Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Dania
Kod MKOl DEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Caroline Wozniacki
Liczba zawodników 120 w 67 konkurencjach w 16 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 28.
Złoto
2
Srebro
6
Brąz
7
Razem
15

Danię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 119 zawodników: 78 mężczyzn i 41 kobiet. Był to dwudziesty siódmy start reprezentacji Danii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Pernille Blume
Pływanie
50 m stylem dowolnym kobiet 24,07 s NR 13 sierpnia
Złoto
Mads Christiansen
Michael Damgaard
Jannick Green Krejberg
Mikkel Hansen
Niklas Landin Jacobsen
Hans Lindberg
Mads Mensah Larsen
Henrik Møllgaard Jensen
Casper U. Mortensen
Jesper Nøddesbo
Morten Olsen
Kasper Søndergaard Sarup
Skjern Håndbold
Lasse Svan Hansen
Henrik Toft Hansen
René Toft Hansen
Piłka ręczna
turniej mężczyzn W finale pokonali reprezentację Francji 28:26. 21 sierpnia
Srebro
Jakob Fuglsang
Kolarstwo szosowe
wyścig mężczyzn ze startu wspólnego 6:10:05 6 sierpnia
Srebro
Morten Jørgensen
Kasper Winther Jørgensen
Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Wioślarstwo
czwórka wagi lekkiej mężczyzn 6:21,97 11 sierpnia
Srebro
Mark Madsen
Zapasy
styl klasyczny waga do 75 kg mężczyzn W pojedynku finałowym uległ reprezentantowi Rosji Romanowi Własowowi 1:5. 14 sierpnia
Srebro
Emma Jørgensen
Kajakarstwo
K-1 500 m kobiet 1:54,326 18 sierpnia
Srebro
Christinna Pedersen
Kamilla Rytter Juhl
Badminton
gra podwójna kobiet W finale uległy reprezentantkom Japonii Misaki Matsutomo / Ayaka Takahashi 1:2. 18 sierpnia
Srebro
Sara Petersen
Lekkoatletyka
400 m przez płotki kobiet 53,55 s 18 sierpnia
Brąz
Hedvig Rasmussen
Anne Andersen
Wioślarstwo
dwóla bez sternika kobiet 7:20,71 12 sierpnia
Brąz
Norman Lasse Hansen
Niklas Larsen
Frederik Madsen
Casper von Folsach
Kolarstwo torowe
wyścig na dochodzenie dryżynowy mężczyzn 3:53,789 12 sierpnia
Brąz
Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet 3:55,01 ER 13 sierpnia
Brąz
Lasse Norman Hansen
Kolarstwo torowe
omnium mężczyzn 192 pkt 15 sierpnia
Brąz
Anne-Marie Rindom
Żeglarstwo
klasa Laser Radial 71 pkt 16 sierpnia
Brąz
Jena Mai Hansen
Katja Salskov-Iversen
Żeglarstwo
klasa 49erFX 54 pkt 18 sierpnia
Brąz
Viktor Axelsen
Badminton
gra pojedyncza mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Chin Lin Dan 2:1. 19 sierpnia

Skład kadry

Badminton

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Viktor Axelsen gra pojedyncza (m) Tajlandia Ponsana
2:0 (21-14, 21-13)
Korea Południowa Lee
2:0 (21-11, 21-13)
N/A 1. Irlandia Evans
2:0 (21-16, 21-13)
Wielka Brytania Ouseph
2:0 (21-12, 21-16)
Chen
0:2 (14-24, 15-21)
Lin
2:1 (15-21, 21-10, 21-17)
[1]
Jan Ø. Jørgensen Estonia Must
2:0 (21-8, 21-15)
Francja Leverdez
2:0 (21-11, 21-18)
N/A 1. Indie Kidambi
0:2 (19-21, 19-21)
NQ 9.
Mathias Boe
Carsten Mogensen
gra podwójna (m) Wielka Brytania Ellis
Wielka Brytania Langridge
2:1 (21-9, 9-21, 21-16)
Polska Cwalina
Polska Wacha
2:0 (21-17, 21-17)
Korea Południowa Kim
Korea Południowa Kim
0:2 (15-21, 18-21)
3. N/A NQ 9. [2]
Line Kjærsfeldt gra pojedyncza (k) Finlandia Vainio
2:0(21-9, 21-8)
Hiszpania Marín
0:2(16-21, 13-21)
N/A . NQ 14. [3]
Christinna Pedersen
Kamilla Rytter Juhl
gra podwójna (k) Luo
Luo
0:2 (11-21, 18-21)
Stany Zjednoczone Lee
Stany Zjednoczone Obanana
2:0 (21-9, 21-6)
Korea Południowa Jung
Korea Południowa Shin
2:0 (21-16 21-18)
2. N/A Korea Południowa Chang
Korea Południowa Lee
2:1 (28-26, 18-21, 21-15)
Tang
Yu
2:1 (21-16, 14-21, 21-19)
Japonia Matsutomo
Japonia Takahashi
1:2 (21-18, 9-21, 19-21)
[4]
Joachim Fischer Nielsen
Christinna Pedersen
mikst Polska Mateusiak
Zięba
2:0 (18-21, 23-21)
Wielka Brytania Adcock
Wielka Brytania Adcock
1:2 (19-21, 24-22, 17-21)
Xu
Ma
1:2 (24-22, 14-21, 16-21)
3. N/A NQ 9. [5]

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Søren Kjeldsen Mężczyźni 73 68 70 70 281 – 3 21. [6]
Thorbjørn Olesen 70 68 74 71 283 -1 30.
Nanna Koerstz Madsen kobiety 69 69 72 69 279 -5 13.
Nicole Broch Larsen 67 68 81 71 287 +3 36.

Jeździectwo

Ujeżdżenie
Zawodnik Koń Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał Źródło
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Cathrine Dufour Ujeżdżenie indywidualnie Cassidy 76,667 10. 76,050 12. 78,413 13. [7]
Anna Kasprzak Donnperignon 73,943 23. 74,524 15. 76,982 14.
Agnete Kirk Thinggaard Jojo AZ 72,229 27. 72,465 26. NQ
Anders Dahl Selten HW 69,900 37. 71,232 30. NQ
Cathrine Dufour
Anna Kasprzak
Agnete Kirk Thinggaard
Anders Dahl
ujeżdżenie drużynowe jak wyżej 74,276 6. 74,346 6. 74,311 6.

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
René Holten Poulsen K-1 1000 m mężczyzn 3:35,722 1. 3:34,344 4. 3:36,840 6.
Finał A
6. [8]
Henriette Engel Hansen K-1 200 m kobiet 42,455 6. 43,300 8. NQ 22.
Emma Jørgensen K-1 500 m kobiet 1:55,660 2. 1:55,193 2. 1:54,326 2. (finał A)
Amalie Thomsen
Ida Villumsen
K-2 500 m kobiet 1:46,246 4. 1:47,476 6. 1:48,846 4. Finał B 12.
Emma Jørgensen
Amalie Thomsen
Ida Villumsen
Henriette Engel Hansen
K-4 500 m kobiet 1:36,675 5. 1:36,302 3. 1:39,057 6. Finał A 6.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Jakob Fuglsang wyścig ze startu wspólnego (m) 6:10:05
[9]
Chris Anker Sørensen 6:30:05 60.
Christopher Juul-Jensen 6:19:43 32.
jazda indywidualna na czas (m) 1:16:49 19.

Kolarstwo torowe

Omnium
Zawodnik Konkurencja Scratch Wyścig na dochodzenie Wyścig eliminacyjny Wyścig na 500 m Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Suma punktów Pozycja Źródło
Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Lasse Norman Hansen mężczyźni 1. 40 4:14,982 OR 1. 40 18. 6 1:02,538 5. 32 12,832 4. 34 40 2. 192
[10]
Amalie Dideriksen kobiety 7. 28 3:30,264 4. 34 6. 30 38,032 18. 6 14,940 18. 6 85 1. 189 5. [11]
Wyścig na dochodzenie drużynowy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Pierwsza runda Finał Źródło
Czas M. Przeciwnik
Wynik
M. Przeciwnik
Wynik
M.
Norman Lasse Hansen
Niklas Larsen
Frederik Madsen
Casper von Folsach
Rasmus Quaade
mężczyźni 3:55,396 2.  Australia
3:53,542
3.  Nowa Zelandia
3:53,789
[10]

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Simon Andreassen cross-country (m) 1:47:44 34. [12]
Annika Langvad cross-country (K) 1:33:48 11. [12]

Kolarstwo BMX

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Niklas Laustsen mężczyźni 36,199 24. 19 26. NQ [13]
Simone Christensen kobiety 35,251 5. N/A 18 13. NQ [14]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Andreas Bube 800 m 1:46,67 18. 1:45,87 SB 16. NQ [15][16]
Ole Hesselbjerg 3000 m z przeszkodami 8:40,08 31. N/A NQ [17]
Abdi Hakin Ulad maraton N/A 2:17:06 35. [18]

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Sara Petersen 400 m przez płotki 55,20 3. 54,55 2. 53,55 NR
[19][20][21]
Stina Troest 56,06 13. 56,00 SB 15. NQ
Anna Emilie Møller 3000 m z przeszkodami 9:32:68 21. A/A NQ [22][23]
Jessica Draskau-Petersson maraton N/A 2:36:14 40. [24]
Anne Holm Baumeister N/A 2:39:49 55.

Piłka nożna

Turniej mężczyzn

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał
mecz o 3. miejsce
Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Korea Południowa turniej mężczyzn  Irak
0:0
 Południowa Afryka
1:0
 Brazylia
0:4
2.  Nigeria
0:2
NQ 8. [25]

Piłka ręczna

Turniej mężczyzn

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał
mecz o 3. miejsce
Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Chorwacja turniej mężczyzn  Argentyna
25:19
 Tunezja
31:23
 Chorwacja
24:27
 Katar
26:25
 Francja
30:33
3.  Słowenia
37:30
 Polska
29:28
 Francja
28:26
[26][27]

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Anton Ipsen 400 m dowolnym 3:48,31 20. N/A NQ [28]
Mads Glæsner 3:52,59 36. N/A NQ
Anton Ipsen 1500 m dowolnym 15:05,91 18. N/A NQ [29]
Pál Joensen 15:18,49 30. N/A NQ
Viktor Bromer 200 m zmiennym 1:55,77 7. 1:55,59 8. 1:55,64 6. [30]
Anders Lie Nielsen
Daniel Skaaning
Soren Dahl
Magnus Westermann
4 × 200m dowolnym 7:12,66 12. N/A NQ [31]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Pernille Blume 50m dowolnym 24,23 1. 24,28 1. 24,07 NR
[32]
Jeanette Ottesen 24,48 5. 24,62 11. NQ
Pernille Blume 100 m dowolnym 54,15 11. 54,19 11. NQ [33]
Jeanette Ottesen 53,53 5. 53,35 NR 6. 53,36 8.
Lotte Friis 400 m dowolnym 4:07,13 11. N/A NQ [34]
800 m dowolnym 8:22,54 5. N/A 8:24,50 7. [35]
Mie Nielsen 100 m grzbietowym 59,13 4. 59,18 6. 58,80 5. [36]
Rikke Møller Pedersen 100 m klasycznym 1:06,58 6. 1:07,07 10. NQ [37]
200 m klasycznym 2:22,72 1. 2:22,45 6. 2:23,74 8. [38]
Jeanette Ottesen 100m motylkowym 54,15 6. 57,47 8. 57,17 7. [39]
Pernille Blume
Julie Kepp Jensen
Sarah Bro
Mie Nielsen
4 × 100m dowolnym 3:39,45 12. N/A NQ [40]
Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
4 × 100m zmiennym 3:56,98 3. N/A 3:55,01 ER
[41]

Strzelectwo

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Torben Grimmel karabin małokalibrowy leżąc (m) 621,4 23. N/A NQ [42]
Jesper Hansen skeet 121 (12) 6. 14 5. NQ
Stine Nielsen karabin pneumatyczny 410,1 38. N/A NQ [43]
karabin małokalibrowy trzy pozycje (k) 579 13. N/A NQ

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jonathan Groth gra pojedyncza (m) BYE Finlandia Oláh
W 4-0
MA
P 0-4
NQ 17. [44]

Tenis ziemny

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Caroline Wozniacki singel (k) Czechy Hradecká
W 2:0 (6:2, 6:2)
Czechy Kvitová
P 0:2 (2:6, 4:6)
NQ 17. [45]

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja Źródło
Andreas Schilling mężczyźni 18:11 0:48 55:33 0:38 33:46 1:48:56 28. [46]

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce Źródło
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Mads Rasmussen
Rasmus Quist Hansen
LM2x 6:33,67 3. 7:02,78 1. N/A 6:45,05 5.
Półfinał A/B
6:34,72 4.
Finał B
10. [47][48][49]
Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
LM4- 5:58,21 1. N/A 6:19,62 2. 6:21,97
Finał A
2.
[50][51][52]
Fie Udby Erichsen W1x 8:30,07 2. N/A 7:33,24 1. 8:08,65 6.
Półfinał A/B
7:25,13 3.
Finał B
9. [53][54][55][56]
Lisbet Jakobsen
Nina Hollensen
W2x 7:18,92 5. 7:04,35 4. N/A NQ 13. [57][58][59]
Anne Lolk Thomsen
Juliane Rasmussen
LW2x 7:01,84 2. BYE N/A 7:20,29 4.
Półfinał A/B
7:27,36 3.
Finał B
9. [60][61][62][63]
Hedvig Rasmussen
Anne Andersen
W2- 7:05,28 2. BYE N/A 7:27,56 1. 7:20,71 3.
Finał A
[64][65][66]

Zapasy

Mężczyźni – styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Mark Madsen -75 kg BYE Abdewali
W1-1
Serbia Nemeš
W4-0
Węgry Bácsi
W1-0
BYE Rosja Własow
P 1-5
[67]

Żeglarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Sebastian Fleischer RS:X 15 14 9 12 22 11 17 20 2 11 6 18 NQ 135 12. [68]
Michael Hansen Laser 6 24 23 20 31 31 19 26 5 26 N/A NQ 180 25. [69]
Jonas Høgh-Christensen Finn 13 2 4 24 10 11 16 16 17 20 N/A NQ 109 16. [70]
Jonas Warrer
Christian Peter Lübeck
49er 8 8 21 15 1 5 6 13 14 18 1 1 6 98 4. [71]
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Laerke Buhl-Hansen RS:X 17 16 17 20 16 13 12 9 21 12 10 12 NQ 154 15. [72]
Anne-Marie Rindom Laser Radial 8 38 3 3 1 4 6 22 3 N/A 16 71
[73]
Jena Mai Hansen
Katja Salskov-Iversen
49erFX 21 2 2 2 4 2 8 16 2 1 2 4 8 54
[74]
Open
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Allan Nørregaard
Anette Viborg Andreasen
Nacra 17 8 8 9 14 10 12 17 9 7 11 5 15 NQ 108 '12. [75]

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Badminton – Men’s Olympic Games – Final Round 2016, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  2. Badminton – Men’s Olympic Games – Doubles, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  3. Women’s Olympic Games, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  4. Women’s Olympic Games – Double’s, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  5. Mixed Doubles Olympic Games – Final round 2016, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  6. Golf – Men’s Individual Stroke Play – Results (Wyniki), 14 sierpnia 2016 [dostęp 2018-11-26] [zarchiwizowane z adresu 2016-08-23] (ang.).
  7. Equestrian Olympic Games 2016 Results Mixed, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  8. Rio_2016 Canoe Sprint Results (ang.). canoweicf.com. [dostęp 2018-11-26].
  9. Cycling Olympic games 2016 results Men, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  10. a b Track Cycling – Olympic Games 2016 Results Men, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  11. Track Cycling – Olympic Games 2016 – Results Women, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  12. a b Mountain Bike Olympic Games 2016 Results Women, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  13. BMX Cycling – Olympic Games 2016 Results Men, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  14. BMX Cycling – Olympic Games 2016 Results Women, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  15. 800 Metres Heats Summary, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  16. 800 Metres Semifinal Summary, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  17. 3000 Metres Steeplechase Summary, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  18. Marathon Results, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  19. 400 Metres Hurdles Heats Summary, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  20. 400 Metres Hurdles Semifinal Summary, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  21. 400 Metres Hurdles Final Results, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  22. 3000 Metres Steeplechase Heats Summary, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  23. 3000 Metres Steeplechase Final Summary, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  24. marathon Results, iaaf.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  25. Football – Soccer – Men’s Olympic Games 2016 Group B (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-11-26].
  26. Handball – Men’s Olympic Games 2016 Group A, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  27. Handball – Men’s Olympic Games 2016 Final round, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  28. Results Freestyle 400m men, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  29. Results Freestyle 1500m men, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  30. Results Medley 200m men, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  31. Results 4x200 m Freestyle Relay men, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  32. Results Women 50 m Freestyle, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  33. Results Women 100 m Freestyle, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  34. Results 400 m Freestyle Women, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  35. Results 800 m Freestyle Women, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  36. Results Backstroke 100m Women, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  37. Results Breaststroke 100m Women, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  38. Results Breaststroke 200m Women, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  39. Results 100 Butterfly Women, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  40. Results 4 × 100 m Freestyle Relay Women, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  41. Results 4 × 100 m Medley Relay Women, fina.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  42. Shooting sports – Olympic Games 2016 Results Men, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  43. Shooting sports – Olympic Games 2016 Results Women, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  44. Table tennis – Men’s Olympic Games 2016 results, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  45. Tennis Women’s Olympic Games 2016 Results, the-sports.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  46. Results Elite Men 2016 Rio, triathlon.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  47. Evants World Rowing Lightweight Men’s Double Sculls Heat, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  48. Evants World Rowing Lightweight Men’s Double Sculls Semifinal, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  49. Evants World Rowing Lightweight Men’s Double Sculls Final, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  50. Events World Rowing Men’s Ligthweight Four Heats, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  51. Events World Rowing Men’s Ligthweight Four Semifinal, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  52. Events World Rowing Men’s Ligthweight Four Final, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  53. Events World Rowing Women’s Single Sculls Heat, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  54. Events World Rowing Women’s Single Sculls Quarterfinal, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  55. Events World Rowing Women’s Single Sculls Semifinal, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  56. Events World Rowing Women’s Single Sculls Final, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  57. Events World Rowing Women’s Double Sculls Heat, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  58. Events World Rowing Women’s Double Sculls Semifinal, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  59. Events World Rowing Women’s Double Sculls Final, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  60. Evants World Rowing Lightweight Womens Double Sculls Heat, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  61. Evants World Rowing Lightweight Womens Double Sculls Repachage, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  62. Evants World Rowing Lightweight Womens Double Sculls Semifinal, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  63. Evants World Rowing Lightweight Womens Double Sculls Final, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  64. Evants World Rowing Women’s Pair Heat, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  65. Evants World Rowing Women’s Pair Semifinal, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  66. Evants World Rowing Women’s Pair Final, worldrowing.com [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  67. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 75 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-11-26].
  68. Rio 2016 Laser – One Person Dinghy Men, olympic.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  69. Rio 2016 Laser – One Person Dinghy Men, olympic.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  70. Rio 2016 Finn – One Person Dinghy (heavyweight) Men, olympic.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  71. Rio 2016 49er – Skiff Men, olympic.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  72. Rio 2016 RS:X Windsurfer Women, olympic.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  73. Rio 2016 Laser Radial – One Person Dinghy Women, olympic.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  74. Rio 2016 49er FX Women, olympic.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).
  75. Rio 2016 Nacra 17 Mixed, olympic.org [dostęp 2018-11-26] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article