Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984.

Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Egipt
Kod MKOl EGY
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1984
Los Angeles
Chorąży Mohamed Sayed Soliman
Liczba zawodników 114 w 74 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984 reprezentowało 114 zawodników: 108 mężczyzn i 6 kobiet. Był to 14. start reprezentacji Egiptu na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Srebro
Mohamed Ali Rashwan Judo Open 11 sierpnia 1984

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Fayek Gobran – waga musza – 17. miejsce
  • Gamal El-Din El-Koumy – waga kogucia – 17. miejsce
  • Mohamed Hegazi – waga piórkowa – 5. miejsce
  • Rushdy Armanios – waga lekkopółśrednia – 9. miejsce
  • Ahmed El-Gindy – waga średnia – 17. miejsce
  • Ahmed El-Nagar – waga lekkociężka – 17. miejsce

Judo

Mężczyźni

  • Mohamed Soubei – waga półlekka – 20. miejsce
  • Yousry Zagloul – waga lekka – 19. miejsce
  • Walid Mohamed Hussain – waga półśrednia – 9. miejsce
  • Atif Mohamed – waga średnia – 18. miejsce
  • Sherif El-Digwy – waga ciężka – 9. miejsce
  • Mohamed Ali Rashwan – Open – 2. miejsce

Koszykówka

Mężczyźni

  • Abdel Hadi El-Gazzar, Abdel Kader Rabieh, Ahmed Mohamed Marei, Alain Attalah, Amin Shouman, Amir Abdel Meguid, Essameldin Abou El-Nein, Khaled Mohammed Bekhit, Mohsen Medhat Warda, Mohamed Khaled, Mohamed Sayed Soliman, Tarek El-Sabbagh – 12. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Nafi Mersal – 400 metrów – odpadł w eliminacjach
  • Hisham Mohamed Mekin – 110 metrów przez płotki – odpadł w eliminacjach
  • Ahmed Ghanem – 400 metrów przez płotki – odpadł w eliminacjach
  • Hassan Ahmed Badra – trójskok – 11. miejsce
  • Ahmed Kamel Shatta – pchnięcie kulą – 15. miejsce
  • Ahmed Kamel Shatta – pchnięcie kulą – 17. miejsce
  • Mohamed Hamed Naguib – rzut dyskiem – niesklasyfikowany

Pływanie

Mężczyźni

  • Mohamed Youssef
100 m stylem dowolnym – 34. miejsce
200 m stylem dowolnym – 44. miejsce
200 m stylem motylkowym – 31. miejsce
  • Ahmed Said
100 m stylem dowolnym – 50. miejsce
100 m stylem motylkowym – 35. miejsce
  • Sharif Nour – 100 m stylem grzbietowym – 26. miejsce
  • Emad El-Shafei
100 m stylem grzbietowym – 33. miejsce
200 m stylem grzbietowym – 29. miejsce
200 m stylem zmiennym – 30. miejsce
  • Ayman Nadim
100 m stylem klasycznym – 43. miejsce
200 m stylem klasycznym – 39. miejsce
  • Ahmed Eid – 100 m stylem motylkowym – 41. miejsce
  • Ahmed Said, Mohamed Youssef, Sharif Nour, Ahmed Eid – 4 × 100 m stylem dowolnym – odpadli w eliminacjach
  • Sharif Nour, Ayman Nadim, Ahmed Said, Mohamed Youssef – 4 × 100 m stylem zmiennym – 15. miejsce
Kobiety
  • Sherwite Hafez
100 m stylem dowolnym – 40. miejsce
200 m stylem dowolnym – 33. miejsce
  • Nevine Hafez
100 m stylem dowolnym – 42. miejsce
100 m stylem motylkowym – 32. miejsce

Pływanie synchroniczne

Kobiety
  • Dahlia Mokbel – solo – 16. miejsce
  • Sahar Helal – solo – odpadła w eliminacjach
  • Sahar Youssef – solo – odpadła w eliminacjach
  • Dahlia Mokbel, Sahar Youssef – duet – 17. miejsce

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Ihab El-Lebedy – 33. miejsce
  • Samy Awad – 36. miejsce
  • Ahmed Nasser – 39. miejsce
  • Ihab El-Lebedy, Samy Awad, Ahmed Nasser – drużynowo – 12. miejsce

Piłka nożna

Mężczyźni

  • Adel El-Mahmour, Ahmed Nagui Salem, Alaa El-Din Nabil Moursi, Khalid Gadallah, Badr Hamed, Emad Mohamed Soliman, Ibrahim Youssef, Abdelghani Sayed, Mahmoud El-Khatib, Mahmoud Hassan Saleh, Mohamed Omar El-Zeer, Mohamed Helmi, Mohamed Sedki, Mohamed Rabi Yassine, Moustafa Ismail Abdou, Shawki Gharib, Amer Taher Abou Zeid – 5. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Mohamed Hafez El-Sayed – waga musza – 12. miejsce
  • Mohamed El-Sayed Ramadan – waga kogucia – 13. miejsce
  • Mohamed Youssef – waga piórkowa – 10. miejsce
  • Ahmed Fouad Aly – waga średnia – 15. miejsce
  • Ibrahim El-Bakh – waga lekkociężka – 5. miejsce
  • Mahmoud Mahgoub – waga lekkociężka – 13. miejsce
  • Maged Mohamed – waga półciężka – 15. miejsce
  • Ibrahim Shaban – waga półciężka – niesklasyfikowany
  • Ashraf Mohamed – waga ciężka II – niesklasyfikowany
  • Mosad Mosbah – waga superciężka – 6. miejsce

Siatkówka

Mężczyźni

  • Mohamed Abdel Hamed, Khaled Abdel Rahman, Mahmoud Abou Elelaa, Gaber Mooti Abou Zeid, Essam Awad, Ahmed Abdel Aziz El-Askalani, Ahmed El-Shamouty, Shaban El-Tantawy, Abdel Hamid El-Wassimy, Ehab Mohamed, Hisham Radwan, Essam Ramadan – 10. miejsce

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Said Daw
Platforma – 23. miejsce
Trampolina – 26. miejsce
  • Tamer Farid – trampolina – 28. miejsce
  • Amro Hassan – platforma – 26. miejsce
Kobiety
  • Rim Hassan
Trampolina – 24. miejsce
Platforma – 21. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Refaat Kaid – pistolet szybkostrzelny, 25 m – 22. miejsce
  • Emad El-Gaindi – pistolet szybkostrzelny, 25 m – 41. miejsce
  • Kamal El-Din Shemais – karabin szybkostrzelny, 10 m – 39. miejsce
  • Attif Soudi – karabin małokalibrowy, leżąc, 50 m – 55. miejsce
  • Mohamed Amin Fikry – karabin małokalibrowy, 3 postawy, 50 m – 63. miejsce
  • Sherif Saleh – trap – 9. miejsce
  • Mohsen El-Sayed – trap – 45. miejsce
  • Housham Moustafa – skeet – 13. miejsce
  • Mohamed Khorshed – skeet – 53. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

  • Abdel Monem El-Husseini – floret – 12. miejsce
  • Bilal Rifaat – floret – 35. miejsce
  • Ahmed Diab – floret – 41. miejsce
  • Ahmed Diab, Abdel Monem El-Husseini, Bilal Rifaat, Khaled Soliman – floret, drużynowo – 12. miejsce
  • Ihab Aly – szpada – 24. miejsce
  • Khaled Soliman – szpada – 28. miejsce
  • Khaled Soliman – szpada – 45. miejsce
  • Khaled Soliman, Ahmed Diab, Ihab Aly, Khaled Soliman – szpada, drużynowo – 12. miejsce

Zapasy

Mężczyźni

Waga półśrednia, styl klasyczny – 8. miejsce
Waga półśrednia, styl dowolny – niesklasyfikowany
Waga średnia, styl klasyczny – 6. miejsce
Waga średnia, styl dowolny – niesklasyfikowany
Waga średnia, styl klasyczny – 5. miejsce
Waga średnia, styl dowolny – 4. miejsce

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Nasser Karam – Open Finn – 28. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Listen to this article