Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Kod MKOl CHN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Zhang Min
Liczba zawodników 66 w 38 konkurencjach w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 13.
Złoto
2
Srebro
2
Brąz
4
Razem
10

Chińską Republikę Ludową na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 66 zawodników, 21 mężczyzn i 45 kobiet.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Yang (A), YangYang Yang (A)
Short track
500 m kobiet
Złoto
Yang (A), YangYang Yang (A)
Short track
1 000 m kobiet
Srebro
Jiajun, LiLi Jiajun
Short track
1500 m mężczyzn
Srebro
Dandan, SunSun Dandan
Yang (A), YangYang Yang (A)
Chunlu, WangWang Chunlu
Yang (S), YangYang Yang (S)
Short track
3 000 m drużynowo kobiet
Brąz
Yang (S), YangYang Yang (S)
Short track
1 000 m kobiet
Brąz
Chunlu, WangWang Chunlu
Short track
500 m kobiet
Brąz
Jiajun, LiLi Jiajun
Yulong, AnAn Yulong
Ye, LiLi Ye
Kai, FengFeng Kai
Wei, GuoGuo Wei
Short track
5 000 m drużynowo
Brąz
Xue, ShenShen Xue
Hongbo, ZhaoZhao Hongbo
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Zhang Qing Sprint mężczyzn 27:45,3 1 56.
Bieg pościgowy 39:11,1 5 53.
Bieg indywidualny 58:13,9 4 59.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Yu Shumei Sprint kobiet - 7,5 km 22:29,9 1 20.
Liu Xianying 23:18,9 1 42.
Kong Yingchao 24:30,2 3 56.
Sun Ribo 24:32,4 3 57.
Yu Shumei Bieg pościgowy - 10 km 37:02,6 6 44.
Sun Ribo Bieg indywidualny - 15 km 50:04,7 1 15.
Liu Xianying 50:09,4 0 17.
Kong Yingchao 53:38,0 2 44.
Yu Shumei 53:43,0 5 46.
Yu Shumei
Sun Ribo
Liu Xianying
Kong Yingchao
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:34:45,6 0 13.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Han Dawei Bieg na 15 km 42:34,5 56.
Bieg na 30 km 1:25:42,4 65.
Bieg na 50 km 2:44:50,0 54.
Bieg łączony 30:15,7 67.
Sprint 3:07,0 52.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Hou Yuxia Bieg na 10 km 31:30,6 44.
Luan Zhengrong 32:35,3 50.
Hou Yuxia Bieg na 15 km 45:42,2 47.
Luan Zhengrong 47:43,7 52.
Luan Zhengrong Bieg na 30 km 1:49:37,7 41.
Hou Yuxia 1:49:45,8 42.
Hou Yuxia Bieg łączony 28:37,4 44.
Luan Zhengrong 15:40,6 65.
Hou Yuxia Sprint 3:28,71 40.
Luan Zhengrong 3:35,21 50.

Hokej na lodzie

Turniej kobiet

 Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - turniej kobiet.

Reprezentacja kobiet

  • Chen Jing
  • Dai Qiuwa
  • Guan Weinan
  • Guo Hong
  • Hu Chunrong
  • Jin Fengling
  • Li Xuan
  • Liu Hongmei
  • Liu Yanhui
  • Lu Yan
  • Ma Xiaojun
  • Sang Hong
  • Shen Tiantian
  • Sun Rui
  • Wang Linuo
  • Wang Ying
  • Xu Lei
  • Yang Xiuqing
  • Zhang Jing

Reprezentacja Chin brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego w której zajęła 3. miejsce i nie awansowała do rundy medalowej. W meczach decydujących o piątym miejscu najpierw ulegała drużynie Rosji 1:4, a w meczu o 7. miejsce pokonała reprezentację Kazachstanu 2:1 (po dogrywce). Ostatecznie reprezentacja Chin zajęła 7. miejsce

Runda pierwsza

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Stany Zjednoczone 3 3 0 0 28 1 +27 6
 Finlandia 3 2 0 1 7 6 +1 4
 Niemcy 3 0 1 2 6 18 -12 1
 Chiny 3 0 1 2 6 21 -15 1

Wyniki

12 lutego 2002 Finlandia  4:0  Chiny Peaks Ice Arena, Provo

14 lutego 2002 Chiny  1:12  Stany Zjednoczone Peaks Ice Arena Provo

16 lutego 2002 Niemcy  5:5  Chiny Peaks Ice Arena Provo

Mecze o miejsca 5 - 7

17 lutego 2002 Rosja  4:1  Japonia Peas Ice Arena Provo

19 lutego 2002 Chiny  2:1  Japonia Peaks Ice Arena Provo

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Li Chengjiang Soliści 12,0 9.
Zhang Min 24,5 16.
Li Yunfei 30,0 20.
Shen Xue
Zhao Hongbo
Pary sportowe 4,5
Pang Qing
Tong Jian
14,0 9.
Zhang Dan
Zhang Hao
16,5 11.
Zhang Weina
Cao Xianming
Tańce na lodzie 44,0 22.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Li Yu 35,62 21. 35,35 23. 70,97 21. 1:10,78 35.
Yu Fengtong 1:22,11 36. 35,30 21. 1:57,41 34. 1:12,07 40.
Ma Yongbin 1:51,81 45.
Liu Guangbin 1:52,01 46.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m Bieg na 5000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Wang Manli 38,20 11. 38,42 14. 76,82 13. 1:17,37 26.
Jin Hua 39,06 24. 39,20 24. 78,26 23. 1:17,35 25.
Yang Chunyuan 39,56 28. 39,07 23. 78,63 24.
Xing Aihua 1:44,62 31. 39,74 28. 2:24,36 30.
Song Li 1:16,71 22. 2:05,98 28.
You Yanchun 1:18,74 30.
Gao Yang 1:59,51 19. 4:12,39 20.
Zhang Xiaolei 2:01,23 28. 4:16,53 23.

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Qiu Sen Skoki akrobatyczne 93,75 93,67 187,42 18. Nie awansował
Ou Xiaotao 88,55 86,46 175,01 19. Nie awansował
Han Xiaopeng 73,71 71,20 144,91 24. Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Li Nina Skoki akrobatyczne 88,83 92,47 181,30 4. 87,25 97,98 185,23 5.
Xu Nannan 82,37 78,27 160,64 12. 62,48 73,48 135,96 12.
Wang He 74,09 62,68 136,77 18. Nie awansowała
Guo Xinxin 53,55 76,76 130,31 19. Nie awansowała

Short track

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Feng Kai Bieg na 500 metrów 43,084 1. 42,820 2. 42,266 2. 42,112 4.
Li Jiajun 43,690 1. 1:04,514 3. Nie awansował 10.
Li Jiajun Bieg na 1000 metrów 1:30,447 2. 1:27,467 2. 1:30,592 2. Dyskwalifikacja 8.
Feng Kai 1:32,554 1. 1:28,424 3. Nie awansował 10.
Li Jiajun Bieg na 1500 metrów 2:25,347 2. 2:19,877 1. 2:18,731
Guo Wei 2:18,846 1. 2:25,321 3. 2:27,376 7.
Li Jiajun
Feng Kai
Guo Wei
Li Ye
An Yulong
Sztafeta 5000 metrów 6:46,625 2. 6:59,633

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Yang Yang (A) Bieg na 500 metrów 45,042 1. 44,810 1. 44,118 1. 44,187
Wang Chunlu 44,723 1. 44,739 1. 44,734 2. 44,272
Yang Yang (A) Bieg na 1000 metrów 1:37,039 1. 1:31,235 1. 1:38,037 2. 1:36,391
Yang Yang (S) 1:40,632 1. 1:33,561 1. 1:35,072 1. 1:37,008
Yang Yang (A) Bieg na 1500 metrów 2:29,578 2. 2:21,690 2. 2:31,791 4.
Yang Yang (S) 2:26,943 1. 2:32,315 1. Dyskwalifikacja 12.
Yang Yang (A)
Yang Yang (S)
Sun Dandan
Wang Chunlu
Sztafeta 3000 metrów 4:15,931 1. 4:13,326

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article