Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932.

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932
Dania
Kod MKOl DEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1932
Los Angeles
Chorąży Axel Bloch
Liczba zawodników 24 w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 20.
Złoto
0
Srebro
3
Brąz
3
Razem
6

Danię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1932 roku reprezentowało 24 zawodników (18 mężczyzn i 6 kobiet) w 8 dyscyplinach. Zdobyli łącznie 6 medali, plasując swój kraj na 20. miejscu w klasyfikacji medalowej igrzysk.

Był to ósmy start Duńczyków na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Svend Olsen Podnoszenie Ciężarów Waga lekkociężka 30 lipca
Frode Sørensen
Leo Nielsen
Henry Hansen
Kolarstwo Drużynowy wyścig na czas 4 sierpnia
Abraham Kurland Zapasy Styl klasyczny – waga lekka 7 sierpnia
Harald Christensen
Willy Gervin
Kolarstwo Sprint tandemami na 2 km 3 sierpnia
Else Jacobsen Plywanie 200 metrów stylem klasycznym kobiet 9 sierpnia
Peter Jørgensen Boks Waga półciężka 13 sierpnia

Reprezentanci

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/O 3. miejsce Pozycja Źródło
Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Carl Jensen Waga półśrednia Szwecja Nils Althin

Wygrana

Erich Campe

Porażka

NQ 5.-8. [1]
Peter Jørgensen Waga półciężka Nie dotyczy Argentyna Rafael Lang

Wygrana

Związek Południowej Afryki David Carstens

Porażka

James Murphy

Wygrana (walkower)

[2]

Kolarstwo

Konkurencje szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Frode Sørensen Indywidualny wyścig na czas 2:30:11.2 5. [3]
Leo Nielsen 2:32:48.6 9.
Henry Hansen 2:35:50.4 12.
Gunnar Andersen 2:37:23.6 18.
Frode Sørensen

Leo Nielsen

Henry Hansen

Drużynowy wyścig na czas 7:38:50.2
[4]

Konkurencje torowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Harald Christensen 1 km na czas 1:16.0 7. [5]
Zawodnik Konkurencja Runda 1. Repasaż o półfinał/ćwierćfinał Ćwierćfinał Półfinał Wyścig o brąz Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Przeciwnik

Wynik

Willy Gervin Sprint NN 2. Q NN 2. NQ 5.-8. [6]
Harald Christensen

Willy Gervin

Sprint tandemami na 2 km DQ NN 1. Q Nie dotyczy NN 2. Nie dotyczy NQ
[7]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Christian Markersen Bieg na 1500 m 4:06.5 6. NQ [8]
Anders Hartington Andersen Maraton Nie dotyczy 2:44:38 10. [9]

Pływanie

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Lilli Andersen 100 metrów stylem dowolnym 1:11.6 3. NQ [10]
400 metrów stylem dowolnym 6:05.1 2. Q 6:05.5 4. NQ
Else Jacobsen 200 metrów stylem klasycznym 3:12.1 1. Q Nie dotyczy 3:07.1
[11]

Podnoszenie ciężarów

Zawodnik Konkurencja Wyciskanie Rwanie Podrzut Suma Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Svend Olsen Waga lekkociężka 102,5 kg OR 1. 107,5 kg 2. 150 kg OR 1. 360 kg
[12]

Skoki do wody

Zawodnik Konkurencja Punktacja za skok Suma punktów Pozycja Źródło
1 2 3 4 5
Ingrid Larsen Skoki z trampoliny 3 m 7,56 12,48 6,46 9 12,96 57,26 pkt 8. [13]
Skoki z wieży 10 m 7,7 7,7 7,92 8,64 Nie dotyczy 31,96 pkt 5. [14]

Szermierka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Grupa eliminacyjna Grupa Półfinałowa Grupa Finałowa Źródło
Przeciwnicy i wyniki Bilans/Punkty[15] Pozycja Przeciwnicy i wyniki Bilans/Punkty[15] Pozycja Przeciwnicy i wyniki Bilans/Punkty[15] Pozycja
Axel Bloch Floret indywidualnie G. GuaragnaP 2-5

R. BougnolP 0-5

Wielka Brytania E. Lloyd – P 0-5

Stany Zjednoczone D. Every – Z 5-3

Meksyk L. Candiani – Z 5-1

Kanada E. Dalton – Z 5-4

3-3 6. Q P. CattiauP 2-5

Belgia W. Mund – Z 5-4

Argentyna R. Larraz – P 0-5

E. CasmirP 1-5

É. GardéreP 3-5

G. GaudiniP 1-5

Holandia D. de Jong – Z 5-3

Stany Zjednoczone J. Lewis – P 1-5

2-6 7. NQ [16]
Ivan Osiier Argentyna R. Valenzuela- Z 5-4

Belgia W. Mund – P 2-5

Meksyk E. Prieto – Z 5-1

Kanada B. Markus – Z 5-0

Szwajcaria P. de Graffenried- Z 5-1

4-1 4. Q G. MarziP 3-5

R. BougnolP 3-5

Szwajcaria P. de Graffenried- Z 5-0

G. GuaragnaP 4-5

Stany Zjednoczone D. Every – Z 5-4

Belgia G. de Bourguignon – Z 5-4

Argentyna Á. Gorordo – P 1-5

Wielka Brytania E. Lloyd – P 1-5

3-5 7. NQ
Erik Kofoed-Hansen G. GaudiniP 1-5

É. GardéreP 2-5

Argentyna R. Larraz – P 2-5

Belgia G. de Bourguignon – P 2-5

E. CasmirP 0-5

Stany Zjednoczone T. Lorber – Z 5-3

Meksyk R. Izcoa – P 2-5

Holandia D. de Jong – P 3-5

1-7 9. NQ
Axel Bloch

Aage Leidersdorff

Erik Kofoed-Hansen

Ivan Osiier

Floret drużynowo Meksyk R. Izcoa, L. Candiani, E. Prieto, J .Sánchez – Z 11-5 1-0 2. Q Nie dotyczy R. Bondoux, R. Bougnol, R. Lemoine, É. GardéreP 6-10

G. Guaragna, G. Pessina, G. Marzi, R. TerlizziP 4-12

Stany Zjednoczone D. Every, G. Calnan, H. Alessandroni, J. Lewis – P 7-9

0-3 4. [17]
Aage Leidersdorff Szpada indywidualnie S. RagnoP 1-3

G. BuchardP 2-3

Belgia X. De Beukelaer – P 1-3

Stany Zjednoczone H. Corbin – Z 3-2

Szwecja S. ThofeltZ 3-1

Meksyk E. Prieto – R 3-3

Kanada B. Markus – Z 3-2

Holandia D. de Jong – P 2-3

7 pkt 5. Q C. AgostoniP 0-3

B. SchmetzP 2-3

G. Cornaggia-MediciP 2-3

Belgia M. Janlet – P 1-3

Belgia A. PoplimontP 0-3

Stany Zjednoczone G. CalnanP 0-3

Szwecja S. Lindström – P 1-3

Szwecja B. LindmanZ 3-1

Szwajcaria P. de Graffenried – P 1-3

2 pkt 10. NQ [18]
Erik Kofoed-Hansen C. AgostoniP 0-3

B. SchmetzP 0-3

Belgia A. PoplimontP 2-3

Stany Zjednoczone G. CalnanP 2-3

Szwecja B. LindmanP 1-3

Szwajcaria P. de Graffenried – P 2-3

I. Petneházy – Z 3-0

Meksyk G. Delgadillo – Z 3-1

Kanada P. Farrell – Z 3-0

Argentyna R. Saucedo – P 0-3

6 pkt 9. NQ
Axel Bloch

Aage Leidersdorff

Erik Kofoed-Hansen

Ivan Osiier

Szpada drużynowo BYE Stany Zjednoczone C. Shears, F. Righeimer, G. Calnan, G. Heiss – P 8-8 (28-33) 0-1 3. NQ [19]
Ivan Osiier Szabla indywidualnie II Rzeczpospolita W. SegdaP 3-5

Stany Zjednoczone P. Bruder – P 3-5

J. PiotZ 5-2

Meksyk G. Delgadillo – Z 5-2

Kanada P. Farrell – Z 5-3

3-2 3. Q Meksyk F. Valero – Z 5-2

II Rzeczpospolita L. Lubicz-NyczZ 5-2

II Rzeczpospolita A. PapéeZ 5-4

Stany Zjednoczone J. Huffman – P 4-5

A. de Vecchi – Z 5-1

A. PetschauerP 2-5

É. GardéreP 4-5

4-3 4. Q Stany Zjednoczone N. Cohn-Armitage – P 1-5

Stany Zjednoczone J. Huffman – P 3-5

A. de Vecchi – Z 5-4

E. Salafia – Z 5-2

E. KabosZ 5-2

A. PetschauerP 2-5

G. PillerP 2-5

G. GaudiniP 4-5

E. CasmirZ 5-2

4-5 7. [20]
Axel Bloch E. KabosP 3-5

E. Salafia – P 0-5

II Rzeczpospolita A. PapéeP 1-5

Stany Zjednoczone N. Cohn-Armitage – P 0-5

Belgia G. de Bourguignon – Z 5-3

Meksyk F. Valero – P 2-5

E. CasmirP 1-5

1-6 7. NQ
Aage Leidersdorff G. PillerP 3-5

A. de Vecchi – P 2-5

II Rzeczpospolita L. Lubicz-NyczP 3-5

Stany Zjednoczone John Huffman – P 2-5

É. GardéreP 0-5

Meksyk A. Haro – P 1-5

Argentyna C. Merlo – P 5-2

Holandia D. de Jong – P 3-5

1-7 9. NQ
Axel Bloch

Aage Leidersdorff

Erik Kofoed-Hansen

Ivan Osiier

Szabla drużynowo A. Petschauer, E. Nagy, G. Glykais, G. PillerP 1-11

II Rzeczpospolita T. Friedrich, L. Lubicz-Nycz, A. Papée, W. SegdaP 5-9

0-2 3. Nie dotyczy NQ [21]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Grupa eliminacyjna Grupa Finałowa Źródło
Przeciwnicy i wyniki Bilans/Punkty[15] Pozycja Przeciwnicy i wyniki Bilans/Punkty[15] Pozycja
Gerda Munck Floret indywidualnie H. MayerP 0-5

Wielka Brytania J. Guinness Penn-Hughes – P 4-5

Stany Zjednoczone M. Lloyd – Z 5-2

Holandia J. de Boer – Z 5-1

Stany Zjednoczone M. Guggolz – Z 5-1

J. Vical – Z 5-0

M. DanÿP 4-5

4-3 3. Q E. Müller-PreisP 4-5

Wielka Brytania J. Guinness Penn-Hughes – P 3-5

E. Bogen-BogátiP 3-5

Belgia J. Addams – P 3-5

H. MayerP 2-5

Holandia J. de Boer – P 1-5

Stany Zjednoczone M. Lloyd – Z 5-2

Wielka Brytania P. Butler – Z 5-2

Dania G. OlsenP 3-5

2-7 7. [22]
Grete Olsen Belgia J. Addams – P 4-5

E. Müller-PreisP 4-5

E. Bogen-BogátiZ 5-2

Wielka Brytania P. Butler – Z 5-4

Stany Zjednoczone D. Locke – Z 5-4

Dania I. KlingtZ 5-0

Kanada J. Archibald – Z 5-2

5-2 4. Q E. Müller-PreisP 4-5

Wielka Brytania J. Guinness Penn-Hughes – P 4-5

E. Bogen-BogátiP 4-5

Belgia J. Addams – P 1-5

H. MayerP 1-5

Holandia J. de Boer – P 3-5

Dania G. MunckZ 5-3

Wielka Brytania P. Butler – Z 5-4

Stany Zjednoczone M. Lloyd – P 4-5

2-7 8.
Inger Klingt Belgia J. Addams – Z 4-5

E. Müller-PreisZ 4-5

Dania Grete OlsenZ 0-5

Wielka Brytania P. Butler – Z 1-5

Stany Zjednoczone D. Locke – Z 2-5

Kanada J. Archibald – Z 5-4

Meksyk E. Escudero – Z 5-2

2-5 7. NQ

Zapasy

Punktacja za pojedynek:

  • 0 pkt – zwycięstwo przed czasem
  • 1 pkt – zwycięstwo przez decyzję sędziów
  • 2 pkt – remis
  • 3 pkt – porażka

Styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja Rundy eliminacyjne Runda finałowa Źródło
Runda 1. Runda 2. Runda 3. Runda 4.
Przeciwnik

Wynik

Punkty Przeciwnik

Wynik

Punkty Przeciwnik

Wynik

Punkty Przeciwnik

Wynik

Punkty Przeciwnik

Wynik

Punkty
Christian Schack Waga piórkowa (-61 kg) Kiyoshi Kase

Porażka (decyzja)

3 pkt DNS NQ [23]
Abraham Kurland Waga lekka (-66 kg) Yoneichi Miyazaki

Wygrana (3:39)

0 pkt Georg Sperling

Porażka (decyzja)

3 pkt BYE 3 pkt Nie dotyczy Szwecja Erik Malmberg

Porażka (decyzja)

[24]
Børge Jensen Waga półśrednia (-72 kg) Norwegia

Arild Dahl Wygrana (decyzja)

1 pkt Osvald Käpp

Porażka (decyzja)

4 pkt Finlandia Väinö Kajander

Porażka (3:06)

7 pkt (eliminacja) NQ [25]

Styl wolny

Zawodnik Konkurencja Rundy eliminacyjne Runda finałowa Źródło
Runda 1. Runda 2. Runda 3. Runda 4.
Przeciwnik

Wynik

Punkty Przeciwnik

Wynik

Punkty Przeciwnik

Wynik

Punkty Przeciwnik

Wynik

Punkty Przeciwnik

Wynik

Punkty
Christian Schack Waga piórkowa (- 61 kg) Stany Zjednoczone Edgar Nemir

Porażka (decyzja)

3 pkt Finlandia Hermanni Pihlajamäki

Porażka (3:20)

6 pkt (eliminacja) NQ [26]
Børge Jensen Waga półśrednia (-72 kg) Jean Földeák

Porażka (decyzja)

3 pkt Stany Zjednoczone Jack VanBebber

Porażka (decyzja)

6 pkt (eliminacja) NQ [27]

Przypisy

  1. Boxing at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Welterweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-10] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  2. Boxing at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Light-Heavyweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  3. Cycling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Road Race, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  4. Cycling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Road Race, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  5. Cycling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s 1,000 metres Time Trial, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  6. Cycling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  7. Cycling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Tandem Sprint, 2,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  8. Athletics at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s 1,500 metres Round One | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2009-11-25] (ang.).
  9. Athletics at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Marathon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  10. Lilli Andersen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  11. Else Jacobsen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-09] (ang.).
  12. Weightlifting at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Light-Heavyweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2011-05-20] (ang.).
  13. Diving at the 1932 Los Angeles Summer Games: Women’s Springboard, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2011-01-19] (ang.).
  14. Diving at the 1932 Los Angeles Summer Games: Women’s Platform, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-11] (ang.).
  15. a b c d e W turnieju szpadzistów punkty były przyznawane według wyniku pojedynku: 2 pkt za wygraną, 1 pkt za remis, 0 pkt za porażkę.
  16. Official Report 1932 page 513, digital.la84.org [dostęp 2018-08-16] (ang.).
  17. Fencing at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Foil, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-21] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  18. Official Report 1932 page 522, digital.la84.org [dostęp 2018-08-17] (ang.).
  19. Fencing at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Épée, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-21] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  20. Official Report 1932 page 529, digital.la84.org [dostęp 2018-08-17] (ang.).
  21. Fencing at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Sabre, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-21] [zarchiwizowane z adresu 2011-08-27] (ang.).
  22. Fencing at the 1932 Los Angeles Summer Games: Women’s Foil, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-22] [zarchiwizowane z adresu 2012-10-26] (ang.).
  23. Wrestling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Featherweight, Greco-Roman, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-22] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-13] (ang.).
  24. Wrestling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Lightweight, Greco-Roman, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-22] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-13] (ang.).
  25. Wrestling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Welterweight, Greco-Roman, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-22] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-13] (ang.).
  26. Wrestling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Featherweight, Freestyle, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-22] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
  27. Wrestling at the 1932 Los Angeles Summer Games: Men’s Welterweight, Freestyle, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-22] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932
Listen to this article