Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.

Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Estonia
Kod MKOl EST
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000
Sydney
Chorąży Tõnu Tõniste
Liczba zawodników 33 w 29 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 46.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
2
Razem
3

Estonię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 33 zawodników: 31 mężczyzn i 2 kobiety.

Najmłodszym zawodnikiem była pływaczka, Elina Partõka (17 lat), a najstarszym zawodnikiem był szermierz Andrus Kajak (35 lat)

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto Erki Nool
Lekkoatletyka
Dziesięciobój
Brąz Aleksei Budõlin
Judo
Waga półśrednia (81 kg)
Brąz Indrek Pertelson
Judo
Waga ciężka (+100 kg)

Skład reprezentacji

Judo

Kajakarstwo

Kolarstwo

  • Lauri Aus
    • wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn
    • indywidualna jazda na czas mężczyzn - 32. miejsce
  • Jaan Kirsipuu
    • wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn - 17. miejsce
  • Erki Pütsep
    • wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn- 54. miejsce
  • Innar Mändoja
    • wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn
  • Janek Tombak
    • wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn

Lekkoatletyka

Pięciobój nowoczesny

  • Imre Tiidemann
    • zawody mężczyzn - 14. miejsce

Pływanie

  • Indrek Sei
    • 50 m stylem dowolnym mężczyzn - 29. miejsce
    • 100 m stylem dowolnym mężczyzn - 43. miejsce
  • Raiko Pachel
    • 100 m stylem grzbietowym mężczyzn - 32. miejsce
    • 200 m stylem grzbietowym mężczyzn - 33. miejsce
  • Jana Kolukanova
    • 50 m stylem dowolnym kobiet - 16. miejsce
  • Elina Partõka
    • 100 m stylem dowolnym kobiet - 29. miejsce
    • 200 m stylem dowolnym kobiet - 31. miejsce

Strzelectwo

Szermierka

  • Kaido Kaaberma
    • szpada indywidualnie mężczyzn - 17. miejsce
  • Meelis Loit
    • szpada indywidualnie mężczyzn - 30. miejsce
  • Andrus Kajak
    • szpada indywidualnie mężczyzn - 33. miejsce
  • Kaido Kaaberma, Andrus Kajak, Meelis Loit, Nikolai Novosjolov
    • szpada drużynowo mężczyzn - 9. miejsce

Wioślarstwo

  • Jüri Jaanson
    • jedynka mężczyzn - 6. miejsce
  • Leonid Gulov, Andrei Šilin
    • dwójka podwójna mężczyzn - 9. miejsce

Zapasy

  • Valeri Nikitin
    • waga półśrednia stylem klasycznym mężczyzn - 4. miejsce
  • Toomas Proovel
    • waga półciężka stylem klasycznym mężczyzn - 9. miejsce
  • Helger Hallik
    • waga ciężka stylem klasycznym mężczyzn - 16. miejsce

Żeglarstwo

  • Imre Taveter
    • finn mężczyzn - 22. miejsce
  • Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste
    • 470 mężczyzn - 22. miejsce
  • Peter Šaraškin
    • laser open - 29. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Listen to this article