Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Dania
Kod MKOl DEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Aage Holm
Liczba zawodników 78 w 27 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 16.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
3
Razem
5

Danię na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 78 sportowców (sami mężczyźni), startujących w ośmiu dyscyplinach.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Srebro
Ludwig Drescher
Charles Buchwald
Harald Hansen
Harald Bohr
Kristian Middelboe
Nils Middelboe
Oscar Nielsen
August Lindgren
Sophus Nielsen
Vilhelm Wolfhagen
Bjørn Rasmussen
Marius Andersen
Johannes Gandil
Piłka nożna
turniej mężczyzn w finale ulegli drużynie Wielkiej Brytanii 0:2
Srebro
Ludvig Dam
Pływanie
100 m stylem grzbietowym 1:26,60
Brąz
Anders Andersen
Zapasy
styl klasyczny kategoria średnia (73 kg)
Brąz
Carl Jensen
Zapasy
styl klasyczny kategoria półciężka (93 kg) w walce o 3. miejsce pokonał Węgra Hugó Payr
Brąz
Søren Jensen
Zapasy
styl klasyczny kategoria ciężka (powyżej 93 kg)

Skład kadry

Boks

Zawodnik Konkurencja 1 Runda Ćwierćfinał Półfinał Finał/3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Hemming Hansen waga lekka Wielka Brytania Harry Johnson
P (0:2)
Nie awansował 7.
Waldemar Holberg Wielka Brytania Matt Wells
P (1:2)
Nie awansował 7.

Gimnastyka

wielobój drużynowo

  • Carl Andersen
  • Hans Bredmose
  • Jens Chievitz
  • Arvor Hansen
  • Christian Hansen
  • Ingvardt Hansen
  • Einar Hermann
  • Knud Holm
  • Poul Holm
  • Oluf Husted-Nielsen

Reprezentanci Danii zgromadzili 378 punktów i zajęła 4. miejsce

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik 1 Runda Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Axel Petersen 11,5 2. Nie awansował
1500 m Kjeld Nielsen b.d 6. Nie awansował
5 mil Kjeld Nielsen 27:04,8 4. Nie awansował
Julius Jørgensen 28:08,8 3. Nie awansował
maraton Julius Jørgensen 3:47:44,0 23.
Rudy Hansen 3:53:15,0 26.
chód na 3500 m Arne Højme 17:23,4 6. Nie awansował
Charles Vestergaard 17:07,0 2. 17:21,8 6.
chód na 10 mil Arne Højme Nie ukończył chodu Nie awansował
Charles Vestergaard Nie ukończył chodu Nie awansował


Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Svend Langkjær skok wzwyż z miejsca 1,42 8.
skok w dal z miejsca b.d 8.
Harald Agger rzut młotem b.d 10.

Piłka nożna

Pierwsza runda

19 października 1908 Dania 
Nils Middelboe Gol 10'49'
Vilhelm Wolfhagen Gol 15'17'67'72'
Harald Bohr Gol 25'47'
Sophus Nielsen Gol 78'
9 : 0
(4:0)
 Francja B White City Stadium, Londyn
Widzów: 2 000
Sędzia: Wielka Brytania Thomas B. Kyle

Półfinały

22 października 1908 Francja 
Émile Sartorius Gol 16'
1 : 17
(1:6)
 Dania
Gol 3'4'6'39'42'48' Sophus Nielsen
Gol 52'54'66'76' Sophus Nielsen
Gol 18'37' August Lindgren
Gol 60'72'82'89' Vilhelm Wolfhagen
Gol 68' Nils Middelboe
White City Stadium, Londyn
Widzów: 1 000
Sędzia: Wielka Brytania Thomas Campbell

Finał

24 października 1908 Wielka Brytania 
Frederick Chapman Gol 20'
Vivian Woodward Gol 46'
2 : 0
(1:0)
 Dania White City Stadium, Londyn
Widzów: 8 000
Sędzia: Wielka Brytania John Lewis

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Harald Klem 100 m dowolnym b.d 3. Nie awansował
Poul Holm b.d 3. Nie awansował
Hjalmar Saxtorph b.d 4. Nie awansował
Aage Holm 400 m dowolnym 8:06,0 2. Nie awansował
Hjalmar Saxtorph b.d 4. Nie awansował
Ludvig Dam 100 m grzbietowym 1:26,4 2. b.d 2. 1:26,6
Harald Klem 200 m klasycznym b.d 3. Nie awansował
Poul Holm
Harald Klem
Ludvig Dam
Hjalmar Saxtorph
4 × 200 m dowolnym 12:53,0 2. Nie awansował

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 3 pozycje indywidualnie Lars Jørgen Madsen 813 14.
Christian Pedersen 780 18.
Hans Schultz 769 21.
Niels Laursen 712 33.
Poul Liebst 645 42.
Christian Christensen 501 48.
Lorents Jensen 321 51.
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Niels Andersen
Lars Jørgen Madsen
Ole Olsen
Christian Christensen
|Christian Pedersen
Hans Schultz
4543 4.
karabin wojskowy drużynowo Niels Andersen
Christian Christensen
Lorents Jensen
Niels Laursen
Julius Hillemann-Jensen
Ole Olsen
1909 '8.

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Lauritz Østrup Francja Bernard Gravier
Jaroslav Šourek-Tucek
Szwecja Eric Carlberg
Szwecja Pontus von Rosen
Cesarstwo Niemieckie Georg Stöhr
Wielka Brytania Luke Fildes
P
W
W
W
W
W
Belgia Gaston Renard
Dania Ivan Osiier
Francja Jacques Rodocanachi
Wielka Brytania Edgar Amphlett
W
W
P
W
Wielka Brytania Martin Holt
Francja Alexandre Lippmann
Francja Eugène Olivier
Francja Jean Stern
Szwecja Gustaf Lindblom
Belgia Paul Anspach
Belgia Pierre le Blon
P
R
W
W
R
P
R
Nie awansował
Herbert Sander Vlastimil Lada-Sázavský
Francja Charles Colignon
Pietro Speciale
Holandia Johan van Schreven
Kanada Walter Gates
Niemcy Fritz Jack
P
P
P
W
W
P
Nie awansował
Ejnar Levison Francja Joseph Marais
Belgia Gaston Renard
Cesarstwo Niemieckie Johannes Adam
Wielka Brytania John Blake
Holandia Max Dwinger
P
W
W
W
P
Holandia Jetze Doorman
Francja Jean Stern
Belgia François Stuyck
Belgia Pierre le Blon
P
R
P
P
Nie awansował
Otto Becker Francja Henri-Georges Berger
Norwegia Hans Bergsland
Dino Diana
Wielka Brytania Martin Holt
Vilém Tvrzský
Belgia André Sarens
Holandia George van Rossem
P
W
P
W
P
R
w
Nie awansował
Ivan Osiier Francja Gaston Alibert
Belgia Fernand de Montigny
Wielka Brytania Percival Davson
Sante Ceccherini
Otakar Lada
Cesarstwo Niemieckie Robert Krünert
Holandia Maurits Jacob van Löben Sels
P
P
W
W
W
W
R
Dania Lauritz Østrup
Belgia Gaston Renard
Francja Jacques Rodocanachi
Wielka Brytania Edgar Amphlett
P
W
W
P
Nie awansował
Frantz Jørgensen Wielka Brytania Robert Montgomerie
Szwecja Gustaf Lindblom
Giuseppe Mangiarotti
Francja René Quenessen
Kanada Percy Nobbs
Cesarstwo Niemieckie August Petri
P
R
P
P
W
W
Nie awansował
szpada drużynowo Ejnar Levison
Ivan Osiier
Lauritz Østrup
Herbert Sander
 Francja P  Wielka Brytania[1] P Nie awansowali 5.
szabla indywidualnie Harald Krenchel Wielka Brytania William Marsh
Francja René Lateux
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Holandia Richard Schoemaker
P
P
P
W
Nie awansował
Einar Schwartz-Nielsen Holandia Adrianus de Jong
Alessandro Pirzio Biroli
Francja Georges Langevin
W
P
W
Jenő Apáthy
Francja Georges de la Falaise
Dania Lauritz Østrup
P
P
p
Nie awansował
Lauritz Østrup Oszkár Gerde
Belgia André du Bosch
Holandia Willem van Blijenburgh
Wielka Brytania Alfred Keene
Francja Jacques de Saint-Brisson
W
W
P
W
W
Jenő Apáthy
Francja Georges de la Falaise
Dania Einar Schwartz-Nielsen
W
P
W
Holandia Jetze Doorman
Vilém Goppold von Lobsdorf
Péter Tóth
Béla Zulawszky
Oszkár Gerde
Belgia Joseph van der Voodt
Sante Ceccherini
P
P
W
P
P
W
W
Nie awansował

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga lekka Christian Carlsen Wielka Brytania Arthur Hawkins
p
Nie awansował 17.
Carl Carlsen Belgia Fernand Steens
W
Arvo Lindén
P
Nie awansował 9.
Anders Møller Wielka Brytania Andrew Whittingstall
W
Wielka Brytania George Faulkner
W
Arvo Lindén
P
Nie awansował 5.
styl klasyczny waga średnia Anders Andersen wolny los Holandia Jacobus Lorenz
W
Holandia Jaap Belmer
W
Szwecja Frithiof Mårtensson
P
Nie awansował
Jóhannes Jósepsson Wolny los Miklós Orosz
W
Szwecja Axel Frank
W
Szwecja Mauritz Andersson
P
Nie awansował 4.
Johannes Eriksen Wolny los Wielka Brytania Edgar Bacon
W
Szwecja Mauritz Andersson
P
Nie awansował 5.
Axel Larsson Holandia Gerrit Duijm
W
Holandia Aäron Lelie
W
Szwecja Frithiof Mårtensson
P
Nie awansował 5.
styl klasyczny waga półciężka Carl Jensen Wolny los Holandia Leendert van Oosten
W
Wielka Brytania Arthur Banbrook
W
Yrjö Saarela
P
Nie awansował
Harald Christiansen Szwecja Fritz Larsson
P
Nie awansował 17.
Henri Nielsen Yrjö Saarela
P
Nie awansował 17.
styl klasyczny waga ciężka Søren Marinus Jensen Wolny los Dania Carl Jensen
W

Richárd Weisz
P

Nie awansował
Carl Jensen Richárd Weisz
P
Nie awansował 5.

Przypisy

  1. Repasaż. Zwycięzca walczył o srebrny medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article