Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Dania
Kod MKOl DEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży Robert Johnsen
Liczba zawodników 154 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
3
Srebro
9
Brąz
1
Razem
13

Danię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii reprezentowało 154 zawodników: 150 mężczyzn i 14 kobiet. Był to piąty start reprezentacji Danii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Georg Albertsen, Rudolf Andersen, Viggo Dibbern, Aage Frandsen, Hugo Helsten, Harry Holm, Herold Jansson, Robert Johnsen, Christian Juhl, Vilhelm Lange, Svend Madsen, Peder Marcussen, Peder Møller, Niels Turin Nielsen, Steen Olsen, Christian Pedersen, Hans Rønne, Harry Sørensen, Christian Thomas, Knud Vermehren
Gimnastyka
ćwiczenia wolne mężczyzn drużynowo
Złoto
Stefanie Clausen
Skoki do wody
skoki z wieży kobiet 173 pkt[1]
Złoto
Erik Sætter-Lassen, Lars Jørgen Madsen, Anders Petersen, Anders Peter Nielsen, Niels Larsen
Strzelectwo
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo 268 pkt[2]
Srebro
Anders Petersen
Boks
waga musza do 50,8 kg w finale przegrał z Amerykaninem Frankiem Genaro
Srebro
Gotfred Johansen
Boks
waga lekka do 61,24 kg w finale przegrał z Amerykaninem Samuelem Mosbergiem
Srebro
Søren Petersen
Boks
waga ciężka powyżej 79,38 kg w finale przegrał z Brytyjczykiem Ronaldem Rawsonem
Srebro
Johannes Birk, Frede Hansen, Kristian Hansen, Frederik Hansen, Hans Hovgaard Jakobsen, Aage Jørgensen, Alfred Jørgensen, Alfred Ollerup, Arne Jørgensen, Knud Kirkeløkke, Jens Lambæk, Kristjan Larsen, Kristian Madsen, Niels Erik Nielsen, Niels Kristian Nielsen, Dynes Pedersen, Hans Pedersen, Johannes Pedersen, Peder Dorf Pedersen, Rasmus Rasmussen, Hans Christian Sørensen, Hans Laurids Sørensen, Søren Sørensen, Georg Vest, Aage Walther
Gimnastyka
ćwiczenia na przyrządach drużynowo 1325 pkt[3]
Srebro
Andreas Rasmussen, Hans Christian Herlak, Erik Husted, Frands Faber, Henning Holst, Hans Jørgen Hansen, Steen Due, Hans Bjerrum, Thorvald Eigenbrod, Svend Blach, Ejvind Blach, Paul Metz
Hokej na trawie
turniej mężczyzn
Srebro
Henry Petersen
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn 3,70 m[4]
Srebro
Niels Larsen
Strzelectwo
karabin wojskowy trzy pozycje 300 m indywidualnie 989 pkt[2]
Srebro
Lars Jørgen Madsen
Strzelectwo
karabin wojskowy stojąc 300 m indywidualnie 55 pkt[2]
Srebro
Poul Hansen
Zapasy
styl klasyczny waga ciężka powyżej 82,5 kg w finale uległ Finowi Adolfowi Lindforsowi
Brąz
Johannes Eriksen
Zapasy
styl klasyczny waga do 82, kg

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Anders Pedersen waga musza do 50,80 kg - 2. miejsce,
  • Einer Jensen waga musza do 50,80 kg - 9. miejsce,
  • Nick Clausen waga kogucia do 53,53 kg - 5. miejsce,
  • Hans Nielsen waga kogucia do 53,53 kg - 9. miejsce,
  • Gotfred Johansen waga lekka do 61,24 kg - 2. miejsce,
  • Holger Jensen waga lekka do 61,24 kg - 9. miejsce,
  • August Suhr waga półśrednia do 66,68 kg - 5. miejsce,
  • Ivan Schannong waga półśrednia do 66,68 kg - 9. miejsce,
  • Martin Olsen waga średnia do 72,57 kg - 5. miejsce,
  • Georg Kruse waga średnia do 72,57 kg - 9. miejsce,
  • Emil Andreasen waga półciężka do 79,38 kg - 5. miejsce,
  • Søren Petersen waga ciężka powyżej 79,38 kg - 2. miejsce,

Gimnastyka

Mężczyźni

Hokej na trawie

Mężczyźni

Kolarstwo

  • Christian Johansen – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego indywidualnie - 11. miejsce,
  • Arnold Lundgren – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego indywidualnie - 17. miejsce,
  • Kristian FrischAhrensborg Claussen – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego indywidualnie - 19. miejsce,
  • Ahrensborg Claussen – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego indywidualnie - 20. miejsce,
  • Christian Johansen, Arnold Lundgren, Kristian Frisch, Ahrensborg Claussen – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego drużynowo - 4. miejsce,
  • Henry Brask Andersen – kolarstwo torowe - sprint - odpadł w eliminacjach
  • Axel Hornemann Hansen – kolarstwo torowe - sprint - odpadł w eliminacjach
  • Henry Brask Andersen, Axel Hornemann Hansen – tandemy na 2000 m - odpadli w eliminacjach,

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • August Sørensen
bieg na 100 m – odpadł w ćwierćfinale,
bieg na 200 m – odpadł w ćwierćfinale,
  • Marinus Sørensen – bieg na 100 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Fritiof Normann Andersen – bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
  • Jón Jónsson – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Artur Nielsen – bieg na 5000 m - nie ukończył biegu eliminacyjnego,
  • Albert Andersen – bieg na 10 000 m – nie ukończył biegu finałowego,
  • Julius Ebert – bieg na 10 000 m - nie ukończył biegu eliminacyjnego,
  • Sofus Rose – maraton – 6. miejsce,
  • Rudolf Hansen – maraton - 8. miejsce,
  • Axel Jensen – maraton - nie ukończył biegu,
  • Henri Thorsen – bieg na 110 m przez płotki – odpadł w półfinale,
  • Henri Thorsen, Fritiof Normann Andersen, August Sørensen, Marinus Sørensen – sztafeta 4 × 100 m – 5. miejsce,
  • Niels Pedersen
chód na 3000 m - 11. miejsce,
chód na 10 km – odpadł w eliminacjach (dyskwalifikacja)
  • Gunnar Rasmussen
chód na 3000 m - odpadł w eliminacjach (dyskwalifikacja),
chód na 10 km - odpadł w eliminacjach (dyskwalifikacja),
  • Albert Andersen – bieg przełajowy indywidualnie - 20. miejsce,
  • Henrik Sørensen – bieg przełajowy indywidualnie - 27. miejsce,
  • Jón Jónsson – bieg przełajowy indywidualnie - 28. miejsce,
  • Julius Ebert – bieg przełajowy indywidualnie - 35. miejsce,
  • Artur Nielsen – bieg przełajowy indywidualnie - nie ukończył biegu
  • Albert Andersen, Henrik Sørensen, Jón Jónsson, Julius Ebert, Artur Nielsen – bieg przełajowy drużynowo - 7. miejsce,
  • Henry Petersenskok o tyczce2. miejsce,
  • Laurits Jørgensen – skok o tyczce - 6. miejsce,
  • Oluf Petersen – pchnięcie kulą – 11. miejsce,
  • Valther Jensen – rzut dyskiem – 7. miejsce,
  • Oluf Petersen – rzut oszczepem – 19. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Marius Christensen – indywidualnie - 5. miejsce,
  • Ejner Augsburg – indywidualnie - 10. miejsce,
  • Harry Bjørnholm – indywidualnie - 12. miejsce,
  • Johan Herluf Skjoldager – indywidualnie - 20. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

  • Sofus Hansen, Nils Middelboe, Steen Steensen Blicher, Christian Grøthan, Ivar Lykke, Gunnar Aaby, Leo Dannin, Mikael Rohde, Viggo Jørgensen, Alf Olsen, Bernhard Andersen – 8. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

  • Niels Florin – waga do 60 kg - 10. miejsce,
  • Thorvald Hansen – waga do 67,5 kg - 11. miejsce,
  • Christian Jensen – waga do 75 kg - 6. miejsce,
  • Søren Petersen – waga do 82,5 kg - 10. miejsce,
  • Ejnar Jensen – waga powyżej 82,5 kg - 4. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Stefanie Clausen – wieża - 1. miejsce,
  • Louise Petersen – wieża - odpadła w eliminacjach,

Mężczyźni

  • Paul Köhler – wieża - odpadł w eliminacjach,
  • Sven Palle Sørensen
wieża - odpadł w eliminacjach,
wieża skoki proste - odpadł w eliminacjach,

Strzelectwo

Mężczyźni

pistolet wojskowy 50 m - 4. miejsce,
pistolet wojskowy 50 m - 5. miejsce,
karabin wojskowy, trzy pozycje 300 m - 2. miejsce,
karabin wojskowy, leżąc 300 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy leżąc 600 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy stojąc 300 m - odpadł w eliminacjach,
pistolet wojskowy 50 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, trzy pozycje 300 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, leżąc 300 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy leżąc 600 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy stojąc 300 m - 2. miejsce,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m - odpadł w eliminacjach,
pistolet wojskowy 50 m - odpadł w eliminacjach,
pistolet wojskowy 50 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, trzy pozycje 300 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, leżąc 300 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, leżąc 300 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy stojąc 300 m - 4. miejsce,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy, leżąc 300 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy leżąc 600 m - odpadł w eliminacjach,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy leżąc 600 m - odpadł w eliminacjach,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m - odpadł w eliminacjach,
karabin wojskowy stojąc 300 m - 7. miejsce,
karabin małokalibrowy stojąc 50 m - odpadł w eliminacjach,

Szermierka

Mężczyźni

floret indywidualnie - 8. miejsce,
szpada indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
floret indywidualnie - odpadł w półfinale,
szpada indywidualnie - odpadł w półfinale,
  • Georg Hegner – floret indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Verner Bonde – floret indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Aage Berntsen
floret indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
szpada indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
szabla indywidualnie - odpadł w półfinale,
  • Kay Schrøder
floret indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
szpada indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Ivan Osiier, Georg Hegner, Ejnar Levison, Poul Rasmussen, Kay Schrøder – floret drużynowo - 4. miejsce,
  • Otto Bærentzen – szpada indywidualnie - odpadł w ćwierćfinale,
  • Georg Hegner – szpada indywidualnie - odpadł w eliminacjach,
  • Otto Bærentzen, Ejnar Levison, Ivan Osiier, Poul Rasmussen, Aage Berntsen, Georg Hegner – szpada drużynowo - 9. miejsce,
  • Ivan Osiier, Poul Rasmussen, Ejnar Levison, Aage Berntsen, Verner Bonde – szabla drużynowo - 6. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Elsebeth Brehm – gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Amory Hansen – gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Amory Hansen, Elsebeth Brehm – gra podwójna - 5. miejsce,

Mężczyźni

  • Erik Tegner – gra pojedyncza - 17. miejsce,

Miksty

  • Amory Hansen, Erik Tegner – 4. miejsce,

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Theodor Eyrich – jedynki - odpadł w eliminacjach,

Zapasy

Mężczyźni

  • Aage Torgensen – styl klasyczny waga do 60 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Edvin Jensen – styl klasyczny waga do 60 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Charles Frisenfeldt – styl klasyczny waga do 67,5 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Fritz Christiansen – styl klasyczny waga do 67,5 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Svend Nielsen – styl klasyczny waga do 75 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Emil Christensen – styl klasyczny waga do 75 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Johannes Eriksen – styl klasyczny waga do 82,5 kg - 3. miejsce,
  • Axel Tetens – styl klasyczny waga do 82,5 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Poul Hansen – styl klasyczny waga powyżej 82,5 kg - 2. miejsce,
  • Emil Larsen – styl klasyczny waga powyżej 82,5 kg - odpadł w eliminacjach,

Przypisy

  1. Diving - Olympic Games 1920 - results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-06] (ang.).
  2. a b c Shooting sports - Olympic Games 1920 - results, the-sports.org [dostęp 2012-06-06] (ang.).
  3. LA84 Foundatution - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-06] (ang.).
  4. Athletics - Olympic Games 1920 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-06] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article