Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Kod MKOl CHN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Seul
Chorąży Hongbo, ZhaoZhao Hongbo
Liczba zawodników 57 w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 16.
Złoto
0
Srebro
6
Brąz
2
Razem
8

Chińską Republikę Ludową na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 57 zawodników – 15 mężczyzn i 42 kobiety. Zdobyli oni łącznie osiem medali (6 srebrnych i 2 brązowe), z czego najwięcej wywalczyła zawodniczka short trackuYang Yang. Najmłodszą reprezentantką była Song Li, która w dniu rozpoczęcia igrzysk miała niespełna siedemnaście lat, a najstarszą – Xue Ruihong, mająca prawie 30 lat.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Srebro
Nannan, XuXu Nannan
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne kobiet
Srebro
Yulong, AnAn Yulong
Short track
500 m mężczyzn
Srebro
Jiajun, LiLi Jiajun
Short track
1 000 m mężczyzn
Srebro
Yang (S), YangYang Yang (S)
Short track
500 m drużynowo kobiet
Srebro
Yang (S), YangYang Yang (S)
Short track
1 000 m kobiet
Srebro
Yang (S), YangYang Yang (S)
Yang (A), YangYang Yang (A)
Chunlu, WangWang Chunlu
Dandan, SunSun Dandan
Short track
3 000 m drużynowo kobiet
Brąz
Kai, FengFeng Kai
Ye, YuanYuan Ye
Yulong, AnAn Yulong
Jiajun, LiLi Jiajun
Short track
5 000 m drużynowo mężczyzn
Brąz
Lu, ChenChen Lu
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki

Skład kadry

Biathlon

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Yu Shumei Bieg na 7,5 km 23:44,0 0 23:44,0 5.
Sun Ribo 25:29,0 3 25:29,0 39.
Yu Shumei Bieg na 15 km 54:41,3 2:00 56:41,3 9.
Sun Ribo 52:19,2 6:00 58:19,2 21.
Yu Shumei
Sun Ribo
Liu Jinfeng
Liu Xianying
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:43:32,6 1 1:43:32,6 7.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Qu Donghai Bieg na 50 km 2:16:42,3 29.
Bieg na 10 km Nie ukończył biegu
Wu Jintao 32:57,7 81.
Bieg na 30 km Nie ukończył biegu
Bieg łączony 52:28,1 68.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Luan Zhengrong Bieg na 5 km 20:30,0 68.
Guo Dongling 20:58,0 72.
Luan Zhengrong Bieg na 15 km 53:48,4 51.
Guo Dongling 54:50,6 55.
Luan Zhengrong Bieg łączony 35:47,3 62.
Guo Dongling 36:58,2 65.

Hokej na lodzie

Turniej kobiet

 Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - turniej kobiet.

Reprezentacja kobiet

  • Chen Jing
  • Dang Hong
  • Diao Ying
  • Gong Ming
  • Guo Hong
  • Guo Lili
  • Guo Wei
  • Huo Lina
  • Li Xuan
  • Liu Chunhua
  • Liu Hongmei
  • Lu Yan
  • Ma Jinping
  • Ma Xiaojun
  • Sang Hong
  • Wang Wei
  • Xu Lei
  • Yang Xiuqing
  • Zhang Jing
  • Zhang Lan

Runda kwalifikacyjna

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Stany Zjednoczone 5 5 0 0 33 7 +26 10
 Kanada 5 4 0 1 28 12 +16 8
 Finlandia 5 3 0 2 27 10 +17 6
 Chiny 5 2 0 3 10 15 -5 4
 Szwecja 5 1 0 4 10 21 -11 2
 Japonia 5 0 0 5 2 45 -43 0

Wyniki

8 lutego 1998 Stany Zjednoczone  5:0  Chiny

9 lutego 1998 Kanada  2:0  Chiny

11 lutego 1998 Chiny  6:1  Japonia

12 lutego 1998 Chiny  3:1  Szwecja

14 lutego 1998 Finlandia  6:1  Chiny

Mecz o 3.miejsce

17 lutego 1998 Finlandia  4:1  Chiny

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Chen Lu Solistki 5,0
Guo Zhengxin Soliści 14,0 8.
Shen Xue
Zhao Hongbo
Pary sportowe 9,0 5.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Li Yu 36,79 27. 36,79 26. 73,58 27. 1:14,50 38.
Liu Hongbo 36,77 25. 36,95 32. 73,72 28. 1:15,06 40.
Dai Dengwen 37,03 33. 36,95 32. 73,98 31. 1:14,20 36.
Wu Fenglong Nie ukończył biegu|
Wan Chunbo 1:54,64 36.
Feng Qingbo 1:56,45 43.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Xue Ruihong 39,49 14. 39,53 13. 79,02 14. 1:21,84 28.
Wang Manli 40,01 22. 40,06 22. 80,07 22. 1:22,13 31.
Yang Chunyuan 39,92 19. 40,24 24. 80,16 23. 1:22,20 32.
Jin Hua 1:04,07 37. 40,32 25. 1:44,39 36.
Li Xuesong 1:21,54 26. 2:08,05 31.
Song Li 2:05,98 28. 4:28,99 26.

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Ou Xiaotao Skoki akrobatyczne 79,97 103,87 183,84 17. Nie awansował |

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Xu Nannan Skoki akrobatyczne 88,83 93,18 182,01 1. 87,57 99,40 186,97
Guo Dandan 85,68 78,27 163,95 8. 89,81 69,93 159,74 7.
Ji Xiao’ou 86,10 81,32 167,42 6. Nie stanęła na starcie rundy finałowej 12.
Yin Hong 69,61 21,12 90,73 24. Nie awansowała

Short track

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
An Yulong Bieg na 500 metrów 43,748 1. 43,384 1. 43,795 2. 43,022
Li Jiajun 43,831 1. 42,861 1. Dyskwalifikacja 9.
Feng Kai 44,817 2. 44,384 3. Nie awansował 14.
Li Jiajun Bieg na 1000 metrów 1:34,023 2. 1:34,510 1. 1:32,183 2. 1:32,428
An Yulong 1:32,731 2. 1:29,784 3. Nie awansował 14.
Feng Kai 1:31,724 3. Nie awansował 18.
Li Jiajun
Feng Kai
Yuan Ye
An Yulong
Sztafeta 5000 metrów 7:05,797 2. 7:11,559

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Yang Yang (S) Bieg na 500 metrów 46,136 1. 46,578 2. 45,101 2. 46,627
Wang Chunlu 45,655 1. 46,091 1. 45,655 2. Nie ukończyła biegu 8.
Yang Yang (A) 46,815 1. Dyskwalifikacja 15.
Yang Yang (S) Bieg na 1000 metrów 1:35,244 1. 1:37,252 2. 1:35,721 2. 1:43,343
Yang Yang (A) 1:37,062 1. 1:31,991 1. 1:34,688 1. Dyskwalifikacja 8.
Wang Chunlu Dyskwalifikacja Nie ukończyła konkurencji
Yang Yang (A)
Yang Yang (S)
Wang Chunlu
Sun Dandan
Sztafeta 3000 metrów 4:22,342 2. 4:16,383

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article