For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968
Dania
Kod MKOl

DEN

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1968
Meksyk
Chorąży

Erik Hansen

Liczba zawodników

64 w 11 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 22.
Złoto
1
Srebro
4
Brąz
3
Razem
8

Danię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1964 roku reprezentowało 64 zawodników (60 mężczyzn i 4 kobiety) w 11 dyscyplinach. Zdobyli łącznie 8 medale, w tym 1 złoty, plasując swój kraj na 22. miejscu w klasyfikacji medalowej igrzysk.

Był to piętnasty start Duńczyków na letnich igrzyskach olimpijskich. Chorążym ekipy był kajakarz Erik Hansen.

Medaliści

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Gold medal.svg
Gunnar Asmussen
Peder Pedersen
Reno Olsen
Mogens Frey
Kolarstwo Wyścig drużynowy na dochodzenie 21 października
Silver medal.svg
Niels Fredborg Kolarstwo 1 km na czas 17 października
Silver medal.svg
Mogens Frey Wyścig indywidualny na dochodzenie 18 października
Silver medal.svg
Aage Birch
Niels Markussen
Paul Lindemark Jørgensen
Żeglarstwo Klasa Dragon 21 października
Silver medal.svg
Leif Mortensen Kolarstwo Wyścig indywidualny ze startu wspólnego 23 października
Bronze medal.svg
Peter Fich Christiansen

Ib Larsen

Wioślarstwo Dwójka bez sternika 18 października
Bronze medal.svg
Jørn Krab
Harry Jørgensen
Preben Krab
Dwójka ze sternikiem 19 października
Bronze medal.svg
Erik Hansen Kajakarstwo K-1 1000 m mężczyzn 25 października

Wyniki zawodników

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Jørgen Hansen Waga półśrednia 67 kg BYE Victor Zilberman
Porażka – TKO w 3. rundzie
NQ 17.- 31. [1]
Christian Larsen Waga lekkośrednia 71 kg Nie dotyczy Francja Albert Menduni
Wygrana – decyzja (5-0)
Uganda David Jackson
Porażka – decyzja (3-2)
NQ 9.- 16. [2]

Gimnastyka

Konkurencje na przyrządach

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje[3] Finał Źródło
Wynik Pozycja Kwota startowa Punkty Suma Pozycja
Hans Peter Nielsen Ćwiczenia na podłodze 17,75 pkt 65. NQ [4]
Skok 17,95 pkt 71. NQ
Poręcz 18,2 pkt 65. NQ
Drążek 17,3 pkt 95. NQ
Kółka 17,85 pkt 54. NQ
Koń z łękami 18,3 pkt 33. NQ
Arne Thomsen Ćwiczenia na podłodze 18,2 pkt 37. NQ [5]
Skok 16 pkt 111. NQ
Poręcz 17,9 pkt 78. NQ
Drążek 18,2 pkt 61. NQ
Kółka 17 pkt 87. NQ
Koń z łękami 16,75 pkt 85. NQ
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje[3] Finał Źródło
Wynik Pozycja Kwota startowa Punkty Suma Pozycja
Else Trangbæk Ćwiczenia na podłodze 17,65 pkt 64. NQ [6]
Skok 17,2 pkt 76. NQ
Poręcz 16 pkt 84. NQ
Równoważnia 17 pkt 62. NQ

Wielobój indywidualny

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja Źródło
Hans Peter Nielsen Wielobój mężczyzn 107,35 pkt 63. [4]
Arne Thomsen 104,05 pkt 90. [5]
Else Trangbæk Wielobój kobiet 67,85 pkt 75. [6]

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Erik Hansen K-1 1000 m 4:05.6 1. Q BYE 3:58.72 1. Q 4:04.39
Bronze medal icon.svg
[7]
Harry Sørensen
Jörgen Andersen
Hans-Viggo Knudsen
Steen Lund Hansen
K-4 1000 m 3:23.3 5. 3:30.92 3. Q 3:21.27 3. Q 3:25.64 9. [8]

Kolarstwo

Konkurencje szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Leif Mortensen Wyścig indywidualny ze startu wspólnego 4:42:49.71
Silver medal icon.svg
[9]
Ole Højlund Pedersen 4:46:31.78 26.
Jørgen Emil Hansen 4:46:34.66 29.
Svend Erik Bjerg 4:48:03.08 38.
Verner Blaudzun
Jørgen Emil Hansen
Ole Højlund Pedersen
Leif Mortensen
Drużynowa jazda na czas 2:12:41.41 4. [10]

Konkurencje torowe

Sprint
Zawodnik Konkurencja Runda 1. Repasaż o 2. rundę 2. runda Repasaż o 1/8 finału 1/8 finału Repasaże o Ćwierćfinał Ćwierćfinał Półfinał Finał/o brąz Pozycja Źródło
Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnicy Przeciwnicy
Niels Fredborg Sprint Kanada Jocelyn Lovell
Tajlandia Kriengsak Worawut
1. pozycja (Q)
BYE Holandia Leijn Loevesijn
Belgia Daniel Goens
1. pozycja (Q)
BYE Omar Pchakadze
Stany Zjednoczone Tim Mountford
3. pozycja
Stany Zjednoczone Jackie Simes
74. Leslie King
2. pozycja
NQ Nieklasyfikowany [11]
Peder Pedersen Siergiej Krawcow
Portoryko Edwin Torres
1. pozycja (Q)
BYE Trynidad i Tobago Roger Gibbon
Węgry András Baranyecz
2. pozycja
Stany Zjednoczone Tim Mountford
2. pozycja
NQ Nieklasyfikowany

Jazda na czas

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Niels Fredborg 1 km na czas 1:04.61
Silver medal icon.svg
[12]
Tandemy
Zawodnik Konkurencja Runda 1. Repasaż o Ćwierćfinał Ćwierćfinał Półfinał Finał/o brąz Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Niels Fredborg

Per Sarto Jørgensen

Sprint tandemami na 2 km Holandia Holandia
Porażka
Węgry Węgry
Porażka
NQ Nie dotyczy [13]
Wyścigi na dochodzenie
Zawodnik Konkurencja Runda 1. Ćwierćfinał Półfinał Finał/o brąz Pozycja Źródło
Czas Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Preben Isaksson Wyścig indywidualny na dochodzenie 4:42.30 4. Q Włochy Cipriano Chemello
W 4:37.54
Szwajcaria Xaver Kurmann
W 4:42.05
Francja Daniel Rébillard
P 4:42.43
Silver medal icon.svg
[14]
Bent Hansen
Preben Isaksson
Jan Ingstrup-Mikkelsen
Kurt vid Stein
Wyścig drużynowy na dochodzenie 4:23.58 5. Q Czechosłowacja Czechosłowacja
W 4:27.02
ZSRR
W 4:19.87
Niemcy RFN
W 4:22.44
Gold medal icon.svg
[15]

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Gerd Larsen Bieg na 800 m 1:51.9 6. NQ [16]
Tom Hansen Bieg na 1500 m 4:01.4 8. NQ [17]
Georg Olsen Maraton Nie dotyczy 2:42:24.6 34. [18]
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Annelise Damm Olesen Bieg na 800 m 2:09.0 5. NQ [19]

Wieloboje

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 100 m Skok w dal Pchnięcie kulą Skok wzwyż 400 m 110 m przez płotki Rzut dyskiem Skok o tyczce Rzut oszczepem 1500 m Końcowy wynik Źródło
Steen Smidt-Jensen Dziesięciobój Rezultat 10.9 7,17 m 13,03 m 1,95 m 50.2 14.9 s 41,07 m 4,85 m 46,80 m 4:41.3 8. [20]
Punkty 828 pkt 855 pkt 667 pkt 813 pkt 797 pkt 859 pkt 706 pkt 1017 pkt 589 pkt 517 pkt 7648 pkt
Kobiety
Zawodnik Konkurencja 80 m przez płotki Pchnięcie kulą Skok wzwyż Skok w dal 200 m Końcowy wynik Źródło
Nina Hansen Pięciobój Rezultat 10.9 s 10,92 m 1,59 m 6,19 m 25.0 s 13. [21]
Punkty 1061 pkt 780 pkt 934 pkt 1031 pkt 932 pkt 4738 pkt

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Jazda Konna Szermierka Strzelanie Pływanie Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja Źródło
Punkty karne Pozycja Punkty Wygrane Pozycja Punkty Wynik Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty
Jørn Steffensen Indywidualnie 60 pkt 15. 1040 pkt 27 12. 862 pkt 191 pkt 7. 934 pkt 4:25.5 44. 811 pkt 14:49.2 14. 898 pkt 4545 pkt 13. [22]

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Ejvind Pedersen 100 m stylem grzbietowym 1:03.5 3. Q 1:03.6 8. NQ [23]
200 m stylem grzbietowym 2:16.6 4. Nie dotyczy NQ
Lars Kraus Jensen 2:22.5 4. NQ [24]
200 m stylem zmiennym 2:21.2 3. Nie dotyczy NQ
400 m stylem zmiennym 5:12.7 4. Nie dotyczy NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Kirsten Strange-Campbell 200 m stylem dowolnym 2:30.5 6. NQ [25]
200 m stylem zmiennym 2:39.4 4. NQ
400 m stylem zmiennym 5:59.0 5. NQ

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja Źródło
Jørgen Gabrielsen Pistolet 50 m 547 pkt 20. [26]
Niels Dahl 536 pkt 40.
Ole Hviid Jensen Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m 1140 pkt 22. [27]
Per Weichel 1127 pkt 40.
Ole Hviid Jensen Karabin małokalibrowy leżąc 50 m 594 pkt 15. [28]
Per Weichel 589 pkt 42.
Ernst Pedersen Skeet 191 pkt 10. [29]
Benny Jensen 186 pkt 33.

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Półfinał Finał B Finał A Pozycja końcowa Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Niels Henry Secher Jedynka 7:51.45 1. Q BYE 8:17.64 5. QB 7:43.47 2. NQ 8. [30]
Peter Fich Christiansen
Ib Larsen
Dwójka bez sternika 7:23.51 2. Q BYE 7:24.98 2. QA BYE 7:31.84 3.
Bronze medal icon.svg
[31]
Jørn Krab
Harry Jørgensen
Preben Krab
Dwójka ze sternikiem 8:21.42 4. 7:52.83 1. Q 8:02.78 2. QA BYE 8:08.07 3.
Bronze medal icon.svg
[32]
Gunner Nielsen
John Erik Jensen
Johnny Algreen Petersen
Mogens Pedersen
Czwórka bez sternika 6:58.02 3. DNF Nie dotyczy 7:20.31 4. NQ 10. [33]

Zapasy

Punktacja za pojedynek:

  • 0 pkt – zwycięstwo przed czasem lub przez dyskwalifikację
  • 0,5 pkt – zwycięstwo przez dominację
  • 1 pkt – zwycięstwo przez decyzję sędziów
  • 2 pkt – remis
  • 2,5 pkt – remis (pasywność obu zawodników)
  • 3 pkt – porażka przez decyzję sędziów
  • 3,5 pkt – porażka przez dominację
  • 4 pkt – porażka przed czasem lub przez dyskwalifikację

Styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja Rundy eliminacyjne Runda finałowa Pozycja Źródło
Runda 1. Runda 2. Runda 3. Runda 4. Runda 5. Runda 6. Runda 7.
Przeciwnik
Wynik
Punkty Przeciwnik
Wynik
Punkty Przeciwnik
Wynik
Punkty Przeciwnik
Wynik
Punkty Przeciwnik
Wynik
Punkty Przeciwnik
Wynik
Punkty Przeciwnik
Wynik
Punkty Przeciwnik
Wynik
Punkty
Alex Børger Kategoria musza (52 kg) Korea Południowa Sin Sang-Sik
Porażka – decyzja
3 pkt Meksyk Enrique Jiménez
Remis
5 pkt Czechosłowacja Miroslav Zeman
Porażka – poddanie (1:58)
9 pkt (eliminacja) NQ Nie dotyczy NQ Nieklasyfikowany [34]
Johnny Nielsen Kategoria kogucia (57 kg) Hristo Trajkow
Porażka – dyskwalifikacja
4 pkt Stany Zjednoczone Dave Hazewinkel
Porażka – poddanie (8:28)
8 pkt (eliminacja) NQ Nieklasyfikowany [35]
Kurt Madsen Kategoria lekka (70 kg) Stevan Horvat
Porażka – poddanie (2:56)
4 pkt Maroko Muhammad Mukrim Binmansur
Wygrana – decyzja
5 pkt Stany Zjednoczone Werner Holzer
Porażka – decyzja
8 pkt (eliminacja) NQ Nieklasyfikowany [36]

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Pozycja w wyścigu

Punkty

Suma punktów Pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7
Henning Wind Klasa Finn 9.
15 pkt
18.
24 pkt
10.
16 pkt
15.
21 pkt
23.
29 pkt
18.
24 pkt
19.
25 pkt
125 pkt 18. [37]
Paul Elvstrøm
Poul Mik-Meyer
Klasa Star 3.
5,7 pkt
6.
11,7 pkt
10.
16 pkt
7.
13 pkt
5.
10 pkt
1.
0 pkt
5.
10 pkt
50,4 pkt 4. [38]
Aage Birch
Niels Markussen
Paul Lindemark Jørgensen
Klasa Dragon 6.
11,7 pkt
1.
0 pkt
2.
3 pkt
10.
16 pkt
3.
5,7 pkt
2.
3 pkt
2.
3 pkt
26,4 pkt
Silver medal icon.svg
[39]
Hans Fogh
Niels Jensen
Poul Richard Høj Jensen[40]
Klasa Latający Holender 6.
11,7 pkt
12.
18 pkt
DQ
39 pkt
7.
13 pkt
12.
18 pkt
11.
17 pkt
DNF
36 pkt
113,7 pkt 16. [41]
William Berntsen
Erik Johansen
Christian Hansen
Klasa 5,5 m 8.
14 pkt
11.
17 pkt
13.
19 pkt
8.
14 pkt
13.
19 pkt
14.
20 pkt
12.
18 pkt
101 pkt 13. [42]

Przypisy

  1. Jørgen Hansen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-02] (ang.).
  2. Christian Larsen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  3. a b Eliminacje odbywały się w ramach zawodów w wieloboju indywidualnym.
  4. a b Hans Peter Nielsen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2009-08-14] (ang.).
  5. a b Arne Thomsen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  6. a b Else Trangbæk Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  7. Canoeing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Kayak Singles, 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  8. Canoeing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Kayak Fours, 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  9. Cycling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Road Race, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  10. Cycling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s 100 kilometres Team Time Trial, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  11. Cycling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  12. Cycling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s 1,000 metres Time Trial, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  13. Cycling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Tandem Sprint, 2,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  14. Cycling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Individual Pursuit, 4,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  15. Cycling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Team Pursuit, 4,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  16. Athletics at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s 800 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  17. Athletics at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s 1,500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  18. Athletics at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Marathon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  19. Athletics at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Women’s 800 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  20. Athletics at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Decathlon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  21. Athletics at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Women’s Pentathlon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  22. Modern Pentathlon at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2009-05-23] (ang.).
  23. Ejvind Pedersen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  24. Lars Kraus Jensen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  25. Kirsten Strange-Campbell Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-14] (ang.).
  26. Shooting at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed Free Pistol, 50 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  27. Shooting at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed Small-Bore Rifle, Three Positions, 50 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  28. Shooting at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed Small-Bore Rifle, Prone, 50 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  29. Shooting at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed Skeet, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  30. Rowing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Single Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2011-02-19] (ang.).
  31. Rowing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Coxless Pairs, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-11] (ang.).
  32. Rowing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Coxed Pairs, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-14] (ang.).
  33. Rowing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Coxless Fours, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2011-01-06] (ang.).
  34. Wrestling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Flyweight, Greco-Roman, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2014-10-20] (ang.).
  35. Wrestling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Bantamweight, Greco-Roman, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2010-09-07] (ang.).
  36. Wrestling at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Men’s Lightweight, Greco-Roman, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-08] (ang.).
  37. Sailing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed One Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2009-05-25] (ang.).
  38. Sailing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed Two Person Keelboat, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2009-04-04] (ang.).
  39. Sailing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed Three Person Keelboat, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-20] (ang.).
  40. Wystąpił jedynie w ostatnim, 7. biegu.
  41. Sailing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed Two Person Heavyweight Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  42. Sailing at the 1968 Ciudad de México Summer Games: Mixed 5.5 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-08-28] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-18] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on