Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014.

Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Chiny na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Kod MKOl CHN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014
Soczi
Chorąży Tong Jian
Liczba zawodników 66 w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 12.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
2
Razem
9

Chiny na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – kadra sportowców reprezentujących Chiny na igrzyskach w 2014 roku w Soczi. Kadra liczyła 66 sportowców. Zdobyli oni 9 medali: 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe, zajmując 12. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Li Jianrou Short track 500 m kobiet 45.263 sek. 13 lutego
Złoto
Zhang Hong Łyżwiarstwo szybkie 1000 m kobiet 1:14.02 min. 13 lutego
Złoto
Zhou Yang Short track 1500 m kobiet 2:19.140 min. 15 lutego
Srebro
Han Tianyu Short track 1500 m mężczyzn 2:15.055 min. 10 lutego
Srebro
Xu Mengtao Narciarstwo dowolne Skoki akrobatyczne kobiet 83.50 pkt. 14 lutego
Srebro
Fan Kexin Short track 1000 m kobiet 1:30.811 min. 21 lutego
Srebro
Wu Dajing Short track 500 m mężczyzn 41.516 sek. 21 lutego
Brąz
Jia Zongyang Narciarstwo dowolne Skoki akrobatyczne mężczyzn 95.06 pkt. 17 lutego
Brąz
Wu Dajing
Chen Dequan
Han Tianyu
Shi Jingnan
Short track Sztafeta mężczyzn 6:48.341 min. 21 lutego

Skład reprezentacji

Biathlon

Mężczyźni

  • Ren Long
Konkurencja Zawodnik Czas Strzelanie Miejsce
Sprint Ren Long 28:53,2 0+4 83.
Bieg pościgowy Ren Long - - -
Bieg indywidualny Ren Long 56:35,8 1+2+0+1 66.
Bieg masowy Ren Long - - -
Sztafeta Ren Long - - -

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Czas Miejsce
Sprint Song Chaoqing 23:49,5 63.
Bieg pościgowy Song Chaoqing - -
Bieg indywidualny Song Chaoqing - -
Bieg masowy Song Chaoqing - -
Sztafeta Song Chaoqing LAP 15.
Zhang Yan
Tang Jialin
Song Na

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Ćwierćfinały Półfinały Finały
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg łączony Xu Wenlong 1:16:53.3 59.
Bieg indywidualny stylem klasycznym 45:28.2 72.
Bieg masowy stylem dowolnym 2:08.02.0 60.
Sprint stylem dowolnym Sun Qinghai 3:37.71 26. Q 3:47.26 6. NQ
Xu Wenlong DNF NQ
Sprint drużynowy stylem klasycznym Sun Qinghai
Xu Wenlong
DNS NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Ćwierćfinały Półfinały Finały
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg łączony Li Hongxue 43:17.7 50.
Bieg indywidualny stylem klasycznym Man Dandan 32:25.1 53.
Li Hongxue 31:20.7 37.
Bieg masowy stylem dowolnym Li Hongxue 1:14:01.5 22.
Sprint stylem dowolnym Man Dandan 2:40.29 32. NQ
Li Hongxue 2:48.72 51. NQ
Sprint drużynowy stylem klasycznym Man Dandan
Li Hongxue
17:40.90 8. NQ

Curling

Kobiety

 Chiny Round Robin W P Miejsce
1 3 4 5 7 8 9 11 12
Kanada Rosja Stany Zjednoczone Wielka Brytania Korea Południowa Szwecja Dania Japonia Szwajcaria
2:9 7:5 7:4 7:8 11:3 7:6 6:9 5:8 6:10 4 5 7.

Mężczyźni

  • Liu Rui (skip)
  • Xu Xiaoming
  • Ba Dexin
  • Zang Jialiang
  • Zou Dejia (rezerwowy)
 Chiny Round Robin Play-off W P Miejsce
1 3 4 5 7 8 9 11 12 PF MF
Dania Stany Zjednoczone Szwajcaria Niemcy Szwecja Norwegia Rosja Kanada Wielka Brytania Kanada Szwecja
7:4 9:4 5:4 11:7 5:6 7:5 9:6 8:9 6:5 6:10 4:6 7 4 4.

Łyżwiarstwo figurowe

Konkurencja Zawodnicy PK/TOr PD/TD Suma
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Soliści Yan Han 85.66 8. 160.54 7. 246.20 7.
Solistki Li Zijun 57.55 11. 110.75 14. 168.30 14.
Zhang Kexin 55.80 14. 98.41 15. 154.21 15.
Pary sportowe Pang Qing
Tong Jian
73.30 4. 136.58 3. 209.88 4.
Zhang Hao
Peng Cheng
70.59 7. 125.13 8. 195.72 8.
Pary taneczne Huang Xintong
Zheng Xun
48.96 23. NQ
Konkurencja Zawodnik Soliści Solistki Pary sportowe Pary taneczne Wynik
SP FS SP FS SP FS SD FD Punkty Miejsce
Zawody drużynowe Yan Han (M)
Zhang Kexin (K)
Zhang Hao / Peng Cheng (PS)
Huang Xintong / Zheng Xun (PT)
85.52
(7 pkt)
NQ 54.58
(4 pkt)
NQ 71.01
(8 pkt)
NQ 47.88
(1 pkt)
NQ 20 7.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Bai Qiuming
  • Mu Zhongsheng
  • Tian Guojun
Zawodnik Konkurencja Wyścig 1. Wyścig 2. Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bai Qiuming 500 m 35.73 36. 35.71 36. 71.45 35.
Mu Zhongsheng 35.59 31. 35.65 32. 71.25 30.
Tian Guojun 1000 m 1:11.17 33.
1500 m 1:47.95 21.

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Wyścig 1. Wyścig 2. Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Li Dan 1000 m 1:20.20 34.
Li Qishi 1500 m 2:00.89 27.
Qi Shuai 500 m 38.89 19. 38.99 23. 77.89 23.
Wang Beixing 500 m 37.82 6. 37.86 6. 75.68 7.
1000 m 1:16.59 14.
Zhang Hong 500 m 37.58 3. 37.99 7. 75.58 4.
1000 m 1:14.02
Zhang Shuang 500 m 39.40 31. 39.25 28. 78.65 31.
Zhao Xin 1500 m 2:00.27 23.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Zhang Yuxin
Konkurencja Zawodnik Zjazd 1. Zjazd 2. Suma Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce
Slalom gigant Zhang Yuxin 1:38.45 74. DSQ
Slalom DNF

Kobiety

  • Xia Lina
Konkurencja Zawodniczka Zjazd 1. Zjazd 2. Suma Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce
Slalom gigant Xia Lina 1:37.03 73. 1:38.59 66. 3:15.62 66.
Slalom DNF

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Finały
Skok 1 Skok 2 Skok 1 Skok 2 Skok 3
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Skoki akrobatyczne Jia Zongyang 118.59 1. Q 110.41 4. Q 117.70 1. Q 95.06
Liu Zhongqing 80.09 18. 77.83 15. NQ
Qi Guangpu 113.57 4. Q 121.24 1. Q 116.74 2. Q 90.00 4.
Wu Chao 110.62 5. Q 82.30 9. NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Finały
Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Jazda po muldach Ning Qin 16.83 21. 17.75 9. Q 17.26 18. NQ
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Finały
Skok 1 Skok 2 Skok 1 Skok 2 Skok 3
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Skoki akrobatyczne Cheng Shuang 83.19 4. Q 80.01 7. Q 87.42 5. NQ
Li Nina 86.71 2. Q 90.24 4. Q 89.53 3. Q 46.02 4.
Xu Mengtao 71.44 11. 87.15 2. Q 90.65 3. Q 101.08 1. Q 83.50
Zhang Xin 60.98 17. 77.49 7. NQ

Short track

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Chen Dequan 1500 m 2:16.535 3. Q 2:21.697 2. FA 2:15.626 5.
Han Tianyu 500 m 41.592 1. Q 41.390 1. Q 41.151 3. FA 41.534 5.
1000 m 1:26.530 2. Q 1:24.490 2. Q 1:24.611 4. FB 1:29.334 5.
1500 m 2:20.911 2. Q 2:15.858 1. Q 2:15.055
Liang Wenhao 500 m 41.647 1. Q 41.817 1. Q 41.221 2. FA 1:13.590 4.
1000 m 1:28.065 4. NQ 28.
Shi Jingnan 1500 m 2:51.512 6. NQ 35.
Wu Dajing 500 m 41.712 1. Q 41.056 1. Q 40.846 1. Q 41.516
1000 m 1:24.950 1. Q 1:24.753 1. Q 1:24.239 2. FA 1:25.772 4.
Chen Dequan
Han Tianyu
Liang Wenhao
Shi Jingnan
Wu Dajing
Sztafeta 6:44.521 2. FA 6:48.341

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Bieg Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Fan Kexin 500 m 43.356 1. Q 43.288 1. Q 1:24.431 4. FB 44.297 5.
1000 m 1:31.713 2. Q 1:29.380 2. Q 1:32.618 2. FA 1:30.811
Li Jianrou 500 m 43.633 2. Q 43.486 2. Q 43.841 2. Q 45.263
1000 m 1:31.187 1. Q 1:32.129 2. Q DSQ NQ
1500 m 2:27.758 3. Q 2:22.866 1. FA DNF 12.
Liu Qiuhong 500 m 43.542 1. Q 43.478 1. Q 43.916 3. FB 44.188 4.
1000 m DSQ NQ
1500 m 2:24.640 4. NQ
Zhou Yang 1500 m 2:26.543 1. Q 2:18.825 1. FA 2:19.140
Fan Kexin
Kong Xue
Li Jianrou
Liu Qiuhong
Zhou Yang
Sztafeta 4:09.555 1. FA DSQ

Snowboard

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Półfinały Finały
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Halfpipe Shi Wancheng 76.00, 15.50 6. Q 15.50, 78.50 5. Q 81.00, 25.00 7.
Zhang Yiwei 90.00, 89.75 4. Q 45.00, 79.25 4. Q 87.25, 58.50 6.

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Półfinały Finały
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Halfpipe Cai Xuetong 74.25, 88.00 3. Q 84.25, 25.00 6.
Li Shuang 77.75, 54.00 4. Q 80.00, 56.75 3. Q 73.25, 25.75 8.
Liu Jiayu 81.50, 83.50 5. Q 81.25, 29.00 2. Q 15.75, 68.25 9.
Sun Zhifeng 70.00, 45.75 6. Q 35.75, 35.75 9. NQ

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Listen to this article