Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Kod MKOl TPE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Tu Tsai-hsing
Liczba zawodników 74 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 61.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 74 zawodników: 32 mężczyzn i 42 kobiety. Był to trzeci start reprezentacji Chińskiego Tajpej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Srebro
Chen Jing
Tenis stołowy
gra pjedyncza kobiet w finale uległa Chince Deng Yaping 2:3 (14:21,17:21,22:20,21:17,5:21)[1]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Huang Chia-chi – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Jeng Shwu-zen – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Chen Li-chin, Tsai Hui-min – gra podwójna – 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Liu En-hung – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Chang Jeng-shyuang – gra pojedyncza – 17. miejsce,

Boks

Mężczyźni

Judo

Kobiety

  • Yu Shu-chen – waga do 48 kg – 15. miejsce,
  • Tseng Hsiao-fen – waga do 52 kg – 13. miejsce,
  • Huang Ai-chun – waga do 56 kg – 9. miejsce,
  • Wu Mei-ling – waga do 66 kg – 9. miejsce,
  • Chen Chiu-ping – waga do 72 kg – 19. miejsce,
  • Yeh Wen-hua – waga powyżej 72 kg – 14. miejsce,

Mężczyźni

  • Liao Chun-chiang – waga do 60 kg – 21. miejsce,
  • Huang Chien-lung – waga do 71 kg – 21. miejsce,
  • Lo Yu-wei – waga do 78 kg – 9. miejsce,
  • Wu Kuo-hui – waga do 86 kg – 21. miejsce,

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

  • Chen Chih-hao – wyścig ze startu wspólnego – nie ukończył wyścigu

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

  • Huang Hsin-ping – bieg na 100 m – odpadł w eliminacjach,
  • Tao Wu-shiun – bieg na 200 m – odpadł w eliminacjach,
  • Hsu Gi-sheng – maraton – 57. miejsce,
  • Nai Hui-fang – skok w dal – 17. miejsce,
  • Chao Chih-kuo – skok w dal – 30. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Lin Yi-yin – indywidualnie – 13. miejsce,
  • Lin Ya-hua – indywidualnie – 19. miejsce,
  • Yang Chun-chi – indywidualnie – 46. miejsce,
  • Lin Yi-yin, Lin Ya-hua, Yang Chun-chi – drużynowo – 12. miejsce,

Mężczyźni

  • Hsieh Sheng-feng – indywidualnie – 10. miejsce,
  • Cho Sheng-ling – indywidualnie – 41. miejsce,
  • Wu Tsung-yi – indywidualnie – 44. miejsce,
  • Hsieh Sheng-feng, Cho Sheng-ling, Wu Tsung-yi – drużynowo – 10. miejsce,

Pływanie

Mężczyźni

  • Huang Chih-yung
    • 50 m stylem dowolnym – 56. miejsce,
    • 100 m stylem dowolnym – 56. miejsce,
    • 100 m stylem klasycznym – 33. miejsce,
    • 200 m stylem klasycznym – 34. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Wang Shin-yuan – waga do 56 kg – 9. miejsce,
  • Liao Hsing-chou – waga do 64 kg – 14. miejsce,
  • Wu Tsai-fu – waga do 83 kg – 14. miejsce,
  • Kuo Tai-chih – waga do 83 kg – 16. miejsce,

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Chen Han-hung – trampolina 3 m – 37. miejsce,
  • Chuan Hung-ping – wieża 10 m – 36. miejsce,

Softball

Kobiety

  • Han Hsin-lin, Chien Pei-chi, Chiu Chen-ting, Chang Hsiao-ching, Tu Hui-ping, Yen Show-tzu, Chung Chiung-yao, Liu Tzu-hsin, Ou Ching-chieh, Liu Chia-chi, Wang Ya-fen, Yang Hui-chun, Tu Hui-mei, Chien Chen-ju, Lee Ming-chieh – 6. miejsce,

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Tu Tsai-hsing
    • pistolet pneumatyczny 10 m – 41. miejsce,
    • pistolet dowolny 50 m – 34. miejsce,
  • Huang I-chien
    • trap – 57. miejsce,
    • podwójny trap – 6. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Chen Jing – gra pojedyncza – 2. miejsce,
  • Chen Chiu-tan – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Xu Jing – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Chen Chiu-tan, Chen Jing – gra podwójna – 5. miejsce,
  • Bai Hui-yun, Xu Jing – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Chiang Peng-lung – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Chiang Peng-lung, Wu Wen-chia – gra podwójna – 17. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Wang Shi-ting – gra pojedyncza – 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Chen Chih-jung, Lien Yu-hui – gra podwójna – 17. miejsce,

Żeglarstwo

  • Huang Ted – windsurfing mężczyźni – 9. miejsce,
  • Sih Brady, Sih Bryant – klasa 470 mężczyźni – 25. miejsce,

Przypisy

  1. Table tennis – Women’s Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-04-30] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Chińskie Tajpej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article