Czechosłowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Czechosłowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Czechosłowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Czechosłowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Czechosłowacja
Kod MKOl CZE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży František Janda-Suk
Liczba zawodników 133 w 16 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 15.
Złoto
1
Srebro
4
Brąz
5
Razem
10

Czechosłowację na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 133 zawodników, 129 mężczyzn i 4 kobiety.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Bedřich Šupčík
Gimnastyka
Wspinanie po linie 7,2 pkt[1]
Srebro
Robert Pražák
Gimnastyka
Wielobój indywidualnie 110,323 pkt[2]
Srebro
Robert Pražák
Gimnastyka
Ćwiczenia na poręczach 21,61 pkt[3]
Srebro
Robert Pražák
Gimnastyka
Ćwiczenia na kółkach 21,483 pkt[4]
Srebro
Jan Koutný
Gimnastyka
Skok przez konia 9,97 pkt[2]
Brąz
Bedřich Šupčík
Gimnastyka
Wielobój indywidualnie 106,930 pkt[2]
Brąz
Bohumil Mořkovský
Gimnastyka
Skok przez konia 9,93 pkt[2]
Brąz
Ladislav Vácha
Gimnastyka
Ćwiczenia na kółkach 21,430 pkt[4]
Brąz
Ladislav Vácha
Gimnastyka
Wspinanie po linie 7,8 pkt[1]
Brąz
Bohumil Durdis
Podnoszenie ciężarów
Waga lekka 425 kg[5]

Skład reprezentacji

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Robert Pražák wielobój indywidualnie 110,323
Bedřich Šupčík 106,930
Miroslav Klinger 105,500 5.
Ladislav Vácha 105,300 6.
Jan Koutný 103,359 11.
Bohumil Mořkovský 102,743 13.
Stanislav Indruch DNF
Josef Kos DNF
Robert Pražák
Bedřich Šupčík
Miroslav Klinger
Ladislav Vácha
Jan Koutný
Bohumil Mořkovský
Stanislav Indruch
Josef Kos
wielobój drużynowo DNF
Jan Koutný skok przez konia wzdłuż 9,970
Bohumil Mořkovský 9,930
Miroslav Klinger 9,750 7.
Robert Pražák 9,740 9.
Ladislav Vácha 9,700 10.
Bedřich Šupčík 9,330 15.
Ladislav Vácha skok przez konia wszerz 9,830 6.
Bedřich Šupčík 9,830 6.
Robert Pražák 9,800 8.
Jan Koutný 9,750 12.
Miroslav Klinger 9,750 12.
Bohumil Mořkovský 9,450 23.
Robert Pražák ćwiczenia na poręczach 21,610
Ladislav Vácha 21,310 6.
Josef Kos 21,280 7.
Bedřich Šupčík 21,260 8.
Miroslav Klinger 21,130 10.
Jan Koutný 21,000 11.
Bohumil Mořkovský 20,930 13.
Stanislav Indruch 20,500 18.
Robert Pražák ćwiczenia na drążku 18,730 9.
Josef Kos 17,960 15.
Bedřich Šupčík 17,860 16.
Stanislav Indruch 17,430 19.
Miroslav Klinger 16,470 26.
Jan Koutný 15,716 35.
Ladislav Vácha 14,700 39.
Bohumil Mořkovský 14,563 41.
Robert Pražák ćwiczenia na kółkach 21,483
Ladislav Vácha 21,430
Bedřich Šupčík 21,120 5.
Bohumil Mořkovský 21,080 6.
Jan Koutný 21,053 7.
Miroslav Klinger 20,730 11.
Miroslav Klinger ćwiczenia na koniu z łękami 19,670 7.
Robert Pražák 18,970 13.
Ladislav Vácha 18,330 17.
Jan Koutný 17,870 22.
Bedřich Šupčík 17,530 24.
Bohumil Mořkovský 16,790 31.
Bedřich Šupčík wspinanie po linie 10 (7,2 S)
Ladislav Vácha 10 (7,8 s)
Robert Pražák 10 (8,8 S) 13.
Bohumil Mořkovský 10 (9,0 s) 18.
Miroslav Klinger 8 (9,4 S) 24.
Jan Koutný 8 (9,4 S) 24.

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Emanuel Thiel Ex 256,2 6.
František Donda Elan 236,0 11.
Otto Schöniger Fefé 215,0 18.
Jaroslav Hanf Elégant 213,4 19.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Czas Miejsce
Skoki indywidualnie Rudolf Popler Eldorado 24,5 2:45,8 23.
Oldřich Buchar Esperanto 45,0 2:37,6 34.
Josef Rabas Arab DNF
Skoki drużynowo Rudolf Popler
Oldřich Buchar
Josef Rabas
jak wyżej DNF
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Josef Charous Editor 99,5 220,0 40 359,5 32.
František Statečný Exterieur 143,0 359,0 DNF
Matěj Pechman Ideal 103 DNF
Bedřich John Arabe 105,0 814,5 DNF
WKKW drużynowo Josef Charous
František Statečný
Matěj Pechman
Bedřich John
jak wyżej DNF

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Antonín Perič jazda indywidualna na czas 7:14:47,8 32.
Karel Červenka 7:20:20,0 40.
Antonín Charvát 7:26:09,0 44.
František Kundert NQ
Antonín Perič
Karel Červenka
Antonín Charvát
František Kundert
jazda drużynowa na czas 22:01:16,8 11.

Kolarstwo torowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
sprint Miloš Knobloch Australia George Dempsey
Argentyna Julio Polet
3. Bułgaria Boris Dimczew
Chile Alejandro Vidal
1. Holandia Jacob Meijer
Dania Willy Hansen
3. Guglielmo Bossi
Holandia Maurice Peeters
Dania Willy Hansen
4. NQ
Oldřich Červinka Guglielmo Bossi
János Grimm
3. Szwajcaria Louis Mermillod
Ferenc Uhereczky
3. NQ
50 km Jaroslav Brož b.d b.d.
wyścig na dochodzenie drużynowo Jaroslav Brož
Oldřich Červinka
Miloš Knobloch
Karel Pechan
 Szwajcaria 2. N/A NQ N/A NQ

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Alois Linka 11,6 5. NQ
Antonín Svoboda 11,3 3. NQ
200 m Alois Linka b.d. 4. NQ
400 m Karel Přibyl 52,8 5. NQ
800 m Eduard Riedl 2:02,5 6. N/A NQ
Karel Přibyl 2:03,8 4. N/A NQ
1500 m Vilém Šindler N/A 4:23,6 7. NQ
5000 m Karel Nedobitý N/A b.d 11. NQ
110 m przez płotki Otakar Jandera 16,0 2. N/A b.d 4. NQ
maraton Josef Eberle N/A DNF
Bohumil Honzátko N/A DNF
Ján Kalous N/A DNF

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Alois Sobotka 6,59 18. NQ
Josef Macháň 6,09 25. NQ
skok wzwyż Mikuláš Kucsera NM NQ
Josef Machaň 1,75 15. NQ
skok o tyczce František Fuhrherr-Nový 3,20 15. NQ
rzut dyskiem František Janda-Suk 34,08 29. NQ
rzut oszczepem Jiří Svoboda NM NQ
Mór Kóczán 48,39 23. NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Antonín Svoboda pięciobój skok w dal 5,37 28 28.
rzut oszczepem 37,88 25 25.
Bieg na 200 m 24,0 13 13.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 66 24.

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty M. Punkty Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Karel Tůma indywidualnie 68 37. 37 6:58,0 28. 28 34. 34,5 37 33. 33 16:25,0 34. 34 166,5 37.
Jindřich Lepiere 55 38. 38 8:49,8 38. 38 19. 19,5 - - 36 17:48,0 38. 38 169,5 38.

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

  • Josef Sedláček
  • Josef Sloup
  • Josef Vlček
  • Josef Jelínek
  • Karel Pešek
  • Otto Krombholz
  • Otto Novák
  • Paul Mahrer
  • Rudolf Sloup

1 Runda

25 Czechosłowacja 
Sloup Gol 21'
Sedláček Gol 28'37'
Novák Gol 64'
Čapek Gol 74'
5–2  Turcja
Refet Gol 63'82'
Stade Bergeyre, Paryż
Widzów: 5,000
Sędzia: P. Chr. Andersen (NOR)

2 Runda

28 Szwajcaria 
Dietrich Gol 79'
1–1 (dogrywka)  Czechosłowacja
Sloup Gol 21' (k.)
Stade Bergeyre
Widzów: 12,000
Sędzia: P. Chr. Andersen (NOR)
30 Szwajcaria 
Pache Gol 87'
1–0  Czechosłowacja Stade Bergeyre
Widzów: 10,000
Sędzia: Marcel Slawik (FRA)

Reprezentacja Czechosłowacji zajęła 9.miejsce.

Piłka wodna

  • Ladislav Ankert
  • František Franěk
  • František Kůrka
  • Hugo Klempfner
  • Josef Tomášek
  • Jiří Reitman
  • Vojtech Neményi
  • Jan Hora
  • František Vacín

Turniej główny

1 Runda

Ćwierćfinał

Półfinał

Turniej o brązowy medal

Ćwierćfinał

Reprezentacja Czechosłowacji została sklasyfikowana na 6.miejscu.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Viktor Legát 1:13,2 3. NQ
Július Baláž 1:11,8 3. NQ
Stanislav Bičák 1:10,2 6. NQ
400 m dowolnym Václav Antoš 5:34,8 2. 5:53,2 5. NQ
Stanislav Bičák 5:52,4 5. NQ
1500 m dowolnym Václav Antoš 24:44,0 4. NQ
100 m grzbietowym Viktor Legát 1:27,8 3. NQ
200 m klasycznym Rudolf Piowatý 3:10,8 2. 3:11,8 6. NQ
Jaroslav Müller 3:22,0 5. NQ
4 × 200 m dowolnym Václav Antoš
Stanislav Bičák
Viktor Legát
Rudolf Piowatý
11:12,8 3. DNS NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
400 m dowolnym Eva Chaloupková 8:14,0 5. NQ
100 m grzbietowym Jarmila Müllerová 1:37,0 2. N/A 1:31,2 5.
200 m klasycznym Běla Drážková N/A 3:43,0 4. NQ

Podnoszenie ciężarów

Konkurencja Zawodnik Wyciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut Oburącz Łącznie Pozycja
waga piórkowa Antonín Hrabě 57,5 kg 80 kg 62,5 kg 70 kg 95 kg 365 kg 9.
waga lekka Bohumil Durdis 70 kg 82,5 kg 72,5 kg 90 kg 110 kg 425 kg
waga średnia Josef Tomáš 60 kg 72,5 kg 80 kg 70 kg 110 kg 392,5 kg 15.
waga lekkociężka Jaroslav Skobla 70 kg 95 kg 92,5 kg 85 kg 127,5 kg 470 kg 8.
Bohumil Stinný 70 kg NM NM DNF
waga ciężka František Fišer 65 kg 80 kg 90 kg 85 kg 115 kg 435 kg 16.

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Július Baláž 488 3. 463,1 9.
trampolina 3m Aloisie Krongeigerová 233,2 9. NQ

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Emil Werner 14 37.
Josef Pavlík 13 40.
Jaroslav Mach 13 47.
Josef Kurz 7 53.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Rudolf Jelen 381 36.
Josef Sucharda 376 41.
Antonín Byczanski 372 47.
Emil Werner 369 52.
karabin dowolny 600 m leżąc Josef Sucharda 79 35.
Jaroslav Mach 79 35.
Rudolf Jelen 75 46.
František Čermák 66 60.
karabin dowolny drużynowo Jaroslav Mach
Josef Sucharda
František Čermák
Antonín Byczanski
Josef Kozlík
477 14.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia Miloslav Hlaváč 32 17.
Robert Jelen 24 28.
Josef Hossa 21 30.
Josef Sucharda 20 31.
runda podwójna - sylwetka jelenia Robert Jelen 57 15.
Miloslav Hlaváč 55 19.
Josef Suchada 53 20.
Josef Hossa 41 27.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia drużynowo Miloslav Hlaváč DNF
runda podwójna - sylwetka jelenia drużynowo Miloslav Hlaváč
Josef Suchada
Robert Jelen
204 6.
trap indywidualnie Kurt Riedl b.d b.d
František Schuster b.d b.d.
Antonín Siegl b.d b.d.
trap drużynowo Kurt Riedl
Bruno Frank
Antonín Jílek
Antonín Siegl
Richard Klier
Ravel Mach
309 12.

Szermierka

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Josef Jungmann Stany Zjednoczone George Breed
Wielka Brytania Charles Biscoe
Virgilio Mantegazza
Szwecja Carl Gripenstedt
Krikor Agathon
Urugwaj Domingo Mendy
Szwajcaria Constantin Antoniades
Belgia Charles Delporte
Miguel Zabalza
N/A NQ
Josef Javůrek Francja Roger Ducret
Wielka Brytania Robert Frater
Argentyna Pedro Nazar
Szwajcaria Frédéric Fitting
Grecja Theodoros Foustanos
Urugwaj Conrado Rolando
Kuba Eduardo Alonso
Belgia Paul Anspach
P
P
P
P
P
P
P
P
N/A NQ
Jan Tille Norwegia Sigurd Akre
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Willem Hubert
Argentyna Wenceslao Paunero
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Émile Cornereau
N/A NQ
floret indywidualnie Josef Javůrek Portugalia Manuel Queiróz
Juan Delgado
Dania Frithjof Lorentzen
P
P
P
NQ
František Dvořák Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Philip Doyne
Diego Díez
Zoltán Schenker
P
P
P
P
NQ
szabla drużynowo Alexandr Bárta
František Dvořák
Josef Jungmann
Luděk Opplt
Otakar Švorčík
 Włochy
 Grecja
P
W
N/A  Francja
 Dania
R
W
 Włochy
 Argentyna
'
'
R
 Włochy
 Węgry
 Holandia
P
P
P
4.

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Pavel Macenauer BYE Belgia Albert Lammens
W 3:0
(6:0,6:1,6:0)
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
P 2:3
(2:6,6:4,6:3,2:6,1:6)
NQ 17.
Jan Koželuh BYE Japonia Sunao Okamoto
W 3:2
(4:6,7:5,10:8,4:6,6:4)
Francja René Lacoste
P 0:3
(1:6,2:6,1:6)
NQ 17.
Ladislav Žemla BYE Japonia Takeichi Harada
P 1:3
(3:6,6:3,2:6,2:6)
NQ 33.
Friedrich Rohrer Wielka Brytania Algernon Kingscote
P 2:3
(3:6,4:6,6:4,6:3,3:6)
NQ 61.
debel (m) Ladislav Žemla
Jan Koželuh
N/A Holandia Gerard Leembruggen
Holandia Marius van der Feen
W 3:0
(6:3,6:2,6:3)
Szwajcaria Charles Aeschlimann
Szwajcaria Maurice Ferrier
W 3:1
(6:4,3:6,6:4,6:4)
Stany Zjednoczone Francis Hunter
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 0:3
(2:6,3:6,4:6)
NQ 9.
Friedrich Rohrer
Ernst Gottlieb
N/A Wielka Brytania Leslie Godfree
Wielka Brytania Max Woosnam
W 3:0
(6:3,6:4,6:2)
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
Stany Zjednoczone Watson Washburn
P 0:3
(3:6,2:6,1:6)
NQ 16.

Zapasy

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Jan Bozděch Dania Georg Gundersen
p
Carlo Ponte
W
Austria Adolf Herschmann
p
NQ N/A 13.
Antonín Skopový wolny los Norwegia Ragnvald Olsen
W
Estonia Eduard Pütsep
p
NQ N/A 13.
styl klasyczny waga piórkowa František Řezáč Luksemburg Hilair Fettes
W
Norwegia Arthur Nord
p
Norwegia Martin Egeberg
p
NQ 13.
František Dyršmid Gerolamo Quaqlia
W
Finlandia Kalle Anttila
p
Finlandia Aleksander Toivola
p
NQ 13.
styl klasyczny waga lekka Josef Beránek Austria Johann Bergmann
W
Finlandia Oskari Friman
p
Norwegia Arne Gaupset
p
NQ N/A 13.
František Kratochvíl Roberto de Marchi
W
Ahmad Rahmi
W
Holandia Carl Coerse
W
Dania Frants Frisenfeldt
W
Finlandia Karl Westerlund
p
wolny los N/A 4.
styl klasyczny waga średnia František Pražský wolny los Giuseppe Gorletti
p
Estonia Roman Steinberg
p
NQ N/A 15.
Oldřich Pštros Sándor Kónyi
p
Szwajcaria J. Grandjean
W
Francja Émile Clody
W
Austria Viktor Fischer
p
NQ N/A 9.
styl klasyczny waga półciężka František Tázler Dania Axel Tetens
W
Szwecja Calle Westergren
p
NQ N/A 12.

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Eduard Bürgmeister monotyp olimpijski 7. 6. NQ 9.

Przypisy

  1. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 546. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. a b c d David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 540. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 544. ISBN 978-83-7510-279-6.
  4. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 543. ISBN 978-83-7510-279-6.
  5. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 582. ISBN 978-83-7510-279-6.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Czechosłowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article