Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Kod MKOl CHN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Liczba zawodników 403 w 210 konkurencjach w 27 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
26
Srebro
18
Brąz
26
Razem
70

Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – reprezentacja Chińskiej Republiki Ludowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. W reprezentacji znalazło się czterysta troje zawodników. Występ w Rio de Janeiro to 9. start reprezentacji Chińskiej Republiki Ludowej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Medaliści

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Mengxue, ZhangZhang Mengxue Strzelectwo Pistolet pneumatyczny 10 m kobiet 7 sierpnia
Tingmao, ShiShi Tingmao
Wu Minxia
Skoki do wody Trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn 7 sierpnia
Qingquan, LongLong Qingquan Podnoszenie ciężarów waga do 56 kg mężczyźni 7 sierpnia
Aisen, ChenChen Aisen
Yue, LinLin Yue
Skoki do wody Wieża 10 m synchronicznie kobiet 8 sierpnia
Yang, SunSun Yang Pływanie 200 m stylem dowolnym mężczyzn 8 sierpnia
Deng Wei Podnoszenie ciężarów waga do 63 kg kobiety 9 sierpnia
Ruolin, ChenChen Ruolin
Huixia, LiuLiu Huixia
Skoki do wody Wieża 10 m synchronicznie mężczyzn 9 sierpnia
Shi Zhiyong Podnoszenie ciężarów waga do 69 kg mężczyźni 9 sierpnia
Yanmei, XiangXiang Yanmei Podnoszenie ciężarów Waga do 69 kg kobiety 10 sierpnia
Ning, DingDing Ning Tenis stołowy Gra pojedyncza kobiet 10 sierpnia
Ma Long Tenis stołowy Gra pojedyncza mężczyzn 11 sierpnia
Wang Zhen Lekkoatletyka chód na 20 km mężczyzn 12 sierpnia
Jinjie, GongGong Jinjie
Tianshi, ZhongZhong Tianshi
Kolarstwo torowe Sprint drużynowy kobiet 12 sierpnia
Tingmao, ShiShi Tingmao Skoki do wody Trampolina 3 m kobiet 14 sierpnia
Suping, MengMeng Suping Podnoszenie ciężarów Waga powyżej 75 kg kobiet 14 sierpnia
Yuan, CaoCao Yuan Skoki do wody Trampolina 3 m mężczyzn 16 sierpnia
Ning, DingDing Ning
Xiaoxia, LiLi Xiaoxia
Shiwen, LiuLiu Shiwen
Tenis stołowy Turniej drużynowy kobiet 16 sierpnia
Long, MaMa Long
Xin, XuXu Xin
Jike, ZhangZhang Jike
Tenis stołowy Turniej drużynowy mężczyzn 17 sierpnia
Shuai, ZhaoZhao Shuai Taekwondo Waga do 58 kg mężczyzn 17 sierpnia
Qian, RenRen Qian Skoki do wody Wieża 10 m kobiet 18 sierpnia
Haifeng, FuFu Haifeng
Nan, ZhangZhang Nan
Badminton gra podwójna mężczyzn 19 sierpnia
Hong, LiuLiu Hong Lekkoatletyka Chód na 20 km kobiet 19 sierpnia
Long, ChenChen Long Badminton Gra pojedyncza mężczyzn 20 sierpnia
Aisen, ChenChen Aisen Skoki do wody Wieża 10 m mężczyzn 20 sierpnia
Shuyin, ZhengZheng Shuyin Taekwondo Waga powyżej 67 kg kobiet 20 sierpnia
Xinyue, YuanYuan Xinyue
Zhu Ting
Yang Fangxu
Gong Xiangyu
Wei Qiuyue
Zhang Changning
Lin Li
Ding Xia
Yan Ni
Liu Xiaotong
Xu Yunli
Hui Ruoqi
Siatkówka Turniej kobiet 20 sierpnia
Li, DuDu Li Strzelectwo karabin pneumatyczny 10 m kobiet 6 sierpnia
Yang, SunSun Yang Pływanie 400 m stylem dowolnym mężczyzn 6 sierpnia
Jiayu, XuXu Jiayu Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn 8 sierpnia
Xiaojun, LüLü Xiaojun Podnoszenie ciężarów Wada do 77 kg mężczyzn 10 sierpnia
Xiaoxia, LiLi Xiaoxia Tenis stołowy Gra pojedyncza kobiet 10 sierpnia
Binbin, ZhangZhang Binbin Strzelectwo Karabin małokalibrowy tezy postawy 50 m 11 sierpnia
Jialu, HaoHao Jialu
Yiwen, SunSun Yiwen
Yujie, SunSun Yujie
Anqi, XuXu Anqi
Szermiwrka Szpada drużynowo kobiet 11 sierpnia
Jike, ZhangZhang Jike Tenis stołowy Gra pojedyncza mężczyzn 11 sierpnia
Zelin, CaiCai Zelin Lekkoatletyka [Chód na 20 km mężczyzn 12 sierpnia
Tao, TianTian Tao Podnoszenie ciężarów Wada do 85 kg mężczyzn 12 sierpnia
Dong, DongDong Dong Gimnastyka Skoki na trampolinie mężczyzn] 13 sierpnia
Peina, ChenChen Peina Żeglarstwo Klasa RS:X kobiet 14 sierpnia
Zi, HeHe Zi Skoki do wody [Trampolina 3 m kobiet 14 sierpnia
Wenxiu, ZhangZhang Wenxiu Lekkoatletyka Rzut młotem kobiet 15 sierpnia
Xuechen, HuangHuang Xuechen
Wenyan, SunSun Wenyan
Pływanie synchroniczne Duety 16 sierpnia
Yajie, SiSi Yajie Skoki do wody Wieża 10 m kobiet 18 sierpnia
Xiao, GuGu Xiao
Guo Li
Huang Xuechen
Li Xiaolu
Liang Xinping
Sun Wenyan
Tang Mengni
Yin Chengxin
Zeng Zhen
Pływanie synchroniczne Drużyny 19 sierpnia
Junhua, YinYin Junhua Boks Waga lekka kobiet 19 sierpnia
Siling, YiYi Siling Strzelectwo karabin pneumatyczny 10 m kobiet 6 sierpnia
Yiwen, SunSun Yiwen Szermierka Szpada indywidualnie kobiet 6 sierpnia
Wei, PangPang Wei Strzelectwo pistolet pneumatyczny 10 mężczyźni 6 sierpnia
Shudi, DengDeng Shudi
Lin Chaopan
Liu Yang
You Hao
Zhang Chenglong
Gimnastyka wielobój drużynowy mężczyzn 8 sierpnia
Yuanhui, FuFu Yuanhui Pływanie 100 m stylem grzbietowym kobiet 8 sierpnia
Yilin, FanFan Yilin
Yi, MaoMao Yi
Chunsong, ShangShang Chunsong
Jiaxin, TanTan Jiaxin
Wang Yan
Gimnastyka wielobój drużynowy kobiet 9 sierpnia
Xunzhao, ChengCheng Xunzhao Judo waga do 90 kg mężczyźni 10 sierpnia
Yuan, CaoCao Yuan
Qin Kai
Skoki do wody trampolina 3 m synchronicznie mężczyźni 10 sierpnia
Li, DuDu Li Strzelectwo Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m kobiet 11 sierpnia
Jinglin, ShiShi Jinglin Pływanie 200 m stylem klasycznym kobiet 11 sierpnia
Shun, WangWang Shun pływanie 200 m stylem zmiennym mężczyzn 11 sierpnia
Wenyi, HuangHuang Wenyi
Feihong, PanPan Feihong
Wioślarstwo Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet 12 sierpnia
Yu Song Judo waga powyżej 78 kg kobiet 12 sierpnia
Li Dan Gimnastyka skoki na trampolinie kobiet 12 sierpnia
Jingli, DuanDuan Jingli Wioślarstwo jedynka kobiet 13 sierpnia
Yuehong, LiLi Yuehong Strzelectwo pistolet szybkostrzelny 25 mężczyźni 13 sierpnia
Lei, GaoGao Lei Gimnastyka skoki na trampolinie mężczyzn 13 sierpnia
Bin, DongDong Bin Lekkoatletyka trójskok mężczyzn 16 sierpnia
Zhang Nan
Yunlei, ZhaoZhao Yunlei
Badminton gra mieszana 16 sierpnia
Yanan, SunSun Yanan Zapasy styl wolny waga do 48 kg kobiet 17 sierpnia
Cancan, RenRen Cancan Boks waga musza kobiety 18 sierpnia
Fengliu, ZhangZhang Fengliu Zapasy styl wolny waga do 75 kg kobiet 18 sierpnia
Jianguan, HuHu Jianguan Boks waga musza mężczyźni 19 sierpnia
Qian, LiLi Qian Boks waga średnia kobiety 19 sierpnia
Xiuzhi, LüLü Xiuzhi Lekkoatletyka chód kobiet na 20 km 19 sierpnia
Shanshan, FengFeng Shanshan Golf turniej kobiet 20 sierpnia

Konkurencje

Skład reprezentacji

Badminton

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Chen Long gra pojedyncza mężczyzn Gwatemala Cordón
;

Polska Dziółko
; W 2-0 Sri Lanka Karunaratne
; W 2-0

1. BYE Korea Południowa W H Son
W 2-1
Dania Viktor Axelsen
W 2-0
Malezja Lee Chong Wei
W 2-0
Lin Dan Rosja Malkov
; W 2-0

Austria Obernorsterer
; W 2-0 Wietnam Nguyễn T M
; W 2-0

1. BYE Indie Srikanth Kidambi
W 2-1
Malezja Lee Chong Wei
P 1-2
Dania Viktor Axelsen
W 2-1
Fu Haifeng
Zhang Nan
gra podwójna mężczyzn Stany Zjednoczone Chew /
Pongnairat
W 2-0

Niemcy Fuchs /
Schöttler

W 2-0

Malezja Goh V S /
Tan W K

L 1-2
2. Korea Południowa Kim Gi-jung /
Kim Sa-rang
W 2-1
Wielka Brytania Marcus Ellis /
Chris Langridge
W 2-0
Malezja Goh V Shem /
Tan Wee Kiong
W 2-1
Chai Biao
Hong Wei
Indonezja Ahsan /
Setiawan
W 2-0

Indie Attri /
Reddy

W 2-0

Japonia Endo /
Hayakawa

L 1-2
2. Rosja Ivanov /
Sozonov
W 2-1
Malezja W K Tan /
V S Goh
P 1-2
Wielka Brytania Ellis /
Langridge
W 2-1
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Li Xuerui gra pojedyncza kobiet Stany Zjednoczone Wang
; W 2-0

Portugalia Santos
; W 2-0 Belgia L Tan
; W 2-0

1. BYE Tajlandia Porntip Buranaprasertsuk
W 2-0
Hiszpania Carolina Marín
P 0-2
Japonia Nozomi Okuhara
w/o
4.
Wang Yihan Irlandia Magee
; W 2-0

Niemcy Schnaase
; W 2-0

1. BYE Indie Pusarla Sindhu
P 0-2
NQ 5 - 8.
Luo Ying
Luo Yu
gra podwójna kobiet Korea Południowa Jung K-e /
Shin S-c
L 0-2

Dania Juhl /
Pedersen

W 2-0

Stany Zjednoczone Lee /
Obanana

W 2-0
3. NQ
Tang Yuanting
Yu Yang
Korea Południowa Chang Y-n /
Lee S-h
L 1-2

Bułgaria G Stoeva /
S Stoeva

W 2-0

Niemcy Goliszewski /
Nelte

W 2-0
2. N/A Indonezja Nitya Krishinda Maheswari /
Greysia Polii
W 2-0
Dania Christinna Pedersen /
Kamilla Rytter Juhl
P 1-2
Korea Południowa Jung Kyung-eun /
Shin Seung-chan
P 0-2
4.
Mieszane
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Xu Chen
Ma Jin
mikst Dania Fischer Nielsen /
Pedersen
W 2-1

Polska Mateusiak /
Zięba

L 1-2

Wielka Brytania C Adcock /
G Adcock

W 2-1
2. Korea Południowa Ko S-h /
Kim H-n
W 2-0
Malezja Chan Peng Soon /
Goh Liu Ying
P 0-2
Zhang Nan /
Zhao Yunlei
P 0-2
4.
Zhang Nan
Zhao Yunlei
Indonezja Lee S-hJordan /
Susanto
W 2-0

Hongkong Lee C H /
Chau H W

W 2-0

Niemcy Fuchs /
Michels

W 2-0
1. Japonia Kazuno /
Kurihara
W 2-0
Indonezja Tontowi Ahmad /
Lilyana Natsir
P 0-2
Xu Chen /
Ma Jin
W 2-0

Boks

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Lü Bin papierowa (do 60 kg) BYE Kenia Warui
L 1-2
NQ
Hu Jianguan musza ( do 52 kg) Turcja Eker
W 2-1
Armenia Abgaryan
W 3-0
Kuba Veitía
W 3-0
Rosja Akojan
P 0-3
NQ
Zhang Jiawei kogucia (do 56 kg) BYE Korea Południowa Ham S-m
W 3-0
Kuba Ramírez
P 0-3
NQ
Shan Jun lekka ( do 60 kg) Tadżykistan Junusow
L 0–3
NQ
Hu Qianxun lekkopółśrednia (do 64 kg) Meksyk Curiel
W wo.
Armenia Bachkov
W 3-0
Rosja Dunajcew
P 0-3
NQ
Liu Wei półśrednia ( do 69 kg) Litwa Stanionis
L 0–3
NQ
Zhao Minggang średnia (do 75 kg) Azerbejdżan Shakhsuvarly
L 0–3
NQ
Yu Fengkai ciężka ( do 81 kg) BYE Kazachstan Levit
L TKO
NQ
Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Ren Cancan musza (do 51 kg) BYE Kanada Bujold
W 3-0
Wielka Brytania Adams
P 0-3
NQ
Yin Junhua lekka (do 60 kg) BYE Maroko Lachgar
W 3-0
Azerbejdżan Alekseevna
W 3-0
Finlandia Potkonen
W 3-0
Francja Mossely
P 1-2
Li Qian średnia (do 75 kg) BYE Brazylia Bandeira
W 3-0
Holandia Fontijn
P 0-3
NQ

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Deng Shudi wielobój drużynowy 15.033 14.866 14.300 15.300 15.800 Q 14.366 89.665 4. Q 13.833 14.958 14.600 15.200 15.800 14.400 N/A
Lin Chaopan 13.666 15.033 14.133 15.233 15.700 14.866 88.631 10. Q 14.833 14.900 N/A 14.400 15.900 15.000 N/A
Liu Yang 12.933 N/A 15.900 Q 14.683 N/A N/A 15.833 N/A
You Hao N/A 14.966 15.800 Q N/A 15.733 Q 14.066 N/A N/A 14.400 14.800 N/A 16.166 N/A
Zhang Chenglong 14.900 N/A N/A 14.933 15.166 13.966 N/A 15.133 N/A 15.400 N/A 15.566 N/A
Razem 43.599 44.865 46.000 45.466 47.233 43.298 270.461 1. Q 43.799 44.258 45.233 45.000 47.866 44.966 271.122
Zawodnik Konkurencja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB
Deng Shudi wielobój indywidualnie 14.966 14.533 14.433 15.266 15.966 14.966 90.130 6.
Poręcze N/A 15.766 N/A 15.766 4.
Lin Chaopan wielobój indywidualnie 14.866 14.833 14.733 14.966 15.666 15.166 90.230 5.
Liu Yang Kółka N/A 15.600 N/A 15.600 4.
You Hao N/A 15.400 N/A 15.400 6.
Poręcze N/A 14.833 N/A 14.833 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
V UB BB F V UB BB F
Fan Yilin Wielobój N/A 15.266 14.866 Q 13.500 N/A N/A 15.733 15.066 N/A
Mao Yi 14.816 N/A 11.700 N/A 14.833 N/A 12.633 N/A
Shang Chunsong 12.766 15.300 Q 14.366 14.100 56.532 20. Q N/A 14.333 15.066 14.700 N/A
Tan Jiaxin 14.766 14.600 N/A 14.766 14.941 N/A
'Wang Yan 14.933 Q 13.900 14.100 14.666 Q 57.599 6. Q 14.733 N/A 14.466 14.733 N/A
Razem 44.515 45.166 43.332 42.266 175.279 2. Q 44.332 45.007 44.598 42.066 176.003
Zawodniczka Konkurencja Przyrząd Razem Pozycja
V UB BB F
Fan Yilin Równoważnia N/A 14.500 N/A 14.500 6.
Shang Chunsong wielobój indywidualnie 13.883 15.233 14.833 14.600 58.549 4.
poręcze N/A 15.433 N/A 15.433 5.
Wang Yan wielobój indywidualnie 14.733 13.733 14.666 14.900 58.032 6.
Skoki 14.999 N/A 14.999 5.
ćwiczenia wolne N/A 14.666 14.666 5.

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Shang Rong wielobój indywidualny 65,014 24. NQ
Bao Yuqing
Shu Siyao
Yang Ye
Zhang Ling
Zhao Jingnan
zawody drużynowe 32,133 11. NQ

Skoki na trampolinie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Układ obowiązkowy Układ dowolny Kara Razem Pozycja Trudność Wykonanie Lot Kara Łącznie Pozycja
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Gao Lei mężczyźni 52,160 60,375 112,535 1. 18,400 23,700 18,075 60,175
Dong Dong 49,280 60,770 110,050 3. 17,800 25,200 17,535 60,535
Li Dan kobiety 48,075 56,000 104,075 2. 15,000 24,900 15,985 55,885
He Wenna 48,000 55,095 103,095 4. 15,200 24,000 16,370 55,570 4.

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Li Haotong Mężczyźni 70 73 71 75 289 +5 50.
Wu Ashun 74 71 70 68 283 −1 30.
Feng Shanshan Kobiety 70 67 68 69 274 −10
Lin Xiyu 72 74 74 69 289 +5 38.

Hokej na trawie

Turniej kobiet

  • Li Dongxiao
  • Wang Mengyu
  • Li Jiaqi
  • De Jiaojiao
  • Cui Qiuxia
  • Yu Qian
  • Peng Yang
  • Liang Meiyu
  • Wang Na
  • Zhang Jinrong
  • Ou Zixia
  • Li Hongxia
  • Wu Qiong
  • Zhang Xiaoxue
  • Sun Xiao
  • Zhao Yudiao
  • Song Qingling
  • Guo Jiajia

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Holandia 5 4 1 0 13 1 +12 13
 Nowa Zelandia 5 3 1 1 11 5 6 10
 Niemcy 5 2 1 2 6 6 0 7
 Hiszpania 5 2 0 3 6 12 -6 6
 Chiny 5 1 2 2 3 5 -2 5
 Korea Południowa 5 0 1 4 3 13 -10 1
7 sierpnia 2016 Chiny  1:1  Niemcy

8 sierpnia 2016 Hiszpania  0:2  Chiny

10 sierpnia 2016 Chiny  0:1  Holandia

12 sierpnia 2016 Korea Południowa  0:0  Chiny

13 sierpnia 2016 Chiny  0:3  Nowa Zelandia

Reprezentacja Chin została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Jeździectwo

WKKW

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Cross-country Skoki Łącznie
Kwalifikacje Finał
Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce
Alex Hua Tian Don Geniro indywidualnie 42.40 12 13.20 55.60 4 8 4 8 63 8

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał / 3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ma Duanbin - 66 kg BYE Dżibuti Anass Houssein
W 011 - 000
Japonia Masashi Ebinuma
P 000 - 011|
NQ
Sai Yinjirigala - 73 kg BYE Brazylia Alex Pombo
W 001 - 000
Rosja Denis Jarcew
P 000 - 100
NQ
Cheng Xunzhao - 90 kg BYE Grecja Ilias Iliadis
W 100 - 000
Węgry Krisztián Tóth
W 100 - 000
Szwecja Marcus Nyman
W 100 - 000
Japonia Mashu Baker
P 000 - 100
N/A Mongolia Otgonbaatar
P 001 - 000

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Ma Yingnan 52 kg BYE Portugalia Joana Ramos
W 100 - 000
Brazylia Érika Miranda
W 010 - 000
Włochy Odette Giuffrida
P 000 - 000
N/A Rosja Natalja Kuziutina
P 000 - 100
5.
Yang Junxia 63 kg Kazachstan Marian Urdabayeva
W 100 - 000
Mongolia Tsedevsürengiin Mönkhzayaa
W 100 - 001
Słowenia Tina Trstenjak
P 000 - 101
NQ Izrael Jarden Dżerbi
p 000 - 010
NQ 7.
Zhou Chao 70 kg Japonia Haruka Tachimoto
P 000 - 100
NQ
Zhang Zhehui 78 kg BYE Stany Zjednoczone Kayla Harrison
P 000 - 100
NQ
Yu Song +78 kg BYE Algieria Sonia Asselah
W 100 - 000
Turcja Kayra Sayit
W 111 - 000
Francja Emilie Andéol
P 000 - 100
N/A Korea Południowa Kim Min-jung
W 100 - 000

Kajakarstwo

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Li Qiang C-1 200 m 41,456 5. 40,066 3. 40,143 7.
Wang Riwei C-1 1000 m DNS
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Zhou Yu K-1 200 m 42,187 4. 41,017 5. 41,928 11.
K-1 500 m 1:53,043 1. 1:53,311 3. 1:54,994 6.
Ma Qing
Ren Wenjun
K-2 500 m 1:44,491 2. 1:44,780 5. 1:51,582 14.
Li Yue
Liu Haiping
Ma Qing
Ren Wenjun
K-4 500 m 1:38,730 6. 1:37,055 4. 1:40,071 11.

Kajakarstwo górskie

Zawodnicy Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Najlepszy Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Shu Jianming C-1 mężczyzn 110.19 15. 100.68 9. 100.68 13. Q 108.73 14. NQ
Tan Ya K-1 mężczyzn 100.62 17. 101.34 18. 100.62 19. NQ
Li Lu K-1 kobiet 119.63 16. 107.29 11. 107.29 13. Q 111.24 13. NQ

Kolarstwo

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Yao Ping cross-country (k) 1:43:20 24.
Wang Zhen cross-country (m) 3 okrążenia 43.

Kolarstwo torowe

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże Runda 2 Repasaże Ćwierćfinały Półfinały Finał
Czas
Szybkość (km/h)
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Xu Chao indywidualnie (m) 9,939
72,441
Trynidad i Tobago Njisane Phillip
10,373
BYE Niemcy Joachim Eilers Kolumbia Fabian Puerta
Nowa Zelandia Sam Webster
10,753
Wielka Brytania Callum Skinner NQ Australia Patrick Constable
Niemcy Joachim Eilers
Francja Grégory Baugé[1]
6.
Gong Jinjie indywidualnie (k) 10,068 Holandia Elis Ligtlee Australia Stephanie Morton
Francja Virginie Cueff
NQ
Zhong Tianshi indywidualnie (k) 10,820 Niemcy Miriam Welte
11,310
BYE Rosja Anastasija Wojnowa Australia Anna Meares
Niemcy Miriam Welte
11,557
Wielka Brytania Rebecca James NQ Hongkong Lee Wai Sze
Litwa Simona Krupeckaitė
Rosja Anastasija Wojnowa
11,197[1]
5.
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
drużynowo (k) 32,305 OR
55,718
N/A  Hiszpania
31,928 WR
 Rosja
32,107
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Gong Jinjie kobiety 5. 3. NQ
Zhong Tianshi 2. BYE 5. 11.
Omnium
Zawodnik Konkurencja Scratch Wyścig na dochodzenie Wyścig eliminacyjny Wyścig na 500 m Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Suma punktów Pozycja
Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Luo Xiaoling kobiety 15. 12 3:45,186 15. 12 10. 22 36,944 15. 12 14,740 17. 8. 2 12. 68 15.
Wyścig na dochodzenie drużynowy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Pierwsza runda Finał
Czas M. Przeciwnik
Wynik
M. Przeciwnik
Wynik
M.
Fan Yang
Liu Hao
Qin Chenlu
Shen Ping’an
mężczyźni 4:05,152 8.  Włochy
4:04,420
8.  Szwajcaria
4:03,687[2]
8.
Huang Dongyan
Jing Yali
Ma Menglu
Zhao Baofang
Kobiety 4:25,246 6.  Włochy
4:23,678
7.  Polska 7.

Koszykówka

Turniej mężczyzn
  • Zhao Jiwei
  • Sui Ran
  • Guo Ailun
  • Ding Yanyuhang
  • Zhai Xiaochuan
  • Zhou Peng

Tabela grupy

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1  Stany Zjednoczone 4 8 4 0 232-131
2  Australia 4 7 3 1 182-146
3  Francja 4 7 3 1 166-157
4  Serbia 4 5 1 3 154-147
5  Wenezuela 4 5 1 3 131-199
6  Chiny 4 4 0 4 122-207
6 sierpnia 2016
19:00
Raport  Chiny 62 – 119  Stany Zjednoczone   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie:
* Kanada Stephen Seibel
  • Łotwa Oļegs Latiševs
  • Chorwacja Sreten Radović
Rezultaty w kwartach: 10-30, 20-29, 17-32, 15-28
Pkt: Yi 25
Zb: Yi, Zhao po 6 każdy
As: Zhao 5
Pkt: Durant 25
Zb: Anthony, Jordan po 7 każdy
As: Durant 6
8 sierpnia 2016
22:30
Raport  Francja 88 – 60  Chiny   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie:
* Hiszpania Juan Carlos Gonzalez
  • Polska Piotr Pastusiak
  • Portoryko Roberto Vazquez
Rezultaty w kwartach: 19–14, 23–9, 22–22, 24–15
Pkt: De Colo 19
Zb: Batum 10
As: Parker 8
Pkt: Yi 19
Zb: Yi 6
As: Ding, Guo po 4 każdy
10 sierpnia 2016
22:30
Raport  Wenezuela 72 – 68  Chiny   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie:
* Brazylia Cristiano Maranho
  • Brazylia Guilherme Locatelli
  • Chorwacja Sreten Radović
Rezultaty w kwartach: 25–13, 13–22, 13–15, 21–18
Pkt: Colmenares 16
Zb: Colmenares 5
As: Vargas 5
Pkt: Yi 18
Zb: Yi 10
As: Guo, Zhou po 3 każdy
12 sierpnia 2016
14:15
Raprot  Chiny 68 – 93  Australia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie:
* Portoryko Roberto Vázquez
  • Hiszpania Carlos Peruga
  • Chorwacja Sreten Radović
Rezultaty w kwartach: 14–17, 20–27, 16–21, 18–28
Pkt: Yi 20
Zb: Yi 9
As: Guo 5
Pkt: Bairstow 17
Zb: Bairstow 9
As: Dellavedova 8
14 sierpnia 2016
22:30
Raport  Serbia 94 – 60  Chiny   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie:
* Hiszpania Juan Carlos Gonzalez
  • Brazylia Guilherme Locatelli
  • Niemcy Anne Panther
Rezultaty w kwartach: 24–18, 19–10, 35–15, 16–17
Pkt: Bogdanović 19
Zb: Jokić 7
As: Marković, Teodosić po 5 każdy
Pkt: Yi 20
Zb: Wang 8
As: Guo 8

Reprezentacja Chin została sklasyfikowana na 12. miejscu.

Turniej kobiet
  • Zhao Zhifang
  • Chen Xiaojia
  • Li Shanshan
  • Shao Ting
  • Wu Di
  • Sun Mengxin
  • Lu Wen
  • Huang Sijing
  • Gao Song
  • Sun Mengran
  • Huang Hongpin
  • Chen Nan
Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1  Stany Zjednoczone 5 10 5 0 520-316
2  Hiszpania 5 9 4 1 387-333
3  Kanada 5 8 3 2 340-347
4  Serbia 5 7 2 3 385-406
5  Chiny 5 6 1 4 371-428
6  Senegal 5 5 0 5 309-482
6 sierpnia 2016
14:15
Raport  Chiny 68 – 90  Kanada   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 2 314
Sędziowie:
* Hiszpania Juan Carlos García
  • Angola Carlos Júlio
  • Niemcy Anne Panther
Rezultaty w kwartach: 9-19, 17-18, 20-23, 22-30
Pkt: Chen N 13
Zb: Sun Meng 5
As: Chen X, Sun Meng 3
Pkt: Tatham 20
Zb: Gaucher 10
As: Gaucher 7
8 sierpnia 2016
19:45
Raport  Senegal 64 – 101  Chiny   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 2 907
Sędziowie:
* Kanada Karen Lasuik
  • Angola Carlos Júlio
  • Maroko Chahinaz Boussetta
Rezultaty w kwartach: 21-26, 17-21, 15-26, 11-28
Pkt: Traoré 16
Zb: Diarra 8
As: Dieng 4
Pkt: Shao,Sun Meng 17
Zb: Lu 7
As: Zhao 6
10 sierpnia 2016
12:15
Raport  Chiny 68 – 89  Hiszpania   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 1 230
Sędziowie:
* Francja Eddie Viator
  • Argentyna Leandro Lezcano
  • Dominikana Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 18-14, 20-27, 21-23, 9-25
Pkt: Shao 14
Zb: Sun Meng 8
As: Chen 6
Pkt: Torrens 32
Zb: Nichols 10
As: Palau 7
12 sierpnia 2016
12:15
Raport  Serbia 80 – 72  Chiny   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 2 219
Sędziowie:
* Grecja Christos Christodoulou
  • Dominikana Natalia Cuello
  • Wybrzeże Kości Słoniowej Nadege Zouzou
Rezultaty w kwartach: 24-14, 16-20, 26-9, 14-29
Pkt: Dabović 23
Zb: Page, Petrović 8
As: Petrović 6
Pkt: Shao 16
Zb: Huang, Sun Meng 7
As: trzy zawodniczki 3
14 sierpnia 2016
12:15
Raport  Chiny 62 – 105  Stany Zjednoczone   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 2 957
Sędziowie:
* Filipiny Ferdinand Pascual
  • Niemcy Robert Lottermoser
  • Maroko Chahinaz Boussetta
Rezultaty w kwartach: 9-32, 17-28, 14-18, 22-27
Pkt: Sun Meng 16
Zb: Chen X 6
As: Chen X 6
Pkt: Charles, Griner 18
Zb: Griner 13
As: Moore 8

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Zhu Renxue maraton N/A 2:25:31 96.
Dong Guojian N/A 2:15:32 29.
Duo Bujie N/A 2:24:22 91.
Han Yucheng chód 50 km N/A 4:32:35 47.
Wang Zhendong N/A 3:48:50 11.
Yu Wei N/A 3:43:00 5.
Chen Ding chód 20 km N/A 1:23:54 39.
Cai Zelin N/A 1:19:26
Wang Zhen N/A 1:19:14
Su Bingtian 100 m BYE 10,17 3. 10,08 4 NQ
Xie Zhenye BYE 10,08 1. 10,11 7. NQ
Zhang Peimeng BYE 10,36 7. NQ
Zhang Peimeng 110 m przez płotki 13,69 7. N/A NQ
Mo Youxue
Su Bingtian
Tang Xingqiang
Xie Zhenye
Yang Yang
Zhang Peimeng
sztafeta 4 × 100 m 37,82 AS 2. N/A 37,90 4.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Gao Xinglong skok w dal NM - NQ
Huang Changzhou 7,95 9. 7,85 11.
Wang Jianan 8,24 1. 8,17 5.
Cao Shuo trójskok 16,97 5. 17,13 4.
Dong Bin 17,10 2. 17,58
Xu Xiaolong 16,65 11. 16,41 11.
Zhang Guowei skok wzwyż 2,22 25. NQ
Wang Yu 2,22 32. NQ
Huang Bokai skok o tyczce 5,45 16. NQ
Xue Changrui 5,70 4. 5,65 6.
Yao Jie 5,60 14. NQ

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Hua Shaoqing maraton N/A 2:45:09 79.
Yue Chao N/A 2:39:09 53.
Zhang Xinyan 3000 m z przeszkodami 9:31,47 19. N/A NQ
Wei Yongli 100 m BYE 11,48 5. NQ
Yuan Qiqi BYE 11,56 6. NQ
Wang Chunyu 800 m 1:59,93 4. N/A 2:04,5 8. NQ
Wu Shuijiao 100 m przez płotki 13,03 4. N/A NQ
Liu Hong chód na 20 km N/A 1:28:35
Lü Xiuzhi N/A 1:28:42
Qieyang Shenjie N/A 1:29:04 5.
Ge Manqi
Kong Lingwei
Liang Xiaojing
Lin Huijun
Wei Yongli
Yuan Qiqi
sztafeta 4 × 100 m 42,70 4. N/A NQ

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Liu Tingting rzut młotem 69,14 16. NQ
Wang Zheng 70,60 10. NM -
Zhang Wenxiu 73,58 2. 76,75
Li Lingwei rzut oszczepem 60,91 15. NQ
Liu Shiying 57,16 23. NQ
Lü Huihui 63,28 7. 64,04 7.
Bian Ka pchnięcie kulą 17,68 16. NQ
Gao Yang 16,17 33. NQ
Gong Lijiao 18,74 5. 19,39 4.
Li Ling skok o tyczce 4,55 16. NQ
Ren Mengqian NM - NQ
Chen Yang rzut dyskiem 61,44 10. 63,11 7.
Feng Bin 62,01 8. 63,06 8.
Su Xinyue 65,14 2. 64,37 5.
Li Xiaohong trójskok 13,30 34. NQ

Łucznictwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Gu Xuesong Indywidualnie 670 17. Kazachstan Duziełbajew
L 4–6
NQ 33.
Wang Dapeng 667 19. Kolumbia Malavé Burgos
L 2–6
NQ 33.
Xing Yu 660 32. Indonezja Agatha
L 1–7
NQ 33.
Gu Xuesong
Wang Dapeng
Xing Yu
Drużynowo 1997 6. BYE  Brazylia
D'Almeida
Oliveira
Xavier
W 6–2
 Włochy
Galiazzo
Nespoli
Pasqualucci
W 6–0
 Stany Zjednoczone
Ellison
Kaminski
Garrett
L 0–6
 Australia
Worth
Potts
Tyack
L 2–6
4.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Cao Hui Indywidualnie 631 28. Azerbejdżan Senyuk
W 7–1
Rosja Dashidorzhieva
W 6–4
Niemcy Lisa Unruh
L 6–2
NQ 9.
Qi Yuhong 649 11. Brazylia Canetta
W 7–1
Słowenia Longová
W 6–0
Wu Jx
L 5-6
NQ 9.
Wu Jiaxin 653 6. Japonia Hayashi
W 7–1
Mołdawia Mirca
W 6–0
Qi Yh
W 6–5
Korea Południowa Ki B-b
L 2-6
NQ 6.
Cao Hui
Qi Yuhong
Wu Jiaxin
Drużynowo 1933 3. BYE  Włochy
Sartori
Boari
Mandia
L 3-5
NQ 7.

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Cao Zhongrong mężczyźni 17 22. 204 2:00,08 5. 340 0 4. 300 11:51,14 28. 589 1433 16.
Guo Jianli 19 17. 214 2:01,94 10. 335 14 15. 286 11:45,98 27. 595 1430 18.
Chen Qian kobiety 22 5. 232 2:18,75 20. 284 8 13. 292 12:45,07 9. 535 1343 4.
Zhang Xiaonan 22 6. 232 2:22,67 33. 272 21 21. 279 13:20,79 26. 500 1285 18.

Piłka nożna

Turniej kobiet

  • Reprezentacja kobiet
  • Zhao Lina
  • Liu Shanshan
  • Xue Jiao
  • Gao Chen
  • Wu Haiyan
  • Li Dongna
  • Li Ying
  • Tan Ruyin
  • Ma Xiaoxu
  • Yang Li
  • Wang Shanshan
  • Wang Shuang
  • Pang Fengyue
  • Zhao Rong
  • Zhang Rui
  • Yang Man
  • Gu Yasha
  • Zhang Yue

Grupa E

Zespół M Z R P GZ GS GR Pkt
 Brazylia 3 2 1 0 8 1 +7 7
 Chiny 3 1 1 1 2 3 -1 4
 Szwecja 3 1 1 1 2 5 -3 4
 Południowa Afryka 3 0 1 2 0 3 -3 0

Ćwierćfinał

Piłka wodna

Turniej kobiet

Reprezentacja Chin

  • Yang Jun
  • Ma Huanhuan
  • Mei Xiaohan
  • Xiong Dunhan
  • Niu Guannan
  • Sun Yating
  • Song Donglun
  • Zhang Cong
  • Zhao Zihan
  • Zhang Weiwei
  • Wang Xinyan
  • Zhang Jing
  • Peng Lin

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Stany Zjednoczone 3 3 0 0 34 14 20 6
 Hiszpania 3 2 0 1 27 29 -2 4
 Węgry 3 1 0 2 29 33 -4 2
 Chiny 3 0 0 3 23 37 -14 0
9 sierpnia 2016
09:00
 Chiny 11 – 13  Węgry Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Chorwacja Nenad Peris
Niemcy Georgios Stavridis
Rezultaty w kwartach: 2-2, 4-4, 3-6, 2-1
Bramki: Ma Huanhuan, Niu Guannan 3 Bramki: Dóra Czigány 4



11 sierpnia 2016
11:40
 Chiny 4 – 12  Stany Zjednoczone Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Polska Radosław Koryzna
Włochy Filippo Gomez
Rezultaty w kwartach: 1-4, 0-3, 2-3, 1-2
Bramki: cztery zawodniczki po 1 Bramki: Musselman, Steffens 4

13 sierpnia 2016
09:00
 Chiny 8 – 12  Hiszpania Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Słowenia Boris Margeta
Argentyna German Moller
Rezultaty w kwartach: 2-3, 4-4, 1-2, 1-3
Bramki: Zhang Cong 3 Bramki: Laura López 4


Ćwierćfinał

15 sierpnia 2016
19:00
 Włochy 12 – 7  Chiny Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Grecja Georgios Stavridis
Rumunia Adrian Alexandrescu
Rezultaty w kwartach: 1-1, 3-1, 4-2, 4-3
Bramki: Roberta Bianconi 3 Bramki: Zhang Cong 3


Miejsca 5 - 8

17 sierpnia 2016
15:10
 Hiszpania 11 – 6  Chiny Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Polska Radosław Koryzna
Włochy Fabio Toffoli
Rezultaty w kwartach: 2-2, 2-0, 4-2, 3-2
Bramki: pięć zawodniczek po 2 Bramki: Ma Huanhuan 2

19 sierpnia 2016
10:00
 Brazylia 5 – 10  Chiny Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Australia Daniel Flahive
Chorwacja Nenad Peris
Rezultaty w kwartach: 2-2, 0-2, 0-2, 3-4
Bramki: Izabella Chiappini 3 Bramki: trzy zawodniczki po 2


Reprezentacja Chin ostatecznie zajęła 7. miejsce.

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Yu Hexin 50m dowolnym 22,20 20. NQ
Ning Zetao 22,38 30. NQ
Ning Zetao 100m dowolnym 48,57 14. 48,37 6. NQ
Yu Hexin 48,87 25. NQ
Sun Yang 200m dowolnym 1:45,75 1. 1:44,63 1. 1:44,65
Shang Keyuan 1:48,46 32. NQ
Sun Yang 400m dowolnym 3:44,23 4. N/A 3:41,68
Qiu Ziao 3:49,45 26. N/A NQ
Sun Yang 1500m dowolnym 15:01,97 16. N/A NQ
Qiu Ziao 15:06,71 20. N/A NQ
Xu Jiayu 100m grzbietowym 53,01 2. 52,73 2. 52,31
Li Guangyuan 54,36 21. NQ
Xu Jiayu 200m grzbietowym 1:55,51 2. 1:55,66 2. 1:55,16 4.
Li Guangyuan 1:56,85 11. 1:55,92 4. 1:55,89 6.
Li Xiang 100m klasycznym 59,55 11. 1:00,25 7. NQ
Yan Zibei 1:00,88 27. NQ
Mao Feilian 200m klasycznym 2:09,80 9. 2:09,64 5. NQ
Li Xiang 2:10,17 13. 2:10,93 6. NQ
Li Zhuhao 100m motylkowym 51,78 8. 51,51 3. 51,26 5.
Zhang Qibin 52,84 27. NQ
Li Zhuhao 200m motylkowym 1:56,72 16. 1:57,62 8. NQ
Wu Yuhang 1:59,04 27. NQ
Wang Shun 200m zmiennym 1:58,98 8. 1:58,12 2. 1:57,05
Hu Yixuan 2:00,70 22. NQ
Wang Shun 400m zmiennym 4:14,46 10. N/A NQ
Zu Lijun 10 km N/A 1:53:02,0 4.
He Jianbin
Lin Yongqing
Ning Zetao
Yu Hexin
4 × 100m dowolnym DSQ N/A NQ
Xu Jiayu
Li Xiang
Li Zhuhao
Ning Zetao
4 × 100m zmiennym 3:32,57 4. N/A DSQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Liu Xiang 50m dowolnym 24,91 18. NQ
Chen Xinji DNS NQ
Zhu Menghui 100m dowolnym 54,15 11. 53,98 5. NQ
Shen Duo 54,41 15. NQ
Shen Duo 200m dowolnym 1:56,52 6. 1:56,03 1. 1:55,25 5.
Ai Yanhan 1:56,77 8. 1:57,41 6. NQ
Zhang Yuhan 400m dowolnym 4:06,30 9. N/A NQ
Cao Yue 4:19,57 28. N/A NQ
Hou Yawen 800m dowolnym 8:30,59 11. N/A NQ
Zhang Yuhan 8:35,32 18. N/A NQ
Shi Jinglin 100m klasycznym 1:05,78 5. 1:06,31 2. 1:06,37 4.
Zhang Xinyu 1:07,59 22. NQ
Shi Jinglin 200m klasycznym 2:24,33 9. 2:22,37 3. 2:22,28
Yu Jingyao 2:28,65 24. NQ
Lu Ying 100m motylkowym 57,08 5. 57,15 4. 56,76 4.
Chen Xinyi DSQ
Zhang Yufei 200m motylkowym 2:07,55 8. 2:06,95 2. 2:07,40 6.
Zhou Yilin 2:08,21 12. 2:06,52 1. 2:07,37 5.
Fu Yuanhui 100m grzbietowym 1:00,02 9. 58,95 3. 58,76
Wang Xue’er 1:00,59 14. 1:01,44 8. NQ
Liu Yaxin 200m grzbietowym 2:08,84 6. 2:07,56 2. 2:09,03 7.
Chen Jie 2:14,18 27. NQ
Ye Shiwen 200m zmiennym 2:10,56 7. 2:09,33 2. 2:13,56 8.
Zhou Min 2:14,81 23. NQ
Ye Shiwen 400m zmiennym 4:45,86 27. N/A NQ
Zhou Min 4:50,38 32. N/A NQ
Xin Xin 10 km N/A 1:57:14,4 4.
Zhu Menghui
Sun Meichen
Tang Yi
Shen Duo
4 × 100m dowolnym 3:37,25 9. N/A NQ
Ai Yanhan
Zhang Yuhan
Dong Jie
Wang Shijia
Shen Duo
Zhang Yuhan
4 × 200m dowolnym 7:49,58 3. N/A 7:47,96 4.
Fu Yuanhui
Zhang Xinyu
Lu Ying
Shen Duo
Shi Jinglin
Zhu Menghui
4 × 100m zmiennym 3:58,23 6. N/A 3:55,18 4.

Pływanie synchroniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Runda techniczna Runda dowolna Razem Miejsce Runda techniczna Runda dowolna Razem Miejsce
Huang Xuechen
Sun Wenyan
Duety 95,3688 96,0667 191,4355 2. 95,3688 97,0000 192,3688
Huang Xuechen
Sun Wenyan
Zeng Zhen
Liang Xinping
Gu Xiao
Yin Chengxin
Guo Li
Tang Mengni
Li Xiaolu
Drużyny N/A 95,6174 97,3667 192,9841

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Long Qingquan -56 kg 137 kg 1. 170 kg 1. 307 kg WR
Chen Lijun -62 kg - DNF
Shi Zhiyong -69 kg 162 kg 2. 190 kg 1. 352 kg
Lü Xiaojun -77 kg 177 kg 1. 202 kg 2. 379 kg WR
Tian Tao -85 kg 178 kg 2. 217 kg 1. 396 kg
Yang Zhe -105 kg 190 kg 4. 225 kg 3. 415 kg 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Li Yajun -53 kg 101 kgOR 1. - DNF
Deng Wei -63 kg 115 kg 1. 147 kg 1. 262 kg WR
Xiang Yanmei -69 kg 116 kg 1. 145 kg 1. 261 kg
Meng Suping +75 kg 130 kg 2. 177 kg 1. 307 kg

Siatkówka

Kobiety

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Chiny kobiety  Holandia
2 : 3
 Włochy
3 : 0
 Portoryko
3 : 0
 Serbia
0 : 3
 Stany Zjednoczone
1 : 3
4.  Brazylia
3 : 2
 Holandia
3 : 1
 Serbia
3 : 1

Siatkówka plażowa

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Wang Fan
Yue Yuan
kobiety Szwajcaria Isabelle Forrer
Szwajcaria Anouk Vergé-Dépré
2:1 (24-22,18-21,15-12)
Stany Zjednoczone April Ross
Stany Zjednoczone Kerri Walsh Jennings
0:2 (16-21, 9-21)
Australia Mariafe Artacho del Solar
Australia Nicole Laird
2:0 (21-16, 21-11)
2 Brazylia Ágatha Bednarczuk
Brazylia Bárbara Seixas
0:2 (12-21, 16-21)
NQ

Skoki do wody

Mężczyźni
Zawodnicy Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Cao Yuan trampolina 3 m indywidualnie 498,70 1. 489,10 1. 547,60
He Chao 380,35 21. NQ
Chen Aisen wieża 10 m indywidualnie 545,35 3. 559,90 1. 585,30
Qiu Bo 546,75 2. 504,70 2. 488,20 6.
Cao Yuan
Qin Kai
trampolina 3 m synchronicznie BYE 443.70
Chen Aisen
Lin Yue
wieża 10 m synchronicznie BYE 496.98
Kobiety
Athlete Event Preliminaries Semifinals Final
Points Rank Points Rank Points Rank
He Zi trampolina 3 m indywidualnie 367.05 2. 364.05 2. 387,90
Shi Tingmao 357.55 3. 385.00 1. 406,05
Ren Qian wieża 10 m indywidualnie| 385,80 2. 362,40 3. 439,25
Si Yajie 397,45 1. 389,30 1. 419,40
Shi Tingmao
Wu Minxia
trampolina 3 m synchronicznie BYE 345.60
Chen Ruolin
Liu Huixia
wieża 10 m synchronicznie BYE 354.00

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Cao Yifei 10m karabin pneumatyczny 625,5 9. N/A NQ
50m karabin małokalibrowy leżąc 620,8 30. N/A NQ
Hui Zicheng 50m karabin małokalibrowy 3 postawy 1171 15. N/A NQ
Zhu Qinan 1176 4. N/A 414,8 6.
Yang Haoran 10m karabin pneumatyczny 620,5 31. N/A NQ
Zhao Shengbo 50m karabin małokalibrowy leżąc 618,7 38. N/A NQ
Pu Qifeng 10m pistolet pneumatyczny 577 16. N/A NQ
Pang Wei 590 1. N/A 180,4
50m pistolet dowolny 565 2. N/A 67,2 8.
Wang Zhiwei 556 8. N/A 129,4 5.
Li Yuehong 25m pistolet szybkostrzelny 584 5. N/A 27
Zhang Fusheng 590 2. N/A 21 4.
Hu Binyuan trap podwójny 135 (+7) 8. NQ
Pan Qiang 133 12. NQ

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Yi Siling 10m karabin pneumatyczny 415,9 8. N/A 185,4
Du Li 420,7 OR 1. N/A 207,0
karabim małokalibrowy 50m 3 pozycje 586 4. N/A 447,4
Zhang Binbin 582 7. N/A 458,4
Guo Wenjun 10m pistolet pneumatyczny 378 30. N/A NQ|
Zhang Mengxue 384 7. N/A 199,4
Zhang Jingjing 25m pistolet sportowy 592 OR 1. 17 3. 4 4.
Chen Ying 570 30. NQ
Chen Fang trap 64 15. NQ
Wei Meng skeet 73 1. 14 3. 15 (+6) 4.
Wei Ning 68 9. NQ

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Miejsca 5-8. Półfinały Mecz o 5. miejsce Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jiao Yunlong szpada indywidualnie Brazylia Guilherme Melaragno
W (15-13)
Ukraina Bohdan Nikiszyn
P (11-15)
NQ N/A NQ N/A NQ
Lei Sheng floret indywidualnie BYE Francja Erwann Le Péchoux
P (9-15)
NQ N/A NQ N/A NQ
Ma Jianfei BYE Brazylia Ghislain Perrier
W (15-14)
Chen Haiwei
P (12-15)
NQ N/A NQ N/A NQ
Chen Haiwei BYE Wielka Brytania Laurence Halsted
W (15-9)
Ma Jianfei
W (15-12)
Rosja Timur Safin
P (7-15)
N/A NQ N/A NQ
Sun Wei szabla indywidualnie N/A Rumunia Tiberiu Dolniceanu
P (7-15)
NQ N/A NQ N/A NQ
Chen Haiwei
Lei Sheng
Ma Jianfei
Shi Jialuo
floret drużynowo N/A  Francja
P (42-45)
 Brazylia
W (43-41)
NQ  Wielka Brytania
W (45-38)
NQ 5.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Miejsca 5-8. Półfinały Mecz o 5. miejsce Finał
3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Shen Chen szabla indywidualnie BYE Polska Małgorzata Kozaczuk
P (9-15)
NQ N/A NQ N/A NQ
Liu Yongshi floret indywidualnie BYE Węgry Edina Knapek
W (15-9)
Stany Zjednoczone Lee Kiefer
W (15-9)
Włochy Elisa Di Francisca
P (10-15)
N/A NQ N/A NQ
Le Huilin BYE Maroko Youssra Zekrani
W (15-4)
Francja Ysaora Thibus
P (13-15)
NQ N/A NQ N/A NQ
Sun Yiwen szpada indywidualnie BYE Wybrzeże Kości Słoniowej Gbahi Gwladys Sakoa
W (15-11)
Estonia Irina Embrich
W (15-12)
Tunezja Sarra Besbes
W (14-11)
N/A Włochy Rossella Fiamingo
P (11-12)
N/A Francja Lauren Rembi
W (15-13)
Sun Yujie BYE Korea Południowa Kang Young-mi
P (10-15)
NQ N/A NQ N/A NQ
Xu Anqi BYE Francja Marie-Florence Candassamy
P (8-15)
NQ N/A NQ N/A NQ
Sun Yiwen
Hao Jialu
Sun Yujie
Xu Anqi
szpada drużynowo N/A  Ukraina
W (42-34)
N/A  Estonia
W (45-36)
N/A  Rumunia
P (38-44)

Taekwondo

Zawodnicy Konkurencje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Zhao Shuai do 58 kg mężczyzn Hiszpania Jesús Tortosa
W 7-3
Maroko Omar Hajjam
W 8-1
Meksyk Carlos Navarro
W 9-4
N/A Tajlandia Tawin Hanprab
W 6-4
Qiao Sen powyżej 80 kg mężczyzn Uzbekistan Dmitrij Szokin
P 8-15
NQ
Wu Jingyu do 49 kg kobiet Huang Huai-hsuan
W 10-1
Serbia Tijana Bogdanović
P 7-17
NQ Azerbejdżan Patimat Abakarowa
P 3-4
NQ
Zheng Shuyin powyżej 67 kg kobiet Nepal Nisha Rawal
W 2-0
Francja Gwladys Épangue
W 4-1
Wielka Brytania Bianca Walkden
W 4(SUD)-1
N/A Meksyk María Espinoza
W 5-1

Tenis stołowy

Mężczyźni
Zawodnicy Konkurencje Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ma Long gra pojedyncza mężczyzn BYE Dania Groth
W 4–0
Korea Południowa Jung Y-s
W 4–2
Nigeria Aruna
W 4–0
Japonia Mizutani
W 4–2
Zhang Jike
W 4–2
Zhang Jike BYE Chen C-a
W 4–0
Rumunia Crișan
W 4–0
Japonia Niwa
; W 4–1
Białoruś Samsonov
W 4–1
Ma L
L 2-4
Ma Long
Xu Xin
Zhang Jike
Drużynowo BYE  Nigeria
Toriola
Aruna
Abidoun
W 3-0
 Wielka Brytania
Pitchford
Drinkhall
Walker
W 3-0
 Korea Południowa
Youngsik Jeoung
Saehyuk Joo
Sangsu Lee
W 3-0
 Japonia
Kōki Niwa
Jun Mitzutani
Maharu Yoshimura
W 3-0
Kobiety
Zawodnicy Konkurencje Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ding Ning Pojedynczo BYE Rumunia Samara
W 4–0
Hongkong Doo H K
W 4–0
Niemcy Han Y
W 4–0
Korea PółnocnaKim S-i
W 4–1
Li Xx
W 4–3
Li Xiaoxia BYE Szwecja Li F
; W 4–0
Hongkong Lee H C
; W 4–0
Cheng I-c
; W 4–0
Japonia Fukuhara
W 4–0
Ding N
L 3-4
Ding Ning
Li Xiaoxia
Liu Shiwen
Drużynowo BYE  Brazylia
Kumahara
Gui
Bruna Takahashi
W 3-0
 Korea Północna
Ri M-s
Ri M-g
Kim S-i
W 3-0
 Singapur
Feng Tw
Yu Mg
Zhou Yh
W 3-0
 Niemcy
Hang Ying
Petrissa Solia
Shan Xiaona
W 3-0

Tenis ziemny

Zawodnicy Konkurencje 1/64 1/32 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Peng Shuai Singiel kobiet Wielka Brytania Watson
; L 4–6, 7–6(7–5), 3–6
NQ
Wang Qiang Rosja Kuznetsova
; L 1–6, 6–4, 0–6
NQ
Zhang Shuai Szwajcaria Bacsinszky
; W 6–7(4–7), 6–4, 7–6(9–7)
Niemcy Siegemund
; L 2–6, 4–6
NQ
Zheng Saisai Polska Radwańska
; W 6–4, 7–5
Rosja Kasatkina
; L 1–6, 4–6
NQ
Peng Shuai
Zhang Shuai
debel kobiet N/A Indie Mirza /
Thombare
; W 7–6(8–6), 5–7, 7–5
Czechy Hlaváčková /
Hradecká
; L 4–6, 4–6
NQ
Xu Yifan
Zheng Saisai
N/A Ukraina L Kichenok /
N Kichenok
; W 6–0, 6–3
Włochy Errani /
Vinci
; L 2–6, 3–6
NQ

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Sun Man
Wang Chunxin
LM2x 6:30,83 4. 7:03,88 2. 7:01,49 6. 6:40,74 5. 11.
Jin Wei
Wang Tiexin
Yu Chenggang
Zhao Jingbin
LM4- 6:03,43 2. BYE 6:27,27 5. 6:32,78 2. 8.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Duan Jingli W1x 8:18,57 1. N/A 7:27,88 2. 7:43,97 1. 7:24:13 3.
Miao Tian
Zhang Min
W2- 7:15,66 3. BYE N/A 7:30,90 4. 7:17,12 1. 7.
Lü Yang
Zhu Weiwei
W2x 7:25,19 2. BYE N/A 7:05,31 6. 7:74,68 5. 11.
Huang Wenyi
Pan Feihong
LW2x 7:00,13 1. BYE N/A 7:20,94 3. 7:06,49 3.
Jiang Yan
Wang Yuwei
Zhang Ling
Zhang Xinyue
W4x 6:40,21 4. 6:28,49 3. N/A 6:59,45 6. 6.

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/
3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Wang Lumin -59 kg BYE Ekwador Andrés Montaño
W (8:0)
Kuba Ismael Borrero
P (0:8)
NQ BYE Kirgistan Arsen Eralijew
P (2:4)
NQ 8.
Yang Bin -75 kg BYE Maroko Zijad Ajt Ikram
W (5-0)
Rosja Roman Własow
P (0-8)
NQ BYE Korea Południowa Kim Hyeon-woo
P (1-3)
NQ 9.
Peng Fei -85 kg BYE| Białoruś Dżawid Gamzatow
P (4-0)
NQ 17.
Xiao Di -98 kg BYE Kuba Yasmany Lugo
P (0-2)
NQ BYE Ghasem Rezaji
P (0-7)
NQ 19.
Meng Qiang -130 kg BYE Baszir Babadżanzade
P (0-3)
NQ 13.
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/
3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ye’erlanbieke Katai -65 kg Australia Sahit Prizreni
W (6:1)
Mongolia Gandzorigijn Mandachnaran
P (0-3)
NQ 12.
Bi Shengfeng -86 kg BYE Azerbejdżan Şərif Şərifov
P (0-4)
NQ 19.
Deng Zhiwei -125 kg BYE Armenia Lewan Berianidze
P (1-3)
NQ 13.
Kobiety - styl wolny
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/
3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sun Yanan -48 kg BYE Kanada Jasmine Mian
W (14-4)
Indie Vinesh Phogat
W (2-1)
Japonia Eri Tōsaka
P (3-8)
BYE Kazachstan Żułdyz Eszymowa
W (10-0)
Zhong Xuechun -53 kg Niemcy Nina Hemmer
W (6-1)
Stany Zjednoczone Helen Maroulis
P (0-10)
NQ Ukraina Julija Błahinia
W (11-1)
Korea Północna Jong Myong-suk
W (5-5)
Szwecja Sofia Mattsson
P (0-6)
5.
Xu Rui -63 kg BYE Ukraina Julija Ostapczuk
W (3-1)
Rosja Inna Trażukowa
P (4-5)
NQ 11.
Zhou Feng -69 kg BYE Niemcy Aline Focken
P (1-11)
NQ 12.
Zhang Fengliu -75 kg BYE Estonia Epp Mae
W (3-1)
Kanada Erica Wiebe
P (1-3)
NQ BYE Niemcy Maria Selmaier
W (4-0)
Białoruś Wasilisa Marzaluk
W (3-1)

Żeglarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Wang Aichen RS:X 16 18 8 18 19 16 6 4 15 10 10 15 NQ 135 13.
Gong Lei Finn 22 DNF 20 16 21 20 19 22 21 17 N/A NQ 178 22.
Wang Wei
Xu Zangjun
470 23 12 13 22 19 11 19 15 19 12 N/A NQ 142 18.
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Wyścig Punkty Pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Chen Peina RS:X 9 11 11 15 7 1 4 10 4 1 1 1 6 60
Xu Lijia Laser Radial 3 DSQ 3 1 8 12 DSQ DSQ 19 13 N/A NQ 135 18.
Huang Lizhu
Wang Xiaoli
470 12 10 14 13 16 16 17 13 4 16 N/A NQ 113 16

M = wyścig medalowy

Przypisy

  1. a b Wyścig o 5. miejsce
  2. Wyścig o 7.miejsce.

Bibliografia

  • Chiny (ang.). rio2016.com. [dostęp 2016-08-05]. [zarchiwizowane z tego adresu].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article