For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Dania
Kod MKOl

DEN

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży

Robert Johnsen

Liczba zawodników

154 w 14 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 10.
Złoto
3
Srebro
9
Brąz
1
Razem
13

Danię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii reprezentowało 154 zawodników: 150 mężczyzn i 14 kobiet. Był to piąty start reprezentacji Danii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Georg Albertsen, Rudolf Andersen, Viggo Dibbern, Aage Frandsen, Hugo Helsten, Harry Holm, Herold Jansson, Robert Johnsen, Christian Juhl, Vilhelm Lange, Svend Madsen, Peder Marcussen, Peder Møller, Niels Turin Nielsen, Steen Olsen, Christian Pedersen, Hans Rønne, Harry Sørensen, Christian Thomas, Knud Vermehren
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
ćwiczenia wolne mężczyzn drużynowo
Gold medal.svg
Złoto
Stefanie Clausen
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
skoki z wieży kobiet 173 pkt[1]
Gold medal.svg
Złoto
Erik Sætter-Lassen, Lars Jørgen Madsen, Anders Petersen, Anders Peter Nielsen, Niels Larsen
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo 268 pkt[2]
Silver medal.svg
Srebro
Anders Petersen
Boxing pictogram.svg
Boks
waga musza do 50,8 kg w finale przegrał z Amerykaninem Frankiem Genaro
Silver medal.svg
Srebro
Gotfred Johansen
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekka do 61,24 kg w finale przegrał z Amerykaninem Samuelem Mosbergiem
Silver medal.svg
Srebro
Søren Petersen
Boxing pictogram.svg
Boks
waga ciężka powyżej 79,38 kg w finale przegrał z Brytyjczykiem Ronaldem Rawsonem
Silver medal.svg
Srebro
Johannes Birk, Frede Hansen, Kristian Hansen, Frederik Hansen, Hans Hovgaard Jakobsen, Aage Jørgensen, Alfred Jørgensen, Alfred Ollerup, Arne Jørgensen, Knud Kirkeløkke, Jens Lambæk, Kristjan Larsen, Kristian Madsen, Niels Erik Nielsen, Niels Kristian Nielsen, Dynes Pedersen, Hans Pedersen, Johannes Pedersen, Peder Dorf Pedersen, Rasmus Rasmussen, Hans Christian Sørensen, Hans Laurids Sørensen, Søren Sørensen, Georg Vest, Aage Walther
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
ćwiczenia na przyrządach drużynowo 1325 pkt[3]
Silver medal.svg
Srebro
Andreas Rasmussen, Hans Christian Herlak, Erik Husted, Frands Faber, Henning Holst, Hans Jørgen Hansen, Steen Due, Hans Bjerrum, Thorvald Eigenbrod, Svend Blach, Ejvind Blach, Paul Metz
Field hockey pictogram.svg
Hokej na trawie
turniej mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Henry Petersen
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn 3,70 m[4]
Silver medal.svg
Srebro
Niels Larsen
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
karabin wojskowy trzy pozycje 300 m indywidualnie 989 pkt[2]
Silver medal.svg
Srebro
Lars Jørgen Madsen
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
karabin wojskowy stojąc 300 m indywidualnie 55 pkt[2]
Silver medal.svg
Srebro
Poul Hansen
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl klasyczny waga ciężka powyżej 82,5 kg w finale uległ Finowi Adolfowi Lindforsowi
Bronze medal.svg
Brąz
Johannes Eriksen
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl klasyczny waga do 82, kg

Skład kadry

Boxing pictogram.svg
Boks

Mężczyźni

  • Anders Pedersen waga musza do 50,80 kg – 2. miejsce,
  • Einer Jensen waga musza do 50,80 kg – 9. miejsce,
  • Nick Clausen waga kogucia do 53,53 kg – 5. miejsce,
  • Hans Nielsen waga kogucia do 53,53 kg – 9. miejsce,
  • Gotfred Johansen waga lekka do 61,24 kg – 2. miejsce,
  • Holger Jensen waga lekka do 61,24 kg – 9. miejsce,
  • August Suhr waga półśrednia do 66,68 kg – 5. miejsce,
  • Ivan Schannong waga półśrednia do 66,68 kg – 9. miejsce,
  • Martin Olsen waga średnia do 72,57 kg – 5. miejsce,
  • Georg Kruse waga średnia do 72,57 kg – 9. miejsce,
  • Emil Andreasen waga półciężka do 79,38 kg – 5. miejsce,
  • Søren Petersen waga ciężka powyżej 79,38 kg – 2. miejsce,

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Mężczyźni

Field hockey pictogram.svg
Hokej na trawie

Mężczyźni

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

  • Christian Johansen – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego indywidualnie – 11. miejsce,
  • Arnold Lundgren – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego indywidualnie – 17. miejsce,
  • Kristian FrischAhrensborg Claussen – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego indywidualnie – 19. miejsce,
  • Ahrensborg Claussen – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego indywidualnie – 20. miejsce,
  • Christian Johansen, Arnold Lundgren, Kristian Frisch, Ahrensborg Claussen – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego drużynowo – 4. miejsce,
  • Henry Brask Andersen – kolarstwo torowe – sprint – odpadł w eliminacjach
  • Axel Hornemann Hansen – kolarstwo torowe – sprint – odpadł w eliminacjach
  • Henry Brask Andersen, Axel Hornemann Hansen – tandemy na 2000 m – odpadli w eliminacjach,

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • August Sørensen
bieg na 100 m – odpadł w ćwierćfinale,
bieg na 200 m – odpadł w ćwierćfinale,
  • Marinus Sørensen – bieg na 100 m – odpadł w ćwierćfinale,
  • Fritiof Normann Andersen – bieg na 100 m – odpadł w eliminacjach,
  • Jón Jónsson – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Artur Nielsen – bieg na 5000 m – nie ukończył biegu eliminacyjnego,
  • Albert Andersen – bieg na 10 000 m – nie ukończył biegu finałowego,
  • Julius Ebert – bieg na 10 000 m – nie ukończył biegu eliminacyjnego,
  • Sofus Rose – maraton – 6. miejsce,
  • Rudolf Hansen – maraton – 8. miejsce,
  • Axel Jensen – maraton – nie ukończył biegu,
  • Henri Thorsen – bieg na 110 m przez płotki – odpadł w półfinale,
  • Henri Thorsen, Fritiof Normann Andersen, August Sørensen, Marinus Sørensen – sztafeta 4 × 100 m – 5. miejsce,
  • Niels Pedersen
chód na 3000 m – 11. miejsce,
chód na 10 km – odpadł w eliminacjach (dyskwalifikacja)
  • Gunnar Rasmussen
chód na 3000 m – odpadł w eliminacjach (dyskwalifikacja),
chód na 10 km – odpadł w eliminacjach (dyskwalifikacja),
  • Albert Andersen – bieg przełajowy indywidualnie – 20. miejsce,
  • Henrik Sørensen – bieg przełajowy indywidualnie – 27. miejsce,
  • Jón Jónsson – bieg przełajowy indywidualnie – 28. miejsce,
  • Julius Ebert – bieg przełajowy indywidualnie – 35. miejsce,
  • Artur Nielsen – bieg przełajowy indywidualnie – nie ukończył biegu
  • Albert Andersen, Henrik Sørensen, Jón Jónsson, Julius Ebert, Artur Nielsen – bieg przełajowy drużynowo – 7. miejsce,
  • Henry Petersenskok o tyczce2. miejsce,
  • Laurits Jørgensen – skok o tyczce – 6. miejsce,
  • Oluf Petersen – pchnięcie kulą – 11. miejsce,
  • Valther Jensen – rzut dyskiem – 7. miejsce,
  • Oluf Petersen – rzut oszczepem – 19. miejsce,

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Marius Christensen – indywidualnie – 5. miejsce,
  • Ejner Augsburg – indywidualnie – 10. miejsce,
  • Harry Bjørnholm – indywidualnie – 12. miejsce,
  • Johan Herluf Skjoldager – indywidualnie – 20. miejsce,

Football pictogram.svg
Piłka nożna

Mężczyźni

  • Sofus Hansen, Nils Middelboe, Steen Steensen Blicher, Christian Grøthan, Ivar Lykke, Gunnar Aaby, Leo Dannin, Mikael Rohde, Viggo Jørgensen, Alf Olsen, Bernhard Andersen – 8. miejsce,

Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów

  • Niels Florin – waga do 60 kg – 10. miejsce,
  • Thorvald Hansen – waga do 67,5 kg – 11. miejsce,
  • Christian Jensen – waga do 75 kg – 6. miejsce,
  • Søren Petersen – waga do 82,5 kg – 10. miejsce,
  • Ejnar Jensen – waga powyżej 82,5 kg – 4. miejsce,

Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Kobiety

  • Stefanie Clausen – wieża – 1. miejsce,
  • Louise Petersen – wieża – odpadła w eliminacjach,

Mężczyźni

  • Paul Köhler – wieża – odpadł w eliminacjach,
  • Sven Palle Sørensen
wieża – odpadł w eliminacjach,
wieża skoki proste – odpadł w eliminacjach,

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Mężczyźni

pistolet wojskowy 50 m – 4. miejsce,
pistolet wojskowy 50 m – 5. miejsce,
karabin wojskowy, trzy pozycje 300 m – 2. miejsce,
karabin wojskowy, leżąc 300 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy leżąc 600 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy stojąc 300 m – odpadł w eliminacjach,
pistolet wojskowy 50 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, trzy pozycje 300 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, leżąc 300 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy leżąc 600 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy stojąc 300 m – 2. miejsce,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m – odpadł w eliminacjach,
pistolet wojskowy 50 m – odpadł w eliminacjach,
pistolet wojskowy 50 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, trzy pozycje 300 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, leżąc 300 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, leżąc 300 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy stojąc 300 m – 4. miejsce,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, leżąc 300 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy leżąc 600 m – odpadł w eliminacjach,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy leżąc 600 m – odpadł w eliminacjach,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m – odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy stojąc 300 m – 7. miejsce,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m – odpadł w eliminacjach,

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Mężczyźni

floret indywidualnie – 8. miejsce,
szpada indywidualnie – odpadł w eliminacjach,
floret indywidualnie – odpadł w półfinale,
szpada indywidualnie – odpadł w półfinale,
  • Georg Hegner – floret indywidualnie – odpadł w eliminacjach,
  • Verner Bonde – floret indywidualnie – odpadł w eliminacjach,
  • Aage Berntsen
floret indywidualnie – odpadł w eliminacjach,
szpada indywidualnie – odpadł w ćwierćfinale,
szabla indywidualnie – odpadł w półfinale,
  • Kay Schrøder
floret indywidualnie – odpadł w eliminacjach,
szpada indywidualnie – odpadł w eliminacjach,
  • Ivan Osiier, Georg Hegner, Ejnar Levison, Poul Rasmussen, Kay Schrøder – floret drużynowo – 4. miejsce,
  • Otto Bærentzen – szpada indywidualnie – odpadł w ćwierćfinale,
  • Georg Hegner – szpada indywidualnie – odpadł w eliminacjach,
  • Otto Bærentzen, Ejnar Levison, Ivan Osiier, Poul Rasmussen, Aage Berntsen, Georg Hegner – szpada drużynowo – 9. miejsce,
  • Ivan Osiier, Poul Rasmussen, Ejnar Levison, Aage Berntsen, Verner Bonde – szabla drużynowo – 6. miejsce,

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Kobiety

  • Elsebeth Brehm – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Amory Hansen – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Amory Hansen, Elsebeth Brehm – gra podwójna – 5. miejsce,

Mężczyźni

  • Erik Tegner – gra pojedyncza – 17. miejsce,

Miksty

  • Amory Hansen, Erik Tegner – 4. miejsce,

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Theodor Eyrich – jedynki – odpadł w eliminacjach,

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Mężczyźni

  • Aage Torgensen – styl klasyczny waga do 60 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Edvin Jensen – styl klasyczny waga do 60 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Charles Frisenfeldt – styl klasyczny waga do 67,5 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Fritz Christiansen – styl klasyczny waga do 67,5 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Svend Nielsen – styl klasyczny waga do 75 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Emil Christensen – styl klasyczny waga do 75 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Johannes Eriksen – styl klasyczny waga do 82,5 kg – 3. miejsce,
  • Axel Tetens – styl klasyczny waga do 82,5 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Poul Hansen – styl klasyczny waga powyżej 82,5 kg – 2. miejsce,
  • Emil Larsen – styl klasyczny waga powyżej 82,5 kg – odpadł w eliminacjach,

Przypisy

  1. Diving – Olympic Games 1920 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-06] (ang.).
  2. a b c Shooting sports – Olympic Games 1920 – results, the-sports.org [dostęp 2012-06-06] (ang.).
  3. LA84 Foundatution – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-06] (ang.).
  4. Athletics – Olympic Games 1920 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-06] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.