Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Chińska Republika Ludowa
Kod MKOl CHN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Liczba zawodników 383
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
32
Srebro
17
Brąz
14
Razem
63

Chińską Republikę Ludową na XXVIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Atenach reprezentowało 383 sportowców (136 mężczyzn, 247 kobiet). Zdobyli oni łącznie 63 medale (32 złote, 17 srebrnych, 14 brązowych). Kraj wysłał swoich sportowców na letnie igrzyska olimpijskie po raz dziesiąty. Najmłodszym zawodnikiem była Zhang Tianyi (14 lat, 113 dni), a najstarszym – Wang Yifu (43 lata, 254 dni).

Medale

medal zawodnik konkurencja
Guo Jingjing skoki do wody: trampolina 3m kobiet
Guo Jingjing, Wu Minxia skoki do wody: trampolina synchroniczna 3m kobiet
Zhang Yining tenis stołowy: singel kobiet
Zhang Yining, Wang Nan tenis stołowy: debel kobiet
Zhang Yun, Gao Ling badminton: debel mieszany
Gao Ling, Huang Sui badminton: debel kobiet
Lao Lishi, Li Ting skoki do wody: platforma synchroniczna 10m kobiet
Lao Lishi skoki do wody: platforma 10m kobiet
Wu Minxia skoki do wody: trampolina 3m kobiet
Tian Liang, Yang Jinghui skoki do wody: platforma synchroniczna 10m mężczyzn
Tian Liang skoki do wody: platforma 10m mężczyzn
Chen Jing, Feng Kun, Li Shan, Liu Yanan, Song Nina, Wang Lina, Yang Hao, Zhang Na, Zhang Ping, Zhang Yuehong, Zhao Ruirui, Zhou Suhong siatkówka kobiet
Chen Qi tenis stołowy: debel mężczyzn
Chen Yanqing podnoszenie ciężarów: do 58kg kobiet
Liu Chunhong podnoszenie ciężarów: do 69kg kobiet
Tang Gonghong podnoszenie ciężarów: powyżej 75kg kobiet
Li Zhuo podnoszenie ciężarów: do 48kg kobiet
Zhang Guozheng podnoszenie ciężarów: do 69kg mężczyzn
Shi Zhiyong podnoszenie ciężarów: do 62kg mężczyzn
Le Maosheng podnoszenie ciężarów: do 62kg mężczyzn
Wu Meijin podnoszenie ciężarów: do 56kg mężczyzn
Luo Wei taekwondo: do 67kg kobiet
Chen Zhong taekwondo: powyżej 67kg kobiet
Jia Zhanbo strzelectwo: karabin małokalibrowy trzy postawy,50m mężczyzn
Zhu Qinan strzelectwo: karabin pneumatyczny, 10m mężczyzn
Li Jie strzelectwo: karabin pneumatyczny, 10m mężczyzn
Wang Yifu strzelectwo: pistolet pneumatyczny, 10m mężczyzn
Wang Zheng strzelectwo: rzutki - trap podwójny mężczyzn
Wang Chengyi strzelectwo: karabin małokalibrowy trzy postawy, 50m kobiet
Du Li strzelectwo: karabin pneumatyczny, 10m kobiet
Gao E strzelectwo: rzutki - trap podwójny kobiet
Wei Ning strzelectwo: rzutki - skeet kobiet
Peng Bo skoki do wody: trampolina 3m mężczyzn
Hu Jia skoki do wody: platforma 10m mężczyzn
Tian Liang skoki do wody: platforma 10m mężczyzn
Li Ting, Sun Tiantian tenis ziemny: gra podwójna kobiet
Liu Xiang lekkoatletyka: 110m przez płotki mężczyzn
Luo Xuejuan pływanie: 100m stylem klasycznym kobiet
Zhu Yingwenu, Xu Yanwei, Yang Yu, Pang Jiaying pływanie: sztafeta 4 razy 200m stylem dowolnym kobiet
Wang Hao tenis stołowy: singel mężczyzn
Wang Liqin tenis stołowy: singel mężczyzn
Chen Qi, Ma Lin tenis stołowy: debel mężczyzn
Guo Yue, Niu Jianfeng tenis stołowy: debel mężczyzn
Meng Guanliang, Yan Wenjun kajakarstwo: C-2 500m mężczyzn
Teng Haibin gimnastyka: ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn
Li Xiaopeng gimnastyka: ćwiczenia na poręczach mężczyzn
Zhang Nan gimnastyka: wielobój indywidualny kobiet
Huang Shanshan gimnastyka: trampolina kobiet
Wang Xu zapasy: do 72kg kobiet
Gao Feng judo: do 48kg kobiet
Xian Dongmei judo: do 52kg kobiet
Liu Xia judo: do 78kg kobiet
Qin Dongya judo: do 70kg kobiet
Sun Fuming judo: powyżej 78kg kobiet
Zhang Ning badminton: gra pojedyncza kobiet
Zhou Mi badminton: gra pojedncza kobiet
Yang Wei, Zhang Jiewen badminton: gra podwójna kobiet
Ye Chong, Dong Zhaozhi, Wu Hanxiong szermierka: floret mężczyzn drużynowo
Wang Lei szermierka: szpada mężczyzn indywidualnie
Tan Xue szermierka: szabla kobiet indywidualnie
He Ying, Zhang Juanjuan, Lin Sang łucznictwo: kobiety drużynowo
Jiang Yonghua kolarstwo: 500m na czas kobiet
Yin Jian żeglarstwo: windsurfing kobiet
Zou Shiming boks: do 48kg kobiet
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article