Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Estonia
Kod MKOl EST
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Aleksander Tammert
Liczba zawodników 32 w 30 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 63.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
1
Razem
2

Estonię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 32 zawodników: 23 mężczyzn i 9 kobiet. Był to jedenasty start reprezentacji Estonii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Srebro
Heiki Nabi
Zapasy
styl klasyczny kategoria do 120 kg mężczyzn w finale przegrał z Kubańczykiem Mijaínem Lópezem 3:0[1]
Brąz
Gerd Kanter
Lekkoatletyka
rzut dyskiem mężczyzn 68,03 m[2]

Skład kadry

Badminton

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce
Raul Must gra pojedyncza Austria Michael Lahnsteiner
2-0
Indonezja Simon Santoso
0-2
2. → Nie awansował 17.

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Martin Padar +100 kg Kuba Oscar Braison
0001- 1000
→ Nie awansował 17.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Rene Mandri wyścig ze startu wspólnego (m) 5:46:37 50.
Grete Treier jazda indywidualna na czas (k) 3:35:56 17.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Rasmus Mägi 400 m przez płotki 50,05 5. → Nie awansował
Marek Niit 100 m 10,40 7. → Nie awansował
200 m 21,82 6. → Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Gerd Kanter rzut dyskiem 66,39 1. 68,03
Märt Israel 60,34 25. → Nie awansował
Aleksander Tammert 60,20 27. → Nie awansował
Raigo Toompuu pchnięcie kulą 18,91 30. → Nie awansował
Risto Mätas rzut oszczepem 78,56 21. → Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Evelin Talts maraton 2:54:15 103.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Anna Iljuštšenko skok wzwyż 1,90 15. → Nie awansowała
Zawodniczka Konkurencja Wyniki Punkty Miejsce
Grit Šadeiko siedmiobój bieg na 100 m przez płotki 13,50 1050 20.
skok wzwyż 1,74 903 26.
pchnięcie kulą 12,43 690 30.
bieg 200 m 24,25 957 26.
skok w dal 6,11 883 21.
rzut oszczepem 44,12 747 22.
bieg na 800 m 2:23,01 783 23.
Finał 6013 23.

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Reena Pärnat indywidualnie (k) 621 52. Meksyk Alejandra Valencia
1-7
→ Nie awansowała 33.

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Martin Liivamägi 100m klasycznym 1:01,57 29. → Nie awansował
200m zmiennym 2:01,09 25. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Triin Aljand 200m motylkowym 1:00,43 35. → Nie awansowała
50m dowolnym 25,33 19. → Nie awansowała

Strzelectwo

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Anzela Voronova kpn 40 391 42. → Nie awansowała
Kdw 60 576 31. → Nie awansowała

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Nikolai Novosjolov szpada indywidualnie Stany Zjednoczone Weston Kelsey
11-15
→ Nie awansował 9.

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jüri-Mikk Udam
Geir Suursild
M2x 6:33,88 4. 6:38,50 4. → Nie awansowali 13.
Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
M4x 5:42,87 2. 6:07,85 2. 5:46,96[3] 4. 4.

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ardo Arusaar -96 kg Wenezuela Erwin Caraballo
5-0
Białoruś Cimafiej Dziejniczenka
1-2
→ Nie awansował 8.
Heiki Nabi -120 kg Białoruś Joseb Czugoszwili
4-1
Polska Łukasz Banak
2-0
Szwecja Johan Eurén
2-1
Kuba Mijaín López
0-3

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Ingrid Puusta RS:X 15 20 6 15 14 21 15 12 20 17 134 15.
Anna Pohlak Laser Radial 27 39 41 37 36 6 36 36 31 36 284 35.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Johannes Ahun RS:X 27 20 22 32 31 14 22 28 39 35 231 30.
Karl-Martin Rammo Laser 7 18 3 21 8 12 30 31 18 39 148 18.
Deniss Karpak Finn 14 9 11 11 11 1 7 13 11 11 85 11.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Men's 120kg Greco-Roman - Olympic Wrestling London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-04] (ang.).
  2. Athletics Olympic Games Men's Discus throw, the-sports.org [dostęp 2012-11-15] (ang.).
  3. Men's Quadruple Sculls - Olympic Rowing London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article