenChen Yufeng
Haiying, WeiWei Haiying
Lihong, ZhaoZhao Lihong
Guihong, ShiShi Guihong
Qingxia, ShuiShui Qingxia
Wen, SunSun Wen
Huilin, XieXie Huilin
Lirong, WenWen Lirong
Hong, GaoGao Hong
Qingmei, SunSun Qingmei
Ying, LiuLiu Ying
Ailing, LiuLiu Ailing
turniej kobiet
siatkówka
Srebro
Yawen, LaiLai Yawen
Yan, LiLi Yan
Yongmei, CuiCui Yongmei
Yongmei, WuWu Yongmei
Qi, HeHe Qi
Ziling, WangWang Ziling
Yue, SunSun Yue
Lina, WangWang Lina
turniej kobiet
skoki do wody
Złoto
Ni, XiongXiong Ni skoki z trampoliny 3-metrowej mężczyzn
Złoto
Mingxia, FuFu Mingxia skoki z trampoliny 3-metrowej kobiet
Złoto
Mingxia, FuFu Mingxia skoki z platformy 10-metrowej kobiet
Srebro
Zhuocheng, YuYu Zhuocheng skoki z trampoliny 3-metrowej mężczyzn
Brąz
Hailiang, XiaoXiao Hailiang skoki z platformy 10-metrowej mężczyzn
softball
Srebro
Zhongxin, AnAn Zhongxin
Hong, ChenChen Hong
Liping, HeHe Liping
Li, LeiLei Li
Xuqing, LiuLiu Xuqing
Yaju, LiuLiu Yaju
Ying, MaMa Ying
Jingbai, OuOu Jingbai
Hua, TaoTao Hua
Lihong, WangWang Lihong
Ying, WangWang Ying
Qiang, WeiWei Qiang
Jian, XuXu Jian
Fang, YanYan Fang
Chunfang, ZhangZhang Chunfang
turniej kobiet
strzelectwo
Złoto
Ling, YangYang Ling strzelanie do ruchomej tarczy 10 m mężczyzn
Złoto
Duihong, LiLi Duihong pistolet sportowy 25 m kobiet
Srebro
Yifu, WangWang Yifu pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn
Srebro
Jun, XiaoXiao Jun strzelanie do ruchomej tarczy 10 m mężczyzn
Brąz
Bing, ZhangZhang Bing podwójny trap mężczyzn
tenis stołowy
Złoto
Guoliang, LiuLiu Guoliang singiel mężczyzn
Złoto
Linghui, KongKong Linghui
Guoliang, LiuLiu Guoliang
debel mężczyzn
Złoto
Yaping, DengDeng Yaping singiel kobiet
Złoto
Yaping, DengDeng Yaping
Hong, QiaoQiao Hong
debel kobiet
Srebro
Wang, TaoTao Wang singiel mężczyzn
Srebro
Wang, TaoTao Wang
Lin, LuLu Lin
debel mężczyzn
Srebro
Liu, WeiWei Liu
Yunping, QiaoQiao Yunping
debel kobiet
Brąz
Hong, QiaoQiao Hong singiel kobiet
wioślarstwo
Srebro
Mianying, CaoCao Mianying
Xiuyun, ZhangZhang Xiuyun
dwójka podwójna kobiet
zapasy
Brąz
Zetian, ShengSheng Zetian - 57 kg w stylu klasycznym mężczyzn

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article