Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl TPE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Seul
Chorąży Lee Fu-an
Liczba zawodników 61 w 84 konkurencjach w 13 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 61 zawodników: 43 mężczyzn i 18 kobiety. Był to 7. start reprezentacji Tajpej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Skład kadry

Judo

Kobiety

  • Sheu Tsay-chwan – waga ekstralekka – 5. miejsce
  • Wu Po-chen – waga półlekka – 20. miejsce
  • Ju Hsiang-hung – waga lekka – 19. miejsce
  • Tsay Yow-tayn – waga półśrednia – 20. miejsce
  • Chiu Heng-an – waga średnia – 7. miejsce

Boks

Kobiety

  • Liu Hsin-hung – waga ekstralekka – 17. miejsce
  • Lu Chih-hsiung – waga piórkowa – 17. miejsce

Gimnastyka

Mężczyźni

  • Chang Chao-chun
Wielobój – 83. miejsce
Ćwiczenia na podłodze – 82. miejsce
Skok – 73. miejsce
Poręcz – 84. miejsce
Drążek – 83. miejsce
Kółka – 85. miejsce
Koń z łęgami – 84. miejsce

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Hsu Jui-te
Wyścig indywidualny ze startu wspólnego – nie ukończył
Wyścig na punkty – 21. miejsce
  • Lee Fu-hsiang
Sprint – odpadł w drugiej rundzie
Wyścig na czas, 1000 m – 22. miejsce
Kobiety
  • Yang Hsiu-chen
Wyścig indywidualny ze startu wspólnego – nie ukończyła
Sprint – 8. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni
  • Cheng Hsin-fu – 100 metrów – odpadł w ćwierćfinałach
  • Lee Shiunn-long
100 metrów – odpadł w eliminacjach
200 metrów – odpadł w ćwierćfinałach
  • Lin Kuang-liang
400 metrów – odpadł w eliminacjach
800 metrów – odpadł w eliminacjach
  • Wu Chin-jing – 110 metrów przez płotki – odpadł w ćwierćfinałach
  • Cheng Hsin-fu, Lee Shiunn-long, Nai Hui-fang, Wu Chin-jing – 4 × 100 metrów – odpadli w eliminacjach
  • Nai Hui-fang
Skok w dal – 27. miejsce
Trójskok – 27. miejsce
  • Lee Fu-an – dziesięciobój – 25. miejsce
Kobiety
  • Chen Ya-li
100 metrów – odpadła w eliminacjach
200 metrów – odpadła w eliminacjach
  • Chen Wen-xing
100 metrów przez płotki – odpadła w eliminacjach
400 metrów przez płotki – odpadła w eliminacjach
  • Chang Feng-hua, Chen Wen-xing, Chen Ya-li, Wang Shu-hua – 4 × 100 metrów – odpadły w eliminacjach
  • Su Chun-yueh – skok wzwyż – 23. miejsce
  • Wang Shu-hua – skok w dal – 25. miejsce
  • Hsu Huei-ying – siedmiobój – 23. miejsce

Łucznictwo

Mężczyźni
  • Hu Pei-wen – indywidualnie – 31. miejsce
  • Yen Man-sung – indywidualnie – 42. miejsce
  • Chiu Ping-kun – indywidualnie – 45. miejsce
  • Hu Pei-wen, Yen Man-sung, Chiu Ping-kun – drużynowo – 7. miejsce
Kobiety
  • Lai Fang-mei – indywidualnie – 12. miejsce
  • Liu Pi-yu – indywidualnie – 15. miejsce
  • Chin Chiu-yueh – indywidualnie – 27. miejsce
  • Lai Fang-mei, Liu Pi-yu, Chin Chiu-yueh – drużynowo – 11. miejsce

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Li King-ho – 43. miejsce
  • Chuang Tang-fa – 53. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Chiang Chi-li
50 metrów st. dowolnym – 51. miejsce
100 metrów st. dowolnym – 63. miejsce
200 metrów st. zmiennym – 51. miejsce
  • Wu Ming-hsun
200 metrów st. dowolnym – 55. miejsce
400 metrów st. dowolnym – 40. miejsce
1500 metrów st. dowolnym – 33. miejsce
  • Tsai Hsin-yen
100 metrów st. klasycznym – 24. miejsce
200 metrów st. klasycznym – 33. miejsce
200 metrów st. zmiennym – 49. miejsce
  • Wang Chi
50 metrów st. dowolnym – 41. miejsce
100 metrów st. dowolnym – 47. miejsce
100 metrów st. grzbietowym – 32. miejsce
100 metrów st. grzbietowym – 31. miejsce
  • Sabrina Lum
50 metrów st. dowolnym – 42. miejsce
100 metrów st. dowolnym – 48. miejsce
  • Chang Hui-chien
200 metrów st. dowolnym – 38. miejsce
100 metrów st. motylkowym – 32. miejsce
200 metrów st. motylkowym – 26. miejsce
200 metrów st. zmiennym – 27. miejsce
  • Seto Car-wai
100 metrów st. klasycznym – 32. miejsce
200 metrów st. klasycznym – 35. miejsce
200 metrów st. zmiennym – 28. miejsce
  • Kim Chen
100 metrów st. klasycznym – 39. miejsce
200 metrów st. klasycznym – 41. miejsce
200 metrów st. zmiennym – 33. miejsce
400 metrów st. zmiennym – 30. miejsce
  • Wang Chi, Sabrina Lum, Seto Car-wai, Chang Hui-chien – 4 × 100 metrów st. dowolnym – 15. miejsce
  • Wang Chi, Seto Car-wai, Kim Chen, Seto Car-wai – 4 × 100 metrów st. zmiennym – 16. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Chiang Ming-hsiung – waga musza – 17. miejsce
  • Chung Yung-chi – waga musza – niesklasyfikowany
  • Liao Hsing-chou – waga kogucia – 15. miejsce
  • Tsai Wen-yee – waga kogucia – niesklasyfikowany
  • Chang Shun-chien – waga lekka – niesklasyfikowany
  • Cheng Chia-tso – waga lekkociężka – 12. miejsce
  • Liao Chin-ming – waga ciężka – 15. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni
  • Tu Tsai-hsing
Karabin pneumatyczny, 10 m – 29. miejsce
Pistolet, 50 m – 19. miejsce
  • Tsai Pai-sheng – skeet – 44. miejsce
Kobiety
  • Liou Yuh-ju – karabin pneumatyczny, 10 m – 39. miejsce

Szermierka

Mężczyźni
  • Wang San-tsai
Floret – 50. miejsce
Szpada – 73. miejsce
  • Yan Wing-shean
Floret – 63. miejsce
Szabla – 39. miejsce

Tenis stołowy

Mężczyźni
  • Huang Huei-chieh – indywidualnie – 17. miejsce
  • Wu Wen-chia – indywidualnie – 25. miejsce
  • Chih Chin-long – indywidualnie – 33. miejsce
  • Huang Huei-chieh, Wu Wen-chia – drużynowo – 9. miejsce
  • Chih Chin-long, Chih Chin-shui – drużynowo – 13. miejsce
Kobiety
  • Chang Hsiu-yu – indywidualnie – 17. miejsce
  • Lin Li-ju – indywidualnie – 17. miejsce
  • Lin Li-ju, Chang Hsiu-yu – drużynowo – 9. miejsce

Zapasy

Mężczyźni
  • Hour Jiunn-yih – waga ekstralekka, styl wolny – niesklasyfikowany
  • Lo Chao-cheng – waga musza, styl wolny – niesklasyfikowany
  • Huang Chien-lung – waga piórkowa, styl wolny – niesklasyfikowany
  • Chi Man-hsien – waga średnia, styl wolny – niesklasyfikowany

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article