For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Daiki Itō.

Daiki Itō

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Daiki Itō
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

27 grudnia 1985
Shimokawa

Klub

Megmilk Snow Brand Ski Team

Wzrost

173 cm[1]

Debiut w PŚ

13 marca 2002 w Falun (48. miejsce)

Pierwsze punkty w PŚ

23 stycznia 2004 w Hakubie (9. miejsce)

Pierwsze podium w PŚ

6 stycznia 2005 w Bischofshofen (3. miejsce)

Pierwsze zwycięstwo w PŚ

28 stycznia 2012 w Sapporo

Rekord życiowy

243,0 m na Vikersundbakken w Vikersund (19 marca 2017)

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Japonia
Igrzyska olimpijskie
brąz Soczi 2014 duża druż.
Mistrzostwa świata
złoto Val di Fiemme 2013 norm. druż. miesz.
brąz Sapporo 2007 duża druż.
brąz Liberec 2009 duża druż.
brąz Lahti 2017 norm. druż. miesz.
brąz Seefeld 2019 duża druż.
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Schonach 2002 indywidualnie
Letnie Grand Prix
Gold medal with cup.svg
1. miejsce
2010

Daiki Itō (jap. 伊東大貴 Itō Daiki; ur. 27 grudnia 1985 w Shimokawie na Hokkaido)japoński skoczek narciarski, reprezentant klubu Megmilk Snow Brand Ski Team. Drużynowy brązowy medalista olimpijski (2014) oraz pięciokrotny medalista mistrzostw świata. Zwycięzca Letniego Grand Prix 2010.

Przebieg kariery

W Pucharze Świata zadebiutował podczas konkursu w Falun, 13 marca 2002, a pierwsze punkty zdobył 23 stycznia 2004 w Hakubie. W 2005 podczas ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen zajął 3. miejsce w konkursie Pucharu Świata. W klasyfikacji Pucharu Świata najwyższe miejsce (19.) zdobył w sezonie 2004/2005; sezon wcześniej był 32. W Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2001/2002 był 109., w sezonie 2002/2003 zajął miejsce 79., a sezon później 23. W sezonie 2004/2005 zajął również 18. miejsce w Letnim Grand Prix. W sezonie olimpijskim 2005/2006 stanął na podium w Sapporo oraz zajął 4. miejsce w Sapporo i w Willingen. Cały sezon zakończył na 19. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ, notując przeciętne wyniki podczas igrzysk olimpijskich.

W 2010 zwyciężył w cyklu Letniego Grand Prix, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej o 30 punktów Kamila Stocha, który zajął 2. miejsce i o 50 punktów Adama Małysza, który zajął 3. miejsce.

28 stycznia 2012 po raz pierwszy zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w Sapporo po skokach na odległość 134 i 130 m[2].

Podczas mistrzostw świata w lotach rozegranych w 2012 roku w Vikersund w konkursie indywidualnym zajął 5. miejsce. W konkursie drużynowym ustanowił swój rekord życiowy wynoszący 240 m i również uplasował się na 5. pozycji.

20 stycznia 2013 w drugiej serii konkursu w Sapporo spadł z belki startowej i zsunął się w dół rozbiegu, zatrzymując się tuż przed progiem. Japończyk został zdyskwalifikowany za start przed zapaleniem się zielonego światła i nie uzyskał możliwości powtarzania skoku[3].

W marcu 2022 roku ogłosił zakończenie kariery[4]. Swoje dwa ostatnie skoki w oficjalnych zawodach Pucharu Świata, oddał podczas konkursu drużynowego rozgrywanego 26 marca na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy. Lądował wówczas w pierwszej serii na odległość 192,5 m i w drugiej serii na 197,5 m. Drużyna Japonii zajęła wówczas 6. miejsce na 8 startujących reprezentacji[5][6].

Igrzyska olimpijskie

Indywidualnie

2006 Włochy Turyn/Pragelato 18. miejsce (K-95), 42. miejsce (K-125)
2010 Kanada Vancouver/Whistler 15. miejsce (K-95), 20. miejsce (K-125)
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana 9. miejsce (K-125)
2018 Korea Południowa Pjongczang 20. miejsce (K-98)

Drużynowo

2006 Włochy Turyn/Pragelato 6. miejsce[a]
2010 Kanada Vancouver/Whistler 5. miejsce[b]
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana brązowy medal[c]
2018 Korea Południowa Pjongczang 6. miejsce[d]

Starty D. Itō na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
18. 12 lutego 2006 Włochy Pragelato Trampolino a Monte K-95 HS-106 indywid. 100,0 m 96,0 m 243,5 pkt 23,0 pkt Lars Bystøl
42. 18 lutego 2006 Włochy Pragelato Trampolino a Monte K-125 HS-140 indywid. 112,5 m 82,5 pkt 194,4 pkt Thomas Morgenstern
6. 20 lutego 2006 Włochy Pragelato Trampolino a Monte K-125 HS-140 druż.[a] 121,5 m 121,5 m 893,1 pkt (213,4 pkt) 90,9 pkt Austria
15. 13 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park K-95 HS-106 indywid. 100,5 m 100,0 m 249,5 pkt 27,0 pkt Simon Ammann
20. 20 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park K-125 HS-140 indywid. 117,0 m 128,5 m 216,9 pkt 66,7 pkt Simon Ammann
5. 22 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park K-125 HS-140 druż.[b] 129,5 m 133,5 m 1007,7 pkt (252,9 pkt) 100,2 pkt Austria
9. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Russkije Gorki K-125 HS-140 indywid. 137,5 m 124,0 m 252,5 pkt 26,2 pkt Kamil Stoch
3.
Bronze medal.svg
17 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Russkije Gorki K-125 HS-140 druż.[c] 130,5 m 132,0 m 1024,9 pkt (257,3 pkt) 16,2 pkt Niemcy
20. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Alpensia Jumping Park K-98 HS-109 indywid. 103,0 m 102,0 m 214,7 pkt 44,6 pkt Andreas Wellinger
6. 19 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Alpensia Jumping Park K-125 HS-142 druż.[d] 126,0 m 123,0 m 940,5 pkt (227,4 pkt) 158,0 pkt Norwegia

Mistrzostwa świata

Indywidualnie

2005 Niemcy Oberstdorf 36. miejsce (K-90), 31. miejsce (K-120)
2007 Japonia Sapporo 29. miejsce (K-120), 20. miejsce (K-90)
2009 Czechy Liberec 20. miejsce (K-90), 22. miejsce (K-120)
2011 Norwegia Oslo 13. miejsce (K-95), 18. miejsce (K-120)
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo 15. miejsce (K-95), 10. miejsce (K-120)
2015 Szwecja Falun 12. miejsce (K-90), 28. miejsce (K-120)
2017 Finlandia Lahti 10. miejsce (K-90), 15. miejsce (K-116)
2019 Austria Seefeld/Innsbruck 20. miejsce (K-120), 34. miejsce (K-99)

Drużynowo

2005 Niemcy Oberstdorf 9. miejsce (K-95)[e]
2007 Japonia Sapporo brązowy medal[f]
2009 Czechy Liberec brązowy medal[f]
2011 Norwegia Oslo 5. miejsce (K-95)[g], 6. miejsce (K-120)[h]
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo złoty medal (drużyna mieszana/K-95)[i], 5. miejsce (K-120)[j]
2015 Szwecja Falun 4. miejsce (K-120)[k]
2017 Finlandia Lahti brązowy medal (drużyna mieszana/K-90)[l], 7. miejsce (K-116)[m]
2019 Austria Seefeld/Innsbruck brązowy medal (K-120)[n]

Starty D. Itō na mistrzostwach świata – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
36. 19 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-90 HS-106 indywid. 88,0 m 110,5 pkt 146,0 pkt Rok Benkovic
9. 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-90 HS-106 druż.[e] 83,5 m 409,5 pkt (99,0 pkt) 561,0 pkt Austria
31. 25 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-120 HS-137 indywid. 122,5 m 118,0 pkt 195,2 pkt Janne Ahonen
29. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 indywid. 112,0 m 106,0 m 173,9 pkt 92,2 pkt Simon Ammann
3.
FIS bronze medal.png
25 lutego 2007 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 druż.[f] 117,0 m 131,5 m 905,9 pkt (243,3 pkt) 94,3 pkt Austria
20. 3 marca 2007 Japonia Sapporo Miyanomori K-90 HS-98 indywid. 89,5 m 91,5 m 227,5 pkt 49,5 pkt Adam Małysz
22. 21 lutego 2009 Czechy Liberec Ještěd K-90 HS-100 indywid. 95,5 m 90,5 m 237,5 pkt 44,5 pkt Wolfgang Loitzl
20. 27 lutego 2009 Czechy Liberec Ještěd K-120 HS-134 indywid. 123,5 m 119,8 pkt 21,5 pkt Andreas Küttel
3.
FIS bronze medal.png
28 lutego 2009 Czechy Liberec Ještěd K-120 HS-134 druż.[f] 118,5 m 123,5 m 981,2 pkt (231,1 pkt) 53,1 pkt Austria
13. 26 lutego 2011 Norwegia Oslo Midtstubakken K-95 HS-106 indywid. 92,5 m 98,0 m 229,9 pkt 69,3 pkt Thomas Morgenstern
5. 27 lutego 2011 Norwegia Oslo Midtstubakken K-95 HS-106 druż.[g] 100,5 m 105,5 m 931,1 pkt (250,7 pkt) 94,4 pkt Austria
18. 3 marca 2011 Norwegia Oslo Holmenkollbakken K-120 HS-134 indywid. 123,0 m 123,5 m 236,3 pkt 41,2 pkt Gregor Schlierenzauer
6. 5 marca 2011 Norwegia Oslo Holmenkollbakken K-120 HS-134 druż.[h] 123,0 m 410,7 pkt (110,9 pkt) 89,3 pkt Austria
15. 23 lutego 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 HS-106 indywid. 96,0 m 96,5 m 230,6 pkt 22,0 pkt Anders Bardal
1.
FIS gold medal.png
24 lutego 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 HS-106 druż. mix[i] 100,0 m 100,0 m 1011,0 pkt (259,1 pkt)
10. 28 lutego 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-120 HS-134 indywid. 127,5 m 127,0 m 276,9 pkt 18,9 pkt Kamil Stoch
5. 2 marca 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-120 HS-134 druż.[j] 128,0 m 130,5 m 1099,1 pkt (283,8 pkt) 36,8 pkt Austria
12. 21 lutego 2015 Szwecja Falun Lugnet K-90 HS-100 indywid. 91,0 m 89,0 m 225,3 pkt 27,4 pkt Rune Velta
28. 26 lutego 2015 Szwecja Falun Lugnet K-120 HS-134 indywid. 119,0 m 111,0 m 192,1 pkt 76,6 pkt Severin Freund
4. 28 lutego 2015 Szwecja Falun Lugnet K-120 HS-134 druż.[k] 120,5 m 122,5 m 831,2 pkt (201,3 pkt) 41,4 pkt Norwegia
10. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-100 indywid. 95,5 m 94,5 m 249,8 pkt 21,0 pkt Stefan Kraft
3.
FIS bronze medal.png
26 lutego 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-100 druż. mix.[l] 92,5 m 96,5 m 979,7 pkt (254,6 pkt) 55,8 pkt Niemcy
15. 2 marca 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 indywid. 122,0 m 120,0 m 248,7 pkt 30,6 pkt Stefan Kraft
7. 4 marca 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 druż.[m] 119,0 m 114,0 m 922,7 pkt (247,0 pkt) 181,5 pkt Polska
20. 23 lutego 2019 Austria Innsbruck Bergisel K-120 HS-130 indywid. 119,0 m 126,0 m 225,7 pkt 53,7 pkt Markus Eisenbichler
3.
FIS bronze medal.png
24 lutego 2019 Austria Innsbruck Bergisel K-120 HS-130 druż.[n] 117,0 m 116,0 m 920,2 pkt (206,4 pkt) 67,3 pkt Niemcy
34. 1 marca 2019 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-99 HS-109 indywid. 89,5 m 81,9 pkt 136,4 pkt Dawid Kubacki

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Indywidualnie

2004 Słowenia Planica 20. miejsce
2008 Niemcy Oberstdorf 27. miejsce
2010 Słowenia Planica 20. miejsce
2012 Norwegia Vikersund 5. miejsce

Drużynowo

2004 Słowenia Planica 5. miejsce[o]
2008 Niemcy Oberstdorf 7. miejsce[b]
2012 Norwegia Vikersund 5. miejsce[p]

Starty D. Itō na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Skok 3 Skok 4 Nota Strata Zwycięzca
20. 20-21 lutego 2004 Słowenia Planica Velikanka K-185 indywid. 182,0 m 191,5 m 208,0 m 100,0 m 614,3 pkt 217,8 pkt Roar Ljøkelsøy
5. 22 lutego 2004 Słowenia Planica Velikanka K-185 druż.[o] 203,0 m 196,5 m 1574,5 pkt (387,9 pkt) 137,3 pkt Norwegia
27. 22-23 lutego 2008 Niemcy Oberstdorf Im. Heiniego Klopfera K-185 HS-213 indywid. 187,0 m 180,5 m 176,0 m 168,0 m 650,3 pkt 185,1 pkt Gregor Schlierenzauer
7. 24 lutego 2008 Niemcy Oberstdorf Im. Heiniego Klopfera K-185 HS-213 druż.[b] 182,0 m 174,5 m 1241,2 pkt (328,8 pkt) 312,1 pkt Austria
20. 19-20 marca 2010 Słowenia Planica Letalnica K-185 HS-215 indywid. 200,5 m 191,5 m 209,5 m 197,5 m 743,5 pkt 192,3 pkt Simon Ammann
10. 24-25 lutego 2012 Norwegia Vikersund Vikersundbakken K-195 HS-225 indywid. 206,0 m 219,0 m [q] [q] 365,2 pkt 43,5 pkt Robert Kranjec
5. 26 lutego 2012 Norwegia Vikersund Vikersundbakken K-195 HS-225 druż.[p] 240,0 m 215,5 m 1472,9 pkt (439,5 pkt) 175,5 pkt Austria

Mistrzostwa świata juniorów

Indywidualnie

2001 Polska Karpacz 24. miejsce
2002 Niemcy Schonach srebrny medal
2003 Szwecja Sollefteå 23. miejsce

Drużynowo

2000 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 4. miejsce[r]
2001 Polska Karpacz 7. miejsce[s]
2002 Niemcy Schonach 5. miejsce[t]
2003 Szwecja Sollefteå 9. miejsce[u]

Starty D. Itō na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
7. 1 lutego 2001 Polska Karpacz Orlinek K-85 druż.[s] 79,5 m 82,0 m 779,0 pkt (208,5 pkt) 113,0 pkt Finlandia
24. 3 lutego 2001 Polska Karpacz Orlinek K-85 indywid. 76,5 m 80,5 m 196,0 pkt 50,0 pkt Veli-Matti Lindström
5. 24 stycznia 2002 Niemcy Schonach Langenwaldschanze K-90 druż.[t] 83,5 m 88,5 m 766,5 pkt (212,5 pkt) 186,5 pkt Finlandia
2.
Silver medal with cup.svg
26 stycznia 2002 Niemcy Schonach Langenwaldschanze K-90 indywid. 89,0 m 98,0 m 248,0 pkt 7,5 pkt Janne Happonen
9. 6 lutego 2003 Szwecja Sollefteå Hallstabacken K-107 druż.[u] 96,0 m 95,5 m 728,1 pkt (178,4 pkt) 217,1 pkt Austria
23. 8 lutego 2003 Szwecja Sollefteå Hallstabacken K-107 indywid. 94,0 m 95,0 m 173,4 pkt 87,6 pkt Thomas Morgenstern

Puchar Świata

Daiki Itō na zawodach w Holmenkollen w Norwegii
Daiki Itō na zawodach w Holmenkollen w Norwegii

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2001/2002 niesklasyfikowany
2003/2004 37.
2004/2005 13.
2005/2006 19.
2006/2007 60.
2007/2008 31.
2008/2009 29.
2009/2010 16.
2010/2011 15.
2011/2012 4.
2012/2013 26.
2013/2014 21.
2014/2015 16.
2015/2016 16.
2016/2017 24.
2017/2018 63.
2018/2019 32.
2019/2020 24.
2020/2021 55.
2021/2022 39.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Przypisy
1. 28 stycznia 2012 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 134,0 m 130,0 m 252,6 pkt
2. 29 stycznia 2012 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 127,5 m 137,0 m 243,7 pkt
3. 4 marca 2012 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-97 93,0 m 92,0 m 245,5 pkt
4. 8 marca 2012 Norwegia Trondheim Granåsen K-123 HS-140 137,5 m 141,0 m 295,1 pkt

Miejsca na podium

Sezon PŚ 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Razem
2001/2002
2003/2004
2004/2005 1 1
2005/2006 1 1
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010 2 2
2010/2011
2011/2012 4 3 2 9
2012/2013 1 1 2
2013/2014 1 1
2014/2015 1 1
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
Suma 4 6 7 17

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 6 stycznia 2005 Austria Bischofshofen im. Paula Ausserleitnera K-125 HS-140 127,0 m 143,0 m 238,9 pkt 3. 7,5 pkt Martin Höllwarth
2. 22 stycznia 2006 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 137,5 m 128,0 m 280,9 pkt 2. 0,5 pkt Roar Ljøkelsøy
3. 20 grudnia 2009 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze K-125 HS-137 134,5 m 132,6 pkt 3. 12,2 pkt Simon Ammann
4. 16 stycznia 2010 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 133,0 m 128,0 m 266,3 pkt 3. 5,2 pkt Thomas Morgenstern
5. 9 grudnia 2011 Czechy Harrachov Čerťák K-125 HS-142 129,0 m 136,5 m 245,8 pkt 2. 1,0 pkt Gregor Schlierenzauer
6. 1 stycznia 2012 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze K-125 HS-140 138,5 m 141,5 m 269,6 pkt 3. 4,9 pkt Gregor Schlierenzauer
7. 15 stycznia 2012 Austria Tauplitz/Bad Mitterndorf Kulm K-185 HS-200 209,0 m 171,5 m 363,3 pkt 2. 1,6 pkt Anders Bardal
8. 28 stycznia 2012 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 134,0 m 130,0 m 252,6 pkt 1.
9. 29 stycznia 2012 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 127,5 m 137,0 m 243,7 pkt 1.
10. 12 lutego 2012 Niemcy Willingen Mühlenkopfschanze K-130 HS-145 149,5 m 144,0 m 264,4 pkt 3. 12,6 pkt Anders Bardal
11. 18 lutego 2012 Niemcy Oberstdorf im. Heiniego Klopfera K-185 HS-213 209,0 m 209,5 m 433,2 pkt 2. 10,2 pkt Martin Koch
12. 4 marca 2012 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-97 93,0 m 92,0 m 245,5 pkt 1.
13. 8 marca 2012 Norwegia Trondheim Granåsen K-123 HS-140 137,5 m 141,0 m 295,1 pkt 1.
14. 12 marca 2013 Finlandia Kuopio Puijo K-120 HS-127 129,0 m 132,0 m 257,2 pkt 2. 10,9 pkt Kamil Stoch
15. 15 marca 2013 Norwegia Trondheim Granåsen K-124 HS-140 130,0 m 135,5 m 272,1 pkt. 3. 8,3 pkt Kamil Stoch
16. 8 grudnia 2013 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-123 HS-138 132,5 m 138,0 m 275,7 pkt 3. 3,3 pkt Severin Freund
17. 28 listopada 2014 Finlandia Ruka Rukatunturi K-120 HS-142 138,0 m 137,5 m 276,1 pkt 2. 8,0 pkt Simon Ammann

Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych Pucharu Świata

Sezon 2001/2002
Kuopio K120
Kuopio K120
Titisee-Neustadt K120
Titisee-Neustadt K120
Villach K90
Engelberg K120
Engelberg K120
Predazzo K120
Predazzo K120
Oberstdorf K115
Garmisch-Partenkirchen K115
Innsbruck K120
Bischofshofen K120
Willingen K120
Zakopane K120
Zakopane K120
Hakuba K120
Sapporo K120
Lahti K116
Falun K115
Trondheim K120
Oslo K115
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 48 q 33 0
Sezon 2003/2004
Ruka K120
Ruka K120
Trondheim K120
Titisee-Neustadt K120
Engelberg K125
Oberstdorf K120
Garmisch-Partenkirchen K115
Innsbruck K120
Bischofshofen K125
Liberec K120
Liberec K120
Zakopane K120
Zakopane K120
Hakuba K120
Sapporo K120
Sapporo K120
Oberstdorf K185
Willingen K130
Park City K120
Lahti K116
Kuopio K120
Lillehammer K120
Oslo K115
punkty
- - - - - - - - - - - - - 9 18 18 15 q 23 23 32 36 27 91
Sezon 2004/2005
Ruka HS142
Ruka HS142
Trondheim HS131
Trondheim HS131
Harrachov HS142
Harrachov HS142
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS125
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Willingen HS145
Tauplitz HS200
Tauplitz HS200
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Pragelato HS140
Lahti HS130
Kuopio HS127
Lillehammer HS134
Oslo HS128
Planica HS215
Planica HS215
punkty
q 12 20 38 10 10 9 24 4 10 11 3 6 19 6 13 9 - - 33 33 32 41 23 12 10 18 13 511
Sezon 2005/2006
Ruka HS142
Ruka HS142
Lillehammer HS134
Lillehammer HS134
Harrachov HS142
Harrachov HS142
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS125
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Willingen HS145
Lahti HS130
Kuopio HS127
Lillehammer HS134
Oslo HS128
Planica HS215
Planica HS215
punkty
42 35 37 38 28 32 36 16 26 39 23 4 2 - - 4 34 15 24 q 12 20 267
Sezon 2006/2007
Ruka HS142
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS125
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Vikersund HS207
Zakopane HS134
Oberstdorf HS137
Oberstdorf HS137
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Klingenthal HS140
Willingen HS145
Lahti HS130
Kuopio HS127
Oslo HS128
Oslo HS128
Planica HS215
Planica HS215
Planica HS215
punkty
42 45 q q 44 44 q 41 31 - - - - 19 30 31 18 - - - - - - - 26
Sezon 2007/2008
Ruka HS142
Trondheim HS131
Trondheim HS131
Villach HS98
Villach HS98
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Bischofshofen HS140
Bischofshofen HS140
Predazzo HS134
Predazzo HS134
Harrachov HS205
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Liberec HS134
Liberec HS134
Willingen HS145
Kuopio HS127
Kuopio HS127
Lillehammer HS138
Oslo HS128
Planica HS215
Planica HS215
punkty
q 16 16 16 13 - - q 44 34 q - - - - - 16 25 - - 20 26 43 21 33 21 20 133
Sezon 2008/2009
Ruka HS142
Trondheim HS140
Trondheim HS140
Pragelato HS140
Pragelato HS140
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS200
Tauplitz HS200
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Whistler HS140
Whistler HS140
Sapporo HS134
Willingen HS145
Klingenthal HS140
Oberstdorf HS213
Lahti HS97
Kuopio HS127
Lillehammer HS138
Vikersund HS207
Planica HS215
Planica HS215
punkty
41 32 18 35 31 q 16 19 26 22 18 - - - - 24 26 8 7 47 - 37 18 20 20 q 20 193
Sezon 2009/2010
Ruka HS142
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS200
Tauplitz HS200
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Oberstdorf HS213
Klingenthal HS140
Willingen HS145
Lahti HS130
Kuopio HS127
Lillehammer HS138
Oslo HS134
punkty
9 45 q 6 5 3 14 24 13 26 - - 3 6 - - - - - 13 35 24 23 359
Sezon 2010/2011
Ruka HS142
Kuopio HS127
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Harrachov HS205
Harrachov HS205
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Willingen HS145
Klingenthal HS140
Oberstdorf HS213
Vikersund HS225
Vikersund HS225
Lahti HS130
Planica HS215
Planica HS215
punkty
8 6 9 19 8 6 31 15 22 30 - - - 18 23 12 24 18 38 33 5 8 35 10 13 15 413
Sezon 2011/2012
Ruka HS142
Lillehammer HS100
Lillehammer HS138
Harrachov HS142
Harrachov HS142
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS200
Tauplitz HS200
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Predazzo HS134
Predazzo HS134
Willingen HS145
Oberstdorf HS213
Lahti HS97
Trondheim HS140
Oslo HS134
Planica HS215
Planica HS215
punkty
q 20 14 2 16 37 19 5 3 27 5 4 2 - - 1 1 11 8 3 2 1 1 4 4 16 1131
Sezon 2012/2013
Lillehammer HS100
Lillehammer HS138
Ruka HS142
Krasnaja Polana HS106
Krasnaja Polana HS106
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Wisła HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Vikersund HS225
Vikersund HS225
Harrachov HS205
Harrachov HS205
Klingenthal HS140
Oberstdorf HS213
Lahti HS130
Kuopio HS127
Trondheim HS140
Oslo HS134
Planica HS215
Planica HS215
punkty
- - - - - - - q 47 45 35 34 33 6 30 - - - - 26 6 11 2 3 19 12 17 298
Sezon 2013/2014
Klingenthal HS140
Ruka HS142
Lillehammer HS100
Lillehammer HS138
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS200
Tauplitz HS200
Wisła HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Willingen HS145
Willingen HS145
Falun HS134
Lahti HS130
Lahti HS130
Kuopio HS127
Trondheim HS140
Oslo HS134
Planica HS139
Planica HS139
punkty
40 11 13 3 8 7 - - 16 28 43 26 - - - - 5 10 9 6 - - - - - - - - 335
Sezon 2014/2015
Klingenthal HS140
Ruka HS142
Ruka HS142
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS225
Wisła HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Willingen HS145
Willingen HS145
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Vikersund HS225
Vikersund HS225
Lahti HS130
Kuopio HS100
Trondheim HS140
Oslo HS134
Oslo HS134
Planica HS225
Planica HS225
punkty
26 2 18 4 14 - - - - 9 26 34 q 22 20 18 14 6 25 11 18 4 8 11 26 21 15 23 36 19 12 513
Sezon 2015/2016
Klingenthal HS140
Lillehammer HS100
Lillehammer HS100
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Willingen HS145
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Trondheim HS140
Vikersund HS225
Vikersund HS225
Vikersund HS225
Lahti HS130
Lahti HS100
Kuopio HS127
Ałmaty HS140
Ałmaty HS140
Wisła HS134
Titisee-Neustadt HS142
Planica HS225
Planica HS225
Planica HS225
punkty
12 26 22 - - 18 45 24 10 8 10 - - 5 7 5 19 13 21 10 20 22 19 14 17 18 14 9 14 476
Sezon 2016/2017
Ruka HS142
Ruka HS142
Klingenthal HS140
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Wisła HS134
Wisła HS134
Zakopane HS134
Willingen HS145
Oberstdorf HS225
Oberstdorf HS225
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Pjongczang HS140
Pjongczang HS109
Oslo HS134
Trondheim HS140
Vikersund HS225
Planica HS225
Planica HS225
punkty
13 18 33 34 15 5 19 23 40 31 21 35 33 26 - - - 17 8 - - 4 17 12 11 22 294
Sezon 2017/2018
Wisła HS134
Ruka HS142
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Titisee-Neustadt HS142
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS235
Zakopane HS140
Willingen HS145
Willingen HS145
Lahti HS130
Oslo HS134
Lillehammer HS140
Trondheim HS140
Vikersund HS240
Planica HS240
Planica HS240
punkty
29 - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - 8
Sezon 2018/2019
Wisła HS134
Ruka HS142
Ruka HS142
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS142
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS142
Predazzo HS135
Predazzo HS135
Zakopane HS140
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Oberstdorf HS235
Oberstdorf HS235
Oberstdorf HS235
Lahti HS130
Willingen HS145
Willingen HS145
Oslo HS134
Lillehammer HS140
Trondheim HS138
Vikersund HS240
Planica HS240
Planica HS240
punkty
34 52 32 44 23 40 44 31 12 15 22 36 49 41 18 26 - 25 22 27 13 27 45 38 16 q 27 21 145
Sezon 2019/2020
Wisła HS134
Ruka HS142
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Klingenthal HS140
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS142
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS142
Predazzo HS104
Predazzo HS104
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Zakopane HS140
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Willingen HS145
Bad Mitterndorf HS235
Bad Mitterndorf HS235
Râșnov HS97
Râșnov HS97
Lahti HS130
Lahti HS130
Lillehammer HS140
Lillehammer HS140
punkty
5 35 11 31 21 - - 18 5 18 8 12 45 16 20 20 q 19 - - - - - 21 25 16 30 285
Sezon 2020/2021
Wisła HS134
Ruka HS142
Ruka HS142
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS142
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS142
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Zakopane HS140
Lahti HS130
Willingen HS147
Willingen HS147
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
Zakopane HS140
Zakopane HS140
Râșnov HS97
Planica HS240
Planica HS240
Planica HS240
punkty
41 21 29 31 38 24 45 - - - - - - - - 29 37 39 - - - - - - - 21
Sezon 2021/2022
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Ruka HS142
Ruka HS142
Wisła HS134
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS142
Bischofshofen HS142
Bischofshofen HS142
Bischofshofen HS142
Zakopane HS140
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Willingen HS147
Willingen HS147
Lahti HS130
Lahti HS130
Lillehammer HS140
Oslo HS134
Oslo HS134
Oberstdorf HS235
Oberstdorf HS235
Planica HS240
Planica HS240
punkty
15 21 34 14 q 40 38 31 37 34 29 24 q 38 36 45 33 33 8 39 29 34 34 30 - - q - 88
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach  q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych Pucharu Świata

Sezon
2003/2004
Willingen K130
Lahti K116
4 3
Sezon
2004/2005
Willingen HS145
Pragelato HS140
Lahti HS130
5 6 7
Sezon
2005/2006
Willingen HS145
Lahti HS130
5 4
Sezon
2007/2008
Ruka HS142
Willingen HS145
Planica HS215
6 8 7
Sezon
2008/2009
Ruka HS142
Willingen HS145
Oberstdorf HS213
Lahti HS130
Vikersund HS207
Planica HS215
8 5 - 5 6 7
Sezon
2009/2010
Ruka HS142
Oberstdorf HS213
Willingen HS145
Lahti HS130
8 - - 6
Sezon
2010/2011
Ruka HS142
Willingen HS145
Oberstdorf HS213
Lahti HS130
Planica HS215
3 6 5 7 -
Sezon
2011/2012
Ruka HS142
Harrachov HS142
Willingen HS145
Oberstdorf HS213
Lahti HS97
Planica HS215
2 7 4 7 6 6
Sezon
2012/2013
Lillehammer HS 100 (mikst)
Ruka HS142
Zakopane HS134
Willingen HS145
Oberstdorf HS213
Lahti HS130
Planica HS215
- - 9 6 - 5 7
Sezon
2013/2014
Klingenthal HS140
Lillehammer HS100 (mikst)
Zakopane HS134
Lahti HS130
Planica HS139
3 1 - - -
Sezon
2014/2015
Klingenthal HS140
Zakopane HS134
Willingen HS145
Lahti HS130
Planica HS225
2 6 - 3 5
Sezon
2015/2016
Klingenthal HS140
Willingen HS145
Zakopane HS134
Oslo HS134
Kuopio HS127
Planica HS225
4 - - 3 3 4
Sezon
2016/2017
Klingenthal HS140
Zakopane HS134
Willingen HS145
Oslo HS134
Vikersund HS225
Planica HS225
7 8 - 5 6 6
Sezon
2017/2018
Wisła HS134
Ruka HS142
Titisee-Neustadt HS142
Zakopane HS140
Lahti HS130
Oslo HS134
Vikersund HS240
Planica HS240
5 - - 5 - - - -
Sezon
2018/2019
Wisła HS134
Zakopane HS140
Lahti HS130
Willingen HS145
Oslo HS134
Vikersund HS240
Planica HS240
4 5 3 5 - - -
Sezon
2019/2020
Wisła HS134
Klingenthal HS140
Zakopane HS140
Lahti HS130
Oslo HS134
- 3 - 5 -
Sezon
2020/2021
Wisła HS134
Zakopane HS140
Lahti HS130
Râșnov HS97 (mikst)
Planica HS240
5 - - - -
Sezon
2021/2022
Wisła HS134
Bischofshofen HS142
Zakopane HS140
Willingen HS147 (mikst)
Lahti HS130
Oslo HS134 (mikst)
Planica HS240
- - - - - - 6
Legenda
1 2 3 4-8 poniżej 8

 -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Skoczni

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2004/2005 7.
2005/2006 23.
2006/2007 45.
2007/2008 56.
2008/2009 19.
2009/2010 13.
2010/2011 32.
2011/2012 6.
2012/2013 50.
2013/2014 14.
2014/2015 32.
2015/2016 13.
2016/2017 25.
2018/2019 21.
2019/2020 9.
2021/2022 32.

Turniej Nordycki

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2002 54.
2004 52.
2005 19.
2006 28.
2008 32.
2009 18.
2010 19.

Raw Air

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2017 10.
2019 40.
2020 30.
2022 33.

Willingen Six

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2019 20.
2021 30.

Planica 7

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2019 27.
2022 43.

Titisee-Neustadt Five

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2020 16.

Puchar Świata w lotach

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2003/2004 15.
2004/2005 11.
2005/2006 15.
2007/2008 28.
2008/2009 35.
2010/2011 13.
2011/2012 4.
2012/2013 22.
2014/2015 10.
2015/2016 13.
2016/2017 18.
2018/2019 31.

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2004 15.
2005 42.
2006 20.
2007 20.
2008 6.
2009 7.
2010 1.
2011 16.
2013 51.
2015 53.
2016 20.
2017 37.
2018 16.
2019 27.
2021 21.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota
1. 13 sierpnia 2010 Francja Courchevel Tremplin du Praz K-120 HS-132 133,5 m 130,0 m 256,3 pkt
2. 15 sierpnia 2010 Szwajcaria Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze K-105 HS-117 116,0 m 138,4 pkt
3. 28 sierpnia 2010 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 131,5 m 128,5 m 271,6 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 13 września 2008 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 126,5 m 118,0 m 237,6 pkt 2. 24,9 pkt Simon Ammann
2. 14 września 2008 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 124,5 m 129,0 m 255,3 pkt 2. 7,3 pkt Simon Ammann
3. 4 października 2008 Czechy Liberec Ještěd K-120 HS-134 128,5 m 133,5 m 272,6 pkt 2. 1,5 pkt Gregor Schlierenzauer
4. 16 sierpnia 2009 Szwajcaria Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze K-105 HS-117 111,5 m 112,0 m 245,7 pkt 2. 0,4 pkt Bjørn Einar Romøren
5. 30 sierpnia 2009 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 134,0 m 127,5 m 271,7 pkt 2. 8,0 pkt Robert Kranjec
6. 13 sierpnia 2010 Francja Courchevel Tremplin du Praz K-120 HS-132 133,5 m 130,0 m 256,3 pkt 1.
7. 15 sierpnia 2010 Szwajcaria Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze K-105 HS-117 116,0 m 138,4 pkt 1.
8. 20 sierpnia 2010 Polska Wisła im. Adama Małysza K-120 HS-134 128,0 m 130,5 m 267,5 pkt 3. 2,4 pkt Adam Małysz
9. 21 sierpnia 2010 Polska Wisła im. Adama Małysza K-120 HS-134 123,5 m 129,0 m 267,5 pkt 2. 13,1 pkt Kamil Stoch
10. 28 sierpnia 2010 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 131,5 m 128,5 m 271,6 pkt 1.
11. 1 października 2011 Austria Hinzenbach Aigner-Schanze K-85 HS-94 88,5 m 94,0 m 245,5 pkt 2. 3,0 pkt Gregor Schlierenzauer
12. 24 sierpnia 2018 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 125,5 m 126,0 m 257,5 pkt 3. 22,3 pkt Ryōyū Kobayashi

Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych LGP

2004
Hinterzarten
Courchevel
Zakopane
Predazzo
Innsbruck
Hakuba
Hakuba
punkty
15 11 22 20 13 15 13 116
2005
Hinterzarten
Einsiedeln
Courchevel
Zakopane
Predazzo
Bischofshofen
Hakuba
Hakuba
punkty
- - - - - - 31 9 29
2006
Hinterzarten
Predazzo
Einsiedeln
Courchevel
Zakopane
Kranj
Hakuba
Hakuba
Klingenthal
Oberhof
punkty
- - 17 23 - - 8 4 32 26 109
2007
Hinterzarten
Courchevel
Pragelato
Einsiedeln
Zakopane
Zakopane
Hakuba
Hakuba
Oberhof
Klingenthal
punkty
- - - - - - 11 7 16 8 107
2008
Hinterzarten
Einsiedeln
Courchevel
Pragelato
Zakopane
Zakopane
Hakuba
Hakuba
Klingenthal
Liberec
punkty
- - - - - - 2 2 11 2 264
2009
Hinterzarten
Pragelato
Courchevel
Einsiedeln
Zakopane
Zakopane
Hakuba
Hakuba
Klingenthal
punkty
9 35 10 2 - - 7 2 - 252
2010
Hinterzarten
Courchevel
Einsiedeln
Wisła
Wisła
Hakuba
Hakuba
Liberec
Klingenthal
punkty
6 1 1 3 2 1 4 - - 530
2011
Wisła
Szczyrk
Zakopane
Hinterzarten
Courchevel
Einsiedeln
Hakuba
Hakuba
Ałmaty
Hinzenbach
Klingenthal
punkty
- - - - - - 6 12 - 2 12 164
2013
Hinterzarten
Wisła
Courchevel
Einsiedeln
Hakuba
Hakuba
Niżny Tagił
Niżny Tagił
Ałmaty
Ałmaty
Klingenthal
punkty
20 10 42 33 22 41 - - - - - 46
2015
Wisła
Hinterzarten
Courchevel
Einsiedeln
Hakuba
Hakuba
Czajkowski
Czajkowski
Ałmaty
Ałmaty
Hinzenbach
punkty
- - - - 5 23 - - - - - 53
2016
Courchevel HS132
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Einsiedeln HS117
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Czajkowski HS140
Czajkowski HS140
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
- - - - 5 16 - - 14 11 102
2017
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Courchevel HS132
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Czajkowski HS140
Czajkowski HS140
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
- - - 17 20 - - 11 q 49
2018
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Einsiedeln HS117
Courchevel HS135
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Râșnov HS97
Râșnov HS97
Hinzenbach HS94
punkty
- - - - 3 4 - - - 110
2019
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Courchevel HS135
Zakopane HS140
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
- - - - 5 6 - - 85
2021
Wisła HS134
Wisła HS134
Courchevel HS135
Szczuczyńsk HS99
Szczuczyńsk HS99
Czajkowskij HS140
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
- - - 14 8 5 - - 95
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował
 dq  – dyskwalifikacja
 q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach

Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych LGP

2004
Hinterzarten HS108
Zakopane HS134
2 3
2009
Hinterzarten HS108
6
2010
Hinterzarten HS108
4
2013
Hinterzarten HS108 (mikst)
Wisła HS134
Courchevel HS132 (mikst)
- 5 -
2021
Czajkowskij HS140 (mikst)
4
Legenda
1 2 3 4-8 poniżej 8

 -  – brak startu

Turniej Czterech Narodów

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2006 35.
2009 10.
2010 3.

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2000/2001 niesklasyfikowany
2001/2002 109.
2002/2003 70.
2003/2004 23.

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

Lp. Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 11 stycznia 2002 Japonia Sapporo Miyanomori K-90 91,5 m 89,0 m 232,0 pkt 3. 21,0 pkt Akira Higashi
2. 4 stycznia 2004 Słowenia Planica Srednija Velikanka K-90 101,0 m 96,0 m 268,0 pkt 1.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

Sezon 2000/2001
Velenje
Velenje
Villach
Oberstdorf
Rælingen
Rælingen
Winterberg
St Moritz
Innsbruck
Bischofshofen
Sapporo
Sapporo
Sapporo
Brotterode
Brotterode
Lauscha
Lauscha
Ramsau
Schönwald
Westby
Neustadt
Westby
Planica
Iron Mountain
Iron Mountain
Chamonix
Ishpeming
Chamonix
Zakopane
Zakopane
Vikersund
Vikersund
Harrachov
Harrachov
Våler
Zaō
Zaō
Örnskoeldsvik
Örnskoeldsvik
Hede
punkty
- - - - - - - - - - 42 45 34 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2001/2002
Velenje
Velenje
Villach
Villach
Oberstdorf
Rælingen
Rælingen
Calgary
Calgary
Park City
Park City
Oberhof
Ruka
Ruka
Lahti
Lahti
Sankt Moritz
Engelberg
Innsbruck
Sapporo
Sapporo
Sapporo
Bischofshofen
Bischofshofen
Courchevel
Courchevel
Ishpeming
Ishpeming
Westby
Westby
Lauscha
Braunlage
Braunlage
Gallio
Gallio
Planica
Iron Mountain
Iron Mountain
Schönwald
Schönwald
Zaō
Zaō
Vikersund
Vikersund
Vikersund
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 3 9 27 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 93
Sezon 2002/2003
Lahti
Lahti
Liberec
Liberec
Sankt Moritz
Engelberg
Seefeld
Bischofshofen
Sapporo
Sapporo
Sapporo
Planica
Planica
Titisee-Neustadt
Titisee-Neustadt
Braunlage
Braunlage
Willingen
Zakopane
Zakopane
Eisenerz
Eisenerz
Westby
Brotterode
Brotterode
Lauscha
Ishpeming
Ishpeming
Ishpeming
Ruhpolding
Ruhpolding
Zaō
Zaō
Stryn
Stryn
punkty
- - - - - - - - 19 18 21 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 35 5 - - 80
Sezon 2003/2004
Lillehammer
Lillehammer
Sankt Moritz
Engelberg
Seefeld
Planica
Planica
Sapporo
Sapporo
Sapporo
Bischofshofen
Bischofshofen
Braunlage
Braunlage
Brotterode
Brotterode
Zakopane
Westby
Westby
Iron Mountain
Iron Mountain
Kuopio
Kuopio
Vikersund
Vikersund
punkty
11 16 27 32 9 7 1 27 8 10 - - - - - - - - - - - - - - - 270
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  - zawodnik nie wystartował  dq  – dyskwalifikacja

Uwagi

  1. a b Skład zespołu: Daiki Itō, Tsuyoshi Ichinohe, Noriaki Kasai, Takanobu Okabe
  2. a b c d Skład zespołu: Daiki Itō, Taku Takeuchi, Shōhei Tochimoto, Noriaki Kasai
  3. a b Skład zespołu: Reruhi Shimizu, Taku Takeuchi, Daiki Itō, Noriaki Kasai
  4. a b Skład zespołu: Taku Takeuchi, Daiki Itō, Noriaki Kasai, Ryōyū Kobayashi
  5. a b Skład zespołu: Daiki Itō, Takanobu Okabe, Akira Higashi i Noriaki Kasai
  6. a b c d Skład zespołu: Shōhei Tochimoto, Takanobu Okabe, Daiki Itō i Noriaki Kasai
  7. a b Skład zespołu: Fumihisa Yumoto, Taku Takeuchi, Noriaki Kasai i Daiki Itō
  8. a b Skład zespołu: Taku Takeuchi, Fumihisa Yumoto, Noriaki Kasai i Daiki Itō
  9. a b Skład zespołu: Yūki Itō, Daiki Itō, Sara Takanashi, Taku Takeuchi
  10. a b Skład zespołu: Reruhi Shimizu, Noriaki Kasai, Daiki Itō, Taku Takeuchi
  11. a b Skład zespołu: Junshirō Kobayashi, Daiki Itō, Taku Takeuchi, Noriaki Kasai
  12. a b Skład zespołu: Sara Takanashi, Taku Takeuchi, Yūki Itō, Daiki Itō
  13. a b Skład zespołu: Taku Takeuchi, Ryōyū Kobayashi, Noriaki Kasai, Daiki Itō
  14. a b Skład zespołu: Yukiya Satō, Daiki Itō, Junshirō Kobayashi, Ryōyū Kobayashi
  15. a b Skład zespołu: Akira Higashi, Daiki Itō, Hideharu Miyahira i Noriaki Kasai
  16. a b Yūta Watase, Shōhei Tochimoto, Taku Takeuchi, Daiki Itō
  17. a b Seria konkursowa została odwołana.
  18. Skład zespołu: Yūta Watase, Hiroki Yamada, Daiki Itō, Yasunori Suzuki
  19. a b Skład zespołu: Takayuki Kiryū, Daijirō Higuchi, Takashi Sawara i Daiki Itō
  20. a b Skład zespołu: Shūsaku Hosoyama, Takashi Sawara, Daijirō Higuchi i Daiki Itō
  21. a b Skład zespołu: Hiroshi Yoshinari, Kenta Yamamoto, Tsubasa Chōnan i Daiki Itō

Przypisy

  1. 伊東 大貴(いとう だいき) (jap.). meg-snow.com. [dostęp 2019-01-24].
  2. Wyniki Pucharu Świata, z dnia 2012-01-29 w Sapporo (HS134), Japonia (pol.). skijumping.pl. [dostęp 2012-01-29].
  3. Andrzej Mysiak: Skoki Narciarskie - PŚ Sapporo: Matura wygrywa kuriozalny konkurs. skokinarciarskie.pl, 2013-01-20. [dostęp 2013-01-21].
  4. Dominik Formela: Daiki Ito kończy karierę. skijumping.pl, 2022-03-07. [dostęp 2022-03-07].
  5. Tomasz Kuczyński, Skoki narciarskie dzisiaj. Planica 26.03.2022 KONKURS DRUŻYNOWY, WYNIKI Zwycięstwo Słoweńców. Dobry występ Polaków, Dziennik Zachodni, 26 marca 2022 [dostęp 2022-03-26] (pol.).
  6. Planica 2022. Konkurs drużynowy [RELACJA], TVN24.pl [dostęp 2022-03-26] (pol.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Daiki Itō